Trening mentalny przed sparingiem

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

16-01-2020 / 13:09

(akt. 16-01-2020 / 13:54)

Piłkarze Legii Warszawa pojawili się na boisku treningowym nawet przed sparingiem z FC Botosani. Stołeczna drużyna pracowała z psychologiem, ale ćwiczyła też schematy rozegrania stałych fragmentów gry.

Trening przed sparingiem z Botosani rozpoczął się w czwartek o godzinie 10:00. Zajęcia nie były intensywne. Drużyna początkowo pracowała z psychologiem Michałem Dąbskim. Całość miała formę małej rywalizacji. Zawodnicy byli podzieleni na dwie drużyny i z zamkniętymi oczami mieli przejść pewien dystans i zatrzymać się jak najbliżej linii bramkowej. Zabawa podobała się zespołowi na tyle, że kiedy po pierwszej serii ogłoszono wyniki, wszyscy chcieli rewanżu. 

- Pięć sekund przed rozpoczęciem aktywności jest bardzo ważne. Jeśli ktoś potrzebuje spokoju, niech się rozluźni. Inni chcą pobudzenia. Tego nie można się wstydzić. Ważna jest odwaga, zaufanie do siebie i umiejętności. Wszyscy doskonale znacie boisko - mówił piłkarzom Dąbski. Po treningu mentalnym przyszedł czas na normalne boiskowe zadania. Piłkarze grali m.in. w dziadka, ale najważniejszy w czwartek był aspekt stałych fragmentów gry. 

Michał Dąbski

Zespół pracował nad rzutami rożnymi w następujących składach, które mogą sugerować zestawienia na sparing z Rumunami. Oddzielnie pracowali Artur Jędrzejczyk, William Remy, Nikodem Niski i Radosław Cielemęcki. Pierwsza dwójka trenuje już na pełnych obrotach, ale przeciwko Botosani nie zagra, co jest rodzajem prewencji.

Majecki - Stolarski, Wieteska, Lewczuk, Rocha - Martins, Gwilia - Novikovas, Luquinhas, Cholewiak - Kostorz

Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Cafu, Antolić - Rosołek, Pyrdoł, Wszołek - Kante

Mecz Legii z FC Botosani rozpocznie się o godzinie 15:00. Relacja na Legia.Net. Po ostatnim gwizdku sędziego zapraszamy na pomeczowe materiały.

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy sierżant
  • 1 / 0
w Legii to nigdy nie zapomnę trenera Wójcika (świeć Panie nad jego duszą) i jego tekstu motywacyjnego: "Kiełbasy do góry i golimy frajer.ów!" - to było wzmocnienie mentalne ;)
Generał dywizji
  • 0 / 1
Ha... nigdy o tym nie słyszałem.
Niezle podejście do sprawy i ciekawy tekst do przemyśleń dla psychologa. On by na to nie wpadł.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Mają tak ich przygotować aby było mistrzostwo i puchary. Jak to zrobią ich glowa
Chciał Żewłak odpowiedni mental i proszę. Mówisz - masz... ;)
Kapitan
  • 0 / 0
Trening mentalny to powinno być: Na nich!!
A weszło ciśnie bekę, że nasi młodzi, nie potrafią w kółku trzy razy piłki podbić...
Paulinho na prezentacji w Barcelonie nie umiał 3 żonglerek zrobić. Po co w ogóle piszesz tu o tych imbecylach
A po co Ty piszesz, kto nie potrafił zrobić żonglerek w Barcelonie, jak nie wiesz?
Nie potrafił DEMBELE. To po pierwsze.
Wolę pisać na stronie Legii, o Legii, niż o Barcelonie, to po drugie.
Zamknąłem usta wystarczająco?
Chłop mi zwróci uwagę, że wspomnę o weszło w kontekście naszych młodych zawodników, a sam wyskakuje z Barceloną, jeszcze z błędem. Tutaj to są tuzy logiki.
a ja widzę, że i na stronie i na tt cisną bekę z weszlo, że zrobili z tego art.
Taki sam debil jesteś jak i weszlaki, po pierwsze to Paulinho a po drugie się nie zesraj
Synek uważaj na słowa, bo stary Ci da szlaban na konsole i weekend spędzisz przy pszyrze.
Trening mentalny z noszeniem bramek już mi się podoba.
Generał broni
  • 0 / 0
Nie znam się, ale zastanawiam się w jaki sposób, czy też jakim kluczem się kierują ustalając składy trenerzy. Obserwując składy z gier wewnętrznych czy też sparingów nie zawsze mogę się połapać. Wiem oczywiście, że chcą sprawdzić różne warianty, czy też jak wygląda współpraca jednych z drugimi ale zastanawia mnie zawsze ich dobór.
Jeśli chodzi o gierki wewnętrzne, to często ustala się składy, żeby były wyrównane, a czasem tak żeby zgrywać pierwszy skład. Podobnie ze sparingami, na początku daje się pograć wszystkim mnie więcej po równo, a z czasem najlepsi grają więcej. A jak trenerzy ustalają kto jest najlepszy to zagadka, każdy ma inne własne spojrzenie na to.
Majecki
Rocha-Wieteska-Lewczuk-Stolarski
Gvilia-Martins
Cholewiak- Luqinhas- Novikovas
Kostorz

tak wychodzimy na sparing
Generał broni
  • 0 / 3
A czemu ma wyjść skład, którym nigdy nie zagramy w lidze?
Marszałek Polski
  • 2 / 0
sparing to słowo klucz do twojego pytania
Generał
  • 1 / 2
Inna sprawa, że np za Magiery w żadnym sparingu nie zagrał skład, który wystawił od pierwszej kolejki w związku z czym budował pierwszą jedenastkę w czasie ligi i jeszcze eliminacji do pucharów, co jeszcze wymagało dodatkowej rotacji - dlatego wyleciał.