Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik: Możemy spodziewać się dobrej gry

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: zaglebie.com

24.05.2024 15:52

(akt. 24.05.2024 15:55)

– Czego możemy spodziewać się po sobotnim meczu? Myślę, że przede wszystkim dobrej gry i ciekawego widowiska. Nie będzie już obciążeń związanych z walką o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu, co moim zdaniem pozwoli zawodnikom pokazać pełnię umiejętności – mówił przed wyjazdową rywalizacją z Legią (25.05, godz. 17:30; 34. kolejka Ekstraklasy) trener Zagłębia Lubin, Waldemar Fornalik.

– W tygodniu Marko Poletanović podkręcił staw skokowy. To delikatny uraz, ale zabraknie go w meczu z Legią.

– Mecz z ŁKS-em? Myślę, że poza fragmentami w drugiej połowie, mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Szkoda, że już w pierwszej części gry nie zamknęliśmy tej rywalizacji, bo stworzyliśmy ku temu świetne okazje. Później, gdy Kacper Chodyna otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, wkradło się trochę nerwowości w nasze poczynania. Tak jak powiedziałem wcześniej, uważam, że mieliśmy pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze.

– Solidna forma Kurminowskiego rzutuje w ostatnich meczach na wyniki Zagłębia? To prawda, a jeśli dodamy do tego dobrą dyspozycję Kacpra Chodyny, to liczby mówią same za siebie. Jedynie możemy żałować, że jesienią Dawid miał kłopoty zdrowotne, bo jeśli byłby w takiej formie i zdrowiu od początku sezonu, to miałby zdecydowanie więcej bramek. Uważam, że obecna jedenastka bardzo dobrze ze sobą współpracuje i nieźle rozumie się na boisku, w czym również widzę zasługę Marka Mroza.

– Trudno powiedzieć, kto zostanie mistrzem Polski. Teoretycznie łatwiejsze zadanie ma Jagiellonia, ale piłka nożna niejedno już widziała.

Polecamy

Komentarze (7)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.