Wypożyczeni: Asysta Lisowskiego, udany mecz Kochalskiego

31.08.2020 13:00

(akt. 31.08.2020 14:18)

W zeszłym tygodniu Mateusz Lisowski mógł pochwalić się asystą przy pierwszy golu dla III-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Udany występ w I lidze ma za sobą Mateusz Kochalski w barwach Radomiaka Radom. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Tomasz Nawotka (ŁKS, ‘97), Konrad Matuszewski (Odra Opole, ‘01) – Odra przegrała u siebie 0:4 z ŁKS-em na inaugurację I ligi. Nawotka nie został powołany na mecz, z kolei Matuszewski wystąpił w barwach klubu z Opola w pełnym wymiarze czasowym. W końcówce spotkania lewy obrońca nieźle dośrodkował w pole karne łodzian, lecz Dawid Czapliński oddał niecelny strzał.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom ’00) – Radomiak zwyciężył w Pruszkowie 4:1 z Widzewem Łódź w 1. kolejce ligowej. Kochalski bronił dostępu do bramki przez 90 minut i pokazał się z dobrej strony. Na początku meczu golkiper wybronił m.in. uderzenie z dystansu byłego piłkarza Legii, Henrika Ojamy. Warto przy okazji wspomnieć, że jednego z goli dla Radomiaka strzelił były zawodnik Legii, Miłosz Kozak. A w spotkaniu wystąpili inni byli legioniści - Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki czy Adam Banasiak.

Mateusz Grudziński (Zagłębie Sosnowiec ’00) - Sosnowiczanie przegrali na wyjeździe 0:1 z Bruk-Betem. Grudziński walczył przez cały mecz, grał jako środkowy obrońca.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice ’02) – Puszcza uległa u siebie 0:3 Resovii Rzeszów. Kobylak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – Wólczanka zwyciężyła 4:2 w Świdniku z miejscową Avią. Wach grał na prawej obronie do 75. minuty - wówczas został zmieniony i opuścił boisko. W pierwszej połowie zawodnik podłączył się do ofensywy, znalazł się przed polem karnym i uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, ale piłka się nie dokręciła.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń pokonała na wyjeździe 2:0 KS Wasilków. Lisowski rywalizował od początku do końca meczu. Lewoskrzydłowy miał asystę przy pierwszym golu dla Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, "Lisek" otrzymał podanie z lewej strony "szesnastki". Następnie zagrał piłkę zewnętrzną częścią stopy, na dalszy słupek, do Kacpra Łosia, który skierował ją do siatki (akcja od 37:42 na filmie poniżej).