Wypożyczeni: Asysty Rymka i Leszczuka

23.09.2019 12:00

(akt. 23.09.2019 15:28)

W ubiegłym tygodniu, asysty dla swoich drużyn zanotowali Mateusz Leszczuk oraz Bartosz Rymek. Na murawie, po kontuzji, pojawił się z kolei Mikołaj Kwietniewski. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie wygrali 1:0 z Legią i pokonali 2:1 Wisłę Kraków. Kwietniewski nie mógł wystąpić przeciwko stołecznemu klubowi, pojawił się natomiast w 72. minucie meczu z „Białą Gwiazdą”. Po faulu na nim, żółty kartonik obejrzał Michał Mak. Co więcej, skrzydłowy zabrał się do kontry w doliczonym czasie gry, uderzył z dystansu, ale futbolówkę złapał golkiper gości.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie zremisowali w emocjonującym spotkaniu 4:4 z Zagłębiem Lubin. „Hołi” wszedł na murawę w doliczonym czasie zmieniając Przemysława Płachetę.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy gliwickiego klubu przegrały na wyjeździe 1:5 z Orłem Miedary. Piłkarz zanotował pełny występ.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Mielczanie przegrali z Miedzią Legnica 1:2, a także wygrali w weekend 1:0 z GKS-em Bełchatów. Defensor w obu spotkaniach siedział na ławce.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie bezbramkowo zremisowali na własnym obiekcie ze Stomilem Olsztyn. Król oglądał poczynania kolegów z pozycji rezerwowego, a Matuszewski walczył od pierwszej do ostatniej sekundy i został upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem, w doliczonym czasie gry, za faul w środkowej strefie boiska.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie przegrali na własnym terenie 2:4 z GKS-em Jastrzębie. Zawodnik walczył od początku do końca, a w 76. minucie obejrzał żółty kartonik.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) – Ekipa z Niepołomic zremisowała 1:1 z Olimpią w Grudziądzu. Pomocnik wyszedł na boisko w pierwszym składzie i walczył przez 67 minut.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi ubiegłego sezonu wygrał na wyjeździe 3:1 z Chojniczanką. Kochalski spędził między słupkami cały mecz i został ukarany żółtą kartką, z kolei Pietrzyka zabrakło w kadrze meczowej. Stoper zagrał od pierwszej do ostaniej sekundy w spotkaniu rezerw z Victorią Sulejówek (2:3).

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” wygrała rzutem na taśmę, po meczu walki, w Legionowie 0:1 z miejscową Legionovią. Zarówno „Zjawa” jak i „Ciepi” pojawili się w podstawowym składzie i grali odpowiednio przez 69 oraz 75 minut. Napastnik miał jedną sytuację po uderzeniu z lewej nogi, aczkolwiek bramkarz miejscowych popisał się skuteczną interwencją, a dobitkę wybił obrońca. Rosły snajper w pewnym momencie sprytnie minął przeciwnika w bocznym sektorze boiska, mógł strzelić, jednak wycofał swoje zagranie.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry pokonała u siebie 2:1 Znicza Pruszków. „Bondi” po raz kolejny zagrał całe spotkanie. Środkowy obrońca kilkukrotnie znalazł się przy piłce w polu karnym rywali, ale do zdobycia bramki brakowało szczęścia. – Od początku byliśmy drużyną, która chciała zdominować przeciwnika i szybko strzelić gola. Graliśmy dobrze, lecz szwankowało wykończenie. Trafienia przyszły w drugiej odsłonie i dały nam komplet punktów. Pierwszy raz odkąd tutaj jestem, udało nam się wykreować sporo dogodnych okazji strzeleckich. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie, wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały – komentuje Bondarenko.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Drużyna Kamila Sochy zwyciężyła 3:2 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Pomocnik musiał jednak wcielić się w rolę rezerwowego.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka wygrała w Nowym Targu z Podhalem 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył Wiktor Kłos, gracz z przeszłością w Legii.  Olejarka wszedł na murawę na ostatnie pięć minut.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor musiał uznać wyższość Jutrzenki Giebułtów (0:1). „Rymo” został desygnowany przez trenera na plac gry w 72. minucie zastępując Grzegorza Bonina. 20-latek wypracował dużo sytuacji. Mógł mieć asystę, ale sędzia nie uznał gola dla lublinian. Co więcej, pomocnik zagrał także 55 minut w rezerwach klubu z Wawelem Wąwolnica (7:0) i popisał się ostatnim podaniem przy jednej z bramek dla przyjezdnych.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zwyciężyła z PKS-em Radomsko 1:0 przed własną publicznością. Misiak nie został powołany na to spotkanie, ale wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w rezerwach klubu przeciwko PTC Pabianice. 18-latek był ustawiony na pozycji ofensywnego pomocnika, oddał sporo strzałów i posyłał dużo zagrań na skrzydła. Regularnie wygrywał pojedynki jeden na jeden.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń okazała się lepsza u siebie od Ursusa Warszawa (1:0). Stoper, drugi raz z rzędu, grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie przegrali 0:4 z rezerwami Miedzi Legnica. Lisowski pojawił się na murawie tuż po przerwie. Wówczas przyjezdni musieli sobie radzić w osłabieniu, po tym jak przed końcem pierwszej połowy, czerwoną kartkę obejrzał jeden z gości.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) – Zespół z Elbląga doznał porażki 1:4 z Pelikanem Łowicz. Łakota spędził 90 minut między słupkami.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni przegrali z MKS-em Przasnysz 5:1. Leszczuk wrócił do gry po kontuzji i zameldował się na placu na ostatnie 30 minut. Skrzydłowy miał asystę przy jedynym golu dla przyjezdnych. Piłkarz poradził sobie z trzema przeciwnikami w bocznym sektorze i dograł piłkę koledze niemalże do pustej bramki.