Wypożyczeni: Bramka Rosołka

08.03.2021 08:00

(akt. 08.03.2021 08:05)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Arki Gdynia, w Pucharze Polski, zdobył 19-letni Maciej Rosołek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001), Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – W poprzednim tygodniu Arka dwukrotnie grała z Puszczą: najpierw w ćwierćfinale Pucharu Polski (5:2), a potem w lidze (0:4). W spotkaniu pucharowym Kobylak grał od pierwszej do ostatniej minuty i był bliski obrony rzutu karnego (bramka na 3:1 dla Arki). Golkiper wyczuł intencje strzelca, ale piłka przeszła po jego rękach i, ostatecznie, wpadła do siatki. W 88. minucie wybronił mocne uderzenie Żebrowskiego, ale dobitka Viniciusa, z 12. metra, okazała się skuteczna - piłka trafiła w nogę Kobylaka i wpadła do bramki. Rosołek rywalizował w tym meczu przez 76 minut. Napastnik strzelił gola na 2:1 dla klubu z Gdyni, w 53. minucie. Jak padło trafienie? Luis Valcarce wbiegł w pole karne z lewej strony i wycofał piłkę do Mateusza Żebrowskiego, którego strzał został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Rosołek, który był naciskany przez rywali, ale zdołał umieścić piłkę w siatce z najbliższej odległości. Dodajmy, że w 18. minucie "Rosi" pojawił się po prawej stronie boiska i dośrodkował na dalszy słupek w kierunku niepilnowanego Marcusa Viniciusa, który nieczysto trafił w piłkę.

Zarówno Kobylak, jak i Rosołek oglądali niedzielny mecz ligowy z ławek rezerwowych.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Chrobry wygrał na wyjeździe 2:1 z Radomiakiem Radom. Niski obserwował spotkanie z ławki rezerwowych. Kochalski rozegrał natomiast 90 minut.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra przegrała u siebie 1:2 ze Stomilem Olsztyn. Matuszewski rozegrał całe spotkanie na lewej obronie.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zremisował 2:2 w derbach Łodzi z Widzewem. Nawotka znalazł się w kadrze meczowej, ale nie wszedł na boisko.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98), Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia bezbramkowo zremisowała w Elblągu z Wigrami Suwałki. Waniek oglądał mecz z ławki rezerwowych, a Sobiecki pojawił się na murawie w 86. minucie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz przegrał u siebie 0:1 z Motorem Lublin. Grudziński rozegrał cały mecz na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń zremisowała 1:1 w sparingu z liderem IV ligi, Pilicą Białobrzegi. Lisowski wystąpił w pierwszej połowie, w której mecz toczył się, w dużej mierze, w środku pola.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka przegrała na wyjeździe 2:3 z Sokołem Sieniawa. Czady zabrakło w kadrze na niedzielny mecz.