Wypożyczeni: Gol Rosołka, Kochalski i Lisowski z awansami

14.06.2021 12:00

(akt. 15.06.2021 11:18)

W poprzednim tygodniu gola dla Arki Gdynia strzelił Maciej Rosołek. Poza tym, Mateusz Kochalski trafił z Radomiakiem Radom do ekstraklasy, a Mateusz Lisowski wywalczył z Pogonią Grodzisk Mazowiecki awans do II ligi. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001), Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Arka wygrała na wyjeździe 3:0 z Chrobrym. Niski pojawił się na murawie w 46. minucie, a Rosołek został zmieniony w przerwie. „Rosi” strzelił pierwszego gola w meczu. Po skutecznym pressingu klubu z Gdyni, Christian Aleman podał do wypożyczonego legionisty, który oddał strzał z 15. metra i pokonał bramkarza.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zwyciężył 2:0 Koronę Kielce i awansował do ekstraklasy. Kochalski przez 90 minut bronił dostępu do bramki miejscowych. Dla 20-latka to 22. czyste konto w tym sezonie.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zremisował u siebie 1:1 z GKS-em Tychy. Nawotka wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza wygrała 2:0 z GKS-em Bełchatów. Kobylaka nie było w kadrze na to spotkanie. Bramkarz rozpoczął niedawno treningi z pierwszym zespołem Legii.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) – Odra przegrała 1:2 z Widzewem Łódź. Matuszewski nie znalazł się w kadrze na niedzielne spotkanie, ponieważ doznał kontuzji kostki.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia zremisowała na wyjeździe 1:1 z KKS-em Kalisz. Sobiecki oglądał spotkanie z ławki. Wańka zabrakło w kadrze meczowej, ponieważ doznał lekkiego urazu kolana.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Grudziński rozegrał cały mecz na środku obrony.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń rozgromiła 6:0 Jagiellonię II Białystok i awansowała do II ligi. Lisowski rozegrał całe spotkanie i miał jedną asystę i dwie asysty drugiego stopnia.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka wygrała u siebie 3:2 ze Stalą Kraśnik. Czado nie zagrał w tym spotkaniu.