Wypożyczeni: Gol Rosołka

31.05.2021 09:15

(akt. 31.05.2021 09:17)

W poprzednim tygodniu bramkę dla I-ligowej Arki Gdynia zdobył Maciej Rosołek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka zremisowała na wyjeździe 3:3 z Koroną Kielce. Rosołek rywalizował od pierwszej do ostatniej minuty. Kwadrans przed zakończeniem spotkania zdobył bramkę (Korona prowadziła wówczas już tylko 3:2). Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na bliższy słupek, na 5. metr, wypożyczony legionista oddał strzał z prawej nogi, z powietrza, i trafił do siatki. Dla "Rosiego" to 10. trafienie w barwach drużyny z Gdyni.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS przegrał 0:3 z Miedzią w Legnicy. Nawotka pojawił się na boisku w 81. minucie.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała 0:4 z Zagłębiem Sosnowiec. Kobylak oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak wygrał u siebie 3:1 z Resovią i jest już coraz bliżej awansu do ekstraklasy. Kochalski przez całe spotkanie bronił dostępu do bramki klubu z Radomia.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) – Odra wygrała u siebie 1:0 z Bruk-Betem. Matuszewski rywalizował po lewej stronie defensywy od początku do końca spotkania. Boczny obrońca miał udział przy jedynym trafieniu. To on dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony boiska, w pole karne. Wówczas zrobiło się spore zamieszanie w "szesnastce". Ostatecznie, bramkę zdobył Kacper Tabiś.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry przegrał u siebie 0:1 z GKS-em Bełchatów. Niski pojawił się na murawie w 90. minucie.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia pokonała na wyjeździe 3:2 Garbarnię Kraków. Sobiecki wbiegł na boisko w 88. minucie. Wańka zabrakło w kadrze meczowej. Pomocnik doznał lekkiego urazu kolana. Nie jest to nic groźnego, ale możliwe, że zawodnik nie wystąpi już do końca sezonu. Dodajmy, że dzień później, w niedzielę, Sobiecki zagrał jeszcze w IV-ligowych rezerwach, które wygrały 1:0 z MKS-em Korsze.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz wygrał na wyjeździe 1:0 z rezerwami Śląska. Grudziński rozegrał cały mecz na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń przegrała u siebie 1:2 ze Zniczem Biała Piska. "Lisu" grał do 59. minuty.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka wygrała podkarpacki Puchar Polski (po serii rzutów karnych), a w weekend przegrała 1:3 z Siarką Tarnobrzeg. Czado nie wystąpił w tych spotkaniach.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?