Wypożyczeni: Hat-trick Rosołka

24.05.2021 09:30

(akt. 24.05.2021 12:22)

W poprzednim tygodniu hat-tricka dla I-ligowej Arki Gdynia zdobył Maciej Rosołek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka zwyciężyła 3:0 Sandecję Nowy Sącz, a w niedzielę bezbramkowo zremisowała z Widzewem. Rosołek dwukrotnie zagrał po 90 minut. W pierwszym z wymienionych spotkań zdobył trzy bramki. Najpierw trafił do siatki po dograniu ze skrzydła i strzale z siódmego metra. W drugiej akcji bramkowej Michal Piter-Bućko nie zdołał przeciąć podania Christiana Alemana do „Rosiego”, który przejął piłkę, minął bramkarza i uderzył pod poprzeczkę. Trzecie trafienie napastnika z rocznika 2001 miało miejsce w 90. minucie. Wówczas Kamil Mazek (były piłkarz Legii) dośrodkował w kierunku Rosołka, który skutecznie główkował. Klub z Gdyni czekał na hat-tricka w I lidze prawie sześć lat. W rywalizacji z Widzewem, snajper dokładnie dograł do Fabiana Hiszpańskiego, który pojawił się na 9. metrze, ale został zablokowany po nie najlepszym przyjęciu, a dobitkę Mateusza Żebrowskiego pewnie obronił golkiper.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS wygrał u siebie 3:1 z Górnikiem Łęczna. Nawotka rywalizował na skrzydle, w 62. minucie został zmieniony.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała 0:1 z Miedzią Legnica i 1:2 ze Stomilem. W obu grach Kobylak przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zwyciężył na wyjeździe 1:0 GKS Bełchatów i przybliżył się do awansu do ekstraklasy. Kochalski przez cały mecz bronił dostępu do bramki przyjezdnych. Dla 20-latka to 20. czyste konto w tym sezonie!

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01)  – Odra zwyciężyła u siebie 2:1 Miedź Legnica. Matuszewski rozegrał 90 minut.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry zremisował w Niecieczy z Bruk-Betem (0:0) i z Sandecją w Nowym Sączu (1:1). W pierwszym spotkaniu Niski rozegrał 90 minut na prawej obronie, a w drugim – został zmieniony w 56. minucie (lewa obrona).

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia bezbramkowo zremisowała z Błękitnymi Stargard i wygrała 1:0 ze Skrą Częstochowa. W pierwszym spotkaniu Waniek grał od początku do końca spotkania, a w drugim - został zmieniony w 46. minucie. Sobieckiego zabrakło w kadrze na mecz z Błękitnymi, z kolei rywalizację ze Skrą oglądał z ławki rezerwowych.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz bezbramkowo zremisował u siebie z Garbarnią Kraków. Grudziński rywalizował od pierwszej do ostatniej minuty.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń przegrała na wyjeździe 1:3 z Legionovią Legionowo. Lisowski rozegrał całe spotkanie.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka wygrała u siebie 3:0 z Lewartem Lubartów. Czado nie wystąpił w tym meczu.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?