Wypożyczeni: Ligowy debiut Kobylaka

14.09.2020 11:00

(akt. 14.09.2020 19:59)

W poprzednim tygodniu w I lidze, w barwach Puszczy Niepołomice, zadebiutował bramkarz, Gabriel Kobylak. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Tomasz Nawotka (ŁKS, ‘97) – Łódzki Klub Sportowy wygrał u siebie 3:0 ze Stomilem Olsztyn. Nawotka wszedł na boisko w 76. minucie, zastępując Macieja Wolskiego.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom ’00) - Klub z Radomia wygrał na wyjeździe 1:0 z GKS-em 1962 Jastrzębie w 3. kolejce I ligi. Kochalski bronił dostępu do bramki Radomiaka przez 90 minut.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, ‘01), Mateusz Grudziński (Zagłębie Sosnowiec ’00)  – Odra zwyciężyła u siebie 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Matuszewski (lewa obrona) i Grudziński (lewy środkowy obrońca) rywalizowali na murawie w pełnym wymiarze czasowym.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice ’02) – Puszcza bezbramkowo zremisowała u siebie z Koroną Kielce. Między słupkami gospodarzy stanął Gabriel Kobylak, dla którego był to debiut w I lidze. W 90. minucie - po rzucie wolnym dla rywali, wykonywanym przez Pawła Łysiaka - golkiper palcami musnął piłkę, która trafiła w poprzeczkę i wyszła poza linię końcową. Poza tym, w wielu fragmentach meczu wypożyczony legionista grał nogami. - Bardzo się cieszę z debiutu na zapleczu ekstraklasy i z tego, że dostałem szansę. Jestem także zadowolony, że w pierwszym spotkaniu udało się zagrać na "zero" z tyłu. Czujemy lekki niedosyt z powodu niezdobycia bramki, bo kreowaliśmy sytuacje w ofensywie – powiedział, w rozmowie z nami, 18-letni Kobylak.

Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00) – W poprzednim tygodniu Wólczanka rozegrała dwa mecze. Klub z Wólki Pełkińskiej zwyciężył na wyjeździe 1:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zremisował 2:2 w Nowy Targu z Podhalem. W pierwszym spotkaniu Wach rywalizował przez 90 minut. W drugim meczu, prawy obrońca nie pojawił się na murawie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Pogoń wygrała na wyjeździe 1:0 ze Zniczem Biała Piska. Lisowski grał do 67. minuty.