News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Rosołek i Nawotka zagrali w barażach o ekstraklasę

21.06.2021 10:10

(akt. 21.06.2021 10:20)

W poprzednim tygodniu Maciej Rosołek (Arka Gdynia) i Tomasz Nawotka (ŁKS) rywalizowali w barażach o wejście do ekstraklasy. Ich drużyny poniosły jednak porażki. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka przegrała 0:1 z ŁKS-em w I rundzie baraży o awans do ekstraklasy. Rosołek rozegrał cały mecz. W 23 minucie dopadł do piłki w polu karnym, lecz jego strzał, który odbił się od rywala, minął bramkę.  Później główkował tuż przy słupku po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się były bramkarz Legii, Arkadiusz Malarz.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS ma za sobą dwa mecze w barażach o ekstraklasę. W I rundzie pokonał na wyjeździe 1:0 Arkę Gdynia, a w finale przegrał u siebie 0:1 z Górnikiem Łęczna. W pierwszym spotkaniu Nawotka grał od 85. minuty, a finałową rywalizację oglądał z ławki rezerwowych.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń rozgromiła u siebie 5:0 Legię II Warszawa w ostatniej, 36. kolejce III ligi. Lisowskiego zabrakło w kadrze na niedzielne spotkanie.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka zwyciężyła 3:1 ŁKS Łagów w ostatnim meczu sezonu. Czado pojawił się na murawie w 66. minucie.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00), Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02), Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02), Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) , Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02), Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Wspomniane klubu zakończyły rywalizację w sezonie 2020/21.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?