80'
83'
89'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów, zawodników, zdjęć oraz wideo. Miłego wieczoru!
  • Już w czwartek legioniści podejmą u siebie Rangers FC w ramach pierwszego meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy
  • 90+7'
    Koniec meczu. Legia wygrała 1:0 z Zagłębiem w piątej kolejce PKO Ekstraklasy! Zwycięskiego gola dla "Wojskowych" strzelił Vesović
  • 90+6'
    Tym razem Majecki obronił nieprzyjemny strzał Starzyńskiego. Goście podkręcili tempo w doliczonym czasie gry
  • 90+5'
    Żółta kartka dla Guldana za faul na Nagyu. Jeszcze wcześniej próbkę umiejętności między słupkami ponownie pokazał Majecki
  • 90+3'
    Gwilia chciał wycofać piłkę w pole karne, po kontrze, ale rywale połapali się w jego intencjach
  • 90+2'
    Majecki! Kapitalna interwencja młodego bramkarza Legii po uderzeniu głową jednego z przeciwników
  • 90+2'
    Centra Starzyńskiego z rogu, ale warszawiacy uporali się z dośrodkowaniem ofensywnego pomocnika gości
  • 90+1'
    Rzut rożny dla Zagłębia
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Jodłowiec w miejsce Cafu
  • 90'
    Ależ było blisko! Legioniści zabrali się do kontry. Nagy zostawił piłkę Gwilii, a ten uderzył płasko, zza "szesnastki" minimalnie obok bramki
  • 88'
    Zrobiło się zamieszanie, ale Majecki spokojnie złapał piłkę. Golkiper wypatrzył Nagya, potem do piłki dopadł Cafu, jednak Portugalczyk przewinił w bocznym sektorze boiska
  • 86'
    Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego legionistów
  • 86'
    Gwilia próbował uruchomić Luquinhasa, ale jego zamiary przeczytał jeden z rywali
  • 85'
    Nagy ruszył do ataku, zszedł na lewą nogę, ale jego strzał obronił Forenc
  • 85'
    W tym momencie to Gwilia gra na pozycji numer "dziewięć". Wieteska jest z kolei ustawiony w środku pola
  • 82'
    Wieteska za Kulenovicia
  • 82'
    Cafu! Portugalczyk płasko strzelił zza "szesnastki", piłka odbiła się od jednego z rywali, ale nie zmyliła dobrze interweniującego Forenca
  • 80'
    Żółta kartka dla Balicia
  • 80'
    Bohas za Tosika
  • 79'
    Zamieszanie w polu karnym Legii po dalekim wrzucie z autu, ale kończy się gwizdkiem sędziego, który stopuje akcję po faulu rywali w ofensywie. Od bramki grę wznawia Majecki
  • 77'
    Korner dla lubinian. Centra Starzyńskiego, ale sprytem wykazał się Nagy, który odzyskał piłkę, a później dał się inteligentnie sfaulować
  • 75'
    Vesović schodzi. Nagy wchodzi
  • 75'
    Vesović miękko zagrał w pole karne, futbolówka odbiła się od nóg Gwilii, ale nie wpadła do siatki. Zabrakło niewiele
  • 74'
    Centra Vesovicia z prawej flanki, jednak rywale wybili piłkę
  • 73'
    Odważna próba Szysza. który z własnej połowy chciał lobem pokonać Majeckiego, który był na przedpolu
  • 72'
    Szysz znalazł się na pozycji spalonej, dlatego arbiter nie uznał gola
  • 71'
    A jednak gola nie ma! Sędzia użył VAR-u i zdecydował się cofnąć bramkę dla lubinian
  • 69'
    Szysz dopadł do piłki i płaskim uderzeniem pokonał Majeckiego
  • 68'
    Gol dla Zagłębia. 1:1
  • 66'
    Stolarski chciał prostopadle włączyć Gwilię, ale posłał jednak zbyt mocne podanie. Gruzin jednak podziękował "Stolarowi" za próbę zaadresowania do niego piłki
  • 64'
    Legioniści walczyli o odzyskanie futbolówki w bocznym sektorze. Ostatecznie grę wznowi golkiper "Miedziowych"
  • 64'
    Kolejne przewinienie Zagłębia. Gra w drugiej odsłonie jest bardzo często przerywana, właśnie ze względu na przewinienia
  • 62'
    Stały fragment dla Legii. Gwilia dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony, najpierw, po zamieszaniu, próbował uderzyć Lewczuk. Do futbolówki dopadł jeszcze Martins. Strzał Portugalczyka przeleciał obok prawego słupka Forenca
  • 61'
    Slisz sfaulował Cafu w walce powietrznej o piłkę
  • 60'
    Stolarski ucierpiał po kontakcie ze Starzyńskim, ale wstał o własnych siłach
  • 59'
    Stolarski powstrzymał Balicia na lewej stronie boiska
  • 58'
    Forenc do Guldana, a do kapitana Zagłębia szybko doskoczył Vesović. Stoper rywali w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę
  • 56'
    Gwilia zacentrował z rogu, ale przyjezdni uporali się z dograniem Gruzina w pole karne
  • 56'
    Vesović minął Guldana i dośrodkował ze skrzydła. piłka spadła jeszcze pod nogi Martinsa, którego strzał został zablokowany. Korner
  • 55'
    Martins uderzył bezpośrednio ponad murem, ale i ponad bramką
  • 54'
    Rzut wolny dla Legii blisko "szesnastki". Sporo fauli po stronie Zagłębia po zmianie stron
  • 54'
    Stolarski ruszył w kierunku bramki Forenca i zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, które poszybowało ponad poprzeczką
  • 53'
    Luquinhas zszedł do środka, wypatrzył Gwilię. Gruzin otrzymał podanie będąc już w "szesnastce", lecz nie zdołał odegrać piłki do Vesovicia
  • 52'
    Cafu ponownie sfaulowany w środku pola przez przeciwnika
  • 52'
    Błąd w przyjęciu Rochy, aut dla rywali na wysokości koła środkowego
  • 51'
    Cafu szukał prostopadłym podaniem Luquinhasa, niedokładnie zagrał do niego piłkę, ale jednocześnie został nieprzepisowo powstrzymany. Sędzia odgwizdał faul
  • 50'
    Faul Kulenovicia na Baliciu blisko linii bocznej
  • 49'
    Rzut wolny dla Legii. Gwilia dośrodkował z lewej strony, ale Guldan spokojnie wyekspediował futbolówkę
  • 48'
    Luquinhas dał się sfaulować na połowie rywali
  • 46'
    Dwie zmiany w Zagłębiu. Tuszyński oraz Slisz na boisku, schodzą Żivec oraz Poręba.
  • 46'
    Rozpoczęła się druga połowa!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Zagłębiem Lubin po golu Marko Vesovicia. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Cafu przeciął podanie Guldana, zagrał do Luquinhasa, lecz później na jego drodze stanął jeden ze stoperów Zagłębia
  • 45+1'
    Minuta doliczona do podstawowego czasu gry
  • 45'
    Gwilia uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie ponad poprzeczką
  • 44'
    Brawa za walkę dla Luquinhasa, który najpierw zapoczątkował kontrę, pograł z Rochą oraz Gwilią na małej przestrzeni i wywalczył rzut wolny blisko bramki Forenca
  • 43'
    Grę z "piątki", po nieudanej akcji Zagłębia, zacznie Majecki
  • 42'
    Gwilia zacentrował z rogu, Kulenović dopadł do piłki, która potem odbiła się jeszcze od Guldana. Ostatecznie Forenc zdołał oddalić zagrożenie
  • 41'
    Vesović minął rywala, a następnie oddał groźny strzał zza pola karnego. Forenc z problemami, ale wybił futbolówkę poza linię końcową
  • 39'
    Faul na Cafu w środku pola
  • 39'
    Gwilia dośrodkował ze stałego fragmentu, z prawej strony. Gruzin jednak zbyt mocno posłał futbolówkę, której Vesović nie mógł utrzymać w boisku
  • 38'
    Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego
  • 36'
    Lubinianie chcieli zaskoczyć warszawiaków po kontrataku, lecz zawodnicy z Łazienkowskiej sumiennie wrócili do obrony i powstrzymali napierających przeciwników
  • 35'
    Żivec oddał celny strzał, aczkolwiek Majecki bez problemu złapał futbolówkę w rękawice
  • 34'
    Luquinhas zabrał się do kontry, następnie zszedł do środka i wypatrzył Gwilię. Gruzin wypuścił Kulenovicia, który wycofał piłkę do Luquinhasa. Brazylijczyk trafił w słupek! Było blisko
  • 33'
    Zakotłowało się w "szesnastce" Legii po wyrzucie z autu, jednak Cafu oddalił zagrożenie wybijając piłkę głową
  • 32'
    Balić nie zdołał przyjąć piłki po dalszym zagraniu od jednego z kolegów
  • 31'
  • 30'
    Cafu pobiegł do przodu i rozciągnął grę na prawo do Vesovicia. Ostatecznie warszawiacy próbowali jeszcze zagrozić bramce Forenca, ale goście wyszli z opresji
  • 28'
    Starzyński utrzymał się przy piłce w środku pola, ale włożył zbyt dużo siły podając futbolówkę do Czerwińskiego
  • 27'
    Vesović upadł po kontakcie z rywalem, poczuł ból, jednak może kontynuować grę
  • 26'
    Centra Kopacza z prawej strony złapana przez Majeckiego bez większych problemów
  • 24'
    Gwilia przechwycił piłkę w bocznym sektorze i chciał wewnętrzną częścią stopy dograć do Kulenovicia. Jego zagranie przeczytał jednak Forenc
  • 24'
    Swój mecz rozgrywali w niedzielę także nasi rywale w el. Ligi Europy. Szkoci spokojnie wygrali w rezerwowym składzie. Więcej przeczytacie w tym miejscu.
  • 23'
    Głęboka centra Balicia, jednak Rocha był na posterunku. Dobrze prezentuje się Portugalczyk od początku spotkania
  • 22'
    Cafu został wzięty "w kleszcze" przez dwóch graczy przyjezdnych i przy okazji - sfaulowany
  • 21'
    Gruzin dobrze dośrodkował, w małym zamieszaniu w "szesnastce" skutecznie odnalazł się "Veso". Zawodnik oddał strzał głową w kierunku dalszego słupka i pokonał Forenca
  • 19'
    Centra Gwilii z rogu, a piłkę do siatki głową skierował Vesović! Brawo!
  • 18'
    Korner dla Legii
  • 18'
    Szysz chciał błyskawicznie ruszyć do kontry po przechwycie piłki, jednak napastnik Zagłębia nieprzepisowo powstrzymał Cafu
  • 17'
    Żivec sfaulowany przez Vesovicia. Marko nie zgadza się z decyzją sędziego
  • 16'
    Odbiór Vesovicia. Legionista ruszył środkiem, lecz rywale szybko do niego doskoczyli
  • 15'
    Cafu przepchnął porębę, ale - zdaniem arbitra - dopuścił się faulu w środkowej strefie boiska
  • 14'
    Cafu za mocno zagrał do Rochy. Lewy obrońca nie był w stanie dojść do piłki
  • 14'
    Żivec chciał stworzyć przewagę na skrzydle po podaniu od Balicia, lecz został zablokowany przez blok defensywy stołecznego klubu
  • 11'
    Spokojnie upływają pierwsze minuty przy Łazienkowskiej. Oba zespoły nie chcą na starcie popełnić większych błędów. Legia ma optyczną przewagę, częściej utrzymuje się przy futbolówce
  • 8'
    Tym razem Szysz ucierpiał po starciu z Jędrzejczykiem w środku pola. Napastnik wstał jednak o własnych siłach
  • 7'
    Gracz Zagłębia jest już na murawie, wywalczył piłkę dla swojej drużyny po nabiciu jednego z legionistów
  • 7'
    Vesović oddał strzał, jego uderzenie zablokował Balić. Lewy obrońca korzysta w tym momencie z usług lekarzy klubowych
  • 5'
    Rocha szukał Kulenovicia, jednak Chorwat został osaczony przez dwóch rywali
  • 4'
    Vesović pobiegł do zagrania od Stolarskiego, lecz goście wybili futbolówkę na aut na wysokości ich pola karnego
  • 3'
    Czerwiński przejął piłkę Luquinhasowi, ale po kilku sekundach zapędy rywala skutecznie zastopował Rocha
  • 2'
    Luquinhas odebrał piłkę Kopaczowi, a następnie dał się sfaulować
  • 1'
    Zagłębie ruszyło z akcją, lewą stroną, ale ostatecznie Legia wznawia z autu
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, niebawem zaczynamy!
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha - Vesović, Cafu, Martins, Luquinhas - Gwilia - Kulenović! Ławka: Cierzniak, Jodłowiec, Carlitos, Niezgoda, Praszelik, Wieteska, Nagy
  • Witamy! O godzinie 17:30 odbędzie się mecz piątej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią a Zagłębiem!
Legia WarszawaZagłębie Lubin
46'

46' Bartosz Slisz za Łukasz Poręba

46' Patryk Tuszyński za Sasa Zivec

80'

80' Sasa Balić

80' Damjan Bohar za Jakub Tosik