Koniec! Legia wygrała 3:2 z ŁKS-em i awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski!
  • 90+5'
    Dąbrowski sfaulował Luquinhasa w bocznym sektorze boiska
  • 90+4'
    Marciniak do Tosika, który został zablokowany przez Kapustkę w bocznym sektorze boiska. Rygaard dośrodkował z rogu, a Sobociński oddał strzał z głowy. Piłka odbiła się od Janczukowicza i przeleciała tuż nad poprzeczką. Ależ było groźnie!
  • 90+3'
    Miejscowi na połowie Legii, próbują skonstruować akcję, ale legioniści dobrze grają w obronie
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    A jednak, jest to bezpośrednia czerwona kartka dla Pirulo, który sfaulował Luquinhasa
  • 89'
    Pirulo został napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Sytuacja jest jeszcze sprawdzana przez VAR
  • 87'
    Slisz bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, a Malarz wybił piłkę na rzut rożny
  • 86'
    Sekulski za Trąbkę
  • 86'
    Najpierw Czech upadł na murawę po kontakcie z Dąbrowskim. Po gwizdku arbitra, napastnik Legii nogą uderzył obrońcę LKS-u
  • 85'
    Czerwona kartka dla Pekharta...
  • 84'
    Wieteska przerzucił piłkę na lewą stronę do Mladenovicia. Po chwili Luquinhas wbiegł w pole karne i dośrodkował na 5. metr, Pekhart oddał strzał z głowy. Piłka odbiła się od Malarza i wpadła do siatki. 3:2 dla "Wojskowych"!
  • 82'
    Gooooooooool 3:2! Pekhart!
  • 82'
    Czerwona kartka dla osoby ze sztabu szkoleniowego ŁKS-u
  • 81'
    Pirulo dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Zrobiło się spore zamieszanie. Pirulo uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od jednego z legionistów i wyszła poza linię końcową
  • 80'
    Rygaard dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Tam pojawił się Sobociński, który przyjął piłkę i oddał mocny strzał z prawej nogi, który został zablokowany. Kolejny korner
  • 79'
    Rzut wolny dla ŁKS-u. Po centrze z prawej strony w pole karne, Pekhart wybił piłkę na korner
  • 78'
    Tosik skutecznie odebrał piłkę w środku pola. Moment później Pirulo pojawił się po prawej stronie boiska i został sfaulowany
  • 77'
    Slisz zagrał na lewą stronę do Mladenovicia, który zacentrował na dalszy słupek. Futbolówka nie dotarła do żadnego z piłkarzy Legii
  • 77'
    Jędrzejczyk dobrze zagrał na wyprzedzenie, a po chwili Kapustka został sfaulowany przez Rygaarda na połowie Legii
  • 76'
    Rygaard ruszył środkiem boiska, ale był osaczony przez kilku legionistów i stracił piłkę na 18. metrze
  • 75'
    Piłkarze ŁKS-u oddali dwa strzały zza pola karnego. Najpierw uderzenie Domingueza zostało zablokowane. Moment później Rygaard oddał mocny strzał z lewej nogi, ale Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 74'
    Żółta kartka dla Lopesa za faul w środku pola
  • 73'
    Sobociński próbował przerzucić piłkę na prawą stronę boiska, lecz Hołownia "przeczytał" jego zamiary i skutecznie wybił futbolówkę
  • 72'
    Legioniści mieli rzut rożny. Juranović dośrodkował na dalszy słupek, warszawiacy próbowali oddać strzał, ale ostatecznie rywale wyszli z opresji
  • 72'
    Lopes zagrał prostopadle do Pekharta, który wbiegł w pole karne, ale został powstrzymany przez Malarza
  • 70'
    Łodzianie stworzyli akcję po prawej stronie. Pirulo wbiegł w pole karne, między dwóch zawodników Legii, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 69'
    Kapustka pojawił się po prawej stronie boiska, ale stracił piłkę na 30. metrze. Rywale próbowali wyjść z kontrą - Pirulo został sfaulowany przez Jędrzejczyka w środku pola
  • 68'
    Slis przerzucił piłkę do Mladenovicia, który dośrodkował z lewej flanki na 6. metr, w kierunku dalszego słupka. Lopes główkował nieco ponad poprzeczką
  • 67'
    Slisz miękko dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego. Tam pojawił się Jędrzejczyk, który główkował w kierunku dalszego słupka, ale Malarz nie dał się zaskoczyć
  • 66'
    Rzut wolny dla Legii. Do bramki Malarza ok. 35 metrów
  • 66'
    Żółta kartka dla Tosika
  • 65'
    Kapustka zdecydował się na strzał z lewej nogi, z 18. metra, ale Malarz spokojnie złapał piłkę
  • 65'
    Miejscowi przechwycili piłkę na własnej połowie. Po chwili Pekhart próbował odzyskać futbolówkę, ale sfaulował Tosika w środku pola
  • 64'
    Pirulo chciał ruszyć do kontry po prawej stronie, ale został skutecznie powstrzymany przez jednego z piłkarzy Legii
  • 62'
    Lopes sfaulowany przez Marciniaka w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 61'
    Pekhart za Cholewiaka
  • 60'
    Janczukowicz wbiegł w pole karne z prawej strony i miękko dograł na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z graczy ŁKS-u
  • 59'
    Faul w ataku Lopesa. Napastnik Legii nieprzepisowo powstrzymał Sobocińskiego po prawej stronie boiska, tuż przed polem karnym
  • 58'
    Pirulo znalazł się po prawej stronie pola karnego, z dziecinną łatwością ograł Hołownię i oddał płaski strzał. Miszta "wypluł" przed siebie piłkę, co wykorzystał momentalnie Janczukowić wpychając piłkę do siatki z najbliższej odległości. Mamy remis
  • 56'
    2:2. Janczukowicz
  • 55'
    Mladenović sfaulowany przez Wolskiego w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 54'
    Rygaard dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Po chwili piłka opuściła "szesnastkę" - jeden z rywali do niej dopadł, zbiegł do środka i oddał mocny strzał z 18. metra. Miszta popisał się skuteczną interwencją
  • 53'
    Jędrzejczyk nieprzepisowo powstrzymał Janczukowicza. ŁKS ma rzut wolny, do bramki Miszty ok. 35 metrów
  • 52'
    Juranović chciał zagrać na prawe skrzydło do Cholewiaka, ale Marciniak był czujny i przechwycił piłkę
  • 52'
    Wolski zagrał do środka, do Domingueza, który znalazł się na 20. metrze. Piłkarz ŁKS-u został osaczony przez legionistów i stracił piłkę
  • 51'
    Cholewiak sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 50'
    Świetna akcja Luquinhasa. Brazylijczyk minął Domingueza na skrzydle i wbiegł w pole karne z lewej strony. Zawodnik Legii zdecydował się na oddanie strzału z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Piłka wpadła do siatki, a Legia prowadzi 2:1!
  • 49'
    Goooool 2:1! Luquinhas!
  • 48'
  • 48'
    Tosik sfaulowany przez Cholewiaka w środku pola
  • 48'
    Slisz do Juranovicia, który ponownie dośrodkował w pole karne, ale jeden z rywali wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 47'
    Juranović dośrodkował z prawej strony na 7. metr, ale Malarz pewnie złapał piłkę
  • 46'
    Luquinhas za Skibickiego
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje z I-ligowym ŁKS-em 1:1 w 1/8 finału Pucharu Polski. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 45'
    Hołownia sfaulowany przez Pirulo na połowie Legii
  • 44'
    Jeden z rywali dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, a Sobociński z zimną krwią dopadł do piłki i umieścił ją w siatce. Jest remis
  • 42'
    Gol dla ŁKS-u. Sobociński. 1:1
  • 42'
    Po centrze z prawego skrzydła, Lopes pojawił się po lewej stronie pola karnego i oddał strzał z głowy w kierunku pola karnego. Malarz złapał piłkę
  • 41'
    Cholewiak przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska, chciał zabrać się do kontry, ale sfaulował Sobocińskiego
  • 39'
    Wieteska sfaulował Domingueza w środku pola
  • 38'
    Mladenović miękko dograł w pole karne z lewej flanki, ale rywale zdołali wybić piłkę
  • 37'
    Dąbrowski powstrzymał Lopesa w polu karnym. Korner dla "Wojskowych"
  • 37'
    Cholewiak znalazł się po lewej stronie pola karnego i płasko wycofał wzdłuż boiska, a Skibicki nie trafił w piłkę na 6. metrze
  • 36'
    Juranović otrzymał podanie z głębi pola i dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Tam pojawił się Cholewiak, który musnął piłkę, ale był naciskany przez rywala. Ostatecznie grę wznowił Malarz
  • 34'
    Lopes otrzymał piłkę na 18. metrze i odegrał ją do Cholewiaka, który znalazł się po lewej stronie pola karnego. Oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka, ale Malarz nie dał się zaskoczyć
  • 31'
    Legioniści odzyskali piłkę na lewej stronie boiska. Ale, moment później, prostopadłe podanie jednego z piłkarzy Legii - w kierunku Cholewiaka - zostało przechwycone
  • 29'
    Jędrzejczyk został sfaulowany przez Trąbkę, tuż przed linią końcową
  • 28'
    Kontra Legii. Jeden z zawodników "Wojskowych" znalazł się na 25. metrze i starał się podać na lewą stronę pola karnego, lecz przeciwnicy przechwycili piłkę
  • 27'
    Pirulo sfaulowany przez Hołownię w środkowej strefie boiska
  • 26'
    Mladenović ścigał się do piłki z Wolskim, w bocznym sektorze boiska. "Mladen" wywalczył aut
  • 26'
    Kontra ŁKS-u. Trąbka otrzymał podanie na lewej flance i chciał zagrać w pole karne, ale został zablokowany
  • 25'
    Juranović dośrodkował z rzutu wolnego w okolice środka pola karnego. Zakotłowało się w szesnastce" ŁKS-u. Po chwili piłka opuściła pole karne - Kapustka pobiegł prawym skrzydłem i zacentrował na dalszy słupek, lecz miejscowi oddalili zagrożenie
  • 24'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska, na wysokości 12. metra
  • 23'
    Kapustka ruszył środkiem pola i zagrał w pole karne do Skibickiego. Młodzieżowiec został powstrzymany na 6. metrze przez Dąbrowskiego, który wykonał skuteczny wślizg
  • 21'
    Dominguez nieprzepisowo powstrzymany na połowie ŁKS-u
  • 20'
    Żółta kartka dla Dąbrowskiego, który sfalował Cholewiaka w środku pola
  • 19'
    Mogło być już 2:0! Mladenović dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Tam pojawił się Juranović, który świetnie wycofał piłkę do Skibickiego. Młodzieżowiec jednak nieczysto trafił w piłkę, i rywale wyszli z opresji
  • 18'
    Mladenović podłączył się do ofensywy i wywalczył aut na wysokości pola karnego
  • 17'
    Wszystko zaczęło się od tego, że legioniści przechwycili futbolówkę po lewej stronie boiska. Lopes znalazł się na 15. metrze i zgrał piłkę piętką do Slisza. Środkowy pomocnik zbiegł do środka i oddał strzał z prawej nogi, z 18. metrów. Piłka odbiła się od jednego z piłkarzy ŁKS-u i wpadła do siatki
  • 15'
    Goool! Slisz! 1:0 dla Legii!
  • 14'
    Skibicki został sfaulowany na 25. metrze. Legioniści mieli rzut wolny - krótko rozegrali stały fragment, ale miejscowi się w tym połapali
  • 14'
    Juranović dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" ŁKS-u, ale ostatecznie grę wznowili rywale
  • 12'
    Juranović dośrodkował z prawej flanki, ale jeden z zawodników ŁKS-u przechwycił piłkę na 17. metrze. Chwilę później futbolówka wróciła do "Jury", który ponownie zacentrował, a Wolski wybił piłkę na rzut rożny
  • 11'
    Juranović zbiegł do środka i oddał strzał z ok. 25 metrów, lecz został zablokowany. Chwilę później Chorwat zdecydował się na miękką centrę w pole karne, w kierunku Lopesa. Piłkę przechwycił Malarz
  • 9'
    Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" Legii po centrze rywali z rzutu rożnego, ale ostatecznie piłkarze stołecznego klubu zażegnali niebezpieczeństwo
  • 8'
    Wolski otrzymał podanie na prawe skrzydło, a jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Hołownię. Korner
  • 8'
    Pirulo ruszył środkiem boiska, ale został powstrzymany na 16. metrze przez legionistów
  • 7'
    Janczukowicz pojawił się przed polem karnym Legii, bliżej prawej strony boiska. Zawodnik ŁKS-u chciał dośrodkować na dalszy słupek, a Miszta pewnie wyłapał piłkę
  • 6'
    Juranović zagrał miękko do Lopesa, który znalazł się na 18. metrze. Napastnik Legii podał do Cholewiaka, lecz przeciwnicy nie dali się zaskoczyć i oddalili zagrożenie w własnego okolicach pola karnego
  • 4'
    Rywale przechwycili piłkę na 25. metrze i skonstruowali akcję lewą stroną. Trąbka wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał w kierunku bliższego słupka, ale Miszta dobrze interweniował
  • 2'
    Stołeczny klub chciał ruszyć z kontrą, ale Kapustka sfaulował Domingueza na wysokości koła środkowego
  • 1'
    Legioniści wymieniają podania na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • - Wydaje mi się, że powinno być to na pewno niezłe spotkanie, bo i my, i Legia chcemy dominować, grać w piłkę. Jeżeli pogoda pozwoli – bo warunki na pewno będą miały wpływ na rywalizację – to sądzę, że możemy obejrzeć bardzo dobry mecz, na wysokim poziomie - mówi w rozmowie Legia.Net Tomasz Nawotka - obecnie wypożyczony z Legii Warszawa do ŁKS-u. TUTAJ
  • Ławka rezerwowych: Cierzniak, Kisiel, Wszołek, Valencia, Luquinhas, Kostorz, Pekhart, Włodarczyk
  • Skład Legii na mecz z ŁKS-em: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz, Kapustka, Mladenović - Skibicki, Lopes, Cholewiak
  • Co, przed wtorkowym meczem, powiedzieli trenerzy: Czesław Michniewicz (LINK) i Wojciech Stawowy (LINK)? Sprawdźcie!
  • Zachęcamy do przeczytania wypowiedzi Arkadiusza Malarza, byłego zawodnika Legii, który jest aktualnie bramkarzem ŁKS-u. TUTAJ
  • Zapraszamy do zapoznania się z tekstem z ostatniego treningu Legii przed meczem z ŁKS-em. TUTAJ
  • ŁKS zwyciężył w I rundzie Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław (po rzutach karnych), natomiast w 1/16 finału wygrał na wyjeździe 2:0 z III-ligową Unią Janikowo.
  • W I rundzie Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 Legia wygrała na wyjeździe aż 6:1 z GKS-em Bełchatów. Hat-trick skompletował Maciej Rosołek, który dołożył do tego dorobku także asystę. Pozostałe gole dla "Wojskowych" strzelili Paweł Wszołek i Filip Mladenović, padło również trafienie samobójcze autorstwa Michała Pawlika. W 1/16 finału stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 1:0 z Widzewem Łódź po bramce Mateusza Cholewiaka
  • W tym momencie warszawiacy plasują się na drugim miejscu w ekstraklasie z dorobkiem 32 punktów w 16 meczach. Liderem ligi jest Pogoń Szczecin, która ma na koncie dwa "oczka" więcej. Z kolei ŁKS - jak na razie - zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji I ligi, po 16 meczach (pierwsze dwa miejsca gwarantują bezpośredni awans do ekstraklasy). Wywalczył 32 punkty (10 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki)
  • Witamy! Już o godz. 20:30 rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy I-ligowym ŁKS-em a Legią Warszawa!
ŁKS ŁódźLegia Warszawa

42' Jan Sobociński

42'
49'

56' Piotr Janczukowicz

56'

65' Jakub Tosik

65'
73'

85' Łukasz Sekulski za Michał Trąbka