Koniec. Legia przegrała 1:2 z Aston Villą i wciąż walczy o awans
    Dalekie podanie Konsy do Bailey'a, ten zbiegł do środka, został zatrzymany
  • 90+3'
    Mocne dogranie Digne'a wzdłuż pola karnego, nikt nie przeciął podania
  • 90+3'
    Kun zdołał utrzymać się przy piłce po lewej stronie pola karnego, dograł wzdłuż boiska, ale nikt nie zamknął akcji
  • 90+2'
    Faul Durana w środku pola, za faul na Elitimie
  • 90+2'
    Bailey pojawił się w polu karnym Legii, ale został zatrzymany przez Kuna i Kapuadiego
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90'
    Dendoncker za Luiza
  • 90'
    Digne prostopadle podał do Ramsey'a, ale Jędrzejczyk dobrze go uprzedził. Grę wznowił Tobiasz
  • 88'
    Olsen posłał dalekie podanie, za obronę, do Bailey'a, który uciekł Jędrzejczykowi, chciał lobować Tobiasza, ale jedynie obił poprzeczkę. Bramkarz Legii złapał piłkę
  • 87'
    Pankov dobrze przeciął podanie Zaniolo we własnym polu karnym
  • 85'
    Duran sfaulował Jędrzejczyka w walce o piłkę
  • 84'
    Zaniolo zatrzymany wślizgiem przez Kapuadiego na skrzydle
  • 83'
    Jędrzejczyk dobrze uprzedził Durana, w dodatku go nabił i wywalczył aut dla Legii
  • 82'
    Rosołek za Wszołka
  • 82'
    Ajjj! Kapustka dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Kramera, który nie dość, że niedokładnie główkował, to był na spalonym
  • 80'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego, było zamieszanie, ale Villa wyszła z opresji
  • 80'
    Muci przełożył Durana na skrzydle, ale jego miękkie podanie zablokował Cash. Korner dla gości
  • 79'
    Digne za Moreno, Zaniolo za Diaby'ego
  • 79'
    Kontra gospodarzy. Ramsey dostał podanie po lewej stronie pola karnego, ale niecelnie uderzył na dalszy słupek
  • 76'
    "Kapi" jest teraz kapitanem
  • 76'
    Kapustka za Josue, Celhaka za Slisza
  • 75'
    Luiz ucierpiał w kontakcie z Jędrzejczykiem, który został ukarany żółtą kartką
  • 75'
    Bailey wbiegł w pole karne z prawej strony, przełożył Kuna i miękko dogrywał na dalszy słupek, do Moreno, ale podanie przeciął Pankov
  • 72'
    Pankov niedokładnie podał prostopadle
  • 72'
    Ramsey prostopadle podał na lewą stronę pola karnego, do Moreno, ten chciał prawdopodobnie dośrodkować, ale wyszedł z tego niedokładny centrostrzał
  • 71'
    Bailey za McGinna, Ramsey za Tielemansa
  • 71'
    Kramer! Napastnik Legii uderzył z 18. metra trochę niecelnie, był jednak na spalonym
  • 69'
    Ramsey i Bailey wejdą zaraz na boisko w barwach Villi
  • 69'
    Miękkie, ale zdecydowanie za mocne podanie Josue
  • 69'
    Luiz dośrodkował z rzutu wolnego (20. metr), piłka wybita, po chwili Diaby dogrywał już zza linii końcowej
  • 68'
    Żółta kartka dla Kramera, który sfaulował rozpędzonego Diaby'ego. Rzut wolny dla Villii
  • 67'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na dalszy słupek, Kapuadi główkował, ale za lekko, Olsen złapał piłkę
  • 67'
    Miejscowi mieli kolejną szansę. Olsen posłał dalsze podanie za obronę, Duran przejął piłkę, ale Pankov zablokował rywala w "szesnastce"
  • 66'
    Elitim posłał dalsze podanie na lewą flankę, do Kuna, ten sięgnął piłkę, ale nie utrzymał jej w boisku
  • 65'
    Diaby wbiegł w pole karne z prawej strony, dogrywał na dalszy słupek do Durana, ale akcja została przerwana z powodu spalonego
  • 64'
    Kolejny rzut wolny dla Villi, Luiz dośrodkował z lewej strony, piłka się dokręcała, ale ostatecznie przeleciała tuż obok bramki
  • 63'
    Luiz krótko rozegrał rzut wolny, Legia wyszła z opresji, ale Villa szybko odzyskała piłkę
  • 62'
    Faul Jędrzejczyka na Duranie. Rzut wolny dla Villi z lewej strony
  • 59'
    Rzut wolny dla Villi, bliżej prawej strony. Luiz dośrodkował na dalszy słupek, a Moreno wygrał walkę o pozycję z Wszołkiem i ładnie uderzył pod poprzeczkę. Anglicy prowadzą 2:1
  • 58'
    Kapuadi zatrzymał wślizgiem Kamarę na prawym skrzydle
  • 57'
    Anglicy w posiadaniu
  • 56'
    Tobiasz wyszedł z bramki, uprzedził rywala, ale skiksował przy wybiciu piłki. Aut dla gospodarzy
  • 55'
    Kramer za Guala, Kun za Diasa
  • 54'
    Żółta kartka dla Tielemansa za faul na Sliszu w pojedynku powietrznym
  • 51'
    Luiz wycofał z rzutu rożnego do Tielemansa, ten podał do Casha, który uderzył potężnie, ale został zablokowany przez Pankova
  • 51'
    Korner dla Villi
  • 50'
    Tobiasz! Diaby otrzymał podanie od Casha, wbiegł w pole karne, uporał się z Kapuadim i Jędrzejczykiem, ale bramkarz Legii kapitalnie interweniował!
  • 49'
    Ajjjj! Slisz świetnie podał prostopadle do Wszołka, ten miękko zagrał z prawej strony na 11. metr, Dias główkował i trafił w... poprzeczkę!
  • 48'
    Elitim sfaulowany w środku pola, przez Diaby'ego
  • 47'
    Jędrzejczyk przeciął centrę Casha na bliższy słupek
  • 46'
    Dalsze podanie Lengleta do Diaby'ego, ten zatrzymany przez Diasa
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje na wyjeździe 1:1 z Aston Villą. Gola w barwach "Wojskowych" strzelił Ernest Muci
  • 45+1'
    Faul Diasa na Cashu, na wysokości koła środkowego
  • 45'
    Kamara za mocno zagrał na prawą stronę, do Casha. Aut dla Legii
  • 44'
    Konsa podłączył się do ofensywy, pojawił się w środku pola, gdzie został sfaulowany
  • 44'
    Miejscowi w posiadaniu na własnej połowie
  • 43'
  • 43'
    Jędrzejczyk dobrze przeciął dośrodkowanie, Legia wyszła z kontrą, Josue dograł na środek "szesnastki", ale Elitim nie sięgnął piłki
  • 42'
    Wszołek i Luiz walczyli w kontakcie na połowie Villi, doszło do spięcia, obaj zawodnicy obejrzeli po żółtej kartce
  • 41'
    McGinn do Moreno, ten chciał wycofać do kapitana, ale niedokładnie, Elitim przejął piłkę
  • 40'
    Żółta kartka dla Guala za faul na rozpędzonym Tielemansie na skrzydle
  • 39'
    Pankov przeciął podanie na połowie Legii, goście wyszli z kontrą. Gual prostopadle podał do Diasa, ale ten został zatrzymany przez Kamarę
  • 39'
    Tobiasz wyszedł z własnego pola karnego i wybił piłkę na aut, uprzedzając rozpędzonego Casha, który czyhał na dalsze podanie z głębi pola
  • 38'
    Josue miękko zagrywał na prawą stronę, do Slisza, ale zabrakło porozumienia
  • 38'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 37'
    Legioniści odebrali piłkę na wysokości koła środkowego
  • 37'
    Muci dośrodkował z prawej flanki, był rykoszet, piłkę złapał Olsen
  • 37'
    Wszołek wrócił na prawe wahadło, Dias na lewe
  • 36'
    Żółta karta dla Diaby'ego za faul na rozpędzonym Sliszu
  • 36'
    Wszołek dobrze zatrzymał Diaby'ego w polu karnym Legii
  • 35'
    Anglicy w ataku pozycyjnym
  • 34'
    Slisz przeciął podanie w środku pola
  • 33'
    Luiz dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, doszło do zamieszania, ostatecznie Elitim przeciął kolejne dogranie i wybił piłkę
  • 33'
    Moreno dopadł do prostopadłego podania na lewą flankę, ale jego wycofanie w pole karne zablokował Pankov. Korner dla gospodarzy
  • 31'
    Wszołek dośrodkował z lewej flanki na 13. metr, do Guala, ten główkował, ale zbyt lekko i Olsen pewnie złapał piłkę
  • 31'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 30'
    Zamiana wahadeł. Wszołek jest teraz na lewej stronie, Dias na prawej
  • 30'
    Faul Pankova na połowie Villi
  • 29'
    Gual zablokował dośrodkowanie Luiza na skrzydle
  • 29'
    Luiz w podobny sposób dogrywał z rzutu rożnego na bliższy słupek, Legia znowu wybiła piłkę
  • 28'
    Luiz dośrodkował z rzutu rożnego, ale Gual, który był przy bliższym słupku, wybił piłkę
  • 28'
    Jędrzejczyk zablokował Lengleta po lewej stronie pola karnego. Korner dla Villi
  • 27'
    Anglicy wciąż budują atak pozycyjny
  • 27'
    Slisz przeciął prostopadłe podanie Tielamansa na lewą stronę pola karnego
  • 27'
    Villa w ataku pozycyjnym
  • 26'
    Było groźnie. Luiz miękko zagrał za obronę, do Durana, ten był naciskany przez Jędrzejczyka, zdołał musnąć piłkę, ale Tobiasz wyszedł z bramki i zatrzymał przeciwnika. Futbolówka się odbiła, "Jędza" ją wybił
  • 24'
    McGinn sfaulowany w środku pola przez Jędrzejczyka
  • 24'
    Anglicy budują grę od tyłu, wyszli spod pressingu Legii
  • 23'
    Elitim i Dias dobrze zatrzymali Tielemansa na połowie Legii
  • 22'
    Jak padł gol na 1:1? Anglicy budowali grę od tyłu, Kamara fatalnie podał wzdłuż boiska, wprost pod nogi Muciego, który pojawił się po lewej stronie boiska karnego i pięknie uderzył w prawe okno.
  • 20'
    1:1! Ależ gol Muciego!
  • 20'
    Ajjj! Josue dośrodkował po rozegraniu rzutu rożnego, Cash musnął piłkę głową, ale ostatecznie nikt nie oddał strzału na dalszym słupku
  • 19'
    Odbiór Guala w pressingu, Muci próbował dopaść do piłki, ale został sfaulowany przez Tielemansa. Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska
  • 18'
    Kapuadi dobrze zagrał na wyprzedzenie w środku pola, aut dla Anglików
  • 18'
    Anglicy spokojnie budują kolejną akcję, od tyłu
  • 18'
    Dias przeciął górne podanie w defensywie
  • 17'
    Slisz prostopadle podał do Muciego, ten upadł w kontakcie na 25. metrze, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na Albańczyku
  • 16'
    Wysoki pressing Diasa, który ostatecznie sfaulował Konsę w polu karnym Villi
  • 16'
    Villa próbuje grać od tyłu, Legia wysoko pressuje
  • 15'
    Gual zablokował Lengleta, aut dla Anglików na ich połowie
  • 15'
    Josue próbował przerzucić piłkę na prawą stronę, do Wszołka, ale Moreno przejął futbolówkę
  • 14'
    Diaby lekko podprowadził piłkę, ale niedokładnie zagrywał prostopadle w pole karne. Jędrzejczyk zostawił futbolówkę Tobiaszowi
  • 13'
    Jędrzejczyk posłał górne, ale za mocne podanie na prawe skrzydło, do Wszołka. Grę wznowi Olsen
  • 13'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 13'
    Kapuadi i Dias dobrze popracowali w odbiorze i przejęli piłkę w środku pola
  • 12'
    Anglicy w posiadaniu na własnej połowie
  • 11'
    Josue sprytnie dogrywał w "szesnastkę" do Elitima, ale ten został uprzedzony przez Lengleta, który wybił piłkę
  • 11'
    Przechwyt Slisza na połowie miejscowych, Legia w ataku pozycyjnym
  • 10'
    Gual pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale przegrał pojedynek z Kamarą
  • 10'
    Pankov wyrzucił piłkę z autu, do Guala, ale gospodarze wyszli z opresji
  • 9'
    Josue miękko zagrał na skrzydło, Wszołek został zatrzymany przy próbie podania
  • 9'
    Korner Aston Villi. Luiz dośrodkował na bliższy słupek, Lenglet niecelnie główkował
  • 9'
    Kontra gospodarzy. Duran otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne z prawej strony i uderzył na bliższy słupek, ale Tobiasz udanie interweniował
  • 8'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny, Muci miękko dograł na dalszy słupek, futbolówka wybita, po chwili Wszołek dopadł do bezpańskiej piłki, ale niecelnie uderzył
  • 7'
    Dalsze podanie McGinna, Tobiasz wyszedł na 18. metr, wybił piłkę głową, Kamara dopadł do futbolówki, ale niecelnie uderzył z dystansu
  • 6'
    Kapuadi przejął piłkę na wysokości koła środkowego, ale szybko ją stracił. Stoper Legii został przypressowany przez Kamerę, potem Tielemans prostopadle zagrał na wolne pole, do Diaby'ego, ten wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, zbiegł do środka, uporał się z Jędrzejczykiem i skutecznie uderzył na dalszy słupek. Anglicy prowadzą 1:0
  • 4'
    1:0 dla Aston Villi. Diaby
  • 3'
    Slisz miękko zagrywał w lewy sektor pola karnego, do Muciego, ale ten był na spalonym
  • 3'
    Josue wycofał z rzutu wolnego, na 16. metr, do Muciego, ten miękko zagrał w "szesnastkę", a Lenglet wybił piłkę głową
  • 2'
    Wszołek sfaulowany przez Moreno na prawej stronie. Rzut wolny dla Legii
  • 2'
    Ajjj! Pankov podał do Slisza, ten miękko zagrał na prawe skrzydło, do Wszołka. Wahadłowy wycofał w pole karne do Josue, który oddał strzał, ale trafił w... Muciego
  • 1'
    Legia w posiadaniu, na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Ribeiro, Pekhart, Augustyniak, Kramer, Celhaka, Rejczyk, Kun, Rosołek, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Aston Villą: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Elitim, Dias – Josue, Gual, Muci
  • Zwycięzcy ośmiu grup LKE dostaną się do 1/8 finału. Zespoły z drugich miejsc także wystąpią w fazie pucharowej, ale w rundzie play-off (1/16 finału). Ich rywalami będą drużyny z trzecich pozycji w grupach Ligi Europy
  • – Musimy wystrzegać się indywidualnych błędów, być skoncentrowani w defensywie, zagrać odważnie oraz kompaktowo, bez strachu w oczach. Potrzebna nam również energia, będziemy trzymać się razem i walczyć. Spotkanie z Aston Villą traktujemy bardzo poważnie, to będzie trudny mecz. Rywale mają ogromną siłę i jakość, ale my też posiadamy te elementy na odpowiednim poziomie – dodał trener Legii
  • – Aston Villa to dobrze zorganizowany zespół, który gra nowoczesny futbol, ma wielu jakościowych zawodników i jest bardzo niebezpieczny przy prostopadłych podaniach z głębi pola. To najsilniejsza drużyna w naszej grupie, będąca w TOP4 najlepszych klubów Premier League. Spodziewamy się pokazu siły ze strony naszego najbliższego rywala – tłumaczył Runjaić
  • Drużyna Emery'ego świetnie radzi sobie w Premier League, w której zajmuje 4. pozycję z dorobkiem 28 punktów (9 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki) i 2 "oczkami" straty do liderującego Arsenalu. W minionych tygodniach Villa potrafiła pokonać m.in. Tottenham (2:1; wyjazd), Fulham (3:1; dom), West Ham United (4:1; dom), Brighton (6:1; dom) i Chelsea (1:0; wyjazd). Obecnie, wliczając wszystkie rozgrywki, ma serię trzech wygranych z rzędu
  • Aston Villa wygrała trzy spotkania z rzędu w Lidze Konferencji Europy. Najpierw pokonała u siebie Zrinjskiego (1:0) dopiero po golu w czasie doliczonym. Potem Anglicy dwukrotnie ograli AZ Alkmaar. Pod koniec października wysoko zwyciężyli w Holandii (4:1), a na początku listopada odwrócili losy rywalizacji w Birmingham (2:1), gdzie zdobyli kolejne trzy punkty, mimo że od 52. minuty przegrywali 0:1
  • Porażka w Warszawie pozytywnie wpłynęła na Villę, o czym świadczą jej wyniki z ostatnich tygodni. Po występie przy Łazienkowskiej, zespół Emery'ego zagrał 12 meczów – odniósł 9 zwycięstw, raz zremisował i poniósł dwie porażki, w tym jedną w Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej), z którego odpadł w 3. rundzie (1:2 z Evertonem)
  • – Wykonaliśmy kapitalną robotę w eliminacjach Ligi Konferencji przeciwko Hibernian. Potem, gdy awansowaliśmy do grupy, zaczęliśmy od meczu w Warszawie. Legia zagrała naprawdę solidnie, czuła moc u siebie, a my przegraliśmy, bo na to zasłużyliśmy. Był to dla nas świetny przykład trudności, jakie wiążą się z tymi rozgrywkami, a także tego, jak niełatwo rywalizować w Europie. Bardzo dobrze zareagowaliśmy – mówił trener Aston Villi, Unai Emery
  • – Będzie to wyjątkowy, specjalny mecz – tak, jak w Warszawie. Nie możemy się doczekać nadchodzącego występu. Przylecieliśmy do Birmingham, by walczyć i sprostać wyzwaniu. Reprezentujemy Polskę, Legię. Ekscytacja udziela się całej drużynie. Remis daje awans obu zespołom i wierzę, że takie rozwiązanie jest możliwe. Okoliczności spotkania mogą dodać nam skrzydeł, czego nie ma w innych spotkaniach – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • W samolocie do Birmingham zabrakło Ramila Mustafajewa (zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenie dwóch łąkotek), Lindsay’a Rose’a, Roberta Picha, Jana Ziółkowskiego (niezgłoszeni do fazy grupowej LKE; od dłuższego czasu funkcjonujący z rezerwami), Cezarego Miszty (powrót do zdrowia po kontuzji), Ihora Charatina, Makany Baku oraz Jakuba Jędrasika. Do Anglii poleciało 24 zawodników, m.in. Augustyniak (po skręceniu stawu skokowego), Steve Kapuadi (po pauzie za nadmiar żółtych kartek w Ekstraklasie) oraz Kramer (po problemach dyscyplinarnych z powodu odmowy gry w drugim zespole), których zabrakło w kadrze meczowej na spotkanie z Wartą Poznań
  • – Nie zapomnę wyniku i meczu z Aston Villą w Warszawie, gdyż było to dla mnie coś wyjątkowego, również dla całego zespołu. Bardzo byśmy chcieli przeżyć podobne emocje i radość w Anglii. Pragniemy zapewnić sobie awans i wierzymy, że to możliwe. Wszystko w naszych nogach i głowach, patrzymy tylko na siebie. Zależy nam, by zaprezentować się dobrze, z odpowiednią jakością – opowiadał Muci
  • Legia ma świetne wspomnienia z rywalizacji z Villą, gdyż ograła ją u siebie (3:2) na inaugurację fazy grupowej LKE, po dwóch bramkach Muciego i jednej Pawła Wszołka. Ekipa z Łazienkowskiej trzy razy obejmowała prowadzenie i dowiozła zwycięstwo po spektakularnym występie. Potem uległa 0:1 AZ w Alkmaar, ale tematy piłkarskie zeszły na dalszy plan, gdyż po meczu doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie. Na przełomie października i listopada "Wojskowi" dwukrotnie pokonali Zrinjskiego – najpierw w Mostarze (2:1; samobój Slobodana Jakovljevicia, trafienie Blaza Kramera), później w Warszawie (2:0, gole Rafała Augustyniaka oraz Josue). Obecnie mają 9 punktów (tyle, co Anglicy), dwie pozostałe drużyny uzbierały po 3 "oczka"
  • Nie dość, że nie wszystko układa się po myśli Legii, to przed nią kolejne wymagające wyzwania, walka na trzech frontach, sporo podróży i cztery mecze wyjazdowe z rzędu. Najbliższy test czeka ją w Birmingham, gdzie zagra z Aston Villą w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, której jest liderem. Warszawiacy są w dobrej sytuacji i mogą sobie zapewnić awans już w Anglii (remis lub zwycięstwo), choć niewykluczone, że doświadczą tego przed występem z zespołem z Premier League, jeśli AZ Alkmaar nie pokona Zrinjskiego
  • Osoby, które życzą Legii jak najlepiej, zapewne dodatkowo posmutniały w poniedziałkowy wieczór, 27 listopada, gdyż liderujący Śląsk wykorzystał potknięcia drużyn z czołówki i powiększył przewagę. Warszawiacy, zajmujący 6. miejsce w Ekstraklasie (25 punktów; 7 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki), tracą już 11 "oczek" do klubu z Wrocławia, który zagrał o jedno spotkanie więcej
  • Jeszcze dwa miesiące temu Legia otrzymywała mnóstwo pochwał, była ceniona za ofensywę, atrakcyjną grę, odwracanie losów spotkań, walkę do końca i korzystne rezultaty, ale obecnie nie potrafi nawiązać do imponującego początku sezonu. Stołeczna drużyna stała się zbyt czytelna dla rywali, którzy mają plan na "Wojskowych" i jeśli konsekwentnie go realizują, to są blisko sukcesu
  • Wydawało się, że obiecujący początek listopada, składający się z trzech zwycięstw i trzech czystych kont, pozwoli Legii na to, by troszkę zapomnieć o fatalnym październiku (5 porażek w 6 występach) i zbliżyć się do formy z okresu lipiec – wrzesień, ale sytuację skomplikowały remisy z klubami z Poznania. O ile wynik meczu z "Kolejorzem" (0:0) nie był raczej wielką tragedią dla "Wojskowych", to spotkanie z Wartą (2:2), które okazało się startem ostatniego fragmentu pierwszej części sezonu, należy uznać za duże rozczarowanie. Warszawiacy chcieli gonić czołówkę, a zamiast tego zaprezentowali się przeciętnie, stracili dwa punkty i zepsuli święto Żylecie, która obchodziła 50. urodziny
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się mecz Aston Villi z Legią Warszawa w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!
Aston VillaLegia Warszawa

4' Moussa Diaby

4'
20'

36' Moussa Diaby

36'
39'

41' Douglas Luiz

41'

53' Youri Tielemans

53'

58' Alex Moreno

58'
68'

71' Leon Bailey za John McGinn

71' Jacob Ramsey za Youri Tielemans

71'

79' Lucas Digne za Alex Moreno

79' Nicolo Zaniolo za Moussa Diaby

79'

90' Leander Dendoncker za Douglas Luiz