Koniec. Legia przegrała 0:2 z Jagiellonią w Białymstoku
    Dias zbiegł do środka, ale jego strzał z dystansu wyłapał Alomerović
    Slisz przeciął prostopadłe podanie na lewe skrzydło
  • 90+2'
    Jagiellonia w posiadaniu
  • 90+2'
    Dośrodkowanie Jagiellonii z rzutu rożnego, piłka wybita, Hansen niecelnie uderzył z dystansu
  • 90+1'
    Rzut rożny dla Jagiellonii
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Sacek sfaulowany przez Kramera na połowie "Jagi"
  • 90'
    Alomerović pewnie wyłapał dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego
  • 89'
    Slisz sfaulowany na 25. metrze od bramki Jagiellonii, żółta kartka dla Łaskiego
  • 89'
    Legia krótko rozegrała korner, podanie Josue zostało przecięte
  • 87'
    Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Burcha za faul w środku pola
  • 86'
    Przerzut Josue do Diasa, ten zbiegł do środka, Legia w ataku pozycyjnym
  • 86'
    Legia w posiadaniu
  • 84'
    Kupisz za Imaza
  • 82'
    Korner dla Legii. Josue płasko dośrodkował w pole karne, ale gra została przerwana, gdyż Kramer sfaulował Romanczuka
  • 81'
    Pankov dobrze zatrzymał Hansena na 30. metrze od bramki Legii. Gdyby nie stoper gości, rywal znalazłby się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem
  • 80'
    Kramer na spalonym po górnym podaniu z głębi pola
  • 80'
    Dias zablokowany przy dośrodkowaniu z lewej flanki
  • 79'
    Legia posiada piłkę, stara się atakować, ale na razie brakuje konkretów
  • 79'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 14. metr, piłka wybita, ale szybko przechwycona przez Legię. Podanie Josue do Guala zostało przecięte
  • 78'
    Rosołek sfaulowany przez Wdowika po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 25. metra
  • 78'
    Dias dośrodkował z lewej strony w pole karne, Alomerović zbił piłkę do boku
  • 77'
    Pankov zatrzymał Hansena w bocznym sektorze
  • 77'
    Josue w pole karne do Slisza, ten chciał sprytnie obrócić się z piłką, ale został zatrzymany
  • 76'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Matysik wybił piłkę głową poza pole karne
  • 76'
    Rosołek do Slisza, ten zablokowany przy dośrodkowaniu z prawej flanki. Korner dla Legii
  • 75'
    Skrzypczak za Marczuka, Łaski za Pululu
  • 74'
    Niedokładny przerzut Josue do Kramera na lewą stronę
  • 73'
    Josue! Portugalczyk uderzył mocno, ale niecelnie, z 18. metra
  • 71'
    Gual na spalonym
  • 70'
    Kramer za Baku
  • 70'
    Hansen wbiegł w pole karne z lewej strony, wycofał do Pululu, ale ten nie zdołał oddać strzału
  • 69'
    Pululu sfaulowany w środku pola przez Celhakę
  • 68'
    Baku podał na prawą stronę pola karnego, do Rosołka, który trafił w słupek
  • 68'
    Płaskie podanie Baku w pole karne wybite przez Jagiellonię
  • 67'
  • 65'
    Zmiany w zespole gospodarzy. Hansen za Naranjo, Kubicki za Nene
  • 65'
    Dias dośrodkował z lewej strony pola karnego na 7. metr, ale nie udało się sfinalizować akcji. Po chwili nikt nie sięgnął piłki po dograniu Josue
  • 64'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 62'
    Slisz za Elitima, Dias za Kuna, Josue za Muciego
  • 61'
    Baku nie przyjął piłkę po podaniu z głębi pola
  • 61'
    Niedokładne podanie Muciego do Guala, zagranie przecięte
  • 60'
    Kun dośrodkował na dalszy słupek z lewej strony pola karnego, do Baku, który główkował w słupek
  • 59'
    Kun do Muciego, ten miękko dograł na środek pola karnego, ale Gual nie zdołał sięgnąć piłki przy próbie uderzenia "szczupakiem"
  • 58'
    Kapuadi sfaulowany w środku pola, Legia szybko wznowiła grę
  • 57'
    Rosołek dobrze utrzymał się pod presją i podał wzdłuż boiska, do Muciego, ten podprowadził piłkę, uderzył potężnie, ale niedokładnie z 18. metra
  • 57'
    Podanie Burcha zablokowane, Legia ma aut na własnej połowie
  • 56'
  • 56'
    Nie ma rzutu karnego dla Jagiellonii!
  • 55'
    Mamy jeszcze VAR, sędzia Marciniak sprawdzi tę sytuację na monitorze
  • 54'
    Do piłki podchodzi Pululu
  • 54'
    Rzut karny dla Jagiellonii, Kapuadi sfaulował Pululu
  • 52'
    Muci na spalonym po miękkim podaniu ze środka pola na lewe skrzydło
  • 51'
    Elitim trochę za mocno zagrywał na lewą flankę do Kuna
  • 51'
    Pululu wbiegł w pole karne z prawej strony pola karnego, ale dogrywał już zza linii końcowej
  • 50'
    Naranjo do Imaza, ten potężnie, ale niedokładnie uderzył z 15. metra
  • 50'
    Żółta kartka dla Burcha za faul na Imazie
  • 49'
    Podanie Elitima do Guala zostało przecięte
  • 49'
  • 48'
    Dalekie podanie do Kuna, ten wycofał do Celhaki, po chwili Rosołek dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, ale Kun został uprzedzony
  • 46'
    Faul w ataku Rosołka, Dieguez ucierpiał w kontakcie z zawodnikiem Legii, ale może grać dalej
  • 46'
    Rosołek za Pekharta
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:2 z Jagiellonią w Białymstoku
  • 45+3'
    Pankov wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Marczuka
  • 45+3'
    Imaz podał piętą do Pululu, ten zatrzymany w środku pola karnego
  • 45+3'
    Pululu zatrzymany przez Kuna blisko pola karnego Legii
  • 45+2'
    Tobiasz wybił piłkę na aut, uprzedzając rozpędzonego Marczuka
  • 45+1'
    Niedokładne podanie Baku do Guala
  • 45'
    Trzy minuty doliczone
  • 45'
    Celhaka kapitalnie podał prostopadle do Baku, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego, miękko wycofał do Guala, ale ten niedokładnie uderzył. Po chwili strzał Muciego złapał Alomerović
  • 44'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, piłka wybita, Muci huknął z powietrza, z 18. metra, obok bramki
  • 43'
    Baku dośrodkował w pole karne, Kun przejął piłkę i dograł na środek "szesnastki", piłka wybita
  • 42'
    Muci zatrzymany przed polem karnym Legii. Albańczyk jednocześnie sfaulował Romanczuka
  • 41'
    Jagiellonia przy piłce w środku pola
  • 40'
    Wdowik dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Legia przejęła piłkę i wyszła z kontrą. Muci pobiegł lewą stroną boiska, ale zatrzymał go Wdowik
  • 40'
    Matysik sfaulowany po prawej stronie boiska, przez Pekharta. Rzut wolny dla Jagiellonii, na wysokości 30. metra
  • 39'
    Pululu dopadł do górnego podania z głębi pola, ale został zatrzymany przez Kapuadiego i Kuna
  • 38'
    Faul Muciego w bocznym sektorze boiska, na połowie Jagiellonii
  • 37'
    Baku niedokładnie podawał prostopadle
  • 35'
    Marczuk dośrodkował z prawej flanki, Pululu nie sięgnął piłki, Baku oddalił zagrożenie
  • 34'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 33'
    Legia w posiadaniu, Pululu gra dalej
  • 33'
    Pululu leży na boisku, ucierpiał w kontakcie z Kapuadim
  • 32'
    Kun do Elitima, ten dograł wzdłuż pola karnego, Burch dopadł do odbitej piłki, ale jego strzał z 18. metra został zablokowany
  • 31'
    Sacek zablokował dośrodkowanie Kuna, ale wahadłowy Legii odzyskał piłkę
  • 31'
  • 30'
    Marczuk wbiegł w pole karne z lewej strony i miękko wycofał na 8. metr, do Imaza, który skutecznie główkował
  • 29'
    2:0 dla Jagiellonii. Imaz
  • 28'
    Kapuadi wybił piłkę po dośrodkowaniu Marczuka z lewej flanki na środek "szesnastki"
  • 28'
    Wdowik dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Pululu potężnie główkował w słupek!
  • 28'
    Sacek zbiegał do środka, ale został sfaulowany. Rzut wolny bliżej prawej strony boiska, na wysokości 35. metra. Wdowik dośrodkował na 12. metr, piłka wybita, "Jaga" ma jeszcze korner
  • 26'
    Jagiellonia w posiadaniu w środku pola
  • 26'
    Wdowik dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Pankov wybił piłkę
  • 26'
    Imaz zablokowany przez Kapuadiego, korner dla Jagiellonii
  • 25'
    Gual zbiegł z prawej flanki do środka, ale jego przerzut do Kuna został przecięty przez Marczuka, który został po chwili sfaulowany przez lewego wahadłowego Legii
  • 24'
    Pankov ucierpiał w kontakcie z Pululu, ale może grać dalej
  • 24'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, spore zamieszanie, odbitki, ale ostatecznie był faul w ataku Pankova na Naranjo
  • 23'
    Przerzut Elitima do Baku, ten ograł Wdowika, ale jego dogranie wzdłuż boiska zostało przecięte. Korner dla Legii
  • 23'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 23'
    Dośrodkowanie Kuna wybite
  • 22'
    Pankov był pod presją Pululu, gdyby się pomylił, to rywal byłby sam na sam z Tobiaszem, ale stoper Legii minął przeciwnika i wyprowadził akcję
  • 21'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Baku próbował zamknąć akcję, ale nie dość, że nie trafił w piłkę, to popełnił faul w ataku
  • 20'
    Kun zablokowany przy dośrodkowaniu z lewej flanki, Legia szybko odzyskała piłkę
  • 20'
  • 19'
  • 19'
    Pankov wybił dogranie w pole karne, po chwili Marczuk zagrał w "szesnastkę" po koźle, ale Tobiasz pewnie interweniował
  • 18'
    Niedokładne podanie Romanczuka na prawą flankę, do Marczuka
  • 17'
    Kun dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Guala, ten uderzył przewrotką, ale bardzo niecelnie
  • 15'
  • 14'
    Wdowik podał do Imaza, ten zgrał w pole karne do Naranjo, który znalazł się sam na sam z Tobiaszem i pewnie trafił do siatki po płaskim uderzeniu w kierunku dalszego słupka. Gospodarze prowadzą 1:0
  • 13'
    1:0 dla Jagiellonii. Naranjo
  • 12'
    Burch do Baku, ten chciał prostopadle podać do Pekharta, ale zagranie zostało przecięte
  • 12'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, Legia ją odzyskała i spokojnie buduje kolejny atak od tyłu
  • 11'
    Baku prostopadle podał do Guala, ten zatrzymany na wślizgu przez Diegueza. Korner dla Legii
  • 10'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, uderzył, ale trafił w Kuna
  • 10'
    Burch zagrał źle, Pululu przeciął podanie, ale ostatecznie Legia wyszła z opresji
  • 9'
    Muci przyjął kierunkowo, chciał ruszyć środkiem, ale został zatrzymany na 20. metrze
  • 9'
    Baku nie zdołał opanować dalekiego górnego podania, miejscowi przy piłce
  • 8'
    Celhaka sfaulowany przez Pululu blisko pola karnego Legii
  • 7'
    Pululu zatrzymany przez Pankova na 30. metrze
  • 7'
    Elitim dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, do Pekharta, zrobiło się zamieszanie, po chwili doszło do faulu w ataku
  • 6'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, do Muciego, który przyjął piłkę, ale został zatrzymany. Legia ma jeszcze korner
  • 6'
    Gual zbiegał z prawej flanki do środka i został sfaulowany przez Wdowika, rzut wolny na 30. metrze
  • 5'
  • 3'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Gual zablokowany, Legia odzyskała piłkę i buduje kolejną akcję
  • 3'
    Muci sfaulowany po lewej stronie boiska. rzut wolny dla Legii na wysokości 16. metra. Przy piłce Elitim
  • 2'
    Pankov jest półlewym stoperem, Burch półprawym, Kapuadi gra w środku trójosobowego bloku defensywnego
  • 2'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 1'
    Wysoki pressing Jagiellonii, było groźnie, ale Legia wyszła z opresji
  • 0
  • Kapitanem Legii jest dziś Pekhart
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Ribeiro, Kramer, Charatin, Dias, Josue, Rosołek, Strzałek, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Jagiellonią: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Burch – Baku, Celhaka, Elitim, Kun – Gual, Pekhart, Muci
  • Warszawiacy grali z Jagiellonią 51 razy. Wygrali 22-krotnie, 18 spotkań zremisowali, 11 przegrali. Zdobyli 74 bramki, stracili 43. – Legia to drużyna, która chce dominować na boisku poprzez pressing i posiadanie piłki, nie ma znaczenia gdzie gra. Musimy być gotowi na taki scenariusz i odważnie to przyjąć. Pragniemy podejść do meczu w taki sposób, by pokazać, że my też potrafimy to zrobić. Zdajemy sobie sprawę ze skali trudności, aczkolwiek ona nas nie przeraża, tylko motywuje – dodał trener drużyny z Białegostoku
  • Klub z Podlasia podziałał nieco w minionym oknie transferowym. Do Jagiellonii dołączyli Jose Naranjo, Adrian Dieguez (obaj SD Ponferradina), Kristoffer Hansen (Widzew Łódź), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), a także Dominik Marczuk (Stal Rzeszów) oraz Afimico Pululu (SpVgg Greuther Fuerth), którzy mają za sobą udane tygodnie. Białystok opuścili m.in. Michał Pazdan oraz Gual. Były piłkarz Legii trafił do Wieczystej Kraków, a Hiszpan dołączył do "Wojskowych" i zdołał już pokazać próbkę umiejętności (16 meczów, 3 gole, 4 asysty, 2 asysty drugiego stopnia, 1 wywalczony rzut karny)
  • "Jaga" pod okiem 31-latka wygląda naprawdę solidnie, zwłaszcza w Białymstoku, gdzie wygrała wszystkie pięć meczów i strzelała minimum dwa gole w każdym z nich, wliczając w to wtorkowy występ ze Śląskiem Wrocław (2:0) w 1. rundzie Pucharu Polski. Obecnie jest na 5. miejscu w tabeli, ma na koncie 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). – Wiem, jak ważne dla kibiców są spotkania z Legią, widać to często po frekwencji na stadionie. Ta rywalizacja przyciąga dużo więcej kibiców niż każda inna. Z jednej strony to rozumiem, z drugiej nie. Uważam, że ludzie powinni chodzić na Jagiellonię z miłości do klubu, nie na wydarzenie – tłumaczył Siemieniec
  • – Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne wyzwanie. Legia jest w dobrej dyspozycji, co udowadnia zarówno w ekstraklasie, jak i w Lidze Konferencji Europy, nie tylko pod kątem jakości gry, ale też mentalnym. To, co zrobiła ostatnio w Szczecinie, z pewnością jest imponujące i pokazuje siłę tej drużyny, lecz my też jesteśmy mocni i chcemy to potwierdzić. Nikt nam nie broni marzyć i walczyć o swoje – mówił Adrian Siemieniec, który został trenerem Jagiellonii na początku kwietnia 2023 roku, a wcześniej trenował jej III-ligowe rezerwy
  • Warszawiacy spróbują pójść za ciosem i kontynuować dobrą passę, ale nie mają łatwego zadania, gdyż znowu zmierzą się na wyjeździe, tym razem z Jagiellonią. – Wiemy, że ta drużyna wygląda bardzo dobrze w obecnym sezonie. Zagramy na trudnym terenie – zapowiadał środkowy pomocnik Legii, Bartosz Slisz. Rywalizacje "Wojskowych" w Białymstoku mogą się kojarzyć z częstym brakiem zwycięzcy, w końcu aż 7 z 10 ostatnich takich spotkań kończyło się remisami. W minionym sezonie wyglądało to inaczej, gdyż Runjaić, stający się powoli specem od przełamań, zdołał odczarować Podlasie, gdzie jego zespół wygrał 5:2 i odniósł pierwsze zwycięstwo na stadionie "Jagi" od… 2016 roku. Wicemistrzowie Polski pokazali moc również w poprzedniej rundzie, przy Łazienkowskiej, zwyciężając aż 5:1. Stołeczna ekipa strzeliła 10 goli w dwumeczu, co może robić wrażenie i pozytywnie ją budować przed nadchodzącym wyzwaniem
  • Legioniści nadrobili ligowe zaległości w dobrym stylu, w dodatku zostali liderem PKO Ekstraklasy (20 punktów; 6 zwycięstw, 2 remisy), ale teraz są na 2. miejscu z dwoma punktami straty do Śląska Wrocław, który zagrał o dwa spotkania więcej. Stołeczna ekipa jest na fali, ma serię trzech wygranych z rzędu, a korzystne wyniki po niesamowitych rollercoasterach tylko ją nakręcają. – Nasza drużyna zawsze walczy i nigdy się nie poddaje – mówił Kosta Runjaić, architekt ostatnich sukcesów "Wojskowych". Trener, pracujący przy Łazienkowskiej od ponad roku, zdołał już znacznie przyczynić się do rozwoju zespołu i klubu, zdobyć m.in. Puchar Polski, awansować do Ligi Konferencji Europy i zdjąć parę klątw, choćby poprzez wywalczenie upragnionego Superpucharu czy zwycięstwo w Szczecinie
  • Obecny sezon wygląda bardzo dobrze w wykonaniu Legii, która zachwyca, imponuje, co dobitnie widać po wynikach i przebiegu wielu meczów. Stołeczna drużyna gra ofensywnie, z polotem i dużą energią, a nawet jeśli traci bramki, to zdobywa ich więcej, pokazuje ogromny charakter i walczy do końca, dzięki czemu odwraca losy rywalizacji, wygrywa po szalonych spektaklach, których nie brakuje w ostatnich tygodniach. Nie inaczej było w minioną środę, w Szczecinie, gdzie "Wojskowi" odnieśli pierwsze zwycięstwo od listopada 2017 roku, pokonując Pogoń 4:3. Przełamanie smakowało wyjątkowo, gdyż "Portowcy" trzy razy wychodzili na prowadzenie i od 45. minuty występowali w przewadze po niesłusznej naszym zdaniem czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka. Mimo niesprzyjających okoliczności, wicemistrzowie kraju trzykrotnie wyrównali (Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Juergen Elitim) i wywalczyli komplet punktów po golu Steve’a Kapuadiego
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 10. kolejki ligowej pomiędzy Jagiellonią a Legią!
Jagiellonia BiałystokLegia Warszawa

13' Jose Naranjo

13'

29' Jesus Imaz

29'
49'

65' Kristoffer Hansen za Jose Naranjo

65' Jarosław Kubicki za Nene

65'

74' Mateusz Skrzypczak za Dominik Marczuk

74'

75' Wojciech Łaski za Afimico Pululu

75'

84' Tomasz Kupisz za Jesus Imaz