Kwekweskiri dośrodkował w pole karne, do Czerwińskiego, który nie dość, że główkował nieznacznie niecelnie, to był na spalonym
    Ribeiro zastawiał się przy chorągiewce, ale grę wznowił Mrozek
  • 90+5'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny z Ribeiro, legioniści wywalczyli aut
  • 90+4'
    Josue podprowadził piłkę i został sfaulowany przez Ba Louę na 20. metrze od bramki Lecha. Rzut wolny dla Legii
  • 90+4'
    Ribeiro zabrał się do kontry i został sfaulowany przez Ba Louę
  • 90+3'
    Pereira dośrodkował na dalszy słupek, do Czerwińskiego, który niedokładnie główkował
  • 90+2'
    Lech atakuje, Legia się broni
  • 90+2'
    Morishita niedokładnie zagrał, ale Lech nie zdołał wyprowadzić kontry. Po chwili "Mori' przeciął górne podanie w pole karne Legii
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych
  • 90+1'
    Murawski zagrał do Pereiry, ten chciał dośrodkować, ale zablokował go Ribeiro
  • 90'
    Pankov wybił piłkę na aut
  • 88'
    Żółta kartka dla Salamona. Stoper Lecha, po faulu na Josue, nadepnął na rękę Portugalczyka
  • 87'
    Czerwiński upadł blisko chorągiewki, po kontakcie z Kapuadim, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 87'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 84'
    Kwekweskiri podał do Pereiry, który technicznie uderzył z 20. metra na dalszy słupek. Jest 2:1 dla Legii
  • 84'
    83' Gol kontaktowy Lecha. Pereira. Legia prowadzi 2:1
  • 83'
    Lech miał niezłą szansę. Ba Loua wycofał do Szymczaka, który źle uderzył z pola karnego
  • 82'
    Zmiana w Legii. Urbański za Celhakę
  • 81'
    Wracamy do gry
  • 78'
    Gra przerwana. Kibice Lecha wrzucili pirotechnikę w pole karne Legii i okolice "szesnastki"
  • 76'
    Ba Loua za Sousę
  • 76'
    Szymczak do Anderssona, który próbował dośrodkować, ale piłka odbiła się od Morishity i Pankova
  • 75'
    Tobiasz na raty wyłapał strzał Ishaka z pola karnego!
  • 75'
    Morishita jest teraz na prawym wahadle, a na atak powędrował Wszołek
  • 74'
    Morishita za Rosołka
  • 73'
    Elitim wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego zagranie na dalszy słupek okazało się niedokładne
  • 73'
    Celhaka sfaulowany w środku pola przez Ishaka
  • 70'
    Josue do Rosołka, który za głęboko dośrodkował z prawej strony
  • 69'
    Tobiasz świetnie obronił strzał Murawskiego z dystansu!
  • 67'
    Zmiany w Lechu. Kwekweskiri i Czerwiński za Velde i Karlstroma
  • 67'
    Pankov wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, potem Jędrzejczyk zablokował strzał, później Wszołek i Pankov wybijali futbolówkę po centrach. Legia zabrała się do kontry, Elitim podprowadził piłkę i został sfaulowany przez Anderssona, który został ukarany żółtą kartką
  • 65'
    Josue chciał płasko podać prostopadle do Rosołka, ale zagranie zostało przecięte. Po chwili Jędrzejczyk sfaulował rozpędzonego Velde i obejrzał żółtą kartkę
  • 64'
    Elitim podprowadził piłkę i został sfaulowany przez Szymczaka. Rzut wolny dla Legii, do bramki Lecha ok. 30 metrów
  • 63'
    Artur Jędrzejczyk
  • 63'
    Paweł Wszołek
  • 63'
    Marc Gual Maciej Rosołek
  • 63'
    Marc Gual
  • 63'
    Radovan Pankov
  • 63'
    Dalekie podanie do Guala, ale ten nie opanował piłki na 16. metrze
  • 63'
    Josue Pesqueira
  • 62'
    Kristoffer Velde
  • 62'
    kibice Legii
  • 62'
  • 62'
    Wszołek niedokładnie dośrodkował z prawej flanki
  • 62'
    Kapuadi próbował miękko zagrać do Rosołka, który był na środku boiska, ale piłkę przejął Lech. Potem Pankov uprzedził Velde we własnej "szesnastce"
  • 60'
    Pereira zagrał wzdłuż boiska, do Karlstroma, który niecelnie uderzył z 17. metra
  • 60'
    Pankov wybił piłkę na aut, uprzedzając Velde
  • 59'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, po chwili Celhaka dopadł do odbitej piłki i niecelnie huknął z ok. 16. metra
  • 59'
    Ribeiro sfaulowany przez Szymczaka w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 16. metra
  • 58'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 11. metr, w kierunku Jędrzejczyka, ale nie doszło do strzału
  • 57'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 57'
    Ribeiro sfaulowany przez Pereirę blisko linii bocznej, na połowie Legii
  • 56'
    Pereira dośrodkował z wolnego w pole karne, ale nikt nie sięgnął piłki
  • 55'
    Pankov przeciął dośrodkowanie Velde z lewej flanki, potem Ribeiro został ukarany żółtą kartką za faul na Murawskim
  • 54'
    Rosołek przechwycił piłkę w środku pola, potem Ribiero dokładnie dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, do Guala, który główkował nieco nad poprzeczką
  • 53'
  • 52'
    Przerwa w grze, boisko zostało "pokryte" dymem z powodu odpalenia pirotechniki
  • 51'
    Josue podprowadził piłkę i prostopadle zagrał w pole karne do Rosołka, który dopadł do futbolówki na wślizgu, ale nie zdołał oddać strzału. Podanie Portugalczyka okazało się trochę za mocne
  • 50'
    Gual przypressował Salamona, ale ten go nabił. Grę wznowił Mrozek
  • 50'
    Pereira dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Velde nie zdołał dopaść do piłki
  • 49'
    Lech w ataku pozycyjnym
  • 48'
    Andersson płasko zagrał z lewej flanki w pole karne, Legia wyszła z opresji
  • 47'
    Dalekie podanie do Guala, ten chciał sprytnie zagrać na dalszy słupek, do Wszołka, ale dośrodkowanie przeciął Karlstrom
  • 46'
    Zmiana w Lechu. Andersson za Douglasa
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Lechem w Poznaniu!
  • 45+5'
    Gual trzymał się za twarz, leżał na boisku, ale może grać dalej
  • 45+3'
    Wszołek wybił piłkę z własnego pola karnego, potem Murawski sfaulował Josue blisko pola karnego Legii
  • 45'
    2:0 dla Legii! Wszołek przejął piłkę, dośrodkował w pole karne, na 4. metr, a Salamon strzelił gola samobójczego. Obrońca Lecha chciał wybić piłkę, ale ta odbiła się od jego kolana i wpadła do siatki
  • 44'
    Błąd Salamona i Murawskiego, którzy się nie zrozumieli. To sprawiło, że Gual przejął piłkę, podprowadził ją, ale jego płaski strzał z dystansu okazał się niecelny
  • 43'
    Pereira krótko rozegrał korner, potem dośrodkował na 6. metr, ale Jędrzejczyk wybił piłkę głową. Potem Karlstrom dograł z prawej flanki na dalszy słupek, lecz nikt nie zamknął akcji
  • 42'
    Pereira dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego, gdzie Wszołek wybił piłkę na korner
  • 41'
    Josue dograł z rzutu rożnego na 9. metr, Pankov strącił piłkę, potem Celhaka dośrodkował na środek "szesnastki", a Mrozek udanie piąstkował
  • 40'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego, Mrozek piąstkował, Elitim najpierw nie trafił w piłkę, a potem jego strzał został zablokowany
  • 39'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny, po chwili Ribeiro dośrodkował na dalszy słupek, a Douglas wybił piłkę na korner
  • 38'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 37'
    Douglas dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, ale nie doszło do strzału. Salamon próbował główkować, lecz zderzył się ze słupkiem. Obrońca Lecha chwilę leżał na boisku, ale może grać dalej
  • 36'
    Rzut wolny dla Lecha na prawej stronie, na wysokości pola karnego
  • 35'
    Wszołek wycofał do Guala, ten sprytnie zagrał do Pankova, który próbował dogrywać na wślizgu, ale piłkę złapał Mrozek
  • 34'
    Elitim znowu sfaulowany przez Murawskiego w środku pola
  • 32'
    Elitim sfaulowany w środku pola przez Murawskiego
  • 32'
    Pereira dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, ale Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 32'
    Gual zablokował dośrodkowanie Sousy z prawej flanki
  • 31'
    Lech miał korner. Douglas dośrodkował na dalszy słupek, Pankov wybił piłkę głową poza "szesnastkę". Potem Rosołek i Ribeiro udanie interweniowali po centrze Karlstroma z akcji
  • 31'
    Strata Celhaki na 25. metrze od bramki Legii, po chwili Albańczyk się zrehabilitował, blokując strzał Szymczaka zza "szesnastki"
  • 30'
    Josue dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, Kapuadi nie trafił w piłkę, do której dopadł Elitim, ale niecelnie uderzył z 12. metra
  • 29'
    Legia ma rzut rożny
  • 28'
    Wszołek stracił piłkę blisko własnego pola karnego, a potem sfaulował Velde. Pereira płasko wycofał z rzutu wolnego na 16. metr, do niepilnowanego Karlstroma, który niecelnie uderzył
  • 27'
    Periera dośrodkował z wolnego w pole karne, Kapuadi wybił piłkę na aut
  • 26'
    Pankov chciał zagrać na wyprzedzenie, ale sfaulował Ishaka. Lech ma rzut wolny, do bramki Tobiasza ok. 35 metrów
  • 26'
    Faul Rosołka na Karlstromie w środku pola
  • 25'
    Douglas krótko rozegrał rzut rożny, zgrywając do Pereiry, który dośrodkował na 8. metr, do Blazicia, a ten główkował w poprzeczkę
  • 24'
    Ribeiro wykonał wślizg we własnym polu karnym i zablokował Pereirę. Lech ma korner
  • 23'
    Goście w ataku pozycyjnym. Ribeiro prostopadle zagrał do Kapuadiego, ten mocno podał z lewej flanki na bliższy słupek, w kierunku Rosołka, ale "Kolejorz" oddalił zagrożenie
  • 21'
    Elitim zagrał do Ribeiro, ten mocno dogrywał z lewego skrzydła w pole karne, ale Lech wyszedł z opresji. Miejscowi chcieli wyjść z kontrą, lecz Jędrzejczyk sfaulował Ishaka w środku pola
  • 20'
    Josue sfaulowany przez Karlstroma na wysokości koła środkowego
  • 19'
    Gual wybił piłkę z pola karnego Legii
  • 17'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Ribeiro, który główkował, a Blazic interweniował tak, że piłka wpadła do siatki. Jest 1:0 dla Legii!
  • 16'
    15' 1:0 dla Legii!
  • 15'
    Mrozek obronił strzał Josue z rzutu karnego... Bramkarz Lecha rzucił się w swoje lewo i złapał piłkę na raty
  • 14'
    Przy piłce Josue
  • 13'
    Jest rzut karny dla Legii, Douglas został ukarany żółtą kartką
  • 13'
    Znowu VAR... Gual sygnalizował, że był faulowany przez Douglasa
  • 12'
    Elitim dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Gual ucierpiał w kontakcie z Douglasem, Josue nieudanie uderzył z woleja
  • 11'
    Elitim do Rosołka, ale jego zagranie z 17. metra zostało zablokowane przez Pereirę
  • 10'
    Gol nie został uznany. Jest 0:0. Sędzia obejrzał powtórki akcji i ocenił, że to Rosołek faulował Sousę w środku pola
  • 9'
    Mamy VAR...
  • 8'
    Elitim zagrał do Rosołka, ten został sfaulowany w środku pola, ale sędzia puścił grę, Gual zagrał na wolne pole do Wszołka, ten oddał strzał z 13. metra, piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Blazicia i wpadła do siatki. Jest 1:0 dla Legii!
  • 6'
    1:0 dla Legii! Wszołek!
  • 5'
    Pereira chciał prostopadle podać do Ishaka, którego uprzedził Jędrzejczyk. Lech szybko odzyskał piłkę, potem Velde stracił równowagę i nie sięgnął futbolówki od Karlstroma
  • 4'
    Velde zablokował górne podanie Pankova na wysokości koła środkowego
  • 3'
    Lech odebrał piłkę w środku pola i wymieniał się podaniami, potem Pereira za mocno zagrał w pole karne do Velde
  • 2'
    Jędrzejczyk wybił piłkę, będąc na ok. 25. metrze od własnej bramki
  • 1'
    Lech w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka Lecha: Bednarek, Andersson, Gurgul, Dziuba, Tomaszewski, Kwekweskiri, Czerwiński, Ba Loua
  • Skład Lecha: Mrozek – Pereira, Salamon, Blazic, Douglas – Szymczak, Murawski, Karlstrom, Velde – Sousa, Ishak
  • Ławka Legii: Hładun, Zyba, Dias, Ziółkowski, Morishita, Rejczyk, Adkonis, Urbański, Szczepaniak
  • Skład Legii na mecz z Lechem: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Celhaka, Elitim, Josue, Ribeiro – Rosołek, Gual
  • – Jedziemy do Poznania reprezentować największy klub w Polsce. W tym momencie spotkanie przy Bułgarskiej można pewnie określić meczem sezonu. Na pewno wciąż walczymy o realizację minimalnego celu, a takim jest awans do europejskich pucharów – dodał Feio
  • – Legia jest doświadczonym zespołem na każdej pozycji, Josue wyróżnia się w naszej Ekstraklasie – to coś, na czym stołeczna drużyna może budować. W ostatnich meczach – podobnie, jak my – nie zachwyca, ale musimy mieć się na baczności. Jeżeli warszawiacy nabiorą pewności siebie, to ich piłkarze umieją grać i będą umieć kontrolować spotkanie – opowiadał Rumak, który nie skorzysta w najbliższym meczu z kontuzjowanych Filipa Dagerstala, Artura Sobiecha, Dino Hoticia oraz Ali’ego Gholizadeha
  • Do tej pory odbyło się 128 meczów ligowych Lecha z "Wojskowymi". Wicemistrzowie Polski zwyciężyli 55 razy, 35 spotkań zremisowali, a 38 przegrali. Cztery poprzednie gry pomiędzy wspomnianymi zespołami kończyły się remisami. O ile w przeszłości obie drużyny walczyły o złote medale MP, to teraz rywalizują o podium i udział w eliminacjach europejskich pucharów – pod tym względem nadchodzący występ będzie kluczowy dla jednego i drugiego klubu
  • – Skupiamy się na sobie. Naprawdę nie wiem, czy Legia ma ból głowy, czy nie. Najważniejsze jest to, w jaki sposób przygotuję mój zespół. Po spotkaniu z Ruchem najistotniejsza okazała się strona mentalna. Druga sprawa to urazy, które ciągle są z nami. To poniekąd zarządzanie kryzysowe, od meczu do meczu. Ktoś powiedział w szatni: trenerze, wszyscy mają problemy, mniejsze czy większe. Kwestia, kto potrafi złapać spójność, moment tzw. kliknięcia i zacznie punktować w trzech ostatnich kolejkach – mówił Rumak. W ostatnim czasie spekulowano o przyszłości 46-letniego Polaka, który po sezonie przestanie pełnić rolę trenera Lecha. Według mediów, zastąpi go Duńczyk Niels Frederiksen, który prowadził m.in. Brondby IF
  • Trwający sezon nie jest zbyt udany dla Lecha, który odpadł w ćwierćfinale Pucharu Polski i w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy (2:1 i 1:3 ze Spartakiem Trnava), a także średnio radzi sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Po pierwszej rundzie doszło do zwolnienia dotychczasowego trenera, Johna van den Broma. Zastąpił go Rumak, ale ta zmiana nie przełożyła się na lepsze wyniki "Kolejorza", który jest obecnie na 4. miejscu w Ekstraklasie, ma 52 punkty (14 zwycięstw, 10 remisów, 7 porażek) i 7 "oczek" mniej niż liderująca Jagiellonia
  • – To dla nas najważniejszy mecz sezonu. Jeśli ktoś jest z Lechem od wielu lat, to wie, że domowe spotkanie ligowe z Legią jest najistotniejsze dla wszystkich – kibiców czy ludzi, którzy są w klubie – w kontekście medialnym, historycznym, a także przyszłych rozgrywek – mówił trener "Kolejorza", Mariusz Rumak
  • – Problemy kadrowe? Mecz piłkarski jest jak wojna. Liczą się ci, którzy są obecnie dostępni. Jeśli będziemy szukali wymówek, to zawsze je znajdziemy. To jednak nic nie daje. Chcemy wygrać w Poznaniu, a żeby to zrobić, to nie będziemy się skupiali na problemach, lecz na rozwiązaniach. Musimy ufać tym, którzy będą nas reprezentowali na stadionie Lecha. Każdy będzie chciał jak najlepiej zaprezentować się z herbem Legii na piersi – powiedział trener stołecznego zespołu
  • Komplet punktów w trzech ostatnich meczach powinien wystarczyć Legii do obecności w TOP 3 ligi na koniec rozgrywek, lecz łatwo nie będzie, zarówno ze względów sportowych, jak i kadrowych. Przy Łazienkowskiej zrobił się mały szpital, o czym świadczy fakt, że przeciwko Lechowi nie zagrają m.in. Ramil Mustafajew (rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego), Marco Burch (proces powrotu do formy po uszkodzeniu mięśnia grupy kulszowo-goleniowej), Blaz Kramer (praca indywidualna po operacji złamanej kości śródstopia), Rafał Augustyniak (pełne skręcenie stawu skokowego), Tomas Pekhart (problemy z mięśniem dwugłowym — trenuje indywidualnie), Patryk Kun (uszkodzenie mięśnia grupy kulszowo-goleniowej), a także Kapustka, który został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką na początku spotkania z Radomiakiem Radom. To oznacza, że "Kapi" nie wystąpi z "Kolejorzem" i Wartą. Co ciekawe, do Poznania pojechali Mateusz Szczepaniak i Jakub Adkonis, którzy zostali powołani na nadchodzące mistrzostwa Europy U-17
  • Jeśli Legia nie wygra na wyjeździe z Lechem, to utraci szansę na wicemistrzostwo. Strata do drugiego Śląska Wrocław wynosi 7 punktów, a warszawiacy z tym rywalem także mają gorszy bilans spotkań (0:4, 0:0). Stołeczna drużyna wciąż może wskoczyć na podium (zaledwie dwa "oczka" straty do 3. pozycji), dzięki czemu zagrałaby w eliminacjach Ligi Konferencji Europy i dostałaby możliwość powtórzenia sukcesu z pierwszej części obecnego sezonu. Wówczas przeszła wszystkie rundy kwalifikacyjne i awansowała do fazy grupowej LKE, doświadczając niezapomnianych meczów. "Wojskowi", zajmujący 7. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 50 punktów (13 zwycięstw, 11 remisów, 7 porażek), muszą się jednak mocno postarać, by zakończyć trwające rozgrywki w TOP 3 ligi
  • W trwającej kolejce Legia zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań (4. lokata), który pod wodzą Mariusza Rumaka (od 17 grudnia 2023 roku) wygrał 5 z 13 meczów, a ostatnio zremisował z Cracovią (0:0) i przegrał z Ruchem Chorzów (1:2). Potem "Wojskowi" znowu zagrają w Wielkopolsce, tym razem z Wartą (13. miejsce), a na koniec sezonu podejmą Zagłębie Lubin (11.)
  • W sobotę, 11 maja, Jagiellonia pokonała Koronę Kielce (3:0) w 32. kolejce PKO Ekstraklasy. Ten wynik sprawił, że warszawiacy stracili matematyczne szanse na mistrzostwo Polski i nie zdobędą tego trofeum trzeci rok z rzędu. Legia ma do rozegrania trzy mecze, ale jej strata do "Jagi" wynosi 9 punktów. Nawet gdyby stołeczny zespół zdobył komplet "oczek", to nie wyprzedzi drużyny z Podlasia, bo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań (0:2, 1:1)
  • – Jestem przekonany, że Josue będzie jednym z naszych liderów nie tylko w Poznaniu, ale w trzech ostatnich meczach. Będzie robił wszystko, by prezentować swój jak najlepszy poziom, z kapitańską opaską na ręku. Wiem, jaki to człowiek. Czy mogę potwierdzić, że odchodzi? Jeśli klub tego nie opublikował, to moją rolą nie jest przekazywanie takich informacji. Jestem częścią pewnej struktury i znam swoją rolę w szeregu. Chcę przy tym pomagać w obszarach, przy których jestem potrzebny. Działam na zasadzie zaufania i współpracy. Jest komunikacja wewnętrzna i ona jest niezwykle istotna. Nie potwierdzę więc, ale też nie zaprzeczę – tłumaczył szkoleniowiec Legii, Goncalo Feio
  • Wysoka porażka z Radomiakiem spowodowała złość i rozczarowanie wielu osób związanych z Legią, m.in. Dariusza Mioduskiego (właściciel stołecznego klubu) i Jacka Zielińskiego (dyrektor sportowy "Wojskowych"), którym mocno obrywa się w ostatnim czasie. Wicemistrzowie Polski są w trakcie podejmowania kluczowych decyzji dotyczących następnego sezonu. Uzgodniony zostanie budżet oraz to, ile będzie przeznaczonych pieniędzy na letnie transfery. W większości ma też zostać wyjaśniona przyszłość zawodników, którym kończą się kontrakty. Łazienkowską opuszczą m.in. Gil Dias, Qendrim Zyba i Josue.
  • Marnowanie okazji na doskok do ścisłej czołówki to coś, co stało się chlebem powszednim dla Legii, która w 2024 roku miała wiele szans na doskoczenie do rywali, ale na ogół dotrzymywała im kroku, sama się potykając. Nie inaczej było w miniony weekend przy Łazienkowskiej, gdzie przegrała aż 0:3 z Radomiakiem Radom (31. kolejka Ekstraklasy), tracąc Bartosza Kapustkę (zawieszenie na dwa mecze z powodu czerwonej kartki), trzy gole w 13 minut i cenne punkty. Stołeczna drużyna ma czego żałować, bo przy wygranej w spotkaniu przyjaźni wskoczyłaby na podium i zbliżyłaby się do lidera na zaledwie trzy "oczka". Teraz już wiadomo, że go nie dogoni
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 32. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa!
Lech PoznańLegia Warszawa

13' Barry Douglas

13'
15'

15' Miha Blazic

45'

45' Bartosz Salamon

46' Elias Andersson za Barry Douglas

46'
55'

67' Alan Czerwiński za Kristoffer Velde

67' Nika Kwekweskiri za Jesper Karlstrom

67' Elias Andersson

67'

76' Adriel Ba Loua za Afonso Sousa

76'
82'

82' Wojciech Urbański za Jurgen Celhaka