Kun na raty, ale kapitalnie interweniował przed polem karnym Legii
  • 81'
    Kun na spalonym
  • 80'
    Pankov dobrze uprzedził rywala, po chwili Wszołek został sfaulowany na połowie Legii przez Luiza
  • 79'
    Ribeiro dośrodkował z lewego skrzydła na środek pola karnego, Pekhart nie sięgnął piłki, poza tym sfaulował Lengleta
  • 78'
    Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, dograł na dalszy słupek, Pekhart nie sięgnął piłki. Był spalony
  • 76'
    Luiz niedokładnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłka wyszła poza boisko
  • 75'
    Cash dograł z prawej flanki na dalszy słupek, Wszołek wybił piłkę na rzut rożny
  • 74'
    Ramsey zagrał z lewej flanki w pole karne, Pankov ze Sliszem oddalili zagrożenie
  • 73'
    Watkins nie opanował piłki, złapał się za głowę
  • 72'
    Rosołek za Muciego, trybuny skandują imię i nazwisko Albańczyka
  • 71'
    Slisz sfaulowany w środku pola przez Diaby'ego, który został ukarany żółtą kartką
  • 70'
    Elitim świetnie przeciął prostopadłe podanie Casha w pole karne
  • 70'
    Slisz dobrze wybił piłkę głową. Legia chciała wyjść z kontrą, Elitim zagrał za linię obrony, do Muciego, ale ten został w ostatniej chwili uprzedzony przez Lengleta
  • 68'
    Digne wycofał do Ramsey'a, po chwili Watkins został zablokowany na 18. metrze
  • 67'
    Cash za Chambersa, Ramsey za Zaniolo
  • 66'
    Pekhart za Guala
  • 66'
    Faul w ataku Guala
  • 65'
    Ajjjjj, ależ było blisko! Gual kapitalnie zgrał do Muciego, ten świetnie wycofał na 18. metr, Slisz oddał strzał, Martinez odbił piłkę przed siebie, Gual do niej dopadł, lekko uderzył, ale Chambers wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej
  • 63'
    Slisz ucierpiał w kontakcie z Zaniolo, na połowie Legii, ale może grać dalej
  • 63'
    Pankov niedokładnie podał do Slisza, Anglicy chcieli wyjść z kontrą, ale Kapuadi dobrze oddalił zagrożenie, uprzedzając Watkinsa
  • 61'
    Luiz za Kamarę, Watkins za Durana, Diaby za McGinna
  • 60'
    Diaby, Watkins i Luiz wejdą zaraz na boisko
  • 59'
    Josue prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, Wszołek zagrał na dalszy słupek, Chambers przejął piłkę. Akcja została jednak przerwany, gdyż wahadłowy Legii był na spalonym
  • 58'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 58'
    Legia w posiadaniu
  • 56'
    Kun kapitalnie wygrał pojedynek 1 na 1 w defensywie, z Bailey'em, który po chwili jeszcze sfaulował wahadłowego Legii
  • 55'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony. Josue dograł na bliższy słupek, Muci chciał uderzyć z powietrza, ale nie trafił w piłkę
  • 55'
    Żółta kartka dla Zaniolo za faul na Sliszu
  • 54'
    Pankov popisał się przechwytem, zagrał do Guala, Hiszpan prostopadle podał do Muciego, ten podprowadził piłkę, wbiegł w pole karne pod presją Konsy i Chambersa, i płasko uderzył z 14. metra. Futbolówka odbiła się od Martineza, potem od dalszego słupka i wpadła do siatki. Jet 3:2 dla Legii!
  • 51'
    GOOOOOOOOL! 3:2! ERNEST MUCI!
  • 51'
    Pankov wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Chambersa z prawej flanki na dalszy słupek
  • 51'
    Anglicy przejęli piłkę w środku boiska. Zaniolo wbiegł w pole karne z lewej strony, podał do Durana, ale jego strzał z 18. metra został zablokowany
  • 50'
    Legioniści spokojnie wymieniają się piłką w środku pola
  • 49'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 49'
    Ribeiro dobrze zagrał piłkę, jednocześnie przecinając górne podanie do środka pola
  • 49'
    Konsa sfaulowany w polu karnym Aston Villi przez Elitima, przy wyprowadzeniu
  • 49'
    Niedokładne podanie Kuna, Anglicy w posiadaniu
  • 49'
    Bailey wyszedł z piłką na aut. Futbolówka dla Legii
  • 48'
    Slisz prostopadle podał na bok, ale Josue nie sięgnął piłki. Aut dla gości
  • 48'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 48'
    Ribeiro i Bailey mogą grać dalej
  • 47'
    Pojedynek Ribeiro z Bailey'em, obaj piłkarze leżą na murawie
  • 47'
    Faul Pankova na Zaniolo, na połowie Aston Villi
  • 46'
    Kapuadi dobrze przeciął prostopadłe podanie do Durana
  • 46'
    Bez zmian w przerwie
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Legia remisuje 2:2 z Aston Villą!
  • 45+2'
    Bailey wbiegł w pole karne pod presją, Digne uderzył po koźle, Legia wybiła piłkę
  • 45+1'
    Chambers dobrze się zastawiał przy chorągiewce, Kun nie miał szans, by dopaść do piłki
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45'
    McGinn wbiegł w pole karne z lewej strony, dośrodkował na 7. metr, do Durana, którego uprzedził Ribeiro
  • 44'
    Anglicy w posiadaniu
  • 44'
    Tobiasz! Kapitalna interwencja po strzale Durana, który zdołał ograć Kapuadiego na środku pola karnego
  • 43'
    Josue zagrał z rzutu rożnego na 18. metr, do Muciego, ten niedokładnie uderzył z woleja, pod presją
  • 42'
    Szansę miał Bailey, ale nie dokręcił uderzenia z lewej nogi na dalszy słupek
  • 42'
    Villa krótko rozegrała rzut wolny. Bailey wbiegł w pole karne z prawej strony, minął Guala, jego zagranie przeciął Ribeiro. Strzał McGinna został zablokowany przez Ribeiro, była odbitka, futbolówka trafiła jeszcze do Digne'a, ten uderzył z lewej strony pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od pleców Wszołka i wpadła w prawe okienko. 2:2
  • 39'
    2:2. Bramka Digne'a
  • 38'
  • 37'
    Ajjj! Wszołek ruszył środkiem, prostopadle podał w pole karne do Guala, ten oddał mocny, płaski strzał, ale Martinez udanie interweniował
  • 37'
  • 36'
    Slisz prostopadle podał do Wszołka, jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Digne'a
  • 35'
    Tobiasz zagrywał do Kuna, Chambers wybił piłkę na aut
  • 35'
    Gospodarze w posiadaniu
  • 35'
    Digne przeciął dalekie podanie na skrzydło, do Wszołka
  • 35'
    Slisz może grać dalej, Legia w posiadaniu
  • 34'
    Slisz leży na boisku, zawodnik Legii ucierpiał w kontakcie z Tielemansem, został trafiony łokciem w twarz
  • 34'
    Gual do Josue, ten niedokładnie zagrał górne podanie do Wszołka
  • 33'
    Kamara chciał prostopadle podać na lewą stronę pola karnego, ale Kapuadi i Pankov oddalili zagrożenie. Serb dobrze się zastawił, Kolumbijczyk nie przechwycił futbolówki
  • 32'
    Goście w posiadaniu na połowie boiska
  • 31'
    Wydawało się, że Josue popisał się przechwytem na połowie Villi, ale sędzia uznał, że był to faul Portugalczyka
  • 30'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 30'
    Ajjjj! Muci przejął piłkę w środku, popisał się świetnym rajdem, wbiegł w pole karne, upadł na boisko po kontakcie z Konsą, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 29'
    Goście wymieniają się podaniami w środku pola
  • 28'
  • 27'
    Gual zgrał do Josue, ten świetnie prostopadle podał na prawą stronę, do Wszołka, ten zagrywał z bocznego sektora "szesnastki", piłka odbiła się od Digne'a i trafiła do Muciego, który skutecznie uderzył z 8. metra, w sytuacji sam na sam! 2:1!
  • 26'
    2:1 dla Legii! Muci!
  • 25'
    Kapuadi walczył o piłkę z Bailey'em w bocznym sektorze i zdołał wygrać pojedynek. Piłka dla Legii
  • 25'
    Ribeiro dobrze wskoczył przed McGinna, który sfaulował Portugalczyka na połowie Legii
  • 24'
    Faul Elitima w środku pola, na Tielemansie
  • 23'
    Legia była naciskana przy wyprowadzeniu, ale wyszła z opresji, Slisz wywalczył aut
  • 23'
    Niedokładne podanie Tielemansa na prawą stronę boiska
  • 22'
    Digne dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, Duran niedokładnie główkował
  • 22'
    Lenglet sfaulowany po lewej stronie boiska przez Kapuadiego. Rzut wolny dla Aston Vilii, na wysokości 22. metra
  • 21'
    Wysoki pressing Legii, ale Anglicy wyszli z opresji
  • 21'
    Niedokładne górne podanie Kapuadiego, Anglicy przy piłce
  • 21'
    Za mocne podanie Kamary do Bailey'a, na prawą flankę. Grę wznowił Tobiasz
  • 21'
    Zaniolo uprzedzony w bocznym sektorze boiska przez Pankova
  • 20'
    Rzut wolny dla Villi, z prawej strony, na wysokości 25. metra, krótko rozegrany. Bailey dośrodkował na dalszy słupek, Wszołek wybił piłkę głową
  • 20'
    Kun napomniany żółtą kartką za faul w bocznym sektorze boiska na rozpędzonego Bailey'u
  • 19'
    Slisz prostopadle podał do Muciego, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, został zablokowany przy podaniu, Kun zdołał jeszcze dopaść do piłki, uderzył z 18. metra, wyszło z tego podanie do Guala, ale ten nie sięgnął futbolówki
  • 18'
    Kapuadi przeciął dośrodkowanie z lewej flanki
  • 18'
    Anglicy w ataku pozycyjnym
  • 17'
    Slisz do Kuna, ten ruszył środkiem, ale niedokładnie podał do Guala
  • 17'
    Prostopadłe podanie do Zaniolo, zagrożenie oddalili Kapuadi i Wszołek, który wybił piłkę na aut
  • 16'
    Josue dośrodkował rzutu wolnego, z 30. metra, w pole karne, do Muciego, ten przyjął piłkę, ale był pod presją Kamary i nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku
  • 16'
    Kamara zagrał piłkę ręką na połowie Villi. Rzut wolny dla Legii, z lewej strony
  • 15'
    Konsa posłał górne podanie za linię obrony, Kun przeciął zagranie poprzez zgranie głową na bok, uprzedzając Bailey'a
  • 14'
    Duran sfaulowany w środku pola przez Kapuadiego
  • 14'
    Villa buduje akcję od tyłu, Martinez często wychodzi z własnego pola karnego, by pomóc w rozegraniu
  • 13'
    Josue niedokładnie zagrał z rzutu rożnego
  • 12'
    Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony i wywalczył korner po kontakcie z Dignem
  • 12'
    Aut dla Legii
  • 12'
    Przechwyt Slisza w środku pola, Josue prostopadle podał na prawe skrzydło do Wszołka, którego uprzedził Digne
  • 11'
    Villa wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 11'
    Josue zagrał za linię obrony, do Guala, ale Hiszpan był na spalonym
  • 10'
    Przechwyt Kuna na połowie Anglików, Legia przy piłce
  • 9'
    Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany. Josue prostopadle podał do Kuna, ale ten nie sięgnął piłki po prawej stronie "szesnastki"
  • 9'
    Konsa przeciął dośrodkowanie Slisza
  • 8'
    Zaniolo minął Pankova w środku pola, podprowadził piłkę, potężnie uderzył z 22. metra, futbolówka odbiła się od Tobiasza, potem od poprzeczki. Duran dopadł do dobitki, uprzedził Kapuadiego i skutecznie główkował z bliska. 1:1
  • 6'
    1:1. Duran.
  • 6'
    Villa krótko rozegrała rożny, Slisz wybił piłkę głową
  • 5'
    Kapuadi z problemami, ale przeciął dośrodkowanie z lewej flanki
  • 4'
    Muci podał prostoapdle do Kuna, ten dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, do Wszołka, który uprzedził Digne'a i skutecznie uderzył! 1:0 dla Legii!
  • 3'
    Gooooolllllll!!! Asysta Kuna, gol Wszołka!!!!!!
  • 3'
    Kapuadi uprzedził Durana, który próbował dopaść do płaskiego podania prostopadłego
  • 2'
    Wysoki pressing Legii, Aston Villa zagrała na krótko, ale wyszła z opresji
  • 2'
    Konsa wygrał pojedynek i zgarnął piłkę, Anglicy wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 1'
    Miękkie podanie do Bailey'a, ten dośrodkowywał już zza linii końcowej
  • 1'
    Aston Villa w posiadaniu
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Kobylak, Burch, Pekhart, Kramer, Dias, Sokołowski, Celhaka, Baku, Rosołek, Jędrzejczyk, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Aston Villą: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Gual, Muci
  • – Jako małe dziecko zawsze chciałem zagrać w europejskich rozgrywkach. Myślę, że atmosfera w Warszawie będzie szalona, nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać. Czuję, że kibice będą wspierać gospodarzy od pierwszego gwizdka, to niełatwe miejsce, w którym będzie trudno zdobyć trzy punkty – opowiadał Ezri Konsa, stoper "The Villans". – Wiem, że Legia spisuje się bardzo dobrze, ma spory potencjał w ataku, zawodników, na których trzeba zwrócić uwagę. Miejscowi pokażą się z najlepszej strony – dodał Emery
  • – Na pojedynek z kim cieszę się najbardziej? Z Aston Villą, nie mam preferencji co do poszczególnych graczy. Muszę patrzeć na tych, którzy występują na mojej pozycji, zerkam więc na takich piłkarzy jak Douglas Luiz. Nie jesteśmy faworytami, potrafiliśmy przegrywać 0:2 w Kazachstanie, a wtedy byliśmy jedyny raz w tych rozgrywkach faworytami. Jestem przekonany, że stoczymy ciekawy bój, że duch zespołu wzniesie nas na wyżyny i to będzie wielki mecz – zapewniał Josue
  • Aston Villa ma wielu interesujących graczy, sporo reprezentantów różnych krajów, choćby Matty’ego Casha (Polska), który nieźle wszedł w sezon 2023/2024 (3 gole; 2 z FC Burnley, 1 w rewanżu z Hibernian), a w przeszłości występował w Nottingham Forest z... Ribeiro, obrońcą "Wojskowych". – Wszołek pokazywał mi na zgrupowaniu, jak jest na stadionie Legii, ale ja mu pokażę, jak wygląda atmosfera (śmiech). Otoczka przy okazji meczu z FC Midtjylland była niesamowita. Jesteśmy przygotowani na naprawdę trudne spotkanie. Zdaję sobie sprawę, że będzie niełatwo. Wiemy, co musimy zrobić, by spróbować wygrać – komentował Cash. Innym kadrowiczem godnym uwagi jest bez wątpienia Emiliano Martinez, 31-letni bramkarz, mistrz świata (2022) z Argentyną i zdobywca trofeów z Arsenalem
  • Najskuteczniejszym zawodnikiem "The Villans" jest obecnie Leon Bailey, 26-letni skrzydłowy z Jamajki, mający na koncie 4 gole i 2 asysty w 6 meczach. W dobrej formie znajduje się też m.in. Ollie Watkins (3 bramki, 2 asysty), który w minionym sezonie był najlepszym strzelcem klubu (16 trafień; 15 w Premier League, 1 w EFL Cup)
  • "Lwy" są na 7. miejscu w lidze angielskiej, uzbierały 9 "oczek". Wygrały z Evertonem (4:0), FC Burnley (3:1) i Crystal Palace (3:1), uległy 1:5 Newcastle United oraz Liverpoolowi (0:3), a awans do LKE wywalczyły poprzez pewne pokonanie szkockiego Hibernian (5:0, 3:0) w 4. rundzie eliminacji. – Występuję w pucharach 16 lat z rzędu. Bardzo ważna była dla mnie gra w Europie z Aston Villą już w pierwszym roku, odkąd tu jestem. W minionym sezonie zrobiliśmy wiele, by to osiągnąć – mówił Emery
  • Rywal Legii zaszalał w letnim oknie, ściągając ciekawych piłkarzy i automatycznie podnosząc aspiracje. Zakontraktowano Moussę Diaby'ego, który błyszczał w Bayerze Leverkusen, pokazywał jakość w Bundeslidze i europejskich pucharach. To najdroższy transfer w historii Aston Villi. Anglicy zapłacili za niego aż 55 mln euro. Pozyskano też Pau Torresa (Villarreal CF), Nicolo Zaniolo (wypożyczenie z Galatasaray), Clementa Lengleta (wypożyczenie z FC Barcelona) czy Youriego Tielemansa (Leicester City), który w 2021 roku grał przeciwko "Wojskowym" w Lidze Europy
  • – Wszyscy lubimy oglądać Premier League, grają tam najlepsi z najlepszych. Dodatkowo jest Emery, świetny trener. Cieszę się na nadchodzące spotkanie. Rywale nie mają doświadczenia na arenie międzynarodowej? Ich szkoleniowiec takie posiada, zdobył cztery trofea na poziomie europejskich pucharów, tworzy się ciekawy i mocny zespół, który będzie należał do faworytów Ligi Konferencji. Doświadczenie Hiszpana oraz jakość zawodników daje kapitalną mieszankę, czwartkowy mecz będzie pojedynkiem Dawida z Goliatem, ale stać nas na niespodziankę – komentował Runjaić, który pierwszy poważny staż odbył w… Aston Villi
  • Do największych zalet "Lwów" należą podania prostopadłe, dośrodkowania z lewego skrzydła i stałe fragmenty w ofensywie. Mankamenty? Zagrania za linię obrony oraz defensywne rzuty rożne. – To już nie są leszcze, nie ma takich na tym etapie rozgrywek. To klub, który jest na niezłej pozycji w Premier League, ma świetnego trenera i bardzo dobrych piłkarzy. Ale na własnym stadionie o tym zapominamy, przy Łazienkowskiej jesteśmy w stanie wygrać z każdym. By tak się stało, konieczne jest odpowiednie nastawienie. Grając w Anglii miałem przyjemność rywalizowania z Aston Villą, występowali tam tacy piłkarze jak Grealish czy Abraham, lecz to tacy sami ludzie jak my. Mamy jakość i jeśli dołożymy do tego odpowiedni mental, to będziemy mogli zwyciężyć – tłumaczył Wszołek
  • Aston Villa występuje w Premier League nieprzerwanie od 2019 roku, a obecnie jest prowadzona przez Unaia Emery'ego, 4-krotnego triumfatora Ligi Europy (3 z Sevillą, 1 z Villarreal) czy mistrza Francji z PSG. Gdy obejmował ją w listopadzie 2022 roku, drużyna zajmowała 16. miejsce i groziła jej potencjalna walka o utrzymanie. Sytuacja była trudna, ale Hiszpan już od pierwszego meczu (zaskakująca wygrana 3:1 z Manchesterem United) odcisnął taktyczne piętno na zespole. Jego ekipa zajęła 7. pozycję w minionym sezonie (61 punktów; 18 zwycięstw, 7 remisów, 13 porażek) i zapewniła sobie występy w el. Ligi Konferencji, czyli grę w europejskich pucharach po raz pierwszy od ponad 10 lat. – W czwartek będziemy cieszyć się obecnością w fazie grupowej i postaramy się wykonać pierwszy krok, przy pełnych trybunach oraz wspaniałej atmosferze. Będzie ok. 1700 kibiców z Birmingham. Wszystko zapowiada się znakomicie. Jestem zadowolony, że w tym miejscu będziemy mogli rozpocząć grę w Lidze Konferencji – mówił 51-latek
  • – Co zmieniło się od poprzednich gier w europejskich pucharach? Przede wszystkim trener. Zespół też wygląda inaczej, nie tylko osobowo. Mecze i wydarzenia ukształtowały nasz charakter, jesteśmy mocni mentalnie. Występy w fazie grupowej to ogromny prestiż, tam nie ma łatwych spotkań, nie trzeba nikogo motywować. W czwartek zagramy z wielką drużyną, naszpikowaną świetnymi piłkarzami, ale nie złożymy broni, będziemy chcieli dobrze zagrać i uzyskać pozytywny wynik – dodał Josue
  • – Jesteśmy w świetnych nastrojach. Osiągnęliśmy cel, jaki sobie założyliśmy, awansując do fazy grupowej. W wielu spotkaniach występujemy pod dużą presją, w pucharach będzie inaczej, będziemy cieszyć się grą i pokazywać to, co mamy najlepsze. To również olbrzymie wyzwanie, chcemy się sprawdzić na tle lepszych drużyn. Zmierzymy się z najsilniejszym przeciwnikiem w grupie, jesteśmy outsiderem, ale mamy pomysł, przeciwstawimy się ambicją, zaangażowaniem, pragniemy wygrać. To spory atut, że pierwszy mecz jest w Warszawie – wyjaśniał trener Legii, Kosta Runjaić
  • Legia przystępuje do historycznego występu w fazie grupowej LKE po remisie w Gliwicach (1:1) w 8. kolejce PKO Ekstraklasy. Nie zabrakło emocji i sporej skandalicznej decyzji, jaką było niesłuszne ukaranie Josue drugą żółtą kartką (anulowana przez Komisję Ligi), a w konsekwencji czerwoną, co spowodowało, że wicemistrzowie kraju grali w dziesiątkę już od 42. minuty. Chwilę później Piast objął prowadzenie po bramce Serhija Krykuna, lecz mimo przeciwności losu, walki w osłabieniu i straconego gola przed przerwą, warszawiacy potrafili wyrównać po bramce Ernesta Muciego. Stołeczna drużyna zajmuje 3. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce (14 punktów; 4 zwycięstwa, 2 remisy), ma niepokojącą serię na wyjazdach (ostatnia ligowa wygrana w marcu, z Radomiakiem w Radomiu), ale to teraz mało istotne. Obecnie najważniejsza jest rywalizacja z Anglikami
  • – Nie mogę się już doczekać rywalizacji z Aston Villą, będzie możliwość sprawdzenia się choćby z Mattym Cashem. Mamy szacunek do Anglików, jesteśmy świadomi ich wartości, ale znamy własną jakość i wierzymy, że stać nas na korzystny wynik. Na takie spotkanie pracowaliśmy ciężko przez cały ubiegły sezon. Potem była przecież jeszcze niełatwa droga przez eliminacje, sporo wyjazdów i jeszcze więcej emocji, trudniejsi przeciwnicy. Taki mecz jest nagrodą za cały trud. Teraz czeka nas sześć występów w fazie grupowej, trzeba pokazać odpowiednią jakość, legijne DNA i wszystko to, co potrafimy najlepiej. Jestem pozytywnie nastawiony, mam same dobre myśli w głowie – oceniał Wszołek
  • Dla Legii to pierwsza jesień w pucharach od 2021 roku. Wówczas drużyna z Warszawy zajęła 4. miejsce w grupie Ligi Europy (6 punktów) ze Spartakiem Moskwa (1:0, 0:1), SSC Napoli (0:3, 1:4) i Leicester City (1:0, 1:3). – Miło wspominam tę przygodę. To były fajne mecze, wielkie widowiska z gorącą atmosferą. Mam nadzieję, że będzie tak też w tym sezonie. Chciałbym wyjść z grupy. To na pewno do wykonania, a co będzie, zobaczymy. Pierwsze spotkania wszystko zweryfikują, pokażą, jaki jest nasz poziom. To zupełnie inne granie. Fajnie, że zaczniemy od domowej rywalizacji z Aston Villą. Wydaje mi się, że Anglicy nie do końca wiedzą, na co się piszą – mówił środkowy pomocnik "Wojskowych", Bartosz Slisz
  • Drużyna z Łazienkowskiej zapewniła sobie atrakcyjną jesień, spore pieniądze (2,94 mln euro za wejście do LKE, plus środki z praw telewizyjnych i 10-letniego rankingu), podtrzymanie regularnego rytmu grania co 3-4 dni, a w fazie grupowej zmierzy się z AZ Alkmaar (Holandia), Aston Villą (Anglia) i HSK Zrinjski (Bośnia i Hercegowina). Warszawiacy rozpoczną rywalizację od domowego spotkania z klubem z Premier League. – Nie awansowaliśmy po to, by być chłopcem do bicia. To niełatwa grupa, ale jesteśmy Legią. Cel to dojście do kolejnego etapu rozgrywek – opowiadał wahadłowy "Wojskowych", Paweł Wszołek
  • Legioniści awansowali do Ligi Konferencji Europy po szalonych eliminacjach, w których gwarantowali pasjonujące widowiska, dreszczowce, gole, emocje. Nie brakowało wzlotów i upadków, świetnych decyzji, ładnych akcji, prostych błędów, nerwów. Najpierw "Wojskowi" pokonali kazachskie Ordabasy Szymkent (2:2, 3:2), potem ograli Austrię Wiedeń (1:2, 5:3), a w 4. rundzie kwalifikacyjnej zagrali z FC Midtjylland. Po dwóch remisach (3:3 w Danii, 1:1 w Warszawie) doszło do dogrywki, a następnie rzutów karnych, w których zwyciężyli wicemistrzowie Polski (6:5)
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią Warszawa a Aston Villą!
Legia WarszawaAston Villa
6'

6' Jhon Duran

19'
26'
38'

38' Lucas Digne

51'
53'

53' Nicolo Zaniolo

61'

61' Douglas Luiz za Boubacar Kamara

61' Ollie Watkins za Jhon Duran

61' Moussa Diaby za John McGinn

67'

67' Matty Cash za Calum Chambers

67' Jacob Ramsey za Nicolo Zaniolo