77'
85'
90'
  • 90+9'
    Koniec! Legia wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze po golach Tomasa Pekharta i Igora Strzałka
  • 90+8'
    Muci wycofał do Strzałka, Czyż go uprzedził
  • 90+7'
    Faul na Pekharcie na połowie Legii
  • 90+6'
    Josue był opatrywany przez lekarzy
  • 90+6'
    Ajjjjj! Kontra Legii, była pusta bramka, Muci dobrze zgrał do Baku, ale ten stracił piłkę na 18. metrze
  • 90+4'
    Pankov prostopadle podał do Wszołka, ten wycofał na środek pola karnego, do Strzałka, który dostawił lewą nogę i strzelił gola!!! 2:1!
  • 90+3'
    GOOOOOOOL! 2:1 DLA LEGII! STRZALEK!
  • 90+1'
    Muci dośrodkował na dalszy słupek, nikt nie zamknął akcji
  • 90+1'
    Wszołek wycofał do Strzalka, ten został zatrzymany w polu karnym
  • 90'
    Muci uderzył z dystansu, Bielica obronił. Josue krótko rozegrał korner, po chwili dośrodkował, Elitim został zablokowany przy strzale z 8. metra
  • 89'
    Josue zbiegł do środka, podał do Elitima, ten wbiegł w pole karne, ale został zatrzymany przez Kostasa
  • 89'
    Czyż wybił głową dośrodkowanie Elitima z prawej strony boiska
  • 88'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, ale trafił w mur, konkretnie w Janzę, który upadł na murawę, ale po chwili z niej wstał
  • 87'
    Janza sfaulował Wszołka po prawej stronie boiska, rzut wolny dla Legii
  • 86'
    Tobiasz wyszedł z bramki i uprzedził przeciwnika
  • 86'
    Josue chciał miękko zagrać do Baku, ale ten został przyblokowany przez rywala na lewej flance
  • 85'
    Olkowski za Pacheco
  • 84'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, w kierunku Pankova, ale Serb nie sięgnął piłki
  • 84'
    Do bramki ok. 25 metrów. Przy piłce Josue
  • 83'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska
  • 83'
    Strzałek niedokładnie wycofał, Ennali ruszył środkiem, po czym uderzył mocno, ale niedokładnie
  • 83'
    Muci nie opanował piłki po górnym podaniu Wszołka
  • 82'
    Pacheco złapały skurcze
  • 81'
    Przeciągnięte dośrodkowanie Baku z lewej flanki
  • 80'
    Muci wbiegł w pole karne, przedłożył rywala, ale jego strzał został zablokowany
  • 78'
    Muci wycofał do Josue, ten mocno, ale niedokładnie uderzył z 18. metra
  • 78'
    Strzałek za Celhakę
  • 77'
    Czyż za Rasaka, Kapralik za Musiolika
  • 77'
    Rajd Muciego, Albańczyk prostopadle podał do Pekharta, obaj wymienili się podaniami, potem Czech niedokładnie dośrodkował
  • 76'
    Strzałek wejdzie zaraz na boisko
  • 76'
    Wszołek chciał zagrać na malej przestrzeni z Josue, ale ostatecznie goście wyszli z opresji
  • 75'
    Celhaka sfaulował Janzę na połowie Górnika
  • 73'
    Muci za Rosołka
  • 73'
    Josue za mocno dogrywał na prawą stronę
  • 73'
    Muci wejdzie zaraz na boisko
  • 72'
    Rasak prostopadle podał do Yokoty, ten miał miejsce, ale jego wycofanie z prawej strony pola karnego okazało się niedokładne
  • 71'
    Ribeiro może grać dalej, Janza i Rasak też
  • 68'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita, gra przerwana. Na boisku leżą Ribeiro, Janza i Rasak
  • 67'
    Josue dośrodkował z 18. metra na dalszy słupek, do Wszołka, który główkował po koźle, ale Bielica dobrze interweniował
  • 65'
    Faul w ataku Pekharta na Janzy
  • 65'
    Josue przerzucał do Wszołka, ale górne podanie zostało przecięte
  • 65'
    Ennali i Sekulić wchodzą, Dadok i Lukoszek schodzą
  • 64'
    Ajjj! Janza popełnił błąd, Wszołek przechwycił piłkę na 17. metrze, wbiegł w pole karne, ale nieco mu zabrakło, by dokręcić piłkę
  • 62'
    Trzy zmiany w Legii. Kun, Gual i Slisz schodzą, wchodzą Wszołek, Josue i Elitim
  • 61'
    Pankov dogrywał w pole karne do Slisza, ale ten sfaulował Janzę
  • 61'
    Slisz niedokładnie podał do Guala
  • 60'
    Yokota ograł Jędrzejczyka na boku, płasko dograł na bliższy słupek, na 6. metr, do Musiolika, ten uderzył tak, że piłka trafiła w... głowę Tobiasza, który tym samym skutecznie interweniował!
  • 59'
    Ribeiro chciał miękko zagrać do Kuna, ale Dadok pilnował wahadłowego Legii, a piłkę złapał Bielica
  • 57'
    Kun dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, Janicki wybił piłkę
  • 57'
    Dośrodkowanie Baku zablokowane, będzie korner dla Legii
  • 57'
    Lukoszek wbiegł w pole karne z lewej strony, dał radę pod presją Baku i Pankova, wycofał do Yokoty, ale jego strzał świetnie wybronił Tobiasz!
  • 55'
    Niedokładny przerzut Jędrzejczyka na Kuna
  • 54'
    Slisz zatrzymał rywala wślizgiem na wysokości koła środkowego
  • 54'
    Ribeiro sfaulowany w bocznym sektorze, Portugalczyk szybko wznowił grę
  • 53'
    Legia w posiadaniu
  • 51'
    Baku uderzył z prawej strony pola karnego w poprzeczkę!
  • 51'
    Baku zbiegł do środka, ale jego podanie do Pekharta zostało przecięte. Górnik chciał wyjść z kontrą, lecz Jędrzejczyk i Pankov oddalili zagrożenie
  • 49'
    Slisz dośrodkował na 16. metr, Gual niedokładnie główkował
  • 49'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 48'
    Przebitka przed polem karnym Górnika, goście wyszli z opresji
  • 47'
    Baku dośrodkował z prawej flanki na 7. metr, Janicki wybił piłkę
  • 46'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Górnikiem Zabrze
  • 45+2'
    Legia uporała się z rzutem wolnym Górnika
  • 45+2'
    Rosołek wycofał do Celhaki, ten stracił piłkę, a po chwili wrócił do defensywy, popełnił faul i został napomniany żółtą kartką
  • 45+1'
    Minuta doliczona
  • 45'
    Żółta kartka dla Dadoka za faul na Kunie w bocznym sektorze
  • 45'
    Niedokładne podanie Rasaka w pole karne
  • 44'
    Gual zagrywał w pole karne do Rosołka, ostatecznie podanie przecięte, ale Hiszpan kapitalnie przypressował i szybko odebrał piłkę na 20. metrze
  • 43'
    Pankov wykonał wślizg i przeciął podanie w bocznym sektorze
  • 43'
    Slisz niedokładnie zagrał do Guala przed polem karnym Legii
  • 42'
    Dadok zagrał z prawej flanki w pole karne, ale Musiolik nie sięgnął piłki
  • 42'
    Rasak do Dadoka, ten stracił równowagę i za lekko zagrał w pole karne
  • 41'
    Przechwyt Celhaki w środku pola
  • 41'
    Faul Pekharta na Janickim
  • 40'
    Pankov wygrał pojedynek główkowy, przecinając miękkie podanie
  • 40'
    Yokota nie przyjął dobrze piłki po prostopadłym podaniu w środku pola
  • 39'
    Faul Ribeiro na Yokocie w środku pola
  • 39'
    Kun przeciął podanie Dadoka na wysokości koła środkowego
  • 38'
    Faul Jędrzejczyka na Yokocie, w środku pola
  • 38'
    Gual chciał zgrywać do Kuna, ale Pacheco przeciął podanie na 25. metrze
  • 38'
    Jędrzejczyk dobrze się zastawiał i został sfaulowany w bocznym sektorze przez Lukoszka
  • 37'
    Pankov był naciskany przy wyprowadzeniu i wybił piłkę na aut
  • 37'
    Ajjjjjjj! Pankov dograł z prawej strony pola karnego na 8. metr, Rosołek uderzył piętą, ale Bielica kapitalnie interweniował
  • 35'
    Janza dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, spore zamieszanie, ale Legia dobrze blokowała
  • 34'
    Janza dośrodkował z lewej flanki, Slisz wybił piłkę, po chwili Dadok zablokowany przez Kuna. Korner dla Górnika
  • 34'
    Było blisko! Kun dośrodkował z rzutu rożnego, na środek pola karnego, Jędrzejczyk był naciskany przez Kostasa, ale podał do Ribeiro, który niecelnie uderzył
  • 32'
    Celhaka pod presją, ostatecznie zablokowany przy dośrodkowaniu z prawej flanki. Albańczyk wywalczył rzut rożny
  • 32'
  • 31'
    Ajjjj! Gual kapitalne zagrał piętą do Ribeiro, ten dogrywał z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, do Pekharta. Po chwili Gual dopadł do piłki, uderzył mocno, ale niecelnie, z 14. metra
  • 30'
    Gual zatrzymany w bocznym sektorze przez dwóch rywali. Legia wznowiła grę z autu
  • 29'
    Gual zagrał na małej przestrzeni z Pekhartem, po chwili Hiszpan świetnie podał na prawą stronę "szesnastki", do Baku, który dogrywał niedokładnie, do nikogo
  • 28'
    Ribeiro miękko zagrał na 17. metr, do Rosołka, ten zgrywał głową, ale w polu karnym nie było żadnego zawodnika Legii
  • 27'
    Pacheco płasko wycofał z rzutu wolnego na 18. metr, do Dadoka, który uderzył mocno, ale niecelnie
  • 26'
    Yokota chciał minąć Kuna, ten go sfaulował. Rzut wolny dla Górnika po prawej stronie
  • 26'
    Górnik w ataku pozycyjnym
  • 25'
    Kun dośrodkował sprzed linii końcowej, pod presją, ostatecznie Bielica złapał piłkę
  • 24'
    Pacheco dośrodkował z rzutu wolnego, sporo zamieszania, ostatecznie Rasak stracił równowagę po strzale z 16. metra, uderzając nad poprzeczką
  • 24'
    Ajjj! Pankov precyzyjnie, miękko zagrał na prawą stronę, Baku wycofał do nadbiegającego Guala, ale zabrakło dokładności, Hiszpan został uprzedzony przez rywala, który miał bliżej do piłki
  • 22'
    Faul Rasaka w ataku, na Sliszu, który chciał wyprowadzić piłkę
  • 22'
  • 22'
    Pressing Legii, Janicki niedokładnie podawał. Aut dla "Wojskowych"
  • 21'
    Gual do Rosołka, ten zablokowany na 17. metrze
  • 20'
    Pressing Legii, potem Pankov przewinił w środku pola, w pojedynku powietrznym z Lukoszkiem
  • 19'
    Górnik w posiadaniu
  • 18'
    Gual na spalonym
  • 18'
    Slisz prostopadle do Kuna, ten minął Dadoka, wbiegł w pole karne z lewej strony, zagrał do Guala, Hiszpan chciał chyba wycofać do wahadłowego, ale ostatecznie Górnik wyszedł z opresji
  • 17'
    Faul Rasaka w ataku
  • 16'
    Slisz do Kuna, ten dośrodkował z lewej flanki w pole bramkowe, Bielica złapał piłkę, uprzedzając Pekharta
  • 14'
    Górnik wyszedł z kontrą, Yokota ruszył prawym skrzydłem, ale ostatecznie zatrzymał go Celhaka
  • 14'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska. Slisz dośrodkował na bliższy słupek, Gual główkował, Bielica złapał piłkę
  • 13'
    Błąd Baku. Wahadłowy Legii chciał wycofać do Slisza, ale podał niedokładnie, wprost pod nogi Musiolika, który znalazł się praktycznie sam na sam i skutecznie uderzył z 16. metra. Jest remis 1:1
  • 12'
    1:1. Musiolik
  • 11'
    Legia buduje grę o tyłu, tworzy kolejną akcję
  • 11'
    Trochę za wysokie dośrodkowanie Kuna z lewej flanki
  • 9'
    Świetna kontra Legii. Gual zgrał do Kuna, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, dograł na dalszy słupek, Pekhart kapitalnie się obrócił pod presją i ładnie uderzył z woleja na dalszy słupek. 1:0!
  • 8'
    1:0 dla Legii! Pekhart!
  • 7'
    Kun miękko zagrał na środek pola karnego, Rosołek walczył o piłkę, ale został uprzedzony. Warszawiacy szybko odzyskali futbolówkę
  • 7'
  • 7'
    Rosołek przypressował Bielicę, ten wybił piłkę na aut
  • 6'
    Kun dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Jędrzejczyk walczył o piłkę z Kostatem. Grę wznowi Bielica
  • 6'
    Przerzut Jędrzejczyka do Kuna, ten zgrał do Guala. Po chwili Celhaka prostopadle podał na prawą flankę, Baku został zablokowany po dośrodkowaniu. Korner dla Legii
  • 4'
    Pankov płasko podał w pole karne, Pekhart zgrywał do Rosołka, ale ten nie przyjął piłki
  • 3'
    Ribeiro miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Guala, ale Bielica wyszedł z bramki i uprzedził Hiszpana
  • 3'
    Kun zatrzymał Dadoka, aut dla Legii na połowie Górnika
  • 3'
    Dalekie podanie Tobiasza, Slisz i Kun powalczyli w powietrzu, ale goście wyszli z opresji, przechwycili piłkę przed własnym polem karnym
  • 2'
    Pressing Legii, niedokładne podanie Górnika, gospodarze w posiadaniu
  • 1'
    Pankov zatrzymał Lukoszka w bocznym sektorze
  • 1'
    Górnik buduje grę od tyłu
  • 1'
  • Kapitanem Legii jest dziś Bartosz Slisz
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Kapuadi, Burch, Wszołek, Dias, Muci, Elitim, Josue, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Zabrze: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Baku, Slisz, Celhaka, Kun – Rosołek, Pekhart, Gual
  • – Warszawiacy dawno nie przegrali u siebie. Gdy dany zespół gra w europejskich pucharach, to po takich spotkaniach często zdarzają się niespodzianki. O ile byliśmy faworytem derbów z Ruchem, to nie ulega wątpliwości, że przy Łazienkowskiej jest nim stołeczna drużyna. Legia musi, my możemy – opowiadał Urban
  • "Wojskowi" mierzyli się z Górnikiem 157 razy. Zwyciężyli 69-krotnie, 36 spotkań zremisowali, a 52 przegrali. Zdobyli 245 bramek, stracili 211. Ostatni raz obie drużyny grały ze sobą na początku marca. Wówczas Legia wygrała 1:0 w Zabrzu (23. kolejka PKO Ekstraklasy) po golu Pekharta, któremu asystował Muci. Od 65. minuty goście rywalizowali w dziesiątkę, gdyż ich kapitan, Josue, został napomniany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną
  • Zabrzanie podziałali nieco w trakcie minionego okna transferowego. Dołączyli do nich Lawrence Ennali (Hannover 96), Michal Siplak (Cracovia), Filipe Nascimento (Radomiak Radom), Kamil Lukoszek (Skra Częstochowa), Musiolik (Raków Częstochowa), Michał Szromnik (Śląsk Wrocław), Kostas Triantafyllopoulos (Pogoń Szczecin), Szymon Czyż (Raków Częstochowa – wypożyczenie) i Kapralik (MSK Zilina – wypożyczenie). Górnik rozstał się m.in. z byłymi zawodnikami Legii, czyli Mateuszem Cholewiakiem (Puszcza Niepołomice) oraz Szymonem Włodarczykiem (Sturm Graz)
  • W kadrze Górnika jest piłkarz z występami w juniorach Legii. To Dominik Szala, syn Wojciecha, również byłego zawodnika "Wojskowych". Środkowy obrońca z rocznika 2006 zadebiutował w PKO Ekstraklasie na początku września, w wyjazdowym spotkaniu z Lechem (1:1). Reprezentant Polski U-18 znalazł się wtedy w wyjściowym składzie, w 68. minucie zmienił go Boris Sekulić
  • Górnik jest na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki). Zdobył 5 bramek (Rafał Janicki, Adrian Kapralik, Sebastian Musiolik, Lukas Podolski, Daisuke Yokota), stracił 10. Na początku września zremisował 1:1 z Lechem w Poznaniu, a w minionej kolejce wygrał u siebie 1:0 z Ruchem Chorzów w derbach Górnego Śląska. – Sytuacja kadrowa wygląda dobrze, bez zmian w porównaniu do ostatniego spotkania. Mamy do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników, poza Filipe Nascimento, który od dłuższego czasu jest w fazie odbudowy – tłumaczył trener drużyny z Zabrza
  • – Legii zawsze będę dobrze życzył, bo nie mogę zakłamywać rzeczywistości. Pierwszą szansę trenowania zespołu w ekstraklasie dostałem przy Łazienkowskiej, w jakiś sposób ukształtowałem się tam jako szkoleniowiec. Teraz jestem po drugiej stronie barykady, w Górniku Zabrze. Zrobimy wszystko, by zagrać jak najlepiej, wygrać, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie – dodał Urban
  • – Nastawienie jest bardzo dobre, nie może być inaczej. Należy się spodziewać niezłego widowiska. W ostatnich latach te spotkania były ciekawe, obfitowały w bramki, sytuacje – mówił trener Górnika Zabrze, Jan Urban, który prowadził Legię w latach 2007–2010 oraz 2012–2013. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju (2013, 2014), dwa razy Puchar Polski (2008, 2013) i Superpuchar (2008). Poprowadził stołeczny zespół w największej liczbie oficjalnych meczów w historii klubu (204). Wygraną zakończyło się 116 z nich, 46 remisem, a 42 porażką
  • Legioniści będą też chcieli podtrzymać imponującą passę przy Łazienkowskiej, gdzie nie przegrali 23 ostatnich meczów w PKO Ekstraklasie. Zanim zaczęli tę serię, 18 kwietnia 2022 roku ograł ich Piast Gliwice. Od tamtej pory – wliczając wszystkie rozgrywki – "Wojskowi" ulegli u siebie jedynie Austrii Wiedeń (1:2) w pierwszym spotkaniu 3. rundy el. Ligi Konferencji Europy. Mimo że wówczas, czyli 10 sierpnia br., twierdza upadła po 479 dniach, to wicemistrzowie Polski świetnie radzą sobie na własnym stadionie, grają ofensywnie, potrafią pójść na wymianę ciosów czy odwrócić losy rywalizacji, choćby przeciwko… Górnikowi. Na początku poprzedniego sezonu zremisowali 2:2 z zespołem z Zabrza, mimo że do 83. minuty przegrywali 0:2. W końcówce Josue zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego, a w doliczonym czasie gry gola strzelił Lindsay Rose
  • Kibice z Łazienkowskiej, docenieni przez Anglików za oprawę oraz atmosferę na stadionie, przeżyli magiczny wieczór i znowu spowodowali, że wszystkie bilety zostały wyprzedane. Taka sytuacja w obecnym sezonie jest już praktycznie tradycją, którą podtrzymano przy okazji kolejnego meczu w Warszawie. Klasyk z Górnikiem Zabrze, będącym świeżo po pokonaniu Ruchu Chorzów w derbach Górnego Śląska, zapowiada się ciekawie. Stołeczna drużyna, zajmująca 3. miejsce w PKO Ekstraklasie (14 punktów; 4 zwycięstwa, 2 remisy), postara się o to, by pójść za ciosem i utrzymać dystans do lidera, Śląska Wrocław (19 "oczek"; 6 wygranych, 1 remis, 2 porażki)
  • Eliminacje Ligi Konferencji Europy w wykonaniu Legii okazały się szalone, obfitowały w piękne spektakle i wielkie emocje. Nie inaczej było na inaugurację fazy grupowej z Aston Villą, klubem z Premier League i jednym z kandydatów do wygrania całych rozgrywek. Trener Kosta Runjaić określał to spotkanie jako pojedynek Dawida z Goliatem, a "Wojskowi" sprawili miłą niespodziankę, zwyciężając 3:2. Dwie bramki zdobył utalentowany Ernest Muci, jedną niezawodny Paweł Wszołek. Goście doprowadzali do wyrównania po golach Jhona Durana (na 1:1) i Lucasa Digne’a (na 2:2), ale ostatecznie przegrali
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 9. kolejki ligowej pomiędzy Legią a Górnikiem Zabrze!
Legia WarszawaGórnik Zabrze
12'

12' Sebastian Musiolik

45'

45' Robert Dadok

64'

64' Boris Sekulić za Robert Dadok

65'

65' Lawrence Ennali za Kamil Lukoszek

77'

77' Szymon Czyż za Damian Rasak

77' Adrian Kapralik za Sebastian Musiolik

85'

85' Paweł Olkowski za Dani Pacheco