Klimek i Nunes schodzą, wchodzą Milos i Tkacz
  • 90+6'
    Żółta kartka dla Pankova za faul na połowie Widzewa
  • 90+5'
    Dośrodkowanie z lewej flanki w pole karne, zamieszanie, odbitka, a niepilnowany Alvarez trafił do siatki z 13. metra... Jest 1:0 dla Widzewa
  • 90+4'
    1:0 dla Widzewa... Alvarez
  • 90+3'
    Ajjjj! Urbański ograł Szotę i świettnie wycofał na 12. metr do Kapustki, ale jego strzał wybronił Gikiewicz!
  • 90+2'
    Dias za Wszołka, Zyba za Elitima
  • 90+1'
    Kapustka miękko dograł w pole karne, Morishita zgrywał do Josue, ale ten został uprzedzony
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych
  • 90'
    Pankov posłał dalsze podanie do Urbańskiego, ten wywalczył aut
  • 90'
    Kapustka zablokowany na boku boiska, aut dla Legii
  • 89'
    Wszołek zatrzymany przez Szotę przy polu karnym Widzewa
  • 89'
    Dias i Zyba szykują się do wejścia na boisko
  • 88'
    Za głębokie dośrodkowanie Ciganiksa, grę wznowi Legia
  • 87'
    Pawłowski zablokowany przez Augustyniaka przed polem karnym "Wojskowych"
  • 86'
    Żółta kartka dla Elitima za faul w środku pola
  • 85'
    Kontra Widzewa, ale Pawłowski przegrał pojedynek z Elitimem na 17. metrze od bramki Legii
  • 84'
    Pankov zablokował strzał Ciganiksa z 17. metra
  • 83'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale gra przerwana, gdyż Szota był faulowany
  • 82'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 82'
    Urbański niedokładnie zagrał do Morishity na lewej stronie boiska
  • 80'
    Augustyniak wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 78'
    Pawłowski uprzedził Pawłowskiego w polu karnym Widzewa
  • 77'
    Rosołek za Guala
  • 76'
    Ciganiks za Silvę, Hanousek za Kuna
  • 75'
    Alvarez nie zdołał przejąć piłki blisko pola karnego Legii. Goście wyszli z kontrą, Morisihita podał do Guala, którego zatrzymał Żyro
  • 74'
    Nunes ograł Kapustkę, wbiegł w pole karne, ale jego strzał z 14. metra pewnie wyłapał Hładun
  • 73'
    Josue dośrodkował z lewej flanki, doszło do odbitki, Gual zdołał zgrać piłkę, ale Widzew wyszedł z opresji
  • 72'
    Pankov wrócił na boisko
  • 71'
    Pankov ucierpiał w starciu z Nunesem, lekarze opatrują jego prawą nogę
  • 70'
    Kapustka dośrodkował z rożnego, piłka wybita, po chwili strzał Morishity został zablokowany
  • 70'
    Centra Wszołka zablokowana przez Szotę
  • 68'
    Urbański zablokował Zielińskiego na boku boiska
  • 67'
    Wracamy do gry
  • 67'
    Czekamy na wznowienie gry
  • 63'
    Przerwa w grze, gdyż część boiska został "pokryta" dymem, co ma związek z odpaleniem pirotechniki
  • 63'
    Morishita wybił piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego
  • 62'
    Faul Kapustki na Pawłowskim na boku boiska, na połowie Legii
  • 60'
    Wszołek dośrodkował w pole karne, piłka wybita
  • 59'
    Kramer był opatrywany przez lekarzy, zmienia go debiutujący Urbański
  • 58'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, po chwili Morishita prostopadle podał do Wszołka, który był na spalonym
  • 57'
    Morishita zablokowany przez Zielińskiego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Będzie korner dla Legii
  • 56'
    Pankov prostopadle podał do Wszołka, jego dośrodkowanie zostało przecięte. Po chwili Kapustka wbiegł w pole karne, ale uprzedził go Szota
  • 56'
    Josue dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, do Wszołka, ale Silva wybił piłkę głową na aut
  • 55'
    Morishita prostopadle podał do Wszołka, ten stracił piłkę pod presją Silvy, który podprowadził futbolówkę. Ostatecznie Klimek przegrał pojedynek z Augustyniakiem na 18. metrze od bramki Legii
  • 54'
    Gikiewicz wyłapał dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego
  • 54'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, do Kramera, ten złożył się do strzału, ale nie sięgnął piłki. Po chwili Gikiewicz wybronił mocny strzał Guala z 17. metra na bliższy słupek
  • 53'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 53'
    Kapustka dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, do Ribeiro, ten chyba się nie spodziewał, że piłka do niego dotrze. Portugalczyk nie zdołał opanować futbolówki ani oddać strzału
  • 52'
    Josue do Morishity, ten został sfaulowany przez Nunesa na lewej flance. Rzut wolny dla Legii na wysokości 23. metra
  • 51'
    Alvarez sfaulowany na połowie Widzewa przez Elitima
  • 51'
    Wszołek płasko podał prostopadle do Kapustki, ale zagranie okazało się trochę za mocne
  • 50'
    Klimek zatrzymany na boku boiska przez Pankova
  • 50'
    Josue chciał zagrać z Wszołkiem, ale jego prostopadłe podanie na prawą stronę "szesnastki" nie dotarło do wahadłowego, zabrakło zrozumienia
  • 49'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 48'
    Pawłowski podniósł się i może grać dalej
  • 48'
    Pawłowski leży na środku boiska, ucierpiał w kontakcie z Elitimem
  • 48'
    Gual utrzymał się pod presją, po chwili został zatrzymany w polu karnym Widzewa
  • 47'
    Silva zatrzymał Wszołka na skrzydle
  • 46'
    Nunes sfaulowany na boku boiska przez Ribeiro
  • 46'
    Gual zagrywał już zza linii bocznej, aut dla Widzewa
  • 46'
    Zmiana w Widzewie. Zieliński za Kastratiego
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z Widzewem w Łodzi
  • 45+3'
    Josue dośrodkował za mocno z wolnego
  • 45+2'
    Morishita sfaulowany na lewej flance przez Kastratiego, rzut wolny dla Legii na wysokości 16. metra
  • 45+2'
    Josue posłał dalsze podanie za linię obrony, ale Żyro wybił piłkę na aut
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Kastrati za daleko wypuścił sobie piłkę, w dodatku faulował Ribeiro i został ukarany żółtą kartką
  • 45'
    Klimek dośrodkował z lewej flanki na 7. metr, do Rondicia, piłka odbiła się od napastnika Widzewa i Augustyniaka, i została złapana przez Hładuna
  • 44'
    Za mocny przerzut Żyry do Silvy
  • 43'
    Josue miękko, ale za mocno zagrał do Morishity
  • 42'
    Silva dośrodkował z lewej strony w pole karne, ostatecznie piłkę złapał Hładun
  • 41'
    Nieporozumienie między Augustyniakiem a Josue, Legia zdołała jednak wyjść z opresji
  • 40'
    Gual przegrał pojedynek 1 na 1 z Żyrą na boku boiska, po chwili Rondić popełnił faul w ataku na Ribeiro
  • 40'
    Kun miękko zagrał za linię obrony, ale piłkę przejął Wszołek
  • 39'
    Silva ograł Wszołka, ale po chwili stracił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 38'
    Ribeiro prostopadle, ale za mocno zagrał do Morishity
  • 38'
  • 37'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, doszło do zamieszania, grę wznowi Gikiewicz
  • 37'
    Josue dośrodkował z rożnego, piłka podbita, będzie kolejny róg dla Legii
  • 36'
    Kapustka zablokowany przez Alvareza po centrze z prawej strony
  • 35'
    We wspomnianej akcji Silva zagrał w pole karne do Rondicia, którego uprzedził Hładun
  • 35'
    Pankov leżał na boisku, ucierpiał w pojedynku główkowym z Silvą, ale może grać dalej
  • 34'
    Pawłowski posłał dalsze podanie do Rondicia, którego zatrzymał Augustyniak
  • 33'
    Widzew w posiadaniu w środku pola
  • 32'
    Odbiór Morishity na własnej połowie. Legia wyszła z kontrą, doszło do zamieszania na ok. 16. metrze od bramki Widzewa, ale gospodarze zatrzymali Guala i Josue
  • 31'
    Nunes dośrodkował do Rondicia, ale ten nie sięgnął piłki
  • 31'
    Alvarez dośrodkował z rożnego na 11. metr, Augustyniak wybił piłkę głową, po chwili znowu udanie interweniował we własnym polu karnym
  • 30'
    Pawłowski zablokowany na 16. metrze przez Pankova
  • 29'
    Kastrati przeciął dośrodkowanie Pankova z prawej strony na dalszy słupek
  • 29'
    Josue miękko zagrał do Morishity, ten dopadł do piłki, ale nie utrzymał jej w boisku, w czym trochę przeszkodziła chorągiewka
  • 28'
    Błąd techniczny Żyry, aut dla Legii na połowie Widzewa
  • 27'
    Dominik Kun podprowadził piłkę, zagrał do Alvareza, który dośrodkował z prawej strony w pole karne do Rondicia, ten nie sięgnął futbolówki, która przeleciała nieco obok dalszego słupka
  • 25'
    Ależ było blisko! Josue kapitalnie zagrał do Morishity, ten wycofał z lewej strony "szesnastki" do Guala, który uderzył z 7. metra, ale nieco nad poprzeczką
  • 25'
    Kramer zgrał głową do Guala, ten utrzymał się przy piłce. Legia w posiadaniu
  • 23'
    Kapustka miękko zagrał do Wszołka, ten zagrał w pole karne, ale Szota wybił piłkę, Po chwili Josue mocno, ale niecelnie uderzył z 18. metra
  • 23'
    Szota zatrzymał Kramera na wślizgu, stoper Widzewa ucierpiał w tej akcji, ale może grać dalej
  • 22'
    Josue sfaulowany na własnej połowie przez Silvę
  • 21'
    Strata Alvareza na 25. metrze od bramki Legii, ale Widzew szybko odzyskał piłkę
  • 21'
    Wszołek przeciął dalsze podanie Gikiewicza
  • 20'
    Ribeiro wraca do gry
  • 19'
    Ribeiro jest opatrywany przez lekarzy
  • 19'
    Ribeiro wybił piłkę z własnego pola karnego, w dodatku ucierpiał w kontakcie z Żyrą, który przeprosił Portugalczyka
  • 18'
    Pawłowski płasko zagrał prostopadle na 7. metr, do Rondicia, który uderzał na wślizgu pod presją Ribeiro, ale oddał niecelny strzał
  • 16'
    Alvarez dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Josue wybił piłkę, w dodatku Ribeiro był faulowany we własnej "szesnastce"
  • 16'
    Odbiór Dominika Kuna w środku pola, po chwili Alvarez zagrał z Klimkiem, który płasko uderzył z 13. metra na bliższy słupek, Hładun odbił piłkę na korner
  • 14'
    Klimek za mocno dośrodkował po krótkim rozegraniu kornera
  • 14'
    Przechwyt Morishity, który potem przeciągnął dośrodkowanie z prawej flanki. Po chwili Kapustka stracił piłkę w środku pola. Widzew wyszedł z kontrą, Klimek dośrodkował z prawej flanki, Augustyniak przeciął dogranie
  • 13'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, futbolówka wybita, potem Morishita dograł z prawej strony na dalszy słupek, do Wszołka, który główkował, ale Gikiewicz pewnie złapał piłkę
  • 12'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, piłka wybita, będzie kolejny róg, tym razem z drugiej strony
  • 12'
    Przechwyt Kapustki, który niedokładnie podał, Widzew wyszedł z kontrą, ale Augustyniak przerwał ją na środku pola. Moment później Wszołek kapitalnie wycofał na 9. metr do Guala, który oddał płaski strzał, lecz został zablokowany przez Szotę
  • 10'
    Ajjjjj! Josue zagrał do Guala, ten prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Morishity, który skutecznie uderzył na dalszy słupek, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 9'
    Dalsze podanie Ribeiro na Kramera, ten zgrał, po chwili Josue został sfaulowany w środku pola przez Silvę
  • 8'
  • 7'
    Josue do Morishity, ten wygrał pojedynek i miękko dograł z lewej strony, ale Gikiewicz złapał piłkę
  • 6'
    Dalsze podanie Ribeiro do Guala, ten przegrał pojedynek z Żyrą, który posłał prostopadłe zagranie na skrzydło, ale zabrakło zrozumienia i precyzji
  • 6'
    Augustyniak sfaulowany przez Rondicia przy próbie wyprowadzenia piłki na 16. metrze od bramki Legii
  • 5'
    Legia buduje grę od tyłu, Widzew stara się pressować
  • 5'
    Błąd techniczny Silvy, Legia wznowiła grę z autu
  • 4'
    Klimek dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Legia wybiła piłkę, po chwili Gikiewicz posłał dalsze podanie na skrzydło, do Klimka, ale ten nie opanował piłki
  • 3'
    Pankov przeciął prostopadłe podanie Silvy, Widzew ma korner
  • 3'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na bliższy, piłka wybita, Legia szybko ją przejęła. Po chwili Gual mocno dograł wzdłuż boiska, do Wszołka, ale futbolówka się od niego odbiła i wyleciała poza "szesnastkę"
  • 1'
    Ajjjj! Kapustka dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Morishity, który celnie główkował po koźle, ale Gikiewicz udanie interweniował. Legia ma rzut rożny
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Burch, Kapuadi, Zyba, Dias, Celhaka, Rejczyk, Rosołek, Urbański
  • Skład Legii na mecz z Widzewem: Hładun – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Elitim, Kapustka, Morishita – Josue, Kramer, Gual
  • Ogółem "Wojskowi" rywalizowali z Widzewem 81 razy. Zwyciężyli 42–krotnie, 20 meczów zremisowali, a 19 przegrali. Zdobyli 127 bramek, stracili 72. W pierwszej części obecnego sezonu wygrali u siebie 3:1 z zespołem z Łodzi. Dwa gole w barwach "Wojskowych" strzelił Ernest Muci (w lutym przeszedł do Besiktasu za 10 mln euro), na 1:1 trafił Jordi Sanchez, a wynik po rzucie karnym ustalił kapitan gospodarzy, Josue. Co ciekawe, po asyście mieli… bramkarze, czyli Kacper Tobiasz i Ravas
  • – W trwających rozgrywkach przerwaliśmy już passy spotkań bez wygranych z Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze. Myślę, że to dobry sezon w kontekście przełamań, oby w końcu udało się to przeciwko najbliższemu rywalowi. Wiadomo, że mecze Widzewa z Legią to od zawsze jedyny, prawdziwy klasyk. Jestem przekonany, że w niedzielę będzie pełny ogień – tłumaczył Żyro
  • Ostatni raz stołeczna drużyna przegrała z Widzewem w kwietniu 2000 roku. Wówczas rywale wygrali u siebie 3:2 po dwóch golach Marcina Zająca i trafieniu Dariusza Gęsiora, które ustaliło wynik. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Sylwester Czereszewski i Marcin Mięciel. W spotkaniu wystąpił m.in. Jacek Zieliński, obecny dyrektor sportowy Legii. Od tamtej pory wicemistrzowie Polski rywalizowali z Widzewem 24 razy. Zwyciężyli 19–krotnie, 5 meczów zremisowali, żadnego nie przegrali
  • – Czy nie obawiam się, że Widzew, który ostatnio narzekał na sędziów, będzie teraz łagodniej potraktowany przez arbitra? Nie sądzę, piłka nożna w Polsce uległa profesjonalizacji. Zważywszy na stawkę i ładunek emocjonalny, raczej spodziewam się podejścia z chłodną głową, by nie podgrzać atmosfery. Dla nas to obowiązkowy mecz do wygrania. Tak było i w poprzednich tygodniach, ale ta sztuka się nam nie udawała. Wierzę, że w niedzielę będzie inaczej – wyjaśnił Runjaić
  • Najbliższy rywal Legii zajmuje 11. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 28 "oczek" (8 zwycięstw, 4 remisy, 11 porażek) i 6–punktową przewagą nad strefą spadkową. Zaczął rok 2024 od domowej porażki z Jagiellonią Białystok (0:2), potem pokonał ŁKS w Łodzi (2:0) i wygrał u siebie z Górnikiem Zabrze (3:1), a w poprzednim tygodniu uległ Śląskowi we Wrocławiu (1:2) i przegrał po dogrywce z I-ligową Wisłą Kraków w ćwierćfinale Pucharu Polski (1:2). W dwóch ostatnich meczach nie zabrakło kontrowersji. W obu przypadkach reagował PZPN, który najpierw poinformował, że gol Nahuela Leivy (zawodnik wicelidera ligi) był prawidłowy, a później oddalił wniosek Widzewa o powtórzenie spotkania z "Białą Gwiazdą"
  • W kadrze pierwszej drużyny Widzewa jest dwóch zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Ignacy Dawid (mistrz Polski U-17) i Mateusz Żyro, który był piłkarzem Legii prawie 15 lat, został dwukrotnym MP juniorów starszych, grał w UEFA Youth League, a także wystąpił 6 razy w "jedynce" i zdobył PP (2018)
  • Zimą do Widzewa trafili m.in. Ivan Krajcirik (MFK Ruzomberok), Noah Diliberto (RC Lens) i Rafał Gikiewicz (MKE Ankaragucu SK – rozwiązanie umowy za porozumieniem stron), który wcześniej występował w Stomilu Olsztyn, Jagiellonii Białystok, Śląsku Wrocław, FC Augsburg, Unionie Berlin czy SC Freiburg, a w 2008 roku przebywał przez kilka dni na testach w Legii. Zakontraktowano również Lirima Kastratiego (Ujpest FC) – nie mylić z byłym piłkarzem "Wojskowych". Łódź opuścili Patryk Stępiński (Ruch Chorzów) oraz podstawowy bramkarz, czyli Henrich Ravas (New England Revolution)
  • W pierwszej części sezonu Widzew grał w kratkę, miał trudny początek, a dwa dni po wyjazdowej porażce z Legią (1:3) zwolnił Janusza Niedźwiedzia (obecnie Ruch Chorzów) i zatrudnił nowego trenera, czyli Daniela Myśliwca, który pół roku temu pojawił się na zgrupowaniu "Wojskowych" w Austrii, a w przeszłości pracował w stołecznej akademii i był analitykiem pierwszego zespołu. Łodzianie kończyli 2023 rok na 12. miejscu w Ekstraklasie, z zaledwie 4–punktową przewagą nad strefą spadkową
  • – Z każdą kolejką poziom trudności rośnie, szukamy wygranej, która poniesienie nas do kolejnych zwycięstw. Mecz z Widzewem, przy wypełnionym stadionie, mógłby być spotkaniem zwrotnym. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by tak się stało. Ostatnio nie udawało nam się wykorzystać potknięć rywali – czas najwyższy, by zacząć to robić. Rozumiem złość kibiców i części dziennikarzy, ale nam towarzyszą podobne emocje. O ambicje i zaangażowanie się nie obawiam – tłumaczył trener Legii
  • Szkoleniowiec Legii nie skorzysta w niedzielę z Tomasa Pekharta (pauza za nadmiar żółtych kartek), Patryka Kuna (kontuzja mięśnia uda) i Artura Jędrzejczyka, którego zabrakło także w kadrze na spotkanie z "Portowcami", gdyż w trakcie treningu upadł na murawę bez kontaktu z rywalem, chwilowo stracił świadomość, uskarżał się na bóle głowy, jest rutynowo badany
  • – Widzew będzie pressował, grał agresywnie od początku, ale to nic nowego. Każdy z nami tak gra. Ważne jest dla nas wyeliminowanie własnych błędów, za które byliśmy bezlitośnie karani. Z Pogonią dominowaliśmy, lecz nie udało nam się zamienić przewagi na bramkę. Zostaliśmy za to skarceni, przyszliśmy rywalowi z pomocą poprzez nasze pomyłki. Teraz, dobrze prezentując się przez 90 minut, musimy skończyć mecz z korzystnym wynikiem – opowiadał trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Warszawiacy zagrali już 40 meczów o stawkę w trwającym sezonie, do zakończenia którego zostało im jeszcze 11 spotkań – wszystkie w Ekstraklasie, sporo z wymagającymi drużynami. Najbliższym przeciwnikiem będzie Widzew, z którym nie przegrali od… 24 lat. Ta rywalizacja od dawna elektryzuje kibiców, choćby z racji pamiętnej walki obu zespołów o mistrzostwa Polski w końcówce XX wieku. W ostatnich latach tego brakowało, co było spowodowane tym, że rywale występowali w niższych ligach. Temat wracał stopniowo, najpierw poprzez krajowy puchar (2019 – 2020), a od poprzedniego sezonu, czyli po powrocie klubu z Łodzi do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, odżył na dobre
  • Stołeczna drużyna mizernie wygląda w drugiej części sezonu i na razie nie znalazła recepty na przełamanie. O ile na początku lutego Legia wygrała z Ruchem w Chorzowie (1:0), to potem zremisowała z Puszczą Niepołomice (1:1; dom), Koroną Kielce (3:3; wyjazd) i Pogonią Szczecin (1:1; dom). Mimo że "Wojskowi" prowadzili z "Portowcami" (bramka Pawła Wszołka), to nie byli w stanie dowieźć korzystnego wyniku, znowu tracąc gola po prostym błędzie indywidualnym. Obecnie są na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 38 "oczek" (10 zwycięstw, 8 remisów, 5 porażek) i 7–punktową stratą do liderującej Jagiellonii Białystok, która zagrała o jedno spotkanie więcej. W trwającej kolejce rywale znów potracili "oczka" – Śląsk przegrał z Jagiellonią, zaś Lech oraz Raków zaledwie zremisowali odpowiednio z Górnikiem i Puszczą. Do tej pory wicemistrzowie Polski nie potrafili skorzystać z takich prezentów. Jak będzie tym razem? Ewentualna wygrana pozwoliłaby zmniejszyć dystans do lidera na cztery punkty
  • Witamy! O godz. 1730 rozpocznie się mecz 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Widzewem a Legią!
Widzew ŁódźLegia Warszawa

46' Paweł Zieliński za Lirim Kastrati

46'
59'

59' Wojciech Urbański za Blaz Kramer

75' Marek Hanousek za Dominik Kun

75' Andrejs Ciganiks za Luis Silva

75'

90' Fran Alvarez

90' Mato Milos za Fabio Nunes

90' Dawid Tkacz za Antoni Klimek