Adam Lyczmański: Radomiak powinien grać w dziesiątkę

Źródło: Canal+ Sport

05.11.2023 22:11

(akt. 07.11.2023 15:08)

Legioniści wygrali na wyjeździe 1:0 z Radomiakiem i przełamali się po czterech ligowych porażkach z rzędu. Jedynego gola strzelił Josue, który w 28. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Pawle Wszołku. Adam Lyczmański, były sędzia Ekstraklasy, odniósł się do kontrowersji z niedzielnego meczu.

W 25. minucie Frank Castaneda wjechał na wyprostowanej nodze w piszczel Pawła Wszołka w "szesnastce" gospodarzy. Łukasz Kuźma podyktował "jedenastkę", a Kolumbijczyk, który już wcześniej obejrzał żółty kartonik (przewinienie na Bartoszu Sliszu z początku meczu), nie wyleciał z boiska. – Dobra decyzja sędziego o rzucie karnym, ale błędna, jeżeli chodzi o karę indywidualną. Zawodnik Radomiaka zdecydowanie faulował na żółtą kartkę i pamiętajmy, że taką już miał. Od tego momentu miejscowi powinni rywalizować w dziesiątkę. Zastanawialiśmy się, czy po tej sytuacji wspomniany piłkarz dogra do przerwy. Należało go wykluczyć drugim napomnieniem. VAR nie mógł interweniować, gdyż mówimy o drugiej żółtej kartce – analizował Adam Lyczmański.

W 34. minucie Rafał Wolski upadł w polu karnym Legii, lecz nie dość, że arbiter główny nie dopatrzył się przewinienia Gila Diasa, to ukarał byłego piłkarza "Wojskowych" żółtą kartką za symulowanie. – Widzę subtelny kontakt, ale i podkurczone nogi zawodnika Radomiaka. Ugięte kolana, zupełnie nienaturalny upadek… Dobra decyzja sędziego, dla mnie słuszna żółta kartka – dodał Lyczmański.

Tuż przed przerwą, w polu karnym miejscowych doszło do starcia Michała Kaputa ze Sliszem, który upadł na murawę. Sytuacja była sprawdzana przez VAR, sędzia czekał na wznowienie gry, ostatecznie nie podyktowano "jedenastki". – Uważam, że decyzja sędziego z boiska, czyli rzut wolny dla Radomiaka, była słuszna. Zawodnik gospodarzy nie położył się, nie wyolbrzymił kontaktu, lecz była to nakładka piłkarza Legii – tak to czułem, powtórka utwierdza mnie w przekonaniu, że do niej doszło – zakończył Lyczmański.