Legia - Pogoń Bartosz Kapustka
fot. Jan Szurek

Bartosz Kapustka: Zrobiliśmy wystarczająco dużo, by nie wygrać

Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

Źródło: Canal+ Sport

03.03.2024 00:15

(akt. 03.03.2024 02:41)

– Myślę, że zrobiliśmy wystarczająco dużo, by nie wygrać. To niestety smutna, ale prawdziwa teza. Do momentu straconej bramki Pogoń nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji, może my też nie mieliśmy 100–procentowych okazji, ale raczej dyktowaliśmy warunki gry. W Kielcach też daliśmy trochę prezentów, w sobotę znowu i punkty się nie zgadzają – mówił w CANAL+, po remisie z Pogonią Szczecin (1:1) w 23. kolejce Ekstraklasy, pomocnik Legii, Bartosz Kapustka.

– Wypuszczenie kolejnego zwycięstwa? Diagnozą jest to, że tracimy głupie bramki.

– Analizowaliśmy Pogoń, czasami wracaliśmy też na odprawach do sytuacji z poprzedniego meczu, aczkolwiek w sobotę mieliśmy swoje zadania do wykonania. Chcieliśmy dominować od początku, posiadać piłkę przy nodze, kreować. Często dochodziliśmy do takich okazji, w których troszeczkę zawodziło ostatnie podanie.

– Może nie stworzyliśmy niesamowitej liczby 100–procentowych sytuacji, lecz mieliśmy wiele szans, w których mogliśmy lepiej dograć, wycofać czy dośrodkować. Dochodziliśmy do pola karnego, tylko zabrakło strzałów i pozycji, z których mogliśmy wykańczać akcje.

– Kiedy przeszkadzało mi coś ze zdrowiem, to odczuwałem to na początku, po operacji. Zajęło mi to trochę więcej czasu, niż zakładałem, by wychodzić na boisko, czuć się naturalnie, swobodnie ze swoim ciałem i z poruszaniem po murawie. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że nie mam żadnych obaw. Daję z siebie wszystko, nie kalkulując, czy coś mnie ogranicza. Myślę, że jestem w optymalnej dyspozycji. Dobrze się czuję i cieszę się, że znów mogę pomagać drużynie.

Wielki quiz historyczny. Jak dobrze znasz historię piłkarskiej Legii

Galeria: Legia - Śląsk 5:0
1/104 W kwietniu 1916 roku, w budynku „Sztabówki”, odbyło się zebranie założycielskie. Uczestniczący proponowali kilka nazw. Której z nich NIE BYŁO pośród propozycji?

Polecamy

Komentarze (37)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.