Linus Wahlqvist: Ważne, że nie przegraliśmy

Źródło: pogonszczecin.pl

03.03.2024 01:00

(akt. 03.03.2024 02:42)

– To był naprawdę trudny mecz, ale myślę, że musimy być zadowoleni ze zdobytego punktu. Rywalizowaliśmy na niełatwym terenie, w dodatku po 120 minutach rozegranych we wtorek. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy szanować remis – mówił po spotkaniu w Warszawie (1:1) w 23. kolejce Ekstraklasy zawodnik Pogoni Szczecin, Joao Gamboa.
Powinniśmy mieć marzenia. To daje dodatkową motywację na kolejne mecze. Myślę, że to także ważne dla naszych kibiców, byśmy mieli ambicje i patrzyli wysoko. Musimy utrzymywać dobrą dyspozycję, dobrego ducha w zespole. Trzeba też, zwłaszcza teraz, być blisko siebie, bardziej niż kiedykolwiek.

Nasi kibice są fantastyczni, mieliśmy z ich strony pełne wsparcie. Wiem, że takie podróżowanie nie jest dla nich łatwe, ale mimo to byli z nami w ciągu tygodnia, a także w sobotę. Szacunek. Teraz musimy dalej trzymać się wszyscy razem.

Linus Wahlqvist, prawy obrońca Pogoni: – Ważne, że nie przegraliśmy i ciągle mamy Legię za swoimi plecami w tabeli. Istotne jest też to, że kontynuujemy serię bez porażki.

– Pozostałe drużyny, które grały w tygodniu w Pucharze Polski, miały w tej kolejce spore problemy. Tak było na przykład z Jagiellonią. Nie jest łatwo zmierzyć się na wyjeździe z Legią kilka dni po 120 rozegranych minutach. To ważny punkt, zabieramy go ze sobą i idziemy dalej.

To nowa Pogoń. Podczas pierwszej rundy mieliśmy spore problemy z bronieniem, od napastnika po bramkarza. Dużo nad tym pracowaliśmy. To dla nas krok naprzód w rozwoju piłkarskim. Tworzymy teraz większy kolektyw.

– Zaczęliśmy tę rundę bardzo dobrze. Zdawaliśmy sobie sprawę, że luty będzie niezmiernie istotnym miesiącem. Mieliśmy naprzeciw siebie topowe zespoły w lidze i Pucharze Polski, a także wiedzieliśmy, że pogubiliśmy wcześniej wiele punktów, więc nie możemy sobie pozwolić na kolejne wpadki. To ważny start, ale musimy dalej robić swoje. Zwłaszcza teraz, gdy został ostatni mecz przed przerwą na reprezentację.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?