Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1
fot. Marcin Szymczyk

Kamil Grosicki: Potrafiliśmy się podnieść

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Canal+

03.03.2024 00:00

(akt. 03.03.2024 02:40)

– Punkty zdobyte na Legii zawsze są cenne, ważne. Mimo wszystko, cieszymy się z remisu po bardzo trudnym spotkaniu – mówił w CANAL+, po meczu w Warszawie (1:1) w 23. kolejce Ekstraklasy, kapitan Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki.

– Jesteśmy po ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym graliśmy 120 minut, dlatego w sobotę było widać, że nogi nas nie niosły, ale stajemy się dojrzałą drużyną, która potrafi zadać cios przeciwnikowi w trudnych momentach. Udało się, doprowadziliśmy do remisu, potem spotkanie zrobiło się szarpane. Wydaje mi się, że Legia przeważała, lecz nie miała zbyt wiele 100–procentowych szans.

– Źle weszliśmy w mecz, nasz zawodnik (Danijel Loncar – red.) doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Kolejny raz doszło do wymuszonej zmiany. Zastąpił go Leo Borges, który wszedł nie na swoją pozycję i pomógł drużynie. Jesteśmy z niego zadowoleni.

– Pierwsza połowa okazała się trudna w naszym wykonaniu – można było odnieść wrażenie, że chcieliśmy ją przetrwać, nie tracąc gola. Chwilę po przerwie Legia objęła prowadzenie, ale potrafiliśmy się podnieść, wyrównać. Punkt jest dla nas bardzo ważny.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?

Polecamy

Komentarze (3)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.