Grzegorz Benedykciński/Burmistrz Grodziska

Burmistrz Grodziska: Ośrodek Legii unikalną inwestycją

Redaktor Piotr Kamieniecki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Monitor Rynkowy

30.05.2019 09:05

(akt. 30.05.2019 12:26)

Blisko dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa Legia Training Center. Wmurowano już kamień węgielny, a ostatnio na placu działań stanął dźwig. - To unikalna inwestycja - uważa Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Budowa ośrodka Legii Warszawa w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego rozpoczęła się blisko dwa miesiące temu. Od tamtego czasu na terenie przygotowano plac, pojawiły się koparki, dźwig, a także doszło do uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. W tej uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Legia liczy również na kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jest praktycznie pewne, choć nie wiadomo, jaka będzie jego kwota. 

- Zawsze jesteśmy otwarci na nowe inwestycje, tym bardziej, jeśli w grę wchodzi infrastruktura sportowa na światowym poziomie. Legia Training Center to absulutnie unikalna inwestycja, której wartość przekroczy 80 mln złotych - stwierdził w rozmowie z "Monitorem Rynkowym" burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

- W kwietniu ruszyła budowa, a naszą rolą jako gminy jest przygotowanie pełnej infrastruktury drogowej i wodociągowo-kanalizacyjnej. Całość ma być gotowa do czerwca przyszłego roku. To będzie „kolejna cegiełka” do budowy spójnego obrazu Grodziska Mazowieckiego jako miejsca zapewniającego wysoki standard życia, ale przede wszystkim nowoczesnego i innowacyjnego. Jeśli nie cały kraj, to na pewno Grodzisk Mazowiecki dogoni Chiny - dodał Benedykciński w kontekście ośrodka Legii Warszawa. 

Budowa Legia Training Center ma potrwać do końca czerwca 2020 roku. Nieco dłużej może trwać wykończenie małego stadionu dla drużyn akademii. W lipcu 2020 roku część klubu miałoby się przenieść właśnie do Książenic.

Polecamy

Komentarze (21)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.