Burmistrz Grodziska: Ośrodek Legii unikalną inwestycją
30-05-2019 / 09:05
(akt. 30-05-2019 / 12:26)
Budowa ośrodka Legii Warszawa w Książenicach koło Grodziska Mazowieckiego rozpoczęła się blisko dwa miesiące temu. Od tamtego czasu na terenie przygotowano plac, pojawiły się koparki, dźwig, a także doszło do uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. W tej uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Legia liczy również na kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jest praktycznie pewne, choć nie wiadomo, jaka będzie jego kwota.
- Zawsze jesteśmy otwarci na nowe inwestycje, tym bardziej, jeśli w grę wchodzi infrastruktura sportowa na światowym poziomie. Legia Training Center to absulutnie unikalna inwestycja, której wartość przekroczy 80 mln złotych - stwierdził w rozmowie z "Monitorem Rynkowym" burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.
- W kwietniu ruszyła budowa, a naszą rolą jako gminy jest przygotowanie pełnej infrastruktury drogowej i wodociągowo-kanalizacyjnej. Całość ma być gotowa do czerwca przyszłego roku. To będzie „kolejna cegiełka” do budowy spójnego obrazu Grodziska Mazowieckiego jako miejsca zapewniającego wysoki standard życia, ale przede wszystkim nowoczesnego i innowacyjnego. Jeśli nie cały kraj, to na pewno Grodzisk Mazowiecki dogoni Chiny - dodał Benedykciński w kontekście ośrodka Legii Warszawa.
Budowa Legia Training Center ma potrwać do końca czerwca 2020 roku. Nieco dłużej może trwać wykończenie małego stadionu dla drużyn akademii. W lipcu 2020 roku część klubu miałoby się przenieść właśnie do Książenic.
Komentarze (21)
Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.
Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.
Punkty
1063
Czy tam przypadkiem nie powstał albo ma powstać jakiś mega wielki park rozrywki?
Unikalna sugeruje poniekąd, iż da się jej uniknąć... ;-)
Ale poza tym bene, bene...
Mamy ładne słowa jak 'wyjątkowy' czy 'niepowtarzalny';
po co forsować 'unikalny', który oznacza(ł) 'dający się uniknąć'
('unikać' > 'unikalny' jak 'wykonać' > 'wykonalny'),
podczas gdy w słowniku mamy ponadto 'unikatowy'...
Patrz też: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/unikalny-i-unikatowy;11125.html
Zaprawdę, powiadam Ci, że na naszym forum jest znacznie więcej językowych i ortograficznych wpadek, którymi możesz się zainteresować.
Ale z drugiej strony miło powitać osobę dbającą o poprawność naszej - forumowej polszczyzny.
Warto jednak posługiwać się wyrazami rodzimymi.
W przeciwnym razie język zastraszająco szybko zubożeje.
A jeśli my sami nie zadbamy o nasz język ojczysty, to nie zadba oń nikt... :-(
Tylko lektura roczników różnych towarzystw naukowych wydawanych w dziewiętnastym wieku może unaocznić jak bardzo obecny język polski jest ubogi, przynajmniej w codziennej formie jaką słyszymy dookoła nas.
Roczniki te dotykały tematów różnorodnych, od zagadnień banalnych z życia codziennego, do skomplikowanych procesów przemysłowych (mówię o końcu XIX wieku). To się czyta dla brzmienia tamtych słów, digitalizacja (to jedno ze słów które teraz z łatwością używamy jak nasze) zbiorów muzealnych i upowszechnienie ich w internecie to jedna z lepszych rzeczy, do których globalna sieć mogła zostać wykorzystana.
Trenerze dopiero minęła 22...
Do łóżka, wyspać się trzeba, o 5 rano zaczynamy.