Piłki/Piłka

CLJ: Legia pokonała Jagiellonię

27.10.2013 16:05

(akt. 21.12.2018 15:22)

Piłkarze Legii występujący w Centralnej Lidze Juniorów pokonali 3:1 Jagiellonię Białystok. Dwie bramki dla stołecznej ekipy zdobył Emil Suchanek, a jedno trafienie dołożył Konrad Budek. Gola dla gości strzelił Emil Łupiński.

W meczu wystąpiło dwóch zawodników, którzy są członkami zespołu Dariusza Banasika, który prowadzi rezerwy. Konrad Budek potrzebuje ogrania po kontuzji, a Rafał Parobczyk nie zmieścił się do kadry drugiego zespołu na starcie z Widzewem II.

Pierwsza bramka dla Legii padła w 15. minucie kiedy to Budek uderzył głową po stałym fragmencie gry. Sześć minut później stan rywalizacji na 2:0 podwyższył Michał Suchanek, który pokonał golkipera rywali ładnym strzałem z dystansu. Suchanek strzelił także ostatniego gola na Legii. Podopieczny Krzysztofa Dębka trafił po raz drugi do stiaki po rzucie rożnym. Honorowe trafienie piłkarze Jagiellonii zaliczyli w 66. minucie - Łupiński wykorzystał dogranie z narożnika boiska. Za tydzień legioniści zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Nasza ekipa zajmuje drugie miejsce w tabeli.

CLJ: Legia - Jagiellonia 3:1 (2:0)

Budek (15. min.), Suchanek (21. min., 65. min.) - Łupiński (66. min.).

Legia: Haluch - Szostak, Najemski, Budek (Basiuk*), Rakowski - Makowski, Mlonek, Parobczyk(Babiarz*), Szymański (Szczepański*) - Rosinski (Baranowski*), Suchanek.