Piękna akcja Urbańskiego, który zagrał do Guala, ale jego podanie zostało przecięte
    Chodyna dośrodkował na środek pola karnego, Jędrzejczyk wybił piłkę
    Jędrzejczyk wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 89'
    Josue kończy występ i grę w Legii! Portugalczyka zmienia Zyba, dla którego to też ostatni mecz w barwach "Wojskowych"
  • 89'
    Ribeiro zgrywał w kierunku Urbańskiego, ale podanie zostało przecięte. Legia miała korner, Josue dośrodkował w pole karne, a Ziółkowski faulował w ataku
  • 88'
    "Josue, Josue, Josue! i "Yuri Ribeiro" - skandują kibice Legii
  • 87'
    Munoz ucierpiał w polu karnym Legii po kontakcie z Jędrzejczykiem, zawodnik gości jest opatrywany przez lekarzy
  • 86'
    Jędrzejczyk sfaulowany przez Kocabę na własnej połowie
  • 85'
    Kłudka za Kopacza
  • 85'
    Żółta kartka dla Josue za faul na Pieńce
  • 84'
    "Jędza" wraca na boisko
  • 83'
    Jędrzejczyk wstał z boiska
  • 83'
    Jędrzejczyk jest opatrywany przez lekarzy
  • 82'
    Ribeiro sfaulowany na własnej połowie, żółta kartka dla Kocaby
  • 81'
    Faul Jędrzejczyka w środku pola, żółta kartka dla obrońcy Legii
  • 81'
    Udany wślizg Ziółkowskiego na własnej połowie, Legia wyszła z kontrą, ale Urbański nie opanował prostopadłego podania Josue
  • 80'
    Pieńko niedokładnie zagrał do Munoza, ale Zagłębie szybko odzyskało piłkę
  • 79'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 6. metr, ale gra została przerwana z powodu faulu w ataku
  • 79'
    Ziółkowski odebrał piłkę na połowie Zagłębia, po chwili został sfaulowany
  • 78'
    Gospodarze mogli wyrównać. Dąbrowski niecelnie główkował po dośrodkowaniu na 11. metr
  • 76'
    76' Gol kontaktowy Zagłębia, skuteczne uderzenie Mroza z 17. metra
  • 75'
    Legia - Zagłębie
  • 75'
  • 75'
  • 73'
    Zmiany w Zagłębiu. Kocaba i Munoz wchodzą, schodzą Makowski i Kurminowski
  • 71'
    Niedokładne podanie Rejczyka w środku pola, po chwili Urbański popisał się ładnym dryblingiem i został sfaulowany przez Makowskiego, który obejrzał żółtą kartkę
  • 71'
    Zagłębie miało korner, Legia wyszła z opresji, Kapuadi wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 68'
    Rejczyk prostopadle podał do Ribeiro, ten zagrał do Urbańskiego, który zgrywał do Portugalczyka, ale wahadłowy został uprzedzony
  • 67'
    Pieńko sfaulował Josue w środku pola
  • 67'
    Josue ładnie ograł Pieńkę na własnej połowie, Legia w ataku pozycyjnym
  • 66'
    Dąbrowski prostopadle zagrał do Mroza, ten dośrodkował na środek pola karnego, ale Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 65'
    Tobiasz złapał piłkę po płaskim zagraniu Chodyny
  • 64'
    Bardzo niecelny strzał Mroza z 15. metra
  • 63'
    Dąbrowski dośrodkował z rożnego, doszło do zamieszania w polu karnym, ale Legia oddaliła zagrożenie
  • 63'
    Kopacz chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Zagłębie ma korner
  • 61'
    Rejczyk za Kapustkę
  • 61'
    Strata Urbańskiego blisko linii bocznej, Dąbrowski miękko zagrał w pole karne do Chodyny, który uderzył mocno, ale niecelnie z prawej strony pola karnego
  • 60'
    Faul w ataku Guala, na Nalepie
  • 59'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, Burić nie trafił w piłkę, a Urbański niecelnie uderzył na dalszym słupku
  • 58'
    Morishita dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, do Guala, ale Ławniczak zdołał przeciąć centrę
  • 58'
    Josue sprytnie zagrał w kierunku Morishity, którego zatrzymał Ławniczak
  • 57'
    Strata Kapustki w środku pola, Zagłębie wyszło z kontrą, którą skasował Ribeiro, w dodatku został sfaulowany
  • 56'
    Jędrzejczyk miękko zagrał do Morishity, ten płasko wycofał sprzed linii końcowej, ale doszło do wybicia piłki z pola karnego Zagłębia
  • 55'
    Morishita skutecznie dryblował, ale przeciągnął dośrodkowanie z prawej flanki, po którym Ribeiro faulował w ataku
  • 54'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 53'
    Kapuadi wygrał defensywny pojedynek fizyczny z Chodyną i w dodatku wywalczył piłkę dla Legii
  • 51'
    Elitim nie zrozumiał się z Urbańskim blisko pola karnego Zagłębia. Goście wyszli z kontrą, ale ostatecznie Tobiasz złapał piłkę
  • 50'
    Kapustka prostopadle do Guala, ale jego strzał z pola karnego został zablokowany
  • 49'
    Kapustka sfaulowany przez Kopacza na wysokości koła środkowego
  • 48'
  • 48'
  • 48'
  • 48'
  • 48'
    Mróz zablokował podanie Elitima, grę wznowi Tobiasz
  • 47'
    Lubinianie posiadają piłkę na połowie Legii
  • 47'
  • 47'
    Maciej Rosołek
  • 47'
  • 47'
  • 46'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 46'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 46'
  • 45'
    Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Zagłębiem po golach Guala, któremu asystował Josue!
  • 42'
    Dwie minuty doliczone
  • 40'
    Josue miękko do Urbańskiego, ten chciał sprytnie zagrać piętą do Guala, ale podanie zostało przecięte
  • 39'
    Urbański przegrał pojedynek z Nalepą na boku boiska
  • 38'
    Wdowiak mocno, ale niecelnie uderzył z 18. metra na bliższy słupek
  • 37'
    Josue do Guala, ten mocno uderzył z 17. metra, ale Burić spokojnie złapał piłkę
  • 36'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 34'
    2:0 dla Legii! Josue świetnie zagrał za linię obrony do Guala, który przełożył Nalepę strzelił drugiego gola!
  • 32'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka wybita
  • 32'
    Burić znowu zatrzymał Morishitę, Legia ma korner
  • 31'
    Josue chciał prostopadle podać w pole karne do Morishity, ale podanie zostało przecięte. Po chwili Jędrzejczyk miękko zagrał na środek pola karnego, ale Zagłębie oddaliło zagrożenie
  • 31'
    Elitim sfaulowany w środku pola, żółta kartka dla Kurminowskiego
  • 29'
    Odbiór Urbańskiego w środku pola, młodzieżowiec podprowadził piłkę i zagrał do Guala, po chwili Josue prostopadle podał w pole karne do Morishity, ale jego strzał obronił Burić
  • 29'
    Jędrzejczyk wygrał defensywny pojedynek 1 na 1 z Wdowiakiem, blisko linii końcowej
  • 28'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Kurminowski wybił piłkę
  • 26'
    Josue prostopadle zagrał z wolnego na lewą stronę pola karnego, do Guala, który został zatrzymany. Gospodarze mają korner
  • 26'
    Morishita sfaulowany po lewej stronie boiska, rzut wolny dla Legii
  • 25'
    Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego na środek pola karnego, Legia wyszła z opresji, próbowała zabrać się do kontry, ale Zagłębie skasowało ją w środku pola
  • 25'
    Mróz zbiegł z lewej strony do środka, oddał mocny strzał, który Tobiasz zbił do boku. Po chwili bramkarz Legii zbił futbolówkę po uderzeniu Kopacza
  • 23'
    Urbański na spalonym
  • 23'
    Josue miękko zagrał za linię obrony do Morishity, ostatecznie Jędrzejczyk popełnił faul w ataku
  • 22'
    Rzut wolny dla Zagłębia, z prawej strony boiska, ale nie doszło do żadnego zagrożenia
  • 21'
    Jędrzejczyk prostopadle do Morishity, ten dośrodkował z prawej flanki w pole karne, do Urbańskiego, który uderzył z 9. metra, ale Burić złapał piłkę
  • 20'
  • 19'
    Kontra Legii, Elitim prostopadle podał do Ribeiro, ale jego dośrodkowanie z prawej strony pola karne zostało przecięte
  • 19'
    Dąbrowski dośrodkował z rożnego na 11. metr, była walka w powietrzu i miękkie zagranie Grzybka, które złapał Tobiasz
  • 18'
    Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Urbański wybił piłkę głową poza pole karne. Po chwili Wdowiak miękko zagrał na dalszy słupek, a Ribeiro wybił futbolówkę na korner dla gości
  • 17'
    Zagłębie ma rzut rożny
  • 17'
    Josue miękko zagrał na lewe skrzydło, do Ribeiro, który był na spalonym
  • 16'
    Dąbrowski prostopadle zagrał za linię obrony, do Kurminowskiego, ale ostatecznie piłkę złapał Tobiasz
  • 15'
    Gual zablokował zagranie Ławniczaka i odzyskał piłkę blisko pola karnego gości
  • 15'
    Elitim prostopadle do Kapustki, ten podprowadził piłkę i zagrał w pole karne do Guala, którego strzał z 8. metra obronił Burić
  • 14'
    Nalepa za wysoko przerzucił piłkę do Grzybka, aut dla Legii
  • 13'
    Za mocne dośrodkowanie Wdowiaka
  • 13'
    Pirotechnika odpalona, było chwilę przerwy, wracamy do gry!
  • 8'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska. Josue dośrodkował z wolnego na środek pola karnego, do Jędrzejczyka, który główkował, ale Burić złapał piłkę! Było blisko gola na 2:0!
  • 6'
    Kapustka oddał płaski strzał z lewej strony pola karnego, Burić złapał piłkę
  • 5'
    Rosołek usiadł na boisku, opuścił boisko z kontuzją, zmienił go Urbański
  • 3'
    Ziółkowski wybił piłkę z własnego pola karnego, potem Tobiasz złapał dośrodkowanie
  • 3'
    1:0 dla Legii! Kapustka do Josue, ten kapitalnie zagrał prostopadle za linię obrony, do Guala, który skutecznie uderzył z 9. metra!
  • 3'
    Josue oddał strzał zza pola karnego na dalszy słupek, który przeleciał daleko od bramki Buricia
  • 3'
    Elitim przejął piłkę na połowie Zagłębia, Legia buduje atak pozycyjny
  • 2'
    Kapustka prostopadle do Ribeiro, ten dośrodkował na środek pola karnego, ale goście wyszli z opresji
  • 2'
    Gual chciał zagrać na 16. metr, do Rosołka, który został zatrzymany. Legia była w ataku pozycyjnym, potem strzał Morishity z prawej strony pola karnego został zablokowany
  • 2'
    Kapuadi miękko zagrał za linię obrony, ale podanie zostało przecięte. Potem Ziółkowski wybił piłkę na aut, uprzedzając Kurminowskiego
  • 2'
    Miejscowi spokojnie wymieniają się podaniami w środku pola
  • 2'
    Josue sfaulowany przez Makowskiego na połowie Legii
  • 2'
    Odbiór Josue blisko pola karnego Zagłębia. Kapitan Legii wycofał na 16. metr, do Kapustki, który został zablokowany. Po chwili Ziółkowski wybił piłkę z własnej "szesnastki"
  • 2'
  • Na Żylecie zaprezentowano oprawę z hasłem "Warszawa zasługuje na więcej"
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Pankov, Dias, Zyba, Rejczyk, Urbański, Kramer
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem: Tobiasz – Jędrzejczyk, Ziółkowski, Kapuadi – Morishita, Josue, Elitim, Kapustka, Ribeiro – Rosołek, Gual
  • – Czego możemy się spodziewać? Myślę, że przede wszystkim dobrej gry i ciekawego widowiska. Nie będzie już obciążeń związanych z walką o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu, co moim zdaniem pozwoli zawodnikom pokazać pełnię umiejętności – opowiadał trener Zagłębia, Waldemar Fornalik, który nie skorzysta z kontuzjowanego Marko Poletanovicia (podkręcony staw skokowy)
  • Legioniści grali w lidze z Zagłębiem 70 razy. Zwyciężyli 38-krotnie, 19 meczów zremisowali, 13 przegrali. Zdobyli 113 bramek, stracili 59. Stołeczna drużyna wygrała siedem ostatnich spotkań z "Miedziowymi". Jesienią pokonała na wyjeździe zespół z Lubina (3:0) po golach Augustyniaka, Pankova i Josue, który wykorzystał rzut karny
  • Do bardzo ważnych zawodników Zagłębia należą m.in. Kacper Chodyna (prawy skrzydłowy) i Dawid Kurminowski (napastnik). Pierwszy zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej w obecnych rozgrywkach Ekstraklasy (7 goli, 10 asyst), drugi zdobył 12 bramek w trwającym sezonie ligowym, z czego 10 w 16 ostatnich meczach
  • Zagłębie, które w trakcie rozgrywek ligowych miało lepsze i gorsze momenty (cztery porażki z rzędu, dwie serie po sześć spotkań bez zwycięstwa), zakończy sezon 2023/24 na 8. miejscu. Na tę chwilę wywalczyło 47 punktów (13 wygranych, 8 remisów, 12 porażek) i ograło czterech poprzednich rywali (4:3 z Radomiakiem Radom, 2:0 z Rakowem Częstochowa, 3:1 z Widzewem Łódź, 2:1 z ŁKS-em)
  • Portugalczyk ma też świadomość, że Legia zapłaci karę za niewypełnienie limitu gry młodzieżowców w trwającym sezonie Ekstraklasy, a na jej wielkość (500 tys. zł lub dwa razy więcej) wpłynie spotkanie z Zagłębiem. – Plan jest taki, by wygrać mecz. Oczywiście wiem, że brakuje nam 216 minut, by klub zaoszczędził pół miliona złotych, a będąc odpowiedzialnym za Legię, bierzemy to pod uwagę – tłumaczył 34-latek
  • Mimo że sobotnie spotkanie nie zmieni pozycji Legii, to stołeczna drużyna spróbuje podołać wyzwaniu, jakim jest zakończenie sezonu serią trzech ligowych zwycięstw z rzędu, której nie wypracowała w trwających rozgrywkach Ekstraklasy. – W przeszłości oglądałem mecze "Wojskowych" na każdej trybunie stadionu przy Łazienkowskiej, gdzie jeszcze nie wygrałem i chciałbym to zrobić. Obecny sezon jest rekordowy pod względem średniej liczby fanów na stadionie w historii Legii. Nie byliśmy w stanie oddać im hołdu poprzez zdobycie mistrzostwa, ale wygrywając najbliższy mecz możemy im w jakiś sposób podziękować za te rozgrywki, które były trudne dla ludzi związanych z "Wojskowymi". Mamy wiele powodów, by chcieć zwyciężyć w sobotę. Motywacji i chęci na pewno nam nie zabraknie – analizował Feio
  • Legioniści postarają się o miłe zakończenie sezonu, w którym – poza zdobyciem Superpucharu Polski i dotarciem do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy – było mało radości. Stołeczny zespół zmierzy się w ostatniej (34.) kolejce Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (8. lokata), które pokonała w poprzednich siedmiu spotkaniach. Warszawiacy spróbują podtrzymać niezłą passę w meczach z tym rywalem, ale łatwo nie będzie, choćby z tego względu, że "Miedziowi" mają serię czterech wygranych z rzędu. Sobotnia rywalizacja to nie tylko finisz rozgrywek, ale i czas pożegnań z Josue, Qendrimem Zybą, Gilem Diasem i Yurim Ribeiro. – Nie mam wątpliwości, że ci, którzy odchodzą, będą chcieli po raz ostatni walczyć w naszych barwach, w jak najlepszy możliwy sposób. Jestem o tym przekonany, ufam swoim zawodnikom i pod tym kątem nie czuję obaw. Musimy spowodować, by był to wyjątkowy dzień dla tych, którzy nas opuszczają – mówił Feio
  • Na tę chwilę Legia ma 56 "oczek" (15 zwycięstw, 11 remisów, 7 porażek) i 4–punktową stratę do walczących o mistrzostwo Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Wiadomo, że nie wyprzedzą jej ani Lech, ani Górnik (aktualnie po 53 "oczka"), którzy posiadają gorsze bilanse bezpośrednich spotkań z "Wojskowymi". Nawet gdyby kluby z Warszawy, Poznania i Zabrza zrównały się punktami, to zespół z Łazienkowskiej i tak utrzyma się na podium
  • Legia jest świeżo po wyjazdowych wygranych z klubami z Poznania, czyli Lechem (2:1) oraz Wartą (1:0), a ponad dwie godziny po zwycięstwie w Grodzisku Wielkopolskim – wobec remisu "Kolejorza" z Widzewem Łódź – zapewniła sobie 3. miejsce w tabeli i udział w eliminacjach Ligi Konferencji (zagwarantowane rozstawienie w każdej rundzie kwalifikacyjnej). Wiadomo, że cele i marzenia były inne – brązowy medal MP (14. w historii klubu) praktycznie nikogo nie cieszy, zarówno stołecznej drużyny, kibiców, jak i trenera Goncalo Feio, który powtarza, że przy Łazienkowskiej liczy się tylko mistrzostwo
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się ostatni mecz sezonu (34. kolejka Ekstraklasy) Legii, która zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin!
Legia WarszawaZagłębie Lubin
6'

10' Wojciech Urbański za Maciej Rosołek

10'
37'

37' Dawid Kurminowski

40'
46'

46' Tomasz Pieńko za Mateusz Wdowiak

71'

71' Tomasz Makowski

72'

72' Juan Munoz za Dawid Kurminowski

72' Filip Kocaba za Tomasz Makowski

76'

76' Marek Mróz

82'

82' Filip Kocaba

84' Josue

84'
85'

85' Bartłomiej Kłudka za Bartosz Kopacz

90'

90' Patryk Kusztal za Kacper Chodyna