News: Trenowali przed meczem z Piastem

CLJ: Młodzież na szóstkę

30.03.2014 15:20

(akt. 21.12.2018 15:23)

Piłkarze Legii występujący w Centralnej Lidze Juniorów wygrali 6:0 z ŁKS-em Łódź zajmującym ostatnie miejsce w rozgrywkach. Po dwa trafienia zanotowali Daniel Rosiński, a także Michał Suchanek. Po golu dołożyli Arkadiusz Górka, a także Konrad Michalak. Zdecydowanie lepsza w wykonaniu podopiecznych Dariusza Banasika była druga część gry, w której przyjezdni opadli już trochę z sił.

W niedzielę piłkarze Legii zmierzyli się w Centralnej Lidze Juniorów z ŁKS-em Łódź. Gospodarze starali się atakować od pierwszych minut, ale niewiele z tego wynikało. Rywale byli bardzo zmobilizowani, grali wysokim pressingiem, starali się powstrzymywać podopiecznych Dariusza Banasika daleko od własnej bramkiZawodnicy z Warszawy początkowo nie mieli pomysłu na taką grę - piłka była przerzucana głównie na skrzydło, skąd była zagrywana w pole karne. Bliski wykończenia takiej akcji był w 6. minucie Daniel Rosiński, ale zabrakło dokładności. "Rosa" był bardzo aktywny i jego indywidualne akcje były ozdobą pierwszej połowy. Gracz urodzony w Warszawie napoczął rywala w 45. minucie - minął obrońców, wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał łódzkiego bramkarza.

Tego dnia dośrodkowania nie były zbyt skuteczne, gdyż legioniści mierzyli się drużyną, w której wielu piłkarzy miało lepsze warunki fizyczne od gospodarzy. W 53. minucie stan meczu na 2:0 podwyższył Rosiński, który trafił do bramki po solowej akcji. Od tego momentu "Wojskowym" grało się już łatwiej. Dodatkowo z każdą minutą zawodnicy ŁKS-u słabli, tracili motywację do gry. Gracze Banasika zaczęli grać po ziemi i to zaczęło przynosić efekty. W 61. minucie bramkę po podaniu "Rosy" gola zdobył Arkadiusz Górka.

W kolejnych minutach legioniści już całkowicie dominowali na placu gry. W 65. minucie gola na 4:0 strzelił Konrad Michalak, który wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Górki. Wkrótce trafienie zanotował Michał Suchanek - dopadł do piłki i podbił futbolówkę nad bramkarzem gości. "Suchy" ustalił wynik spotkania po podaniu Michalaka.

Legioniści zagrali na miarę możliwości i w końcu się odblokowali. "Wojskowi" zajmują obecnie czwarte miejsce w CLJ, a do obecnego lidera SMS-u Łódź (Polonia dopiero zagra po południu) tracą siedem punktów. Za tydzień piłkarze ze stolicy zmierzą się przy Łazienkowskiej z Sokołem Ostróda.

CLJ: Legia Warszawa - ŁKS Łódź 6:0 (1:0)
Rosiński (45. min., 53. min.), Górka (61. min.), Michalak (65. min.), Suchanek (72. min., 81. min.)

Legia: Smyłek - Skowron, Budek, Makowski, Baranowski (85' Rakowski) - Szymański, Karbowy (60' Górka), Babiarz (60' Michalak), Rosiński (74' Czajkowski) - Suchanek, Szerszeń.