Koniec. Legia przegrała 0:1 z Pogonią w Szczecinie
    Oyedele dośrodkował w pole karne, Cojocaru złapał piłkę, doszło do spięcia między Jędrzejczykiem a Wahlqvistem i Cojocaru
    Morishita dośrodkował z ponowienia stałego fragmentu, potem dogranie Augustyniaka zostało przecięte
    Vinagre dośrodkował z rożnego, doszło do zamieszania, kolejny korner dla gości
  • 90+1'
    Vinagre wbiegł w pole karne, ale ostatecznie zablokował go Zech
  • 90+1'
    Vinagre dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Wszołka, który został zablokowany po strzale głową
  • 90'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Oyedele przeciął dosrodkowanie w polu karnym Legii
  • 90'
    Zech przeciął górne podanie Kapuadiego
  • 88'
    Oyedele faulował w ataku
  • 85'
    Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gospodarze wyszli z opresji
  • 83'
    Żółta kartka dla Borgesa za faul na Urbańskim, który dogrywał w pole karne
  • 81'
    Zmiany w Pogoni. Lisowski za Koutrisa, Korczakowski za Grosickiego
  • 80'
    Zmiana w Legii. Urbański za Kapustkę
  • 80'
    Grosicki dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, Augustyniak wybił piłkę
  • 80'
    Jędrzejczyk wybił piłkę po dośrodkowaniu, potem Tobiasz obronił strzał Kurzawy z dystansu na bliższy słupek
  • 79'
    Oyedele dośrodkował z prawej strony w pole karne, ale Cojocaru złapał piłkę
  • 76'
    Tobiasz obronił strzał Grosickiego, potem Kapustka zablokował uderzenie Koulourisa
  • 75'
    Kapustka dośrodkował na 10. metr, piłka wybita, po chwili Oyedele został zablokowany po strzale z dystansu
  • 75'
    Alfarela zablokowany przy strzale z 17. metra, z powietrza
  • 73'
    Zmiana w Legii. Wszołek za Chodynę
  • 73'
    Zmiana w Pogoni. Gamboa za Łukasiaka
  • 70'
    Trzy zmiany w Legii. Schodzą Luquinhas, Gual i Celhaka. Wchodzą Alfarela, Morishita i debiutujący Oyedele
  • 69'
    Grosicki miękko zagrał na 20. metr, do Gorgona, który dobrze przyjął piłkę i udanie uderzył po koźle, w prawy dolny róg. Jest 1:0 dla Pogoni
  • 67'
    1:0 dla Pogoni. Gorgon skutecznie uderzył z 18. metra w prawy, dolny róg
  • 67'
    Nsame na spalonym po górnym podaniu z głębi pola
  • 66'
    Jean Pierre Nsame
  • 64'
    Grosicki uderzył z powietrza na bliższy słupek, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 63'
    Zmiana w Pogoni. Gorgon za Biczachczjana
  • 62'
    .
  • 62'
    kibice Legii oprawy oprawa
  • 61'
    Duże zamieszanie w polu karnym Pogoni! Vinagre dośrodkował na bliższy słupek, Jędrzejczyk zgrywał na dalszy słupek, ale Zech udanie interweniował
  • 60'
    Augustyniak dośrodkował z prawej strony w pole karne, ostatecznie nie doszło do strzału
  • 58'
    Kurzawa za mocno zagrywał na wolne pole do Biczachczjana
  • 57'
    Żółta kartka dla Celhaki za faul w środku pola
  • 55'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego, ostatecznie Kapustka oddał strzał z prawej strony pola karnego na bliższy słupek, ale Cojocaru udanie interweniował. Po chwili "Kapi" dograł na 14. metr, do niepilnowanego Celhaki, który uderzył nieczysto, nad bramką
  • 54'
    Vinagre zablokowany przez Wahlqvista przy próbie dośrodkowania z lewej strony boiska
  • 53'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, ale ostatecznie Jędrzejczyk popełnił faul w ataku, na Koutrisie
  • 52'
    Gual prostopadle podał w pole karne do Chodyny, którego zagranie zablokował Koutris
  • 51'
    Tobiasz pewnie złapał dośrodkowanie Borgesa
  • 51'
    Pogoń w ataku pozycyjnym
  • 49'
    Chodyna dośrodkował z rożnego, piłka przeleciała nad poprzeczką
  • 48'
    Gual odebrał piłkę w środku pola, wychodził praktycznie sam na sam, ale Zech zatrzymał go na ok. 15. metrze
  • 47'
    Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, Tobiasz nie sięgnął piłki, którą wybił Chodyna
  • 47'
    Biczachczjan oddał strzał z 15. metra! W ostatniej chwili uderzenie zablokował Jędrzejczyk
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z Pogonią Szczecin
  • 45+1'
    Nsame sfaulowany na własnej połowie
  • 45'
    Kapustka zatrzymał Łukasiaka na 20. metrze od bramki Legii
  • 44'
    Vinagre krótko rozegrał rzut rożny, a potem bardzo nieczysto dośrodkował
  • 43'
    Augustyniak zablokowany Koulourisa na prawej stronie pola karnego, korner dla Legii
  • 43'
    Zech zatrzymał Augustyniaka na ok. 16. metrze od bramki Pogoni
  • 41'
    Jędrzejczyk miękko zagrał do Chodyny, ale ten nie opanował piłki, która wyszła na aut dla Pogoni
  • 40'
    Luquinhas sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 40'
    Chodyna niedokładnie zagrywał w kierunku Nsame
  • 37'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 36'
    Chodyna prostopadle podał w pole karne do Kapustki, ale zagranie "Kapiego" przeciął Borges
  • 34'
    Tobiasz złapał dośrodkowanie Koutrisa z lewej flanki
  • 33'
    Celhaka dośrodkował z rzutu wolnego, ale Luquinhas nie sięgnął piłki w polu karnym
  • 30'
    Celhaka miękko zagrał w pole karne do Chodyny, ten podał wzdłuż boiska, do Nsame, który uderzył nad poprzeczką. Poza tym, Chodyna był na spalonym
  • 29'
    Nie ma rzutu karnego, Gual został trafiony w klatkę piersiową, nie w rękę
  • 29'
    Pogoń miała rzut rożny, doszło do zamieszania, piłkarze Pogoni sygnalizują, że Gual zagrał piłkę ręką
  • 27'
    Luquinhas przeciął wycofujące podanie do Ulvestada w polu karnym Legii
  • 27'
    Wahlqvist wycofał na środek pola karnego, Koulouris niecelnie uderzył z dość trudnej pozycji, był odchylony
  • 26'
    Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Nsame wybił piłkę głową
  • 25'
    Borges prostopadle zagrał za linię obrony do Grosickiego, ale Jędrzejczyk świetnie zatrzymał go w polu karnym
  • 24'
    Chodyna wygrał pojedynek 1 na 1 w defensywie, z Koutrisem
  • 22'
  • 21'
    Vinagre i Luquinhas zatrzymani na boku boiska
  • 18'
    Grosicki miękko zagrywał z lewej strony w pole karne, do Koulourisa, który nie oddał strzału pod presją Jędrzejczyka i Kapuadiego
  • 18'
    Grosicki próbował zagrywać w pole karne do Ulvestada, ale podanie przeciął Celhaka
  • 17'
    Zech wybił dośrodkowanie Vinagre z lewego skrzydła
  • 16'
    Rajd Vinagre, który zdołał miękko zagrać w pole karne, ale gospodarze poradzili sobie z tym dograniem
  • 16'
    Celhaka sfaulowany na własnej połowie
  • 15'
    Vinagre skasował potencjalną kontrę na wysokości koła środkowego
  • 14'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, Pogoń wyszła z opresji
  • 14'
    Dalekie podanie do Chodyny, który ucierpiał w kontakcie z Borgesem, ale może grać dalej
  • 13'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 12'
    Chodyna zablokowany przez Borgesa przy dośrodkowaniu na bliższy słupek. Potem Pogoń wyszła z kontra, ale Grosicki trochę niecelnie podał do Biczachczjana
  • 11'
    Luquinhas za mocno zagrywał do Nsame za linię obrony
  • 10'
    Biczachczjan płasko wycofał na 15. metr, Grosicki przyjął piłkę, ale uderzył nad poprzeczką
  • 8'
    Kapuadi zatrzymał Wahlqvista w polu karnym Legii
  • 7'
    Kapustka za mocno zagrywał ze środka pola za linię obrony, do Guala
  • 6'
  • 5'
    Augustyniak za mocno zagrywał w kierunku Nsame, piłkę złapał bramkarz Pogoni
  • 4'
    Ulvestad nabity przez Vinagre, który próbował posłać dalsze podanie
  • 4'
    Pogoń była bardzo blisko objęcia prowadzenie. Koutris miękko zagrał za linię obrony do Grosickiego, ten dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, do Koulourisa, który trochę niecelnie główkował na dalszy słupek
  • 2'
    Pogoń w posiadaniu na własnej połowie
  • 1'
    Augustyniak dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale gospodarze wyszli z opresji
  • 1'
  • Boisko zostało "pokryte" dymem z powodu odpalenia pirotechniki. Czekamy na rozpoczęcie meczu
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Oyedele, Pekhart, Pankov, Wszołek, Alfarela, Ziółkowski, Morishita, Urbański
  • Skład Legii na mecz z Pogonią: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Kapuadi – Chodyna, Kapustka, Celhaka, Luquinhas, Vinagre – Nsame, Gual
  • Warszawiacy rywalizowali już 120 razy z Pogonią. Zwyciężyli 72-krotnie, 26 spotkań zremisowali, a 22 przegrali. Zdobyli 234 bramki, stracili 114. – Legia jest dobra w kilku elementach. Jakość indywidualna jej zawodników znajduje się na wysokim poziomie, jeśli chodzi o Ekstraklasę – myślę, że jest także wystarczająca na rozgrywki europejskie, gdyż stołeczny klub nieźle sobie radzi. Do tego dochodzą takie kwestie, jak głębia i szerokość składu, plus ewentualne zmiany w trakcie meczu, które też powodują, że czasami jakość na boisku nawet wzrasta. Jeśli chodzi o działania taktyczne, to wspomnę o pressingu. To mocny zespół, lecz będziemy chcieli wykorzystać aspekty, w których nie jest aż tak solidny – opowiadał Kolendowicz, który nie skorzysta w piątek z Marcela Wędrychowskiego, Danijela Loncara i Mariusza Malca
  • – Może się zdarzyć, że nasz mecz będzie otwarty, aczkolwiek Legia jest dość stabilna w działaniach defensywnych. Myślę, że będzie dużo ciekawych momentów dla oka. Nasz styl jest znany – chcemy utrzymywać się przy piłce i przez to stwarzać przewagę w poszczególnych sektorach boiska. Stołeczny klub będzie chciał pewnie temu zapobiec, ale jestem przekonany, że uda nam się złapać momenty w kwestii tego, by zaatakować przestrzeń za obrońcami albo zrobić różnicę na bokach, w czym jesteśmy bardzo mocni – tłumaczył Kolendowicz, który poprowadził "Portowców" w czterech spotkaniach (dwa domowe zwycięstwa, dwie wyjazdowe porażki)
  • W kadrze "Portowców" jest trzech piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Antoni Klukowski (3 spotkania w reprezentacji Kanady podczas MŚ U-17; 6 goli w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 w Legii w sezonie 2022/23), Wojciech Lisowski oraz Kamil Grosicki. Drugi z wymienionych rywalizował w barwach stołecznego klubu w Młodej Ekstraklasie (podstawowy piłkarz; 39 meczów, 5 trafień; lata 2009 – 2011), występował w jednej drużynie m.in. z Jędrzejczykiem, był powoływany do kadry Polski U-19. "Grosik", 94-krotny reprezentant kraju, zagrał 14 razy w pierwszym zespole "Wojskowych" (rozgrywki 2007/08), strzelił gola i wywalczył PP
  • Pogoń nie poszalała w letnim oknie. W ostatnich miesiącach pozyskała tylko Krzysztofa Kamińskiego (Wisła Płock) i Dimitrisa Keramitsisa (AS Roma), a z wypożyczeń wrócili Jakub Lis (Motor Lublin), Kuba Bochniarz (Zagłębie Lubin) oraz Kacper Łukasiak (Górnik Łęczna). Szczecin opuścili Bartosz Klebaniuk (Znicz Pruszków), Luka Zahovic (Górnik Zabrze) i Axel Holewiński (Polonia Bytom – transfer czasowy)
  • Obecnie Pogoń zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 "oczek" (cztery zwycięstwa, remis, trzy porażki) i 6–punktową stratą do pierwszego Lecha Poznań. Finalista Pucharu Polski z br. słabo radzi sobie na wyjazdach (remis, trzy przegrane; ostatnie zwycięstwo 16 lutego 2024 roku), ale jest bardzo mocny w Szczecinie, gdzie pokonał każdego dotychczasowego rywala w trwającym sezonie (3:0 z Koroną Kielce, 1:0 ze Stalą Mielec, 2:0 z Widzewem Łódź, 5:3 ze Śląskiem Wrocław)
  • – Chcemy zwyciężyć, nic się pod tym względem nie zmienia. Zrobimy wszystko, by wygrać w piątkowym spotkaniu. Warszawiacy mają sporo jakości, ale u nas też jej nie brakuje – mówił 43-letni Robert Kolendowicz, trener Pogoni od połowy sierpnia. Wcześniej był asystentem Jensa Gustafssona, którego zastąpił, gdyż Szwed zaakceptował bardzo atrakcyjną ofertę z Al-Fateh, czyli klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Arabii Saudyjskiej
  • Warszawiacy powalczą teraz o punkty w Szczecinie, gdzie 12 miesięcy temu zwyciężyli 4:3. Mimo że Pogoń trzy razy wychodziła na prowadzenie, to "Wojskowi", którzy od 45. minuty rywalizowali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Jędrzejczyka, potrafili trzykrotnie wyrównać (Tomas Pekhart, Paweł Wszołek, Juergen Elitim), a następnie zdobyć trzy "oczka" po golu Steve’a Kapuadiego. Paradoks jest taki, że po tym występie Legia przestała grać ładnie i wpadła w głęboki kryzys, z którego wydostawała się miesiącami. W piątek spróbuje odtworzyć wspomnienia sprzed roku, ale łatwo nie będzie. Stołeczna drużyna wygrała tylko 2 z 12 ostatnich meczów z "Portowcami". Jeśli nie poprawi tej statystyki, a dwa dni później liderujący Lech odskoczy na osiem punktów, to przy Łazienkowskiej może pojawić się sporo nerwów
  • Między wrześniową a październikową przerwą reprezentacyjną Legia rozegra łącznie pięć ważnych meczów z wymagającymi rywalami. Pierwszy z nich, do którego doszło w minioną niedzielę, nie okazał się dobrym prognostykiem. Domowa porażka z Rakowem Częstochowa (0:1) sprawiła, że po 8. kolejce "Wojskowi" spadli na 4. miejsce w tabeli (14 "oczek"; cztery zwycięstwa, dwa remisy, dwie przegrane), a ich strata do liderującego Lecha Poznań wzrosła do pięciu punktów. Jeśli stołeczny zespół chce osiągnąć najważniejszy cel na sezon, czyli zdobyć upragnione mistrzostwo Polski, po które ostatni raz sięgnął w 2021 roku, to nie może tak często tracić punktów. Przed nim spotkania z Pogonią Szczecin (wyjazd), Górnikiem Zabrze (dom), Realem Betis (dom; Liga Konferencji) i Jagiellonią Białystok (wyjazd)
  • Witamy! Legia Warszawa ma pięć punktów straty do liderującego Lecha Poznań, a teraz spróbuje odpowiednio zareagować po porażce z Rakowem Częstochowa. To będzie trudne wyzwanie, gdyż stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, która wygrała wszystkie domowe mecze w obecnym sezonie. Spotkanie 9. kolejki Ekstraklasy już w piątek, 20 września (godz. 20:30). Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ ONLINE, CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Pogoń SzczecinLegia Warszawa

63' Alexander Gorgon za Wahan Biczachczjan

63'

67' Alexander Gorgon

67'

73' Joao Gamboa za Kacper Łukasiak

73'

81' Wojciech Lisowski za Leonardo Koutris

81' Olaf Korczakowski za Kamil Grosicki

81'

83' Leo Borges

83'

90' Linus Wahlqvist

90' Valentin Cojocaru