84'
87'
90'
  • 90+7'
    Koniec! Legia wygrała 1:0 z Dritą w Kosowie (2:0 w Warszawie) i awansowała do fazy ligowej Ligi Konferencji!
  • 90+2'
    1:0 dla Legii! Vinagre odebrał piłkę na boku i dośrodkował w pole karne, a akcję sfinalizował Pekhart
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 89'
    Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, wyłożył piłkę niepilnowanemu Gualowi, który bardzo niecelnie uderzył z 11. metra
  • 88'
    Żółta kartka dla Kapuadiego za przytrzymywanie piłki
  • 87'
    Tobiasz obronił strzał Ajzeraja z dystansu
  • 86'
    Tobiasz pewnie złapał dośrodkowanie z rzutu rożnego
  • 84'
    Zmiana w Legii. Celhaka za Goncalvesa
  • 83'
    Morishita zablokowany przy dośrodkowaniu z prawej flanki
  • 81'
    Morishita oddał mocny, ale niecelny strzał z 20. metra
  • 79'
    Wszołek chciał zabrać się do kontry, ale został sfaulowany na własnej połowie przez Broję, który wyleciał z boiska, gdyż obejrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną
  • 77'
    Drita mogła objąć prowadzenie. Besnik Krasniqi dośrodkował z prawej strony w pole karne, piłka odbiła się od Vinagre i spadła pod nogi Mustafy, który niedokładnie uderzył obok bramki z dogodnej pozycji
  • 76'
    Besnik Krasniqi dośrodkował z rzutu wolnego na 8. metr, Pankov wybił piłkę. Potem doszło do kolejnej centry, ale Blerim Krasniqi nie sięgnął futbolówki
  • 74'
    Żółta kartka dla Wszołka za faul na Ajzeraju na połowie Drity
  • 71'
    Zmiana w Dricie. Ibrahim za Manaja
  • 70'
    Pekhart za Kramera
  • 68'
    Augustyniak sfaulował Manaja na wysokości koła środkowego
  • 67'
    Zmiana w Dricie. Selmani za Zulfiji'ego
  • 65'
    Dwie zmiany w Legii. Gual za Alfarelę, Morishita za Kapustkę
  • 64'
    Żółta kartka dla Manaja za faul na Pankovie na połowie Legii
  • 63'
    Goncalves wybił piłkę po dośrodkowaniu Besnika Krasniqiego z prawej flanki w pole karne
  • 61'
    Blerim Krasniqi bardzo niedokładnie uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek
  • 59'
    Pankov może grać dalej
  • 58'
    Pankov leży na boisku, ucierpiał po kontakcie z Ajzerajem, który obejrzał żółtą kartkę
  • 57'
    Ovouka dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 56'
    Drita w ataku pozycyjnym
  • 54'
    Kapustka ruszył środkiem pola i został sfaulowany na 40. metrze od bramki Drity
  • 51'
    Ovouka uderzył z tzw. pierwszej piłki, z 20. metra. Futbolówka przeleciała nieco nad poprzeczką
  • 50'
    Żółta kartka dla Goncalvesa za faul w środku pola
  • 49'
    Faul Pankova na połowie Drity, na boku boiska
  • 48'
    Alfarela oddał mocny, ale niecelny strzał zza pola karnego
  • 47'
    Ajzeraj dopadł do prostopadłego podania, ale źle przyjął piłkę. Grę wznowił Tobiasz
  • 46'
    Dwie zmiany w Dricie. Ajzeraj za Fressange, Blerim Krasniqi za Tushę
  • 46'
    Zmiana w Legii. Kapuadi za Barcię
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje na wyjeździe 0:0 z Dritą
  • 45+3'
    Kapustka zabrał się do kontry, ale stracił piłkę, w dodatku faulował Ovoukę na wysokości koła środkowego i obejrzał żółtą kartkę
  • 45+2'
    Vinagre dośrodkował z lewego skrzydła na środek pola karnego, Mesa spokojnie wybił piłkę głową
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 43'
    Goncalves nie zrozumiał się z Barcią na własnej połowie
  • 42'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, po chwili Luquinhas dopadł jeszcze do piłki na 15. metrze. Brazylijczyk uderzył mocno, ale bardzo niecelnie
  • 41'
    Augustyniak miękko zagrał na wolne pole do Luquinhasa, ten dośrodkował z lewej strony "szesnastki" na bliższy słupek, ale rywale przecięli dośrodkowanie. Legia ma korner
  • 40'
    Luquinhas sfaulowany po lewej stronie boiska, na wysokości 30. metra. Vinagre dośrodkował na dalszy słupek, Drita wybiła piłkę. Potem Kapustka dograł z prawej flanki na dalszy słupek, ale Maloku udanie piąstkował, uprzedzając Augustyniaka
  • 39'
    Zulfiji dopadł do piłki na 25. metrze od bramki Legii, ale niedokładnie uderzył
  • 38'
    Zulfiji zszedł z prawej strony do środka boiska, ale jego zagranie w pole karne przeciął Goncalves
  • 36'
    Broja został ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie na połowie Legii
  • 34'
    Kapustka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale nikt nie zdołał oddać strzału
  • 34'
    Fressange zagrał piłkę ręką w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla Legii z lewej strony, na wysokości 16. metra
  • 33'
    Fressange upadł w polu karnym Legii po kontakcie z Vinagre, ale nie ma rzutu karnego dla Drity
  • 31'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale Pankov nie sięgnął piłki
  • 30'
    Luquinhas zebrał piłkę na 20. metrze, wbiegł w pole karne, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 29'
    Teraz Legia miała rzut wolny z prawej strony, na wysokości 35. metra od bramki Drity. Goście krótko rozegrali stały fragment, Kapustka miękko zagrał do Barcii, ten zgrywał głową w "szesnastkę", ale zespół z Kosowa oddalił zagrożenie
  • 28'
    Krasniqi dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, w kierunku Tushy, ale ten nie zdołał oddać strzału z 6. metra
  • 27'
    Żółta kartka dla Kramera za faul na Ovouce na połowie Legii
  • 26'
    Pankov wybił piłkę po dośrodkowaniu Krasniqiego z prawej flanki na środek pola karnego
  • 25'
    Dalekie podanie Barcii w kierunku Vinagre, który został uprzedzony na 25. metrze od bramki Drity
  • 24'
    Pankov oddalił zagrożenie na 16. metrze, wybijając piłkę. Potem Alfarela wyszedł z kontrą, przełożył dwóch rywali, ale ostatecznie stracił futbolówkę na boku boiska i popełnił faul w ataku
  • 22'
    Rzut wolny dla Drity po lewej stronie boiska, na wysokości pola karnego. Doszło do zamieszania, ostatecznie Wszołek wybił piłkę głową na aut
  • 20'
    Ovouka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Kramer wybił piłkę
  • 20'
    Rzut wolny dla Drity po lewej stronie boiska, po faulu Goncalvesa
  • 20'
    Augustyniak przeciął dalekie podanie z głębi pola za linię obrony
  • 17'
    Żółta kartka dla Barcii, który przytrzymał piłkę, rywale nie mogli wznowić gry
  • 16'
    Augustyniak wygrał pojedynek powietrzny z Manajem, ostatecznie piłkę złapał Tobiasz
  • 15'
    Drita przy piłce, próbuje budować atak pozycyjny
  • 15'
    Vinagre zagrywał z lewej strony pola karnego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane
  • 14'
    Ajjj, Legia powinna prowadzić 1:0! Luquinhas prostopadle podał w pole karne do Kramera, ten świetnie zagrał wzdłuż "szesnastki", na dalszy słupek, do Wszołka, który był niepilnowany na 6. metrze, ale huknął wysoko nad poprzeczką
  • 12'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 11'
    Luquinhas oddał strzał z dystansu. Legioniści zasygnalizowali, że Maloku musnął piłkę przy interwencji, ale ostatecznie bramkarz Drity wznowił grę z piątego metra
  • 10'
    Szybki atak Legii. Kapustka ruszył środkiem, ale nie zrozumiał się z Alfarelą przy próbie płaskiego podania prostopadłego
  • 9'
    Augustyniak zablokował podanie na boku boiska, Drita ma aut na połowie Legii
  • 7'
    Niezły rajd Kapustki, który podprowadził piłkę, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Ovoukę. "Kapi" upadł po kontakcie z rywalem, ale nie ma rzutu karnego
  • 6'
    Zespół z Kosowa buduje atak pozycyjny
  • 6'
    Legia odebrała piłkę w wysokim pressingu, ale po chwili Alfarela ją stracił
  • 4'
    Kapustka sfaulowany na własnej połowie
  • 4'
    Było bardzo groźnie. Drita krótko rozegrała rzut wolny, doszło do miękkiego zagrania na prawą stronę pola karnego, do niepilnowanego Mesy, który oddał strzał, ale Augustyniak wybił piłkę z linii bramkowej
  • 2'
    Rywale w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Augustyniak zagrał z autu na 16. metr, doszło do zgrania, Legia odzyskała piłkę
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Banasik, Kapuadi, Burch, Pekhart, Chodyna, Celhaka, Kun, Ziółkowski, Morishita, Gual, Nsame
  • Skład Legii na mecz z Dritą: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Barcia – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre – Alfarela, Kramer
  • Jeśli Legia awansuje do fazy ligowej LK, to zagra w niej po jednym meczu z sześcioma różnymi przeciwnikami (trzy spotkania u siebie, trzy na wyjeździe). Losowanie odbędzie się w piątek, 30 sierpnia, o godz. 14:30. Rozgrywki rozpoczną się dopiero 3 października
  • – Jesteśmy drużyną, która komfortowo czuje się w fazach przejściowych i jeśli do nich dojdzie, to nie chcemy z tego zrezygnować. Jeżeli pojawi się scenariusz, który był też w pierwszym meczu, czyli że musimy stwarzać sytuacje poprzez atak pozycyjny, to – by zagrozić przeciwnikowi – też mamy narzędzia, przede wszystkim piłkarzy. Jeden z nich, Bartosz Kapustka, w ostatnim spotkaniu dał pokaz umiejętności, zdobywając bramkę w tym elemencie – wyjaśniał Feio
  • Drużyna Ramadaniego miała więcej czasu na przygotowania i regenerację, gdyż jej rywalizacja w lidze kosowskiej – tak, jak dwie poprzednie – została przełożona. – Z punktu widzenia analizy, mieliśmy wystarczająco materiału. Przygotowania do drugiego meczu opierają się po części na pierwszym, mimo że jesteśmy świadomi, iż scenariusz będzie inny, nie tylko pod kątem tła, czyli naszej gry na wyjeździe. Chodzi też o to, że przeciwnik raczej nie będzie mógł podejść do tego spotkania w taki sposób, jak do pierwszego – opowiadał trener "Wojskowych"
  • Drita to trzykrotny mistrz Kosowa (2003, 2018, 2020), a także zdobywca krajowego pucharu (2001) i superpucharu (2018). W poprzednich rozgrywkach zajęła 3. pozycję w lidze, z dorobkiem 67 punktów (19 wygranych, 10 remisów, 7 porażek) i 11 "oczkami" straty do pierwszego FC Ballkani. Od kilku lat regularnie gra w eliminacjach europejskich pucharów. O ile trzy wcześniejsze sezony kończyła na 2. rundzie kwalifikacji do LK, to w trwającym się przełamała, gdyż na tym etapie pokonała Breidablik (2:1, 1:0), a w kolejnym ograła Audę Kekava (0:1, 3:1 po dogrywce). Po porażce w Warszawie oddaliła się od fazy ligowej, lecz spróbuje zaskoczyć Legię, doprowadzić do dogrywki. By tak się stało, po 90 minutach musi wygrywać różnicą dwóch goli
  • – Włożyliśmy dużo wysiłku w mecz w Warszawie. Granie w dziesięciu przez 60 minut jest bardzo trudne przeciwko jakiejkolwiek drużynie. Przegraliśmy 0:2, ale myślę, że można było uniknąć straconych bramek. To nie jest dla nas zły wynik. Zrobimy co w naszej mocy w spotkaniu domowym. Nie możemy się doczekać, by powitać Legię w Prisztinie – mówił trener najbliższego rywala "Wojskowych", Zekirija Ramadani
  • W samolocie do Prisztiny zabrakło – oprócz "Jędzy" – Juergena Elitima (rehabilitacja po operacji uszkodzonej łąkotki), Maximilliana Oyedele, Wojciecha Urbańskiego (niezgłoszeni do 4. rundy el. Ligi Konferencji). Poza kadrą znaleźli się też Jakub Adkonis, Jakub Żewłakow, Jan Leszczyński, Mateusz Szczepaniak i Jordan Majchrzak
  • Do Kosowa poleciało 24 zawodników, m.in. Jurgen Celhaka (powrót do treningów po naderwaniu przywodziciela) i Kacper Tobiasz, który na środowym treningu pojawił się w kasku. To efekt zderzenia głowami z Arturem Jędrzejczykiem w niedawnym spotkaniu ze Śląskiem i wizyty w szpitalu. O ile "Tobi" okazał się mniej poszkodowany (kilka szwów), to doświadczony kapitan Legii, który stracił przytomność we Wrocławiu, ma wykonywane dodatkowe badania, 28 sierpnia był u neurologa. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że wróci do gry dopiero po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej
  • – Myślę, że z każdym meczem jesteśmy lepsi. Uważam, że ostatnie spotkania – z Dritą czy Radomiakiem – wygraliśmy głównie poprzez atak pozycyjny. Oczywiście, rezerwy są i zawsze będą, bo pracujemy na żywym organizmie. Będziemy się ciągle rozwijać. Nieskuteczność spowodowała, że nie zwyciężyliśmy we Wrocławiu, lecz pojawiło się sporo szans po fazach przejściowych, po odbiorach niskich i w wysokim pressingu – tłumaczył szkoleniowiec klubu z Warszawy
  • Awans do fazy ligowej LK będzie oznaczał zrealizowanie pierwszego z trzech głównych celów na sezon 2024/25. Pozostałe dwa to zdobycie Pucharu Polski i – co najważniejsze – mistrzostwa kraju, po które stołeczny klub sięgnął ostatni raz w 2021 roku. Obecnie drużyna Feio zajmuje 3. miejsce w Ekstraklasie (3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka), ale ma tyle samo punktów (11), co trzy inne zespoły, czyli Piast Gliwice, Widzew Łódź oraz Raków Częstochowa. Do lidera (Lech Poznań) i wicelidera (Cracovia) traci dwa "oczka". Ostatnio Legia zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Śląskiem Wrocław w 6. kolejce ligowej. Warszawiacy objęli prowadzenie po świetnej akcji Kapustki, a miejscowi wyrównali po bramce Tommaso Guercio, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i błąd w kryciu całej defensywy
  • – Nie wyobrażam sobie, że Legia nie zakwalifikuje się do fazy ligowej Ligi Konferencji. Przed pierwszym spotkaniem z Dritą myślałem tak samo. Znam naszą drużynę, widzę każdy trening. Wiem, że awansujemy – mówił Gual, napastnik stołecznego zespołu. – Spodziewaliśmy się, że w Warszawie przeciwnik będzie dobrze bronił na własnej połowie, szczególnie w polu karnym – tak też było w wielu momentach. Przed nami rewanż. Chcemy zamknąć tę sprawę poprzez wygranie meczu – opowiadał środkowy pomocnik "Wojskowych", Bartosz Kapustka
  • Legia gra o drugą ciekawą jesień z rzędu, mecze z solidnymi klubami, podtrzymanie rywalizacji co 3 – 4 dni i duże pieniądze. Jeśli pokona Dritę i znajdzie się w Lidze Konferencji wraz z 35 innymi klubami, to ogółem – mając na uwadze wyniki sportowe – zarobi 3 695 000 euro (3,17 mln euro za awans do fazy ligowej, plus 525 tys. euro za rozegrane trzy rundy eliminacyjne). Jeżeli jednak jakimś cudem odpadnie z drużyną z Kosowa, to dostanie 1 275 000 euro
  • – W lidze Drita jest drużyną, która pragnie dominować, być w posiadaniu piłki w ataku pozycyjnym, zazwyczaj gra wysokim pressingiem. Nie wiem, czy od początku rewanżu, ale w pewnym momencie będzie chciała skorzystać z bardziej ofensywnego stylu, gdyż musi odrobić straty. Drugi mecz z Audą zaczęła bardzo agresywnie, często były faule na pograniczu kartki. W takim spotkaniu dużo zależy też od nas – od tego, jak będziemy nim zarządzać, jak wejdziemy na nasz poziom i czy będziemy robić to, co trzeba – analizował Feio
  • Legioniści zaczęli eliminacje LK od dwukrotnego rozbicia Caernarfon (6:0, 5:0), następnie pokonali Brondby (3:2, 1:1), a ostatnią (4.) rundę kwalifikacji rozpoczęli od domowej wygranej z Dritą Gnjilane (2:0) po golach napastników, czyli Blaza Kramera oraz Marca Guala. Zespół z Łazienkowskiej wypracował zaliczkę przed rewanżem w Prisztnie, jest blisko awansu do fazy ligowej, ale nie może lekceważyć rywala, który od 30. minuty meczu w Warszawie grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Hasana Gomdy, a w ostatnich latach potrafił remisować z Feyenoordem (2021) oraz Viktorią Pilzno (2023)
  • – Po pierwszym meczu z Dritą rozmawialiśmy w szatni, że znajdujemy się o dwie bramki bliżej awansu, ale przyjechaliśmy do Kosowa, by wygrać kolejne spotkanie. W tym sezonie jesteśmy drużyną niepokonaną w Europie i chcemy zwyciężać, bo to zapewni nam wejście do fazy ligowej Ligi Konferencji – mówił trener Legii, Goncalo Feio
  • Witamy! Legia ma duże szanse, by osiągnąć pierwszy z trzech najważniejszych celów w sezonie 2024/25, czyli awans do fazy ligowej europejskiego pucharu. Stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z kosowską Dritą w rewanżu 4. rundy el. Ligi Konferencji i spróbuje utrzymać zaliczkę z domowego meczu, w którym wygrała 2:0. Drugie spotkanie już w czwartek, 29 sierpnia (godz. 20:00), w Prisztinie. Transmisja w TVP SPORT i na TVPSPORT.PL, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Drita GnjilaneLegia Warszawa
26'

35' Rron Broja

35'

46' Blerim Krasniqi za Veton Tusha

46' Almir Ajzeraj za Alexandre Fressange

46'

57' Almir Ajzeraj

57'

62' Arb Manaj

62'

65' Kastriot Selmani za Iljasa Zulfiji

65'

70' Salifu Ibrahim za Arb Manaj