Czesław Michniewicz: Musimy być bardziej skuteczni

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

23-10-2020 / 10:52

(akt. 03-11-2020 / 15:03)

- Pogoń to solidna drużyna, która od dłuższego czasu pracuje z jednym trenerem. Widać, że jest bardzo zdyscyplinowaną ekipą, którą trudno zaskoczyć po przyjęciu piłki. Rywale bardzo szybko się organizują, mają dobre stałe fragmenty gry, wysokich i ruchliwych zawodników - powiedział na konferencji prasowej, przed meczem ze szczecinianami, trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Czy dostrzegam objawy zmęczenia wśród zawodników w trakcie maratonu spotkań? Po meczu zawsze jest zmęczenie. Utrzymuje się ono w organizmach najczęściej do 48 godzin. Jeszcze ten czas nie minął. O godz. 13:00 spotykamy się na sesji treningowej. Potem wyjeżdżamy na lotnisko i lecimy do Szczecina. Mam nadzieję, że do soboty wszystko będzie okej.  Oczywiście, było olbrzymie zaangażowanie w ostatnich meczach i to na pewno zostawia ślad w organizmie, ale jesteśmy dobrej myśli, że wszyscy ci którzy grali najwięcej, szybko się zregenerują i będą do dyspozycji w Szczecinie.

- Jaki mam pomysł na skruszenie muru obronnego Pogoni? Analizowaliśmy grę szczecinian. Bardzo solidna drużyna, zwłaszcza w obronie. Tylko cztery stracone bramki. Oczywiście, Pogoń rozegrała troszkę mniej meczów niż inne zespoły, ale ma naprawdę imponującą średnią. Trudno przedostać się pod jej pole karne. Doświadczyła tego Lechia w poniedziałek. Przed nami bardzo trudny mecz. My też mamy swoje atuty, jeśli chodzi o ofensywę. Ostatnio nieźle to wyglądało. Może skuteczność nie była najlepsza, lecz stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Liczę na to, że podobnie będzie w Szczecinie, ale musimy być bardziej skuteczni, bo kreując tyle akcji, co ze Śląskiem, strzeliliśmy tylko dwa gole i do końca musieliśmy drżeć o wynik. Przypadkowe trafienie wprowadziło troszkę nerwowości. Pogoń też ma swoje problemy, podobnie jak my. Cała drużyna przechodziła kwarantannę, wróciła na świeżości i rozegrała spotkanie w Gdańsku. Zobaczymy, jak będzie wyglądała ich dyspozycja fizyczna, bo na pewno gdzieś to w organizmie zostawia ślad. My z kolei graliśmy dwa dni później. Wszystko będzie widoczne na boisku, kto w jakiej dyspozycji będzie. Wynik jest sprawą otwartą.

- Tomas Pekhart jest po badaniach. Na szczęście nie stało się nic groźnego. Jest poobijany, obolały. Ma obite żebra i mięśnie międzyżebrowe, ale liczę bardzo, że będzie do dyspozycji w sobotę. W czwartek przechodził regenerację, tak jak cała drużyna. Nie brał udziału w sesji treningowej dla zawodników, którzy nie grali. Zobaczymy czy w piątek będzie normalnie ćwiczył, czy zastosujemy wariant treningu indywidualnego. Wierzymy, że Tomas będzie gotowy do gry. Tym bardziej, że mamy troszeczkę problemów. Niewyjaśniona jest sytuacja z Rafą Lopesem, który ma drobne dolegliwości. Luquinhas, niestety, też ma problemy, w czwartek nie trenował. W piątek po treningu zdecydujemy czy polecą z nami do Szczecina.

- Jose Kante jest brany pod uwagę - jeszcze w sytuacji, gdzie niepewny jest występ Lopesa. William Remy? Wiemy, jaka jest sytuacja ze środkowymi obrońcami. Praktycznie jest tylko dwóch grających stoperów, trzeciego nie ma. Też będziemy się mu przyglądać na sesji treningowej. Dopiero w czwartek pierwszy raz zszedł po treningu z zespołem, pracował indywidualnie. ale być może sytuacja zmusi nas do tego, by również poleciał z nami do Szczecina. Decyzja zapadnie po piątkowych zajęciach.

- Widziałem trzy mecze rezerw Legii od samego momentu, jak tutaj przyszedłem. W ostatnią środę oglądałem pierwszą połowę meczu z Legionovią. Nasi młodzi chłopcy przegrali 0:1 po golu z rzutu rożnego, lecz kilku z nich się wyróżnia już od dłuższego czasu. Nikodem Niski to chłopak, który ma bardzo duży potencjał, świetne parametry motoryczne. Bardzo przypomina mi Łukasza Piszczka, którego miałem okazję poznać w 2006 roku. Wtedy był jeszcze napastnikiem, ale skończył jako prawy obrońca. Patrząc na Nikodema, bardzo dużo skojarzeń mi się z nim wiąże. Jest też kilku innych zawodników, którzy fajnie poruszali się po boisku, stwarzali ciekawe sytuacji, zabrakło troszeczkę skuteczności. Myślę, że najbliższa przerwa na reprezentacje pozwoli na to, żeby włączyć kilku z nich do treningów. Teraz jest do bardzo utrudnione z uwagi na liczne testy i obostrzenia, do których musimy się stosować i nie możemy korzystać z zawodników z drugiej drużyny czy CLJ. Bo takie są obostrzenia. Mam nadzieję, że to się zmieni i wszyscy na tym skorzystamy.

- Jak trenujesz, tak grasz. Dużo gramy intensywnych gier. Zwracamy uwagę na to, żeby intensywność była właściwa. Chemy ją podtrzymywać. Mecz ze Śląskiem był rozgrywany na pewno w bardzo dobrej intensywności, stąd brały się dla nas sytuacje. Pragniemy ją podtrzymać i bazować na tym. Musimy szybko rozgrywać piłkę, myśleć i biegać. Jak uda nam się połączyć też trzy elementy, to gra będzie wyglądała dobrze. Oczywiście, na końcu jest jeszcze skuteczność, ale mając tak wiele akcji, jak w ostatnim spotkaniu,  mimo tego, że marnowaliśmy dużo, to udało się zdobyć dwie bramki. I liczę na to, że w kolejnych grach będzie podobnie.

Trener został spytany o to czy Michał Karbownik w środku pola to dobry pomysł. Patrząc jak grał w reprezentacji na lewej obronie, było widać więcej jego talentu. –  Nie zgadzam się z tą opinią.  Uważam, że Karbo, w ostatnich dwóch meczach, dał nam bardzo dużo na pozycji środkowego pomocnika. Przyspieszał grę, wypełniał wolne strefy – to, czego od niego oczekujemy. Tworzył grę, miał współudział przy bramkach, bo dzięki jego zachowaniom stwarzaliśmy sytuacje. Jestem bardzo zadowolony z tej pozycji, na której gra. Nie wykluczam, że przyjdzie taki moment, że w trakcie meczu czasami będzie trzeba załatać prawą czy lewą obronę, czy jeszcze inną pozycję. Michał jest bardzo wszechstronny, rozwija się na każdej pozycji. Ale myślę, że na dziś będziemy starali się, żeby jak najczęściej grał w środku pola.

- Czy Domagoj Antolić będzie miał okazję pograć w większym wymiarze czasowym, czy będę stawiał na piłkarzy, którzy w Warszawie zostaną na pewno dłużej niż do końca roku? W ogóle nie bierzemy tego pod uwagę kto do kiedy ma kontrakt – jak długi i wysoki. Tylko patrzymy na dyspozycję i potrzeby drużyny. To jest dla nas najistotniejsze. Jestem bardzo zadowolony z postawy Antoli – na treningach i wtedy, kiedy wchodzi na boisko. Na pewno nie jest miło, kiedy doświadczony zawodnik musi wejść w końcówce i wypełniać zadania taktyczne. On to robi z dużą przyjemnością, bardzo profesjonalnie. Mówiłem mu, że jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Co do jego przyszłości – dziś nie jest moment i czas na to, żeby o tym dyskutować. Mamy przed sobą wiele trudnych spotkań, chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej punktów w rundzie jesiennej. I wykorzystać do tego wszystkich zawodników, którzy są zdrowi w danym momencie, nie patrząc na długość kontraktu.

- Pogoń to solidna drużyna, która od dłuższego czasu pracuje z jednym trenerem. Widać, że jest bardzo zdyscyplinowaną ekipą, którą trudno zaskoczyć po przyjęciu piłki. Rywale bardzo szybko się organizują, mają dobre stałe fragmenty gry, wysokich i ruchliwych zawodników. Do klubu ze Szczecina dołączył niedawno Zahović – syn słynnego ojca z Benfiki. To też daje inne możliwości rozwiązań w ataku. Może nie jest to wysoki, dobrze zbudowany gracz, ale za to bardzo bystry na boisku, fajnie się porusza. Z przyjemnością oglądało się go w meczu w Gdańsku. Poza tym, Pogoń ma solidnego bramkarza. Przeciwnicy próbują rozgrywać piłkę od tyłu, stosować wysoki pressing. Dużo cech wspólnych, które ostatnio pokazywaliśmy, mają te dwa zespoły. Wiem, że mecze ze szczecinianami w ostatnim czasie były bardzo trudne. Pogoń bardzo dobrze grała przy Łazienkowskiej, w Szczecinie też sobie dobrze radziła. Ale to już historia. I to nie będzie miało znaczenia w sobotni wieczór.

Legia, jako jedyna drużyna w lidze nie strzeliła gola po rzucie rożnym. Jak to można wytłumaczyć? – Też chciałbym to wiedzieć. Analizowaliśmy ostatnie spotkania i było kilka świetnych momentów. Tomas Pekhart miał w pierwszej połowie idealną piłkę na głowę i złapał się za głowę, gdy nie trafił. Igor Lewczuk - po delikatnym błędzie bramkarza, gdzie wyszedł i nie trafił w piłkę – miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i nie udało się strzelić gola. Pracujemy nad tym. Zdobyliśmy bramkę po rzucie rożnym z Drtią Gnjilane. Filip Mladenović dobrze dośrodkował, a Tomas Pekhart wykorzystał akcję. Pracujemy nad tym i mam nadzieję, że sytuacje przyjdą. Pozytywne jest to, że mamy dość dużo rzutów rożnych. Myślę, że za którymś razem, statystycznie, trafimy. Jesteśmy coraz bliżej.  

- Znam Michała Kucharczyka z obserwacji, od wielu sezonów. Bardzo solidny i doświadczony piłkarz. Myślę, że Pogoń będzie miała z niego dużo pożytku. Nigdy nie robimy analizy pod kątem jednego zawodnika. Analizujemy zespół i zachowania całej drużyny. Oczywiście, zwracamy też uwagę na poszczególnych zawodników, ale nie poświęcimy aż tylu uwagi Michałowi. Nie dlatego, że go nie szanujemy, tylko dlatego, że chcemy poświęcić uwagę całej drużynie. A Michał na pewno będzie bardzo groźnym piłkarzem. Wiemy doskonale jak się gra przeciwko byłej drużynie. Zawsze jest dodatkowa motywacja. I sądzę, że tej motywacji u Michała nie zabraknie. Ale to dobrze, na tym polega sport i na to jesteśmy gotowi.

Komentarze (260)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
gdzie ta skuteczność
Panie Czesławie a czy wyjaśnił Pan to już zawodnikom, że muszą być bardziej skuteczni?
Musimy to tylko slowa. Trzeba mocno pracowac.
Obejrzałam skróty dwóch ostatnich meczów. Rzeczywiście trener, jak ktoś słusznie zauważył, bardzo dobrze ustawia zawodników w trakcie meczu. I to jest plus grania bez kibiców - słychać podpowiedzi z ławki ; - )
"Obejrzałam"

O matko, nareszscie jakas Kobieta na forum! Witaj i szacun.
Mam nadzieje, ze bedac Kobieta, wprowadzisz na forum troche miekkiej jakosci, kultury osobistej, piekna, itd.
Bardzo przepraszam, ale już dosłużyłam się stopnia pułkownika . Ale do marszałka to mi duuuuuużo brakuje ; - (
bedziedobrze - niekiedy jest zle i Ciebie nie ma wiec jak moze byc dobrze? ;P
Kobieta w naszej prastarej historii zawsze stala wyzej od Marszalka :)
Będzie dobrze będziedobrze.
Jak to mówią (T-raperzy znad Wisły) dzięki piękne!
A jak już zostanę za te kilka lat marszałkiem, to złożę podanie o zniżkę na bilety ; - )
Brakuje w tej grze niekonwencjonalnych zagrań jak z piętki, podrzucenie stopa itp. Gra jest nadal siłowa a przy choragiewkach przez złe ustawienie skrzydłowi kiwają się zamiast odegrać na wolne pole i ktoś dobrze ustawiony dorzuci. Na 10 wrzutek 1 jest w punkt reszta puste przeloty. Widać że nadal mają w głowie niedobre ustawianie się wpojone u Vuko. W zimie koniecznie trzeba sprowadzić środkowego kreatywnego pomocnika nastawionego na strzelanie bramek jakim był Ondrej Duda.
"Brakuje w tej grze niekonwencjonalnych zagrań jak z piętki, podrzucenie stopa itp"

Mowisz o graczu, ktory dzis strzela bramki dla Panainakosu. Byl u nas nieprzydatny.
Czas najwyższy wygrać z Pogonią i wrócić do tradycyjnego wyniku 3:0 lub 3:1 dla Legii.
"Tymoteusz Puchacz: Vertonghen powiedział Ishakowi, że ma szczęście, że sędzia nie zauważył, bo według niego (sytuacja ze Skórasiem) to był faul i czerwona kartka.

#LETVP"

O kur... hahahaha
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Po tej akcji z koszulką Legii mam na nich w.y.j.e....e. Wczoraj kibicowałem Benfice
Starszy sierżant
 • 3 / 1
Zawsze jako kibic polskiej piłki kibicowałem naszym drużynom, teraz ma to gdzieś.
Slawo

Też wczoraj kibicowałem Benfice a za tydzień będę kibicował Rangersom. Kibice amiki też dali od siebie dużo puszczając 3 minutowy pokaż fajerwerek pod hotelem w którym zatrzymała się drużyna Benfiki. A żeby przypadkiem po tym nie zasneli i nie wypoczęli to po godzinie postanowili powtórzyć wyczyn. A to wszystko idzie na Europę i opinie o Polsce wyrabia sobie każdy.
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Pietrek kiedyś rozmawiałem z niemieckim kibicem. On był kibicem Schalke i jak usłyszał, że powinien kibicować Borussii to mnie wyśmiał. Zwyzywał Dortmund a mi powiedział, że nigdy nie będzie im kibicował. Dla mnie to było wtedy mało zrozumiałe bo potrafiłem kibicować Wiśle w pucharach. Teraz się z tego wyleczyłem i patrzę tylko na Legię.
"Po tej akcji z koszulką Legii mam na nich w.y.j.e....e. "

Co mnie ominelo? Amica odyebala jakis numer?
Pietrek, ta wroniecka akcja to balkanskie klimaty, wies totalna, hooyowixna na maksa.

Karma sie zemscila na wsiostwo - 2:4.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-10-22/nerwowa-noc-benfiki-lizbona-w-poznaniu-kibice-lecha-odpalili-fajerwerki/
Piro, dokładnie.

A akcja z koszulką Legii tutaj:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-19/koszulki-legii-warszawa-sluzyla-za-wycieraczke-na-policjanci-w-poznaniu/
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Na komisariacie w Poznaniu koszulka Legii była używana jako ścierka do butów. Co ciekawe pod wydziałem do walki z kibolami. Dla mnie to moment w którym w pucharach mam ich gdzieś. Tylko Legia, oczywiście dalej bardzo mnie boli ten w.p.i.e r .. w Europie. Trzeba patrzeć do przodu, czasy mamy nieciekawie ale trzeba żyć. Pozdrawiam kibiców Legii, czekam kiedy będziemy mogli się spotkać na Ł3 bez masek.
Slaw, mam kump;a z z Nemiec, kibica Schalke, i oni tsm nie cierpia Borussi, tak jak amica Legii, wypiwadal sie o Lewym (Lewy gral wtedy w borussi), ze to zadufany w sobie gosc itd

Ja mu na to, ze tak samo jak on kocha Boorussie, ja kocham Amice i mam ochote wykonac akt seksualny we wszystkie czesci ciala Amiki zwiaxane z Jej odbytem, choc prawde mowiac nie mam takiej ochoty, zeby dymac facetow, raczej to byla metafora
"A akcja z koszulką Legii tutaj:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-19/koszulki-legii-warszawa-sluzyla-za-wycieraczke-na-policjanci-w-poznaniu/"


Sk****ele, wroniecki stan umyslu
"Na komisariacie w Poznaniu koszulka Legii była używana jako ścierka do butów. "

SLAW

karma wraca. Do konca swiata te sk****ele beda walczyc o majstra Wielkopolski a my seryjnie MP
Piro,

Ale jaka była tutaj burza że ktoś im nie kibicuje w imię punktów rankingowych...;)

Ja nie potrafię po tym wszystkim dołączając to jak kibice amiki co roku trzymali kciuki za Legie aby polska piłka pięła się ku górze.
" kibice amiki co roku trzymali kciuki za Legie aby polska piłka pięła się ku górze."

Robisz sobie ze mnie jaja?
Mozesz zacytowac te wypowiedzi amikowcow?
naoisalem do Pietrks:

"Robisz sobie ze mnie jaja?"

Sorki, troche zle skumalem Twoja poprzednia wypowiedz, moj blad, sorki
Generał brygady
 • 2 / 1
Dzięki za linka, Piotrek.
Sprawą powinien się zająć PZPN
i prokuratura.
Do tej pory myślałem, że obraza kultu obywatela to czyn zabroniony.
Generał brygady
 • 1 / 1
Masz rację , Slawo
PietrekLegia
Akcja pt "zamawianie pobudki w środku nocy" to jest wynalazek baby Jagi, ale jak widać komuś się spodobał
Bedziedobrze, to prawda, co piszesz, ale te pomysly sa rodem z Balkanow i mysle, moge nie miec racji, powinno sie je pietnowac?
Masz rację, masz nawet stuprocentową rację
Nie tylko piętnować a wjechać wozem strażackim i lać zimną wodą wszystko co tam się zebrało.
Pułkownik
 • 1 / 0
Koledzy

A propos sfery z koszulka. Nie cóż wykładnik regionalnej kultury, a raczej braku kultury.

Dlatego zamiast wyzwisk, proponuję przypomnieć nasze hasło:

Cały Poznań choremu.

Wszystko na ten temat.

Pzdr

Ps. Można tego używać na zasadzie ,"pomidor"

Np.

Zarobiliśmy w ty roku majątek
Cały Poznań...

Mamy ośmiu ludzi w kadrze
Cały Poznań...

Jesteśmy w super forniru
Cały Poznań.

Najlepiej szkolimy młodzież
Cały Poznań..

Będziemy mistrzem
Cały Poznań...

Sobie zadłużyli tym wybrykiem
Fairplay:

"A prześledziłeś może, jakie zespoły ta drużyna z Izraela po drodze wyeliminowała? To podpowiem: FK Zeljeznicar, Kajrat Ałmaty a na koniec FK Rostow. Zatem Maccabi to nie jest jakaś słabizna."

Chryste Panie, druzyna LEGII, ktora remisowala 3:3 z Realem Madryt, teraz musi s**c w gacie przed wymienionymi tuzami futbolu?

Do czego to doszlo za Midasa?
Za największy sukces Legii w historii uznawane jest dojście do półfinału Pucharu Mistrzów w 1970 roku a nie remis z Realem Madryt w fazie grupowej LM w 2016 roku. Do czego to doszło za kolejnych Midasów po 1970 roku?
Generał broni
 • 0 / 0
Midas jest na początku drogi, jeszcze się wykaże.
A jak nie zdąży, to zrobią to jego potomkowie.
" dojście do półfinału Pucharu Mistrzów w 1970 roku"

Fairplay,wtedy dojsc do polfinalu bylo duzo latwiej (mniej meczow) niz teraz do trzeciej rundy eliminacji pucharu intertoto
"Midas jest na początku drogi, jeszcze się wykaże."

Cztery nieudane podejscia - czuje, ze nastepne cztery beda udane, ba, cztery,osiem!
A Midas doprowadzi do tego, ze zAnim zagramy w eliminacjach do Eliminacji, to beziemy MUSIELI ZAGRAC W ELIMINACJACH DO ELIMINACJACH ELIMINACJI.

(Sorki za Caps Lock)

Za Midasa, to my bedziemy se trzepac tylko wjakichs eliminacjach do eliminacji, w ktorych przejdziemy do kolejnych eliminacji do eliminacji
Skoro był dużo łatwiej, to dlaczego polskim zespołom się to nie udawało?
Udawalo im sie, bo mieli ogarnietych prezesow, a nie Midasow
Aha, troche sie yabnalem

Korekta:

Nie udawalo sie im, bo nie mieli takiego przesa jak my, ktory w oucharach jest mistrzem
Wiem że to nie to forum ale muszę to napisać Chuj ci na imię Kaczyński chuj ci na imię !!!!
Generał brygady
 • 3 / 4
Masz racje!!!!!
*****
***
Starszy kapral
 • 2 / 5
święte słowa
Kibole bronią starego ramola minusami. Doborowe towarzystwo!
Wybitna polska mistrzyni zabrała głos:
https://sportowefakty.wp.pl/biegi-narciarskie/906248/justyna-kowalczyk-o-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego-ws-aborcji-sportsmenka-nie-
Bardzo trafny komentarz
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Haha, dobre :)
Czesiu tak trochę z innej beczki trenujesz chyba poważny klub to może przydałoby się dać dobry przykład młodzieży i dołożyć autorytetu i zrzucić z 10 kg bo bebech wystaje
To jak, Michniewicz będzie stawiał na młodzież czy nie? Jak myślicie?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jakaś deklaracja padła nieśmiało stwierdził że czeka na przerwę na kadrę.Pewnie słusznie.
Generał broni
 • 3 / 1
Będzie.
"To jak, Michniewicz będzie stawiał na młodzież czy nie? Jak myślicie?"

Taka nadzieje (jachty) mial Midas zatrudniajac Czeska.I mocno sie rozczarowal
Major
 • 0 / 0
Wszystko zależy od sytuacji w tabeli i kadry jaką będzie miał do dyspozycji. W tej rundzie wydaje mi się że nię będzie stawial na młodzież (wujątelkSlisz i Karbo). Obstawiam że w drugiej częsci sezonu pojawi sie młodzież. No ale zobaczymy.
Kpadre

Myślę że do końca grudnia Mosór dostanie minuty w ekstraklasie a w ciągu sezonu Niski i Cielemęcki.
"
Myślę że do końca grudnia Mosór dostanie minuty w ekstraklasie a w ciągu sezonu Niski i Cielemęcki"

Chyba w przyszlym wcieleniu. Nawwt Karbo zagrzal lawe z KarabAchem
Karbo u Czesia to teraz Dzik;)
Czuję, że źle będzie. Jak to możliwe, że dosłownie PÓŁTOREJ drużyny jest kontuzjowane, z dodatkowych kilku zagra na siłę albo po kontuzji albo na jakichś blokadach a jesteśmy po niwiele ponad 10 meczach w sezonie. I nie piszcie, że covid, że krótka przerwa, bo wszyscy tak mają.
Generał broni
 • 1 / 0
Jest to mocno zastanawiające.
Oby w klubie zdiagnozowali przyczyny i odpowiednio zareagowali.
Choć w jednym z postów padła sugestia, że nie młode organizmy naszych piłkarzy nie najlepiej zniosły trzy okresy przygotowawcze.
" PÓŁTOREJ drużyny jest kontuzjowane"

A to ci kontuzjowani niby lepsi niz ci niekontuzjowani?
Major
 • 0 / 0
Ja wierzę, że wydłużymy serię zwycięstw. Kadra Legii to ponad 30 chłopa więc nawet z bez kontuzjowanych powinniśmy dać rade. Piętą achillesową jest u nas środek obrony. Oby tu nie było wiecej kontuzji niz teraz bo będzie rzeczywiscie kłopot na kogo postawić.
Ja bym zagrał Rochą i Mladenovicem na lewej
Rocha jest bardzo niepewny, gra jeden dobry mecz i trzy słabe, nigdy nie wiadomo jak akurat wypadnie.
"Ja bym zagrał Rochą i Mladenovicem na lewej"

I Liga Mistrzow nasza.
Generał broni
 • 0 / 1
A po co nam LM?
Dla prezesa najważniejsze są trofea, a tam nie mamy szans.
Kur.wa w Lechu zero kontuzji. U nas 15! przypadek?
Pułkownik
 • 1 / 0
Nie mówię, że wszystko jest ok. Osobiście podejrzewam jednak, że znaczna część kontuzji to są tzw. kontuzje kontraktowe.

Objaśniać chyba nie trzeba.
Plutonowy
 • 2 / 1
W Lechu zero kontuzji?A Rogne,Cernomarkovic też dopiero wrócił....pewnie to nie wszyscy ale nie interesuje mnie lech
Generał dywizji
 • 1 / 2
Jak dotkną któregoś z amiki to sędzia zaraz gwiżdże.Naszych tną równo z trawą i jeszcze jest faul naszego.Przypomnijcie sobie ile razy Luqi jest w meczu faulowany.W końcu to się musiało skończyć urazem.
Generał broni
 • 0 / 0
Ostatnio wypadła im obrona.
Też mają, ale jednak nie tyle.
Chyba bez Luqiego to bez sensu oglądać?
No jesteś bliski prawdy. Kto tam będzie rwał : Valencia, Gwilia ???
Major
 • 0 / 0
Jak Lugi nie będzie mógł zagrać to na lewe skrzydło ustawiłbym Karbownika. W środku Slisz, Gliva, Valencia lub Antolic
Chorąży
 • 1 / 0
foottrool
ja napisalbym Radoslaw K. K. out
bo to on sprowadza takich jak Cholewiak, Walencia i innych. W Legii mamy 8 srodkowych pomocnikow a ani jednego lewoskrzydlowego.
W kadrze mamy ze 12 30-latkow.
Nie mamy mlodego srodkowego obroncy itd.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Myślę, że COVID pomoże Legii i wygoni tego pudla z Ł3!
Pułkownik
 • 0 / 0
Zbylu

Fajne określenie

Pustki w kieszeniach - COVID

Pzdr
Generał dywizji
 • 1 / 0
Zapomniałeś że to Vuko ich chciał.
Generał broni
 • 0 / 0
W profesjonalnym klubie to dyrektor sportowy odpowiada za filozofię budowy drużyny.To on dobiera do tego wykonawców ( trenera czy piłkarzy).
Oczywiście wszystko jest konsultowane z trenerem czy prezesem, ale to jest jednak rola dyrektora sportowego.
Generał brygady
 • 0 / 0
Co jest z tymi kontuzjami? 10 meczów w tym sezonie, a w tym momencie na liście piłkarzy z których nie będzie mógł skorzystać na Pogoń jest 16 (!) piłkarzy z 1 kadry.
Takich mamy ekspertów od przygotowania.
~Zosiek
 • 0 / 0
Jutro remis
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dwójeczka, kolego :)
Niektórzy piszący tu komentarze nie są kibicami Legii, pisanie czesiu_aut czy tym podobne slogany mają za zadanie podgrzać atmosferę wokół klubu i osłabić trenera.
Nie wiem ile Michniewicz w Legi wygra, ale wiem że jest trenerem z doświadczeniem i umiejętnościami na Legię. Nie jest wariatem(jak Pinto), nie jest praktykantem(Wuko) czy WFistą(Jozak, Klaf).
Generał brygady
 • 0 / 0
Jakoś chlopaki muszą sobie poradzić...
Major
 • 0 / 0
I poradzą. Kontuzje są szansą dla innych.
Nie bardzo rozumiem hejtu na Michniewicza, to jeden z lepszych polskich trenerów. Jutro będzie miał poważny sprawdzian z niewygodnym rywalem.
Przecież już po kilku meczach widać różnicę taktyczną na korzyść Czesława.
Pułkownik
 • 2 / 2
Tak

Szczególnie skład na Karabach mówi o jego jakości.

Dno do piątej potęgi!

Musi dużo zdobyć, aby tę haniebną decyzję wymazać z życiorysu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Niewątpliwie jest lepszy od Vuko.Ale o to nietrudno.Poczekalbym jeszcze z tym chwaleniem, szczególnie jak sobie mecz z Karabachem przypomnę.Druzyna gra lepiej to plus dla niego jednak jest dużo do zrobienia.
Major
 • 0 / 0
Zgadzam siez Msj. Na ocenę Czeslawa trzeba poczekać do końca sezonu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A jakie ma osiągnięcia ten "jeden z najlepszych"? Chodzi o sukcesy piłkarskie, a nie wokalne.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Kur.. bez Lukiego gramy, Czech pojechał ale dodatkowo narzeka na przywodziciela i nie trenował dzisiaj, Kante to tylko na ostatnie 30min więc.. Rosołek na obiad sobotni w menu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Rosołek mnie martwi.Niby chłopak sporo potrafi ale gra tak bez przekonania,niepewnie.Moze wreszcie uwierzy w siebie.
W ogóle nie bierzemy tego pod uwagę kto do kiedy ma kontrakt – jak długi i wysoki. Tylko patrzymy na dyspozycję i potrzeby drużyny"
Moze to jest sposob na najblizszy mecz, ale nie na sezon albo dwa.
Major
 • 0 / 0
Dlaczego tak uważasz?. W każdym meczu powinni grać najlepsi w danym momencie.
Kpadre,
bo w dalszej perspektywie rownie wazne jest wprowadzanie/zgrywanie z zespolem obiecujacych mlodych zawodnikow. Zgadzam sie natomiast ze powinno sie to robic gdy druzyna siedzi wygodnie na czele tabeli.
Generał dywizji
 • 2 / 1
LEGIA MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ !!!
============================
JUTRO PRZEKONAMY SIĘ, CZY OSTATNIE ZWYCIĘSTWA LEGII SĄ WYKŁADNIĄ WZROSTU FORMY CZY SZCZĘŚCLIWYM ZBIEGIEM OKOLICZNOŚĆI. JAK ZAGRAJĄ, JAK OSTATNIO Z MALINOWYMI NOSAMI TO LEGIA POWINNA WYGRAĆ. PRZY OPTYMALNYM
USTAWIENIU I PEŁNEJ KONCENTRACJI POWINNO BYĆ DOBRZE.

TYLKO LEGIA !!!
ENIU
Kapitan
 • 2 / 8
#czesiekout
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jestem za.
Pułkownik
 • 2 / 2
Czy Legia grając tak jak ze ŚW pokonałaby Karabach? Mocno do dyskusji w mojej opinii raczej nie. Czy grając tak jak ze ŚW pokonałaby Omonię ? Tu zdecydowanie na tak.
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Głupie gdybanie. Graliśmy z Karabachem to dostaliśmy i tyle
Pułkownik
 • 1 / 3
Czy Legia mając w składzie Messiego pokonałaby Olimpie Elbląg, ale Messi może kopać tylko prawą nogą, a Olimpia by miała 2 bramkarzy?
Pułkownik
 • 0 / 1
@Seba i wszystko jasne
Generał dywizji
 • 1 / 0
Niby racja ale skład był dziwny.
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
weekend. dobrze ze jutro mecz bo samemu na 25 m2 mozna zwariowac. Trener Czesław tez chyba potrzebuje więcej miejsca
Generał brygady
 • 0 / 0
Zawsze można porozstawiać lustra...
Podporucznik
 • 4 / 7
Karabach wczoraj dostał w czape od drużyny z Izraela. A tak się dupowłazy mioduskiego starały pudrować tego mega silnego rywala. Niestety znów nie wyszło. Obrona złożona z samych azerskich ogórków, a Legia nawet nie była w stanie im zagrozić. Ich obecny potencjał wskazuję, że zajmą ostatnie miejsce w tej grupie. mioduski jeszcze nakazał grubemu misiowi zmienić taktyke i wrzucić wszystkich nowych do składu. Jak widać teraz, gdy michniewicz może już w większości sam ustalać skład. Lopes i Valencia grzeją tylko ławkę. Według dupowłazów wtedy po prostu byli wyżej w hierarchii u Czesia, niż Luquinhas i Wszołek i prezentowali wyższą formę. :)
A prześledziłeś może, jakie zespoły ta drużyna z Izraela po drodze wyeliminowała? To podpowiem: FK Zeljeznicar, Kajrat Ałmaty a na koniec FK Rostow. Zatem Maccabi to nie jest jakaś słabizna.
Pułkownik
 • 2 / 1
Nooo, rzeczywiście - same, kvrwa, tuzy!
Dla nas na pewno tuzy na ten moment, szczególnie FK Rostow.
Generał broni
 • 0 / 0
CzM nadal mieszka w LTC?
Podporucznik
 • 0 / 0
Czyżbyś planował odwiedziny?
Generał broni
 • 0 / 0
Nie myślałem o tym.
Chyba nie, bo po powrocie musiałbym iść na kwarantannę.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Coś mało optymistycznie.Czyzby było więcej problemów o których nie mówi.
Chorąży
 • 0 / 2
no fakt, skutecznosc to nasza bolaczka... bedzie slabo bez Luqiego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miejmy nadzieję że z Luqim to podpucha
Major
 • 0 / 0
Panowie ja wiem że Lugi nakręca atak, ale nie możemy pokegać na jednym zawodniku. Jeżeli rzeczywiście nid wystąpi to musimu sobie poradzić bez niego. Jak Jędza nie będzie więcej asystował drużynie przeciwnej, to będzie dobrze ;)
Marszałek Polski
 • 6 / 8
Czesiu, żeby Legia grała lepiej to potrzebuje piłkarzy a nie emerytowanych paralityków. To co wyprawia Jędrzejczyk woła o pomstę do nieba, tylko taka jest polityka kadrowa, że jest niezastąpiony dla klubu, śmieszne k.mać! Pudel co, zabieraj zabawki i spindalaj stąd.
Generał broni
 • 0 / 3
Niestety, ale nie sądzę, aby DM szybko odszedł.
Jedyna nadzieja, że się ogarnie.
Jednak jak to z nadzieją, może nigdy się nie zrealizować.
No i trenera.
Chorąży
 • 3 / 3
Ogarnięcie zajmuje mu już 4 lata.
A młodych tylko ogląda i komplementuje zamiast brać do pierwszej drużyny, Bo covid panuje.
Przecież większość z nich jest zgłoszona do Ekstraklasy, a testy można wykonać w każdej chwili więc w czym problem?! Chyba w braku chęci. Czemu Rosołek nie gra tylko gadka o paralitykach Kante i Lopesie. Skreślił gościa, na którym możemy zarobić?! Na początku sezonu całkiem nieźle się prezentował młody.
Oho wirtualny kibol w natarciu.
Generał broni
 • 1 / 0
Myślę, że młodzi będą grali.
Teraz wyniki najważniejsze i nie chce ryzykować.
Tyle, że moim zdaniem gorsi by nie byli.
Generał
 • 0 / 0
Zbylu,
na szczęście błąd Jędzy nie poskutkował w środę stratą punktów przez Legię, a teraz wypada wierzyć, że w drugim kolejnym meczu już taki czy inny błąd mu się nie zdarzy. Ale ja sam złamanego grosza bym na to nie postawił, bo trochę już w tym sezonie kiksów Jedrzejczyka widzieliśmy, w tym takie faule i i braki należytej reakcji na kiwki rywali, że można zapytać tylko: gdzie te rzekome doświadczenie, gdzie forma i koncentracja, gdzie przykład postawy kapitana zespołu... Na ocenę przyjdzie jednak czas.
Najzabawzniejsze jest to, ze zdobedziemy tradyjnie MP, Amica z Warta stocza wyrownane boje o majstra Wiekloplski, Boniek bedzie przesem PZPN, Kulesza zarzadzi kto jest MP, NIC, nic kurva w tym kraju sie nie zmieni.

Ale i tak, serio:

Kocham ten kraj,

kocham Polskę.

Pisze to serio.
Marszałek Polski
 • 0 / 4
PiroForewer, za czasów tego zasrańca nic z tego nie będzie. Legia co roku była osłabiana, aż dorównała do poziomu e-klapy. Do tego zasrańcowi nie chce się budować drużyny. Czekam aż zniknie z Ł3!
Generał broni
 • 1 / 1
Mioduskiemu honor nie pozwoli szybko odejść. Publicznie powiedział, że będzie lepszym prezesem niż BL.Dluga droga jeszcze przed nim.
Poza tym to projekt jego życia i raczej traktuje jako rodzinny.W sensie, aby przekazać następnemu pokoleniu.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Z tymtym tradycyjnym zdobywaniem MP to w.tym sezonie mam złe przeczucia
Generał dywizji
 • 3 / 0
Wydaje mi się że możesz się mocno zestarzeć czekając.Szybko to nie nastąpi.
Pułkownik
 • 0 / 0
Ważna jest nieuchronność kary. Oczywiście kary za te 4 lata wybryków.

Puste.kieszenie już ma. Co jeszcze może go spotkać? Myślę, że z końcem roku zmieni się akcjonariat. I to znacznie.

Kupował po taniości i po taniości sprzeda. Teraz szuka drobnych, gdzieś po kątach
Czasy trudne. I ciekawe niestety.

Pzdr
Kapitan
 • 0 / 0
Kulesza Ryszard od 12 lat nie żyje. Więc raczej jakiś jego następca.
Generał brygady
 • 0 / 0
"Kocham Polskę", tylko o polskich "ogonkach" to zapomniałem w ustawieniach smartfona...
Lubie te koncepcje Midasa
o warszawsakim Ajaksie.
O warszawskim Dynamie Zagrzeb, zeby Midas nie musial sie z inwestorami dzielic zyskiem, tylko siepac kase na jachty.

Piekna idea.

Tyle jachtow....

Ale przyszedl mistrz Cypru, potem Azerbejdzanu i wszystko poszlo sie yebac.

Legia jako polski Ajax lub Dynamo Zagrzeb pod wodza Jozaka, zaczela toczyc wyrownane boje z wicemistrzem Giibraltaru.

I tak juz zostalo. Pozostaje nam ogladanie Amiki w puchrach, bo my od 4 lat to puchary widzimy w tv.

Midas dal czadu w Legii.

Janusz Futbolu zarzadza Mistrzem Polski.Przypomina mo koncepsje Andreja o Jozaku, koncepcje Janusza oKlafje, zeby zrobic z Legii drugie Dynamo Zagrzeb i siepac kase
Generał broni
 • 1 / 1
Jako właściciel i prezes wyznacza cele, wykonawców i drogę.Tak to realizuje.
Pułkownik
 • 1 / 2
Samolotem do Szczecina? . Znaczy się nie jest tak źle z finansami.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Połączenie lądowe ze Szczecinem jest tragiczne.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dwa dni by jechali
Jakie tragiczne? ;) A2 i S3, raptem 5-6 godzin. Akurat to połączenie jest spoko.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A2 do Świebodzina,
S3 do Szczecina.
Midas! Wypelzaj! Skomemtuj Omonie i Karabach? I gdzie sie podziala kasa, przeciez nie wszystko poszlo na jachty!?

Mdas, dawaj wywiad!
Ale tak serio juz. Nie sadzicie, ze wlasciel/prezes/i kimontamniejestt. Powinien po takich koprmitkach dac wywiad, a nie chowac sie??

Wychodzi na to, ze Legią przejmuja sie tylko tami kibice? a wlasciciel klubu jezdzi na nartach albo lezy na Hawajach i ma wszystko zwiaxane z Legia w zwieraczu odbytu??
Marszałek Polski
 • 0 / 1
I gdzie sie podziala kasa, przeciez nie wszystko poszlo na jachty!?

No jakoś do tych jachtów trzeba dojechać, dolecieć
"No jakoś do tych jachtów trzeba dojechać, dolecieć"

Nazakup Lopesa piszlo 9 mln euro, na dojazdy 1 mln
Milion tylko na dpjazdy, bo Modas ztezygnowal z dolotow helilopterem i postanowil wybrac tramwaj
Generał broni
 • 1 / 1
Buduje kanał do Szwajcarii, aby jachty mieć pod domem.
A to nie są tanie rzeczy.
Czesiek wracaj lepiej do swojego klubiku Amica ! tu trzeba porządnego trenera
Generał broni
 • 1 / 2
I to jest myśl!
Jak to możliwe, że nasz prezes jeszcze na to nie wpadł?
Niebywale.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Kudłaty na wiele oczywistości wpaść nie może...
Generał broni
 • 0 / 0
MAC
I tu masz, niestety, ale racje.
Szkoda, że my wszyscy przez to cierpimy.
Pułkownik
 • 9 / 10
Typowa konferencja przedmeczowa Czesia 711:
- to będzie trudny mecz,
- pochwała zayebistości drużyny rywala,
- trochę banałów typu "jak trenujesz, tak grasz",Konferencja pomeczowa:
- to był trudny mecz,
- pochwała zayebistości drużyny rywala,
- pochwała zayebistości przygotowanej przez Czesia 711 taktyki,
- trochę banałów typu "grałeś tak, jak trenowałeś".
Nie narzekaj, dużo więcej ma do powiedzenia niż Vuko
Gambit, daj spoloj, Czesiek po Karabachu juz ledwo przedzie mentalnie. Dal z siebie
wtedy
wsxystko, ze swoja syrategia posadzenia najlepszych grraczy na lawce.

Nie udalo sie, ale w przyszlym.roku trafimy na Mistrza Andorry i przejdziemy ich
Major
 • 8 / 2
A co powinien powiedzieć aby zadowolić twoje oko, może powinien pogadać o pogodzie albo o planach na wakacje.
Czego ty chłopie oczekujesz, fajnie mówi o piłce o drużynie o przeciwnikach, potrafi opowiadać ciekawie o analizie przeciwnika i całej otoczce wokół meczu, a wam cały czas coś nie pasuje, najlepiej chyba jak trenerzy przestaną się udzielać w mediach
Batti, czytajac Czeska to trenrr na lata.
Widzac gre Legii z Karabachem to juz zdziebko niekoniecznie
Generał dywizji
 • 2 / 3
Michniewicz mówi wkoło to samo, jego konferencje są przewidywalne i nudne.
Człowiek tęskni za czasami Czerczesowa, to były emocje w wywiadach...
Generał broni
 • 1 / 1
Karabach to był biznes.
Nasz prezes dostał w ramach rozliczenia koncesję na roponośnych terenach w Azerbejdżanie.
A tak z ręką na sercu: czy ktokolwiek z was ogląda ten po i przedmeczowe konferencje, czy tylko czytacie fragmenty jak te? Mnie to kompletnie nie interesuje, równie dobrze mógłby Czesiu nagrać jeden tekst i puszczać go w kółko. Serio z wypiekami na twarzy czekaliście na konferencje Stasia zastanawiając się, jakim dowcipem dzisiaj rzuci?
Podporucznik
 • 1 / 0
Nie narzekaj, dużo więcej ma do powiedzenia niż Vuko

Kibolu, takiego dupowłaza na stołku trenerskim to mioduski jeszcze nie miał. Kazał wystawić wszystkich nowych do składu na Karabach i zmienić taktyke? Oczywiście, że kazał. Kazał Czesiowi przestawić Karbownika do środka pola? Kazał zmarginializować rolę Antolicia, bo za dużo zarabia i nie stać Legii na nowy kontrakt? Na wszystko Michniewicz potulnie się zgodził, a Vukovic wręcz przeciwnie. W przeciwieństwie do Czesia on ma jaja i nie boi się wyrażać swojego zdania.
Tylko jedno male ale... nie jest trenerem.
Porucznik
 • 2 / 4
Wcale nie musimy być skuteczni...Teraz nie jesteśmy, strzeliliśmy 9 goli, straciliśmy 8 i...4 miejsce jest:-) A jeszcze mamy mecz zaległy! Wygląda na to, że inni są gorsi. Skoro nie gramy nic a za chwilę będziemy punkt za liderem, który nie ma stadionu i gra cały czas na wyjeździe (!) to co się wydarzy jak zaczniemy trafiać? Może Micha widzi to już z drona ale mi ciężko to sobie wyobrazić...
Ja mysle, ze skonczy sie zgodnie z tradycja, czyli Legia MP i wpierdol w eliminacjach LE2 z mistrzem Andorty, Amica powalczy o majstra Wielkopolski z Warta.

Dzien jak co dzien.
Generał broni
 • 1 / 2
Amice ma inne priorytety.
Cel nr 1 : zwycięstwo w LE i LM następny sezon.
Cel nr 2( awaryjnie): Puchar Polski, aby były puchary za rok, jakby plan nr 1 nie wyszedł.
Liga do ogrywania młodych, potem do pucharów na promocję i xx mln ojro do budżetu.
DareirL

Cele Amiki?
- co będzie to będzie, nie stawiamy żadnego celu.

Tak było na początku zeszłego sezonu więc raczej niewiele się zmieni.
Generał broni
 • 1 / 1
Chyba jednak urośli w swoim mniemaniu.
Wczoraj przed meczem zapowiadali pokonanie Benfiki.
I takie zapowiedzi lubie;)

"Pokonamy Benfice!"

I wpierdol 2-4 ;) mogło być 2-5 ale obrońca wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej ;)
Amica ma inne problemy. Do ubieglego sezonu mieli z automatu majstra Wieklkopolski, teraz im sie to sypie, bo jest Warta. I LE.

Dadxa rade, dzielni sa:)
Podporucznik
 • 4 / 4
Piroman, po chooj tutaj wlazisz ze swoimi dyrdymalami, nie lepiej kopac pyry w twojej ulubionej amicowej wiosce? O majstra pyrlandii powalcza twoje kuchenki z Warta i mniemam, ze kuchenka dostanie w p***u
Generał broni
 • 0 / 0
Ruchu
Ale właściwie o co Ci chodzi?
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Problem skutecznosci był przed Vuko w trakcie Vuko
Na chwilkę Jaro się odblokował to go sprzedali
Nie ma armat
"Nie ma armat"

Jak sie sprzedaje napasinkow za ok.10 mln (Niezgoda, Carlitos, Kule) i a w zamian kupje za 100.000, to trudno oczekiwac cudow z Mistrzami Cypru i Azerebajdzanu.

Janusz zakupow zafundowal nam tradycyjna kompromitke.
Generał broni
 • 2 / 2
Janusz chciał dobrze, ale kontrachenci sprzedali mu trefny produkt, tylko ładnie opakowali.
Podporucznik
 • 2 / 4
Wystarczy prześledzić statystyki w poprzednich klubach-Luquinhasa, Wszołka, Gvili, Lopesa, Kante czy nawet Pekharta. Wygląda to ardzo, bardzo marnie. Oczekuje się od nich, że zrobią coś czego nie potrafią. Zahovic, Kucharczyk i Gorgon z Pogoni miażdzą ich swoimi statystykami. Jak nie zagra Luquinhas, to Legii będzie ciężko o remis. Nawet Michniewicz wypowiedział się bardzo zachowawczo.
Generał broni
 • 1 / 4
Oj niedobrze, to ich trio nas rozwali.
Cóż nam pozostało?Autobus?
Janusz chcial dobrze, to prswda, ale poszedl tradycyjnie po taniosci/darmoszce, wiec wyszlo jak wyszlo.

Ale przychody za Niezgode, Carlitisa i Kule byly duze , wiec lada moment bedzie wywiad o przchodach.

O odchodach nie wspomni
Generał broni
 • 0 / 2
Spodziewasz się wywiadu?
No może, jak wygramy kolejne 4 mecze.
"Spodziewasz się wywiadu?
No może, jak wygramy kolejne 4 mecze."


Czyli.nigdy Midas nie da wywadu?
Da jak będzie można się podpiąć pod cudzy sukces ;)
Generał broni
 • 0 / 0
W końcu da wywiad.
Może w grudniu.
Powie, że Mikołaja ( transferów in) nie będzie przez covid.
Podporucznik
 • 1 / 3
Najlepiej jak 2 choojow z amici dyskutuje o (L) zamiast obierac pyry i gotowac w amicowej kuchence
Generał
 • 3 / 2
Przy tej organizacji ofensywy i stanu kadrowego jaki mamy wydaje się, że skuteczność jeszcze na długo pozostanie dziełem przypadku. Możliwości Pekarta są przy naszym poziomie wykonywania wrzutek i podań ograniczone. Pozostali napastnicy to jest słownikowa definicja nieskuteczności. Najlepszy nasz pomocnik i motor ofensywy Lukinias nie ma kompletnie strzału na bramkę co trochę ogranicza jego liczby. Bardziej skuteczny byłby Wszołek ale on musi obsługiwać Pekharta. Na marginesie nie mamy także strzelców rzutów wolnych i wygląda na to, że nikt specjalnie nie ćwiczy tego elementu.
" napastnicy to jest słownikowa definicja nieskuteczności"

Zenek, a to my w ogole mamy jakichs POZSTALYCH napastnikow? Kante i Sanogo kontuzje, Rosolek nie jest wyborem Czesia, Lopes wchodzi na kwadrans. Jakich "pozostalych" masz na mysli, piszac, ze sa nieskuteczni?
Midas wzial za Niezgode, Carlitosa, Kule ok. 10 mln i zakupoil zolm za 0,1 mln i chcial zlomem zawojowac europe.

Gemiusz
Generał
 • 2 / 3
No własnie tych, których wymieniłeś, abstrah*jąc od kontuzji czy innych przerw w grze. Poza wyjątkiem Sanogo, który za kontuzje powinien być wypie..r dyscyplinarnie nie tylko z Legii ale w ogóle z poważnego uprawiania sportu. On nie jest piłkarzem tylko złodziejem, żerującym na bezpłatnym leczeniu w klubach sportowych. Reasumując gdyby grał Kante skuteczność by kulała, gdyby grał Lopez skuteczność by kulała. Co do Rosołka to uważam, że nie wypożyczenie go w zeszłym roku i nie danie mu szansy gry zahamowało jego rozwój, iejmy nadzieje, że jeszcze się rozwinie ale na pewno nie jest na razie gwarancją skuteczności. Filozofia napastnika forsowana przez "trenera" Wukowicza poczyniła spore spustoszenia w kadrze na tej pozycji.
Generał broni
 • 1 / 3
Może, paradoksalnie, tą sytuacja da szansę dla napastników z dwójki.
Może by Warchoła sprawdzić.U Vuco odpadł, bo za słabo bronił.
A i Wlodara można by wprowadzać.Od Lopeza gorszy nie będzie.
PS.Prezes to myśli.Wziol cieniasów, aby mieć alibi na grę młodymi.No i za rok 100 baniek zarobku.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Będzie cięższe spotkanie. Ale w grę wchodzą tylko 3 pkt.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy czy z Luqim to taki mały blef czy rzeczywiście bez niego
Chorąży
 • 3 / 3
Do Szczecina po 3pkt!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Najlepiej przy pełnej dominacji na boisku.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Mogą być 3 pkty przy niepełnej dominacji :P
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Weź no Czesiu stawiaj więcej na młodych. Chociażby w końcówkach żeby się ogrywali. Weź Karbownika i Luqiego żeby po treningu trochę strzałów na bramkę poćwiczyli i na siłowni więcej nad łydą popracowali i mocą strzałów. I pamiętaj, że to jest Legia i nie godzi się po strzelonej bramce grać z kontry tylko trzeba cisnąć ile wlezie.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Tym bardziej, że Jędza i Lewczuk monolitu w obronie nie zapewniają.
Generał broni
 • 1 / 2
Czesio myśli o młodych, ale covid to mocno ogranicza.Przy przejściu muszą być badania oraz chodzi o ograniczenie potencjalnej transmisji wirusa.
A młodzi muszą grać.Nie sztuka wsiąść do jedynki młodego, ale co z tego jak będzie grał 10 minut na tydzień.
Myślę, że plan jest, aby niedługo wsiąść 2-3 młodych z perspektywą gry w większym wymiarze czasowym.Tak, aby grali i byli już z jedynką.
Jednak obecnie najważniejsze są punkty.
Jak będziemy w czołówce, to młodzi dostaną szansę.
Moim zdaniem do zimy 3-4 będzie grało w meczach.Czesiu dużo sugeruje o obrońcach z młodych.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obecnie widzę tylko 2 opcje: albo walka o MP, albo ogrywanie młodych. Kompromisu nie ma. Amica od lat ogrywa młodych i ile ma MP?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Połączyć te dwie rzeczy będzie można najwcześniej za kilka lat, gdy LTC zacznie wypuszczać w świat piłkarzy, a nie kopaczy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mosór do składu
Włodarczyk jako zmiennik Pekharta
Warchoł na rozegranie jako zmiennik Luqiego
"Pozytywne jest to, że mamy dość dużo rzutów rożnych."

Wracaja dobre czasy/wypowiedzi Janka Urbana. I komu to przeszkadzalo?

PS. I poniewaz zacny watek o meczu ze Slaskiem zniknal w czelusci starosci, a finalnie dotyczyl meczu Amiki, taka moja mala prosba do forumowiczow:

Prosze, nie uzywajcie nazwy Lech, bo to obraza ogolne poczucie sprawiedliwosci - ten skorumpowany klub sprzedal sie Amice Wronki i zachowal miejsce w ekstraklapie, zamiast honorowo spasc do 4 ligi, i po 4 latach znowu grac o tytuly. Amica Wronki gra teraz pod nazwa Lech, ale sadze, ze nie przystoi kibicom Legii pisac o Amice: Lech?

Nawet Amica Poznan to naduzycie, bo korzystaja z infrastruktury
/boisk we Wronkach.

Amica Wronki to nazwa tego klubu.
Lubię czasami powrócić do tego wywiadu z Reissem... piękne słowa;)

"Reiss wspomniał także okres fuzji z Amiką Wronki i jej późniejsze konsekwencje. - Boli to, że Lech nie gra na swojej licencji, tylko na licencji Amiki. Myślę, że to Kolejorz ma tradycje i historię, a w dziwny sposób zostało to rozmyte. Żal mi tego, bo Lech - odkąd pamiętam - był zawsze klubem kibiców, a to wszystko się teraz zamydliło. Nie ma dla mnie ten klub takiej więzi, duszy, dzięki czemu żyło nim kiedyś całe miasto. A gdy teraz patrzę... Gdyby nie studenci, kibice przyjezdni spoza Poznania, z Wielkopolski, to myślę że coraz mniej mówiłoby się teraz o tym zespole. Bardzo nad tym ubolewam, bo historia tworzyła się prawie sto lat, a powoli to zanika... - przyznał."
Kapral
 • 2 / 1
Piro
przystoi nie przystoi, są nie są, i tak z Cracovią dostaną gong :)
Chociaż w LE życzę samych sukcesów .
Pietrek, dzieki, warto to przypominac mlodszym kibicom, ktorz ufaja tabeli i PZPNowi, ze w lidze gra jakis Lech.
Tak jak w innym watku @tp69 pisal, dowcipnie cytujac Bareje z tekstem pani na poczcie:

-Lech? Nie ma czegos takiego. Jest Lądek Zdrój.
Twierdzicie, że Amica ma kompleks Legii, a sami o nich wspominacie w każdym wpisie próbując się na swój sposób dowartościować...
Pułkownik
 • 2 / 4
Piro

Mimo, że tu jestem seniorem i powinienem również propagować szacunek dla tradycji mam trochę odmienne zdanie.

Czasy się zmieniły. Fuzje i przejęcia są na porządku dziennym. Ostatnie 10 łat przed przejściem na emeryturę pracowałem w 4 różnych korporacjach siedząc przy tym samym biurku.

Kupno znaku towarowego jakim jest licencją niczym w sensie biznesowym nie różni się od kupna zawodnika. I to i to służy bowiem stworzeniu podmiotu, który ma konkurować na określonym tynku.

To co się stało jest nieodwracalne. Po prostu w historii Lecha zdarzyło się, że musieli kupić aktualna licencję.

Nam się właśnie zdarza, że prawdopodobnie będziemy musieli pożyczyć ze sto baniek.

Po prostu biznes.

Pzdr
Terminator

Rzeczywiście trafiłeś w punkt...Mam kompleks, zazdroszczę im wszystkiego. Szczególnie tych tytułów MP w ostatnich 5 latach. Na prawdę zazdro. A dlaczego tyle rozmów odbywa się na ich temat? Z prostego względu, że spora ich grupa wmieszała się tutaj w tłum.
A szczególnie zazdroszczę im tego ze od 14 lat nie istnieją... Nie ma drużyny na licencji Lecha Poznań. Więc bardzo im tego zazdroszczę jednak mimo wszystko nie chciałbym żeby doszło do czegoś takiego w Legii ;)
Misiek

Pomyliłeś klub piłkarski z korporacją. Korporacje nie mają setek tysięcy kibiców, dla których korporacja to jeden z bardzo istotnych elementów w życiu. Miłość do korporacji nie jest też przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tak poprostu. Więc połączenie klubów, tymbardziej w ratunku przed degradacją za korupcję to cios w serce kibica. Myślę że większość z nich wolałaby zostać zdegradowana i odbudować się od niższych lig niż kupić sobie pozostanie w lidze w zamian za sprzedaż serca klubu.
"Twierdzicie, że Amica ma kompleks Legii, a sami o nich wspominacie w każdym wpisie"

No bo kurva mac, za Lesnego.komentowalismy mecze Legii w pucharach, a za Midasa musimy komentowac mecze Amiki, bo grala wczoraj w pucharach, a nie my?
Pułkownik
 • 1 / 0
Pietrek

Nie ja stworzyłem dla klubów sportowych prawo umożliwiajace działania korporacyjne.
Nawet gdyby kluby były własnością kibiców np. w formie spółki akcyjnej to dominujący właściciel ma obowiązek ochrony firmy i nie dopuszczenia do upadku poprzez wykorzystanie wszystkich działań zgodnych z prawem.
Generał broni
 • 0 / 1
MD przechodzi obecnie 7 chudych lat, potem nastąpi 7 tłustych.
Pułkownik
 • 1 / 0
Pietrek

Nie ja stworzyłem dla klubów sportowych prawo umożliwiajace działania korporacyjne.
Nawet gdyby kluby były własnością kibiców np. w formie spółki akcyjnej to dominujący właściciel ma obowiązek ochrony firmy i nie dopuszczenia do upadku poprzez wykorzystanie wszystkich działań zgodnych z prawem.
"Po prostu w historii Lecha zdarzyło się, że musieli kupić aktualna licencję."

Nie kupic, ale sprzedac. Lech sprzedal.licencje Amice, a nie kupil.

To spora roznica.

I tak jak Reiss SPRZEDAWAL mecze swojej druzyny, zeby przegrywala a Wojcik KUPOWAL mecze zebysmy wygrywali.

Spora roznica
Misiek

Oczywiście że ma prawo do fuzji. Tyle że fuzja w korporacji jest inaczej odbierana przez klientów niż fuzja klubów piłkarskich przez kibiców. Grają teraz na licencji amiki a nazywają się Lech Poznań. Równie dobrze w tej chwili mogliby nazywać Kuchenka Wronki albo Kuchenka Poznań i ten klub nie ma już nic wspólnego z Lechem, jedynie grają na stadionie który po nich pozostał.
Midas jest zbyt chudy, zeby mial faze tlustą
(O chudosci bylo do @DarkaL))
Generał broni
 • 0 / 1
Piro
Sprzeda 10 młodych, za minimum 10 baniek ojro i bedzie tłuściutki.
Zrealizuje jeden z celów czyli Ajax II.
A potem poleci, top50 i 100 baniek ojro budżetu.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W odróżnieniu od twarogu z Garwolina.
"Jest też kilku innych zawodników, którzy fajnie poruszali się po boisku, stwarzali ciekawe sytuacji, zabrakło troszeczkę skuteczności. Myślę, że najbliższa przerwa na reprezentacje pozwoli na to, żeby włączyć kilku z nich do treningów. Teraz jest do bardzo utrudnione z uwagi na liczne testy i obostrzenia, do których musimy się stosować i nie możemy korzystać z zawodników z drugiej drużyny czy CLJ"

Tyle w temacie. Dlatego uważam że pod kątem wprowadzania młodzieży to bardzo dobry wybór. Najbardziej przemyślany wybór trenera od początku samodzielnego prowadzenia klubu przez Mioduskiego a nie żaden przypadek czy panika jak wielu chciałoby widzieć.
Na razie żadnego młodego jeszcze nie wprowadził nawet na minute. Kosztem Rosołka, który wchodząc z ławki u Vuko potrafił strzelać gole wprowadza Lopesa. Snujesz idealistyczne wizje. W jakim klubie on wprowadzał młodzież? Który młody wyszedł spod jego ręki? Bo nie wiem czy wiesz, ale w młodzieżówce to on miał obowiązek wystawiania młodych.
Przeczytaj zacytowane zdanie jeszcze raz, wtedy mam nadzieje ze zrozumiesz dlaczego jeszcze nie wprowadza młodzieży.
Przeczytałem całą wypowiedź, więc nie potrzebuje twoich cytatów. Odniosłem się jedynie do twojego komentarza. Teraz Ty, jeśli chcesz obronić swoją tezę, z dupy odpowiedz na pytania. Dlaczego uważasz, że pod kątem wprowadzenia młodzieży to dobry wybór? W jakich klubach wprowadzał młodych, który z młodych wyszedł spod jego ręki (nazwiska). Dlaczego całkowicie odstawił od gry Rosołka? Pewnie to wina covidu?
" Dlaczego uważasz, że pod kątem wprowadzenia młodzieży to dobry wybór? W jakich klubach wprowadzał młodych, który z młodych wyszedł spod jego ręki "

Choćby przykład Pogoni Szczecin bo tam pracował z młodymi których miał i chętnie z nich korzystał. Nie są to piłkarze z pierwszych stron gazet bo nie można oczekiwać od Pogoni świetnych, młodych talentów ale proszę bardzo:

Sebastian Rudol 20 l

Łukasz Zwoliński 22 l

Marcin Listkowski 17 l

Mateusz Lewandowski 22 l

Dawid Kort 20 l

Michal Walski 18 l łapiący minuty w ekstraklasie

To tylko część bo więcej piłkarzy nie chcę mi się szukać a gwarantuje Ci że znajdziesz więcej takich jak Walski dostających kilka minut w ekstraklasie.

Teraz patrząc jak kontynuuje gre w oparciu o Karbownika czy Slisza nie mam wątpliwości że zna sie na pracy z młodzieżą a chyba niepodważalnym argumentem jest to że ostatnie 3 lata spędził na pracy z kadrą młodzieżową. To że musiał ich wystawiać to logiczne ale sama praca z nimi i doswiadczenie jakie zdobył jest ogromnym plusem. Ostanie mecze rezerw też oglądał pod kątem młodych zawodników którzy mogliby coś wnieść do jedynki świadczy o tym że nadal jest otwarty na wprowadzanie młodych.

A czemu nie stawia na Rosołka? Nie wiem. Stawiał na niego na kadrze, może nie jest w pełni zdrowy, tego nie wiem ale prowadził Legie w zaledwie dwóch meczach ligowych więc upominanie się o Rosołka i obawa że go odstawił jest nieco na wyrost.
Podpułkownik
 • 1 / 3
Wali mnie ten Lopez ale miło by zobaczyć było znowu Kante, chociaż na 30 min. Chyba Cholewiak ma covida.
Kapral
 • 0 / 1
Też jestem ciekaw jego formy :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miło by było zobaczyć Mosóra, Włodarczyka i Warchoła. Chociaż żeby złapali jakieś minuty
oby nie zabrakło intensywnosci
Kapral
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że `jutro będziemy mieli na koncie 3pkt więcej :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I kilka bramek strzelonych też :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby, fajnie jakbyśmy zaliczyli dobrą serię zwycięstw. Tym bardziej że mamy sporo piłkarzy którzy nie mogą grać. Kilkunastu
Podpułkownik
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że Czesiu trochę ściemnia z Lukim (lubi czasami coś podrzucić rywalom).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby to właśnie była jakaś słowna gierka
Liczę, że Luquinhas jednak da radę na Pogoń się wykurować.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bez niego będzie ciężko. Może w końcu wypróbują Warchoła na 10tce
Generał broni
 • 0 / 2
Lopez- kolejny z przewlekłą kontuzją?
Co jest?
Czy coś nie tak z leczeniem w Legii, że te kontuzję się tak odnawiają?
Kapral
 • 0 / 0
Jak do tej pory nie jest to jakieś duże osłabienie, więc nie się kuruje.
Generał broni
 • 0 / 1
Lopez tak, ale już Kante nie, a i on często się leczy.
Tu akurat trener wspomniał o Lopezie, ale jak jest problem z medykami w Legii, to może dotknąć każdego.Tych ważnych też.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wiesz, jak jest - każdy pierwszy raz przeżywał coś takiego - trzy okresy przygotowawcze w pół roku. Niektóre (szczególnie starsze) organizmy się buntują...
Pułkownik
 • 0 / 6
Szanowny Panie CzM

Ma Pan wszelkie atuty po stronie zawodników, aby zrobić dżem z każdej ekipy w tej miernej ekstraklasie.

Pisze Pan pozytywnie o Karbowniku. Te dame atuty ma przecież Liquinhas i widać to gołym okiem.

Wymyślił Pan, aby Pekhart ruszył dupę i bardzo dobrze.
Zakładając, że Liquinhas e środku to na skrzydłach Kante/ Lopez i Wszolek.

I tu zaczyna się ból dupy Szanowny Panie. W proponowanym przeze mnie ustawieniu grałby klasyczni jeden defensywny pomocnik. I to jest pierwszy problem, a następne dwa to oczywiście stoperzy. Tak więc nie atak i skuteczność jest problemem, bo to można poprawić, ale perfekcyjna i uporczywa gra obronną że w sytuacji nierównej formy praktycznie całej formacji.

Niestety na teraz niewiele można pomóc, ale w zimie zmiany muszą być radykalne.

Wiem, że wyjdzie Pan na Pogoń dwoma defensywnymi pomocnikami i być może jest to uzasadnione.

Ja zmieniłbym reguły gry i wyszedł 1-4-3-3 jak niżej

Boruc
Juranovic, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenovic
Karbownik, Slisz, Liquinhas
Wszolek, Pekhart, Kante/Lopez

Niech się k..wa przestraszą. Najwyższy czas.

Pzdr
Pułkownik
 • 1 / 1
Czesiu lubi dużo mówić, ma gadane chłop
Ale przynajmniej w odróżnieniu od poprzednika, wiadomo o co mu chodzi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak będzie wygrywał to może gadać 24 na dobę
Pułkownik
 • 0 / 0
Ocenimy po jakimś czasie czy wie i czy gwiazdki będą wiedzieć. Niech gada ale jak dla mnie ważniejsze od gadania będą efekty
Kapitan
 • 0 / 2
Podobno ktoś u nas ze składu ma covid
https://futbol.pl/news/557446_Koronawirus_w_Legii_Warszawa_Mecz_z_Pogonia_Szczecin_zagrozony
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
"Zawodnik od ubiegłego tygodnia przebywał w domu bez kontaktu z pozostałą częścią drużyny" z TT Legii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Spoko, zagramy i wygramy :)
i tak przyjadą ogóry z jakiejś Litwy i pozamiatają w eliminacjach...
Kapitan
 • 7 / 6
twoj nick chłopcze mowi wszystko o tobie i napewno nie jesteś dzbanie kibicem Legii
Generał broni
 • 3 / 4
Taki wasz los, że ogory z Litwy was zamiatają.
Zgadza się, jestem bardziej hejterem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z Litwy to tylko małmazja :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Eliminacje nam na razie nie grożą