Josue Pesqueira Damian Sylwestrzak
fot. Marcin Szymczyk

Damian Sylwestrzak: Popełniłem błąd

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Canal+ Sport

17.09.2023 03:45

(akt. 17.09.2023 04:23)

Damian Sylwestrzak ukarał Josue drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło, że kapitan Legii wyleciał z boiska już w 42. minucie meczu z Piastem w Gliwicach (1:1). Decyzja okazała się niewłaściwa, gdyż faul popełnił Alexandros Katranis, nie Portugalczyk. Sędzia przyznał się do błędu, opowiedział o tej sytuacji w CANAL+ SPORT.

Ocena boiskowa na pewno okazała się niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia, zawodnik Piasta Gliwice zagrał piłkę i został później przystemplowany przez piłkarza Legii Warszawa. To była pomyłka w oglądzie, co doprowadziło do błędnej finalnej decyzji, dlatego że gracz gości nie powinien zostać wykluczony w wyniku drugiej żółtej kartki – mówił Damian Sylwestrzak.

To był trudny moment. Powiedziałem zawodnikom, że popełniłem błąd. Niestety, nic więcej nie można zrobić. Jesteśmy ludźmi, podejmujemy dużo decyzji na boisku. Najbardziej boli nas to, gdy mylimy się i to ma wpływ na mecz. Warto dodać, że w takiej sytuacji nie ma miejsca dla VAR-u, który mógłby skorygować decyzję, gdyż dotyczy ona drugiej żółtej kartki – tłumaczył 31-letni sędzia.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (140)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.