fot. Marcin Szymczyk

Damian Sylwestrzak: Popełniłem błąd

Maciej Ziółkowski

Źródło: Canal+ Sport

17-09-2023 / 03:45

(akt. 17-09-2023 / 04:23)

Damian Sylwestrzak ukarał Josue drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło, że kapitan Legii wyleciał z boiska już w 42. minucie meczu z Piastem w Gliwicach (1:1). Decyzja okazała się niewłaściwa, gdyż faul popełnił Alexandros Katranis, nie Portugalczyk. Sędzia przyznał się do błędu, opowiedział o tej sytuacji w CANAL+ SPORT.

Ocena boiskowa na pewno okazała się niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia, zawodnik Piasta Gliwice zagrał piłkę i został później przystemplowany przez piłkarza Legii Warszawa. To była pomyłka w oglądzie, co doprowadziło do błędnej finalnej decyzji, dlatego że gracz gości nie powinien zostać wykluczony w wyniku drugiej żółtej kartki – mówił Damian Sylwestrzak.

To był trudny moment. Powiedziałem zawodnikom, że popełniłem błąd. Niestety, nic więcej nie można zrobić. Jesteśmy ludźmi, podejmujemy dużo decyzji na boisku. Najbardziej boli nas to, gdy mylimy się i to ma wpływ na mecz. Warto dodać, że w takiej sytuacji nie ma miejsca dla VAR-u, który mógłby skorygować decyzję, gdyż dotyczy ona drugiej żółtej kartki – tłumaczył 31-letni sędzia.

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (140)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nie mogę się doczekać meczu, kiedy Vuko przyjedzie do nas. Będzie "przywitany" tak samo jak sam wypalił te niegodne słowa. Brak kultury osobistej na tak ważnej pozycji. Jeszcze nie dorósł do swojej roli. Nosi się maluczki, macha ręką - na nas?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przepisy o stosowaniu VAR natychmiast do zmiany
Pułkownik
 • 1 / 0
Każdy by się mógł pomylić, największa świnia to ten zawodnik co padł rażony piorunem.
Kapitan
 • 1 / 0
A nie mógł wyciągnąć czerwonej i wtedy sprawdzać? Co mówią przepisy po daniu jednej zoltej wczesniej? Mógł asekurować sie w najgorszym razie czerwienia dla tego pajaca z Piasta. To ja już wolę jak sędzia nic nie mówi, niż udaje głupa i przeprasza. Patologia. Slowa Kosty pelne klasy, ale jak młody i się uczy to może niech się uczy gdzieś indziej
Major
 • 1 / 0
Var widzi, boczny widzi, wszyscy mają słuchawki w uszach, wystarczy 2 sekundowe konsultacja, podpowiedź. Nie trzeba wyciągać kartki natychmiast. Chyba, że się stronniczo sędziuje. Nie raz się widzi, że sędzia gwizdze a kartkę daje po 15 sekundach.
Co nam to da że przeprosił, wynik meczu mógł być całkiem inny, to jest chore że nie może var interweniować w tak kluczowych momentach meczu
Kapitan
 • 0 / 0
A nie mógł wyciągnąć czerwonej i wtedy sprawdzać? Co mówią przepisy po daniu jednej zoltej wczesniej? Mógł asekurować sie w najgorszym razie czerwienia dla tego pajaca z Piasta. To ja już wolę jak sędzia nic nie mówi, niż udaje głupa i przeprasza. Patologia. Slowa Kosty pelne klasy, ale jak młody i się uczy to może niech się uczy gdzieś indziej?
Ściemnia, to było dogadane wcześniej
Major
 • 2 / 3
Nic się nie stalo, nie płakać, bo mleko się już rozlało. Błędy się zdarzały i będą zdarzać. Nie ma watpliwoscize sędzia Sylwestrzak wyruchał Legie bez mydła i maści, ale szlochanie nic nie zmieni
Podporucznik
 • 5 / 0
Młody jest, popełnił błąd, przyznał się. Percepcja zależy od miejsca obserwacji. Zasady Var nie pomogły przy tym zdarzeniu. Trudno, nie za każdym razem sędziowanie będzie sprawiedliwe.

Najistotniejsze, ze zremisowalismy niezwykle ważny mecz w niekorzystnych dla Nas warunkach. Kolejny ciężki, emocjonujący mecz, gdzie kończymy bez porażki, która byłaby usprawiedliwiona.
Mógł chwilę poczekać z kartką, na pewno otrzymałby podpowiedź z varu
Sędzia powiedział też, że bierze to na siebie ;)))
Puste slogany….
Jeżeli Legia przegra mistrza o 2 pkt to sędzia odda różnicę w nagrodzie miedzy pierwszym a drugim miejscem ?
Po co to ściemnianie ;)
Generał dywizji
 • 2 / 0
d**y dał również franiu na VARze
Mógł zawołać Sylwestrzaka do potencjalnej czerwonej i temat byłby z głowy…
Właściwie to powinna być tam już czerwona kartka, ale dla Alexandrosa Katranisa bo to była już jego trzecia symulka w tym meczu...
a dlaczego tak jest że sędzia pokazuje za brutalny faul żółtą kartkie zawodnikowi i interweniuje VAR i sędzia zmienia na czerwoną kartkie dlaczego nie może być odwrotnie
Generał dywizji
 • 4 / 2
Napiszę raz jeszcze.
Nie ma weryfikacji VAR za żółte kartki.
To głupi przepis bo druga żółta kartka to w rezultacie czerwo a VAR nie ma prawa interweniować. Tak tworzą się idiotyczne decyzję niektórych arbitrów.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Istnieje możliwość interwencji VAR gdyby dostał od razu czerwoną kartkę jako karę pierwotną.
Chłopie, ile można tłumaczyć .
Kiedy podjąłeś decyzje, że powinna być czerwona żeby można było zweryfikować zdarzenie? Po 10-20 godzinach czytając na ten temat 20 postów na forum?
Sędzia miał na to dwie sekundy!!! DWIE SEKUNDY !!! Na podjęcie decyzji z z tego co ON widział na własne oczy!! Żaden VAR SRAR tylko dwie sekundy tego co widział!!!! Czego nie rozumiesz?
Z jego perspektywy wyglądało że Josue faulował według wytycznych na żółtą kartkę ! W ułamku sekundy podjął decyzję , od której nie było odwrotu !!!
Raczej trzeba mieć pretensje do przepisów, które to dokładnie regulują!
A co by było gdyby wyciągnął czerwo, a VAR by tego nie zweryfikował?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Kamil
I o to właśnie chodzi..
Jeśli sędzia ma 2 sekundy na podjęcie decyzji o drugiej żółtej kartce i wykluczeniu zawodnika z gry , powinna istnieć możliwość weryfikacji VAR takiej decyzji. Kropka.
d. błędna identyfikacja (gdy sędzia napomina lub wyklucza niewłaściwego zawodnika przewiniającej drużyny). ....także w mysl tego punktu weryfikacji Var, zawodnik napomniany Josue był zawodnikiem niewłaściwym. Więc nie jest tak, że przy żółtej kartce Var nie interweniuje.
Kamil
Darky nigdzie nie napisał, że Sylwestrzak powinien dać czerwoną od razu.
Ależ ten Katranis uwijał się z bólu. Nie ma kary dla takich cwaniaków? Podobno w Anglii takie zachowanie jest karalne.
I jakoś Vuko zachowania swojego gracza nie komentował.
Vuko pinokio
Nawet nie Pinokio bo ten kłamie a tu chodzi o coś ważniejszego.
Za dużo dyskusji o VAR-ze, a za mało o sędziowaniu. Sylwestrzak chyba już kolejny raz chciał pokazać Josue, że to on rządzi na boisku. Katranis od początku faulował Josue i sędzia nawet dyktował wolne, ale nie zdyscyplinował greckiego prowokatora. Faul Katranisa na Josue i symulka Greka miały miejsce przy linii bocznej i tuż obok sędziego technicznego. Liniowy też był w pobliżu. Oni obaj widzieli wszystko jak na dłoni. Problem w tym, że Sylwestrzak natychmiast wyciągnął żółtą kartkę i od razu sięgnął po czerwoną. Taki gest szeryfa, strzał z biodra. Wystarczyłoby żeby Sylwestrzak nie działał w takim pośpiechu. Dwa słowa z asystentami i to Katranis dostałby żółtą kartę. Właściwie to powinien dostać od razu dwie, za faul i symulkę. Problemem Sylwestrzaka jest albo jego porywczy charakter, albo młodzieńcze przekonanie o nieomylności. Tak czy siak, powinien odpocząć od sędziowania.
Podnosiłem to już w kilku wpisach, zauważając - podobnie jak TY - że sędziowie liniowy i techniczny byli tuż koło miejsca domniemanego faulu. To nie jest prawda, że Sylwestrzak miał jedynie dwie sekundy na werdykt. Mógł śmiało skonsultować to z pozostałymi sędziami; widzimy takie obrazki w transmisjach telewizyjnych. I sądzę też, że mógł nieformalnie zapytać VARowców jak to wyglądało z ich strony.

Ale szczawik Sylwestrzak wolał przygwiazdorzyć. On jako Marciniak bis. Błyskawiczny, samodzielny i nieomylny. Zamiast - nikomu niepotrzebnych - przeprosin powinien trybuny sprzatać przy Ł3 po meczach, do końca sezonu 2023/24.
dlaczego nie wprowadza systemu punktacji sedziow przez kluby? na koniec sedzia/sedziowie ktorzy bili najslabsi spadaja i sedziuja lige nizej. najlepsi dostaja awans bonus finansowy. dodatkowo kazdy klub moze przed sezonem wykluczyc z sedziowania swoich meczow 1-2 sedziow. bledy beda sie zdarzaly, ale tak mozna wykluczyc najslabsze ogniwa i nie byc zdanym na lesnych dziadkow i ich obserwatorow, ktorych wiekszosc i tak juz z racji wieku nie dowidzi.
A Ty tak poważnie?
Na każdego wygranego, przypada przegrany.
Legia daje -1, Piast daje + 1 Bilans = 0
Wyjaśnij mi proszę czy on spada , czy zostaje w lidze , bo nie ogarniam :-)
On i jego asystenci...
Patrzy ten liniowy jak sroka w gnat i ch.ja widzi, a ma sytuacje jak na patelni.
Jeszcze więcej ich tam. Każdy ślepy.
Sylwestrzak i tak h.u.j. Ci na imię
Powinieneś za takie sędziowanie zostać zawieszony na kilka spotkań
A przepisy powinny być zmienione i w takiej sytuacji z Josue sędzia powinien korzystać z Var aby tą kartkę mógł anulować
Sierżant
 • 3 / 2
Nie przesadzajmy z oskarżaniem o korupcję. To poważne oskarżenie. Myślę że to był błąd i dobrze ze potrafił przeprosić. Odbieram Sylwestrzaka za młodego sędziego, jeszcze dość słabego, któremu brakuje jeszcze charyzmy. Próbuje zbudować szacunek rozdając kartki i im bardziej znaczącego piłkarza ma przed sobą tym szybciej wyciąga kartonik. Prawdopodobnie za radą starszych kolegów by nie pozwolił "wejść sobie na głowę".
Generał
 • 4 / 1
Za dużo tych wałków na Legii tych samych sędziów i dziwne w tym czasie stawki u buka żeby przejść koło tego obojętnie.
Kapitan
 • 3 / 0
Słaby sędzia i tyle. Do tego albo bardzo nie lubi Legii albo ktoś mu dobrze płaci za takie sędziowanie. Jędza też wyleciał z Koroną za 2 żółte, tylko tam nie powinno być pierwszej. Druga była zasłużona. Może ktoś się powinien temu bliżej przyjrzeć... No i
Oscar dla tego grajka Piasta.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Dlatego pismo o nieprzydzielone takiego sędziego. Albo zawieszenie
Kapitan
 • 2 / 1
Teraz przez Ciebie Josue dostanie z 5 tys kary i ze 2 mecze od leśnych dziadków za prowokacje do turystów na trybunach. Nie udało się zabrać 3 oczek na boisku to dopie.rdolą w ten sposób
Kapitan
 • 5 / 1
Wiedziałeś że ma żółtą kartkę to trzeba była kilka sekund dać sobie do namysłu. W tym czasie z varu by cię poprawili. Chyba że tak miało być i kasa się zgadza
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Teraz pacanie twoje kalanie się psu na budę
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Zły to Sylwestrzak, co psu (na) budę kala...
Kapitan
 • 4 / 0
Mnie też zastanawiały kursy przedmeczowe że Piast był faworytem .... Druga sprawa to taka że gdy o tytule zadecyduje punkt to kto nas przeprosi ?
Generał
 • 5 / 1
Boli ich ze Legia nie przegrała meczu od czasu właśnie gry z Piastem (poprawcie mnie jak się mylę) więc chcieli zatoczyć koło ale qrwom się nie udało boli ich i to bardzo brak porażek Legii w lidze. A mnie najbardziej boli że u buka faworyt meczu był niżej notowany od zespołu z dołu tabeli, to jest zastanawiające. Ktoś skasował sporo kasy,może kiedyś się dowiemy kto to taki .
Generał
 • 3 / 1
To jak panowie wystarczy powiedzieć przepraszam i wszystko ok,no nie Sylwestrzak cwelu oddaj kasę za ten mecz bo nieuczciwe zarabiłeś te pieniądze, ciekawe były też kursy u buka, ja wam mówię to kwestia czasu i ten Frankowski Sylwestrzak i ktoś tam jeszcze się wysypią jeden cwel z Torunia drugi cwel z miną s****cego kota uczesany jak psychopata kręcą lody tylko pytanie kto tymi cwelami steruje, to jest SKANDAL że gdy tylko ci panowie pokazują się na naszych meczach dochodzi do takich wałów ,czy są w Polsce dziennikarze sportowi?bo Legia jest szczuta od lat a tyle jest gadki szmatki o graniu fer itd,A może jest tak że to Legia więc można w nią walić to wtedy trzeba się zastanowić czy to wszystko ma sens, uje z c+ żeby nie Legia gdzie większość abonamentów posiadają kibice Legii to piszczelibyście z biedy to samo tyczy się klików w innych gównianych mediach sportowych. Ktoś musi uderzyć w to towarzystwo poznańsko pzpnowskie bo to tam szczują najbardziej na nas ,to tam najbardziej skorumpowani ludzie plują nam w twarz.
Marszałek Polski
 • 6 / 0
No i tu się sylwestrzaku mylisz i to już jest w ogóle twoja dyskwalifikacja bo nawet przepisów nie znasz. Zatem odniosę się do ostatnich twoich słów z wywiad. Mogłeś poprosić var o sprawdzenie lub sam do niego podejsc interpretując faul na potencjalną czerwoną kartkę z miejsca a nie drugą żółtą. Przecież wtedy Var ci przysługuje. Ale ty wolałeś iść swoją drogą i przy kozaczyć nie będąc pewnym albo …. no cóż, to już twoje sumienie. ŻENADA!
Do tego trzeba chęci, a trudno o takie, jak jeszcze na varze siedzi Frankowska. Var jak najbardziej zrewolucjonizował sędziowanie, błędów jest zauważalnie mniej (wystarczy przypomnieć sobie eliminacje LKE do 3. rundy), ale wymaga drobnych poprawek. Tu nie ma co rozmyślać - jeżeli zawodnik otrzymuje drugą żółtą kartkę, var musi wchodzić z automatu. Tylko tyle i aż tyle.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
Błąd to można popełnić nie podnosząc deski podczas sikania w toalecie a to co ty zrobiłeś to jest zwykły wałek i najgorsze sędziowanie jakie widziałem w życiu.
Dawno temu był mecz w PP - Legia - Górnik Zabrze. W regulaminowym był remis z przewagą goli na wyjeździe dla Legii, wtedy sędzia uznał, że bramki na wyjeździe nie liczą się podwójnie i zarządził dogrywkę i później karne.
W karnych lepsza okazała się Legia, ale mecz ewidentnie był gwizdany pod Górnika. Chyba nawet karnego powtarzali niestrzelonego (tu nie mam pewności).

Ten mecz był największym wałem jaki widziałem przez 20 lat kibicowania.

Teraz mamy nowy trend, piłkarze Legii są karani za to że są lepsi od innych. Dostają kartki za to, że zostali sfaulowani.
Czekam na kartki za bycie na spalonym, na 3 rożne i karny (tylko dla przeciwników), kartki za 3 celne zagrania z rzędu i za każdy strzał w światło bramki.

Nagonka na Josue graniczy z absurdem. Wszyscy przyjęli, że trzeba go usunąć z boiska.
Tak długo jak sędziowie nie będą karać prowokatorów to nie będziemy mieć w Polsce piłki na poziomie przynajmniej Belgii. Piłkarze powinni skupić się na grze w piłkę, a nie na utarczkach słownych, szczypaniu, szarpaniu, kopaniu po nogach i zapasach.
Ale mamy Węgrzynów, Mielcarskich, którzy uważają, że to jest piękno footballu, a później męczymy się z Wyspami Owczymi i dostajemy baty od Albanii...
To był mecz z 13 kwietnia 2005
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie.
Generał broni
 • 2 / 0
Szkoda, że od razu nie pokazał czerwonej, wtedy historia potoczyłaby się całkiem inaczej. Wiem... nie był to faul na czerwoną, ale wtedy jest większe pole do manewru dla sędziego wg obecnych przepisów.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
To była przemyślana decyzja z drugą żółtą.
Generał broni
 • 0 / 0
A odnośnie sędziego na VAR-ze. Hmmm... skwituję to znanym przysłowiem - "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Skoro taki np. Frankowski jest notorycznie wyzywany przez kibiców, to siłą rzeczy nie będzie się wychylał, bo po co. Jak się kogoś zwyczajnie nie lubi, to nie wychodzi się przed szereg, nieprawdaż?
Generał
 • 1 / 1
w tym meczu sędzia nie miał wielu przemyślanych decyzji
nie panował nad meczem i próbował ratować sytuację kartkami co najczęściej kończy się źle
słaby mecz sędziego pozostało mieć nadzieję że wyciągnie z całej sytuacji jakieś wnioski
Kapitan
 • 2 / 0
Sędziowie nie są od bycia lubianym lub nie. Oni maja płacone za robotę a nie za swoje sympatie. Jeśli tak jest jak piszesz to powinno to go zdyskwalifikować z jakiegokolwiek sędziowania
Dla wszystkich rozgrzanych głów, proponuje sobie odpowiedzieć na proste pytanie. Jak szybko od zdarzenia wstałem i krzyknąłem Czerwo dla Josue!!!!. Nie jestem pewien żółtej, a czerwo pozwoli VAR analizować zdarzenie. Wiem :-), dwanaście , dziesięć godzin po przeczytaniu dziesiątek postów na forum :-).
Sędzia miał dwie sekundy i prawdopodobnie z jego natychmiastowej oceny żółta dla Josue! Później to już sekwencja nieodwracalnych zdarzeń. Dziękuje za uwagę :-).
Generał broni
 • 0 / 2
To samo przed chwilą napisałem. Widocznie razem czerpiemy z tego samego źródła energii . ;)
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Var cały czas jest na łączach z głównym arbitrem i gdyby chcieli to by go poinformowali że faulu nie było. Tak czysto koleżeńsko nawet, więc włóżmy pewne teorie między bajki. Wystarczy sobie obejrzeć ten cykl C+ gdzie sędzia jest na podsłuchu i relację z Varem, która jest prowadzona non stop i cały czas Var podpowiada.
Generał
 • 1 / 1
Może coś z niego będzie , ma odwagę przyznać się do błędu i przeprosić a to w tym środowisku często się nie zdarza

do przykładu symulant nie zdobył się na chwile refleksji, zapewne jest z siebie zadowolony koledzy z drużyny są z niego dumni a trener pochwalił oszusta

Sędzia popełnił błąd, skrzywdził nas , pozbawił dwóch pkt ale ma sumienie reszta gdyby im na to pozwolić bez mrugnięcia okiem zrobili by każde świństwo dla pieniędzy i wyniku włącznie z handlem meczami przy szumnym ględzeniu o honorze w wywiadach
Bez zmiany mentalności, bez likwidacji kultu oszustwa jest tylko kwestia czasu powrót do masowego handlu meczami
Pułkownik
 • 0 / 0
Wszystko prawda, ale nie można mówić, że pozbawił nas 2 punktów. Wcale nie jest powiedziane, że Legia grając w komplecie ten mecz by wygrała. Za to z pewnością utrudnił wygranie tego meczu. Teraz ważne jest, żeby komisja PZPN zebrała się na tyle szybko, żeby unieważnić kartkę przed grundolami. Tu zagwozdka. Co będzie jeśli ta kartka zostanie unieważniona po meczu. Czy wtedy mimo że z Zabrzem nie zagra, to nadal będzie miał na stanie 3 żółtka?
Generał
 • 1 / 1
patrząc na drugą połowę można z dużym prawdopodobieństwem napisać że pozbawił nas dwóch pkt , jego decyzje miały wpływ na przebieg spotkania
Pułkownik
 • 0 / 0
Miały, ale ściśle mówiąc to by nas zwycięstwa pozbawił np nie uznając prawidłowej bramki w ostatniej akcji meczu :).
Generał broni
 • 2 / 1
I kto by pomyślał, że powyższa przedmeczowa fotka będzie zawierała głównych aktorów sobotniego spektaklu.
Chorąży
 • 1 / 1
Bez problemu mógł zażądać VARu mówiąc, że trzeba sprawdzić, Josuemu nie należy się czerwona kartka. Sprawdziłby i musiał odszczekać.
No w sumie mógl tak powiedziec - zolta czy bezposrednio czerwona i wtedy wkracza VAR. Byl przekonany o zoltej....Josue sam sobie na takie traktowanie niestety zasłużył...przeciwnicy o tym wiedzą...
Tak czy siak dobrze ze przeprosił, ale wynik meczu wypaczył...
Tak, Josue sobie zasłużył… na bycie karanym za to, ze był faulowany…
Generał dywizji
 • 0 / 3
Dario-jakby nie otrzymal wczesniej kolejnej glupiej kartki za pyskowki -popychanki to nie byloby tej afery.Czego jeszcze nie rozumiesz?
Chorąży
 • 1 / 0
tp69: Jak to by nie było? Josue został ukarany za to, że przeciwnik brutalnie go sfaulował! To jest afera, niezależnie od wymiaru kary!
Spoko, przeprosił, zapominamy. A nie, czekaj. Jak nam zabraknie np. 2 pkt do mistrzostwa, to klub zarobi jakieś 10 mln mniej. Będzie w tym wina w jakimś stopniu tego sędziego. Nie w całości, ale jakaś będzie. Bardzo jestem ciekawy tego, co wymyśli komisja… choć wielkich nadziei nie mam. Jak potrącisz pieszego na pasach, to przepraszam nie wystarczy…
Te wasze porównania są mocno z doopy.
Prawda jest taka ze 11 na 11 wcale nie dominowalismy. Z Puszcza czerwonej nie bylo a tez przywiezlismy 1:1. Musimy się bardziej mobilizowac na wyjazdach
Dlatego pisze, ze nie będzie to wyłącznie wina sędziego. Z doopy to jest przechodzenie po tej decyzji do porządku dziennego i twierdzenie, ze samo jesteśmy sobie winni, bo z Puszcza się nie udało.
Kapitan
 • 1 / 0
Dokładnie Dario123
Ja pisałem wcześniej, zbij szklankę i powiedz przepraszam to może się sklei.
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
To, że się przyznał to plus, ale go całkowicie nie usprawiedliwia.
Nie mógł widzieć że Josué fauluje, bo nie faulował.
W najlepszym (dla niego) przypadku mógł nie widzieć co się stało, więc nie powinien wyjmować kartki.
Var poza formalnymi interwencjami podpowiada też nieformalnie. Tam siedział Frankowski, któremu ta pomyłka była na rękę, niemniej mógł się go dyskretnie zapytać.
Jestem przekonany, że w drugą stronę taka „pomyłka” by się nie zdarzyła.
To nie pierwszy raz, kiedy Sylwestrzak się „myli” w meczach Legii.
Powoli Sylwestrzak dołącza do ”galerii gwiazd”: Musiał, Małek, Złotek, Frankowski.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Trudno się nie przyznać do czegoś co widziała cała Polska. To już byłby zupełnym imbecylem jakby się nie przyznał. To był mus a nie jego dobra wola i chęć przeprosin.
Generał broni
 • 0 / 0
Nie takie rzeczy cała Polska widziała....
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Sylwestrzaku, to o tobie:
https://www.youtube.com/watch?v=gpJNbnWyihQ
~LOCZEK’77
 • 3 / 0
Plus tego jest taki że LEGIA grała w 10 przeciw 12 i dała radę…
Otoz to, i tu trzeba sie dopatrywac pozytywow
Generał broni
 • 0 / 0
Przecież takie ustawienie trenowali... ;)
Chorąży
 • 4 / 2
Zapłacili za wykartkowanie Josue? Wywiązał się. Czego chcecie.
Najgorzej ze teraz kazdy u siebie bedzie tak gral.
To baranie pokaż bezpośrednio czerwoną jak nie masz pewności i pozwól uratować sobie tyłek VARowcom.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Otóż to. Były co najmniej 2 wyjścia z tej sytuacji. Pokazanie czerwa i sprawdzenie na VARze albo sprawdzenie na VARze potencjalnego czerwa dla zawodnika Piasta.
Nie byłoby kontrowersji
Macie rację, ale w obydwu przypadkach jest to „obejście na gazomierz”. Przede wszystkim z d..py jest ten przepis. Po to mamy VAR, aby można było prowadzić weryfikację wydarzeń kluczowych dla meczu. Wykluczenie zawodnika z gry przez sędziego jest takim wydarzeniem. To czy dzieje się to na podstawie bezpośredniego czerwa czy drugiej żółtej kartki jest sprawą wtórną.
Mamy sytuację, w której zawodnik Piasta fauluje i to na żółtą kartkę. Nie zostaje za to ukarany. Karą zostaje objęty zawodnik faulowany w konsekwencji czego opuszcza boisko. Wszyscy mogą to zweryfikować (z kibicami włącznie). W przeciągu kilku sekund wiadomo, że to gigantyczny babol, ale ch..j, przepadło bo Sylwestrzak ma rękę szybszą od rozumu,
Co to ma wspólnego ze sportową rywalizacją?…
Dodam jeszcze, że na podstawie tego przypadku ciało odpowiednie za ten chory regulamin natychmiast powinno przeprosić za wypaczenie wyniku rywalizacji i momentalnie modyfikować przepis.
Invictus gdyby każdy mogł sprawdzac sobie zoltą mecze trwalyby po 200minut
Generał brygady
 • 3 / 0
Nie każdą żółtą, tylko żółtą powodującą w konsekwencji czerwoną.
Misiek,
Czy ja napisałem choćby słowo o sprawdzaniu każdej żółtej kartki?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zegrze , to nie takie proste.
Nie ma weryfikacji VAR za żółte kartki.
Idiotyczny przepis bo druga żółta to w efekcie czerwona.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Pół roku odpoczynku od ekstraklasy i kasa na cele charytatywne.
Major
 • 4 / 2
Sylwestrzak tak pięknie prawisz, to powiedz jeszcze ile dostałeś za tą Twoją pomyłkę ??? ps. prawie się wzruszyłem tłumaczeniem tego nieudacznika :/
Bo ty jestes cyborg i sie nie mylisz ?:)
To wszystko wspaniale i prawie się nabrałem na smutniutką minę sedziego Sylwestrzaka tak samo jak prawie się nabrałem na smutniutkie miny polskich piłkarzy po meczu z Albanią. Z naciskiem na słowo prawie. Brakuje w tym całym wywodzie prośby do komórki sędziowskiej w PZPN, żeby go nie wystawiali na mecze Legii, bo nie umie tedy od pierwszego gwizdka przestać drukowac przeciw Legii. A w kwestii tekstu "dobry wieczór, jeżeli mogę powiedziec, że dobry" - dla Ciebie Sylwestrzak zły, bo nie możesz zameldować przekręcenia Legii na 3 punkty.
On to widział jakoś zza pleców zawodników, do tego z pewnej odległości. Ale ma jeszcze liniowego, technicznego.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
On nic nie widział tylko sugerował się grą aktorską
To nie byl blad tylko druk w czystej postaci. Masz wielkie plecy ze przed 30 sedziujesz w eklapie. W Zabrzu tez drukowales na potege
Generał dywizji
 • 3 / 0
Ten przepis ze var nie moze pomoc jest bez sensu
To za co oni tam biorą kase w tym wizie!
Sytuacja miala wplyw na losy meczu
Nie mozna w skuchawke piwiedziec "popelniasz blad faulu nie bylo"?
To glupie
Generał dywizji
 • 3 / 0
No cóż ja jestem dość tolerancyjny gdy ktoś przeprasza. Ale to wypacza mecz. Muszą się zmienić przepisy odnośnie VAR w takich sytuacjach.
To było nawet gorsze od niesłusznie podyktowanie karnego.
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Gówno mnie twoje przeprosiny obchodzą ślepy czarnuchu mogłeś skonsultować z bocznym zagrać na czas i pewnie dostałby info na słuchawkę że nie było faulu błaźnie
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Można zrobić więcej bo "cała Polska widziała" ten "piłkarski Smoleńsk" i mecz należy powtórzyć od momentu MEGA złodziejskiego wałka, który widzieli wszyscy i nawet o tym poświadczyli w mediach oprócz oczywiście złodzieja. Legia powinna tez zażądać twojego i śmiecia frankowskiego odsunięcia na zawsze od spotkań Legii bo po prostu NIE MA w was za grosz uczciwości.
Natomiast swoje przeprosiny wsadź sobie w d**e złodzieju i oby cię karma dopadła jak najszybciej.
Kapitan
 • 3 / 1
Sylwestrzak, powinieneś przestać być sędzą piłkarskim, zostań grabarzem tam jak popełnisz błąd to obiektowi pomyłki będzie wszystko jedno.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Powinno być dzisiaj wysłane pismo żeby ten marny drukarz nam już nie sędziował
Panowie, a to wy tacy nieomylni całe zycie ?
Kapitan
 • 6 / 1
Damianek to zawsze na meczach taki wyczesany. Widać, że prosto od Fryzjera.
Słaby to sędzia, jednak prawda jest taka ze za chwilę Legii nie będzie komu sędziowac
Generał
 • 1 / 0
Martwi Cię to ? Bo mnie nie.
Kapitan
 • 0 / 0
Rzecz w tym, że to wcale nie jest słaby sędzia, tylko głupi, bo wymyślił, że zrobi karierę schlebiając tym, co nie lubią Legii. Myślał, że będą o nim mówić, że to "ten sędzia, co nie sprzyja Legii- jedyny uczciwy w lidze". A wyszło jak zawsze. Prowincjonalny drukarz.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Wszyscy wiemy jak Frankowski kocha Legie!!!!!!
Generał broni
 • 0 / 0
Skoro kibice darzą go taką "sympatią" to się odwzajemnia. A że ma jakąś tam władzę...
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Pytanie jest takie jaka kara będzie dla niego. Według mnie, minimum 2 miesiące odsunięcia od sędziowania i zakaz sędziowania Legii!
Porucznik
 • 7 / 0
Var mógł przywołać Sylwestrzak bo faul Katranisa miał potencjał na czerwo. Spokojnie mógł sędzia wyrzucić Greka szczególnie biorąc także pod uwagę jego teatr, niesportowe zachowanie poprzez udawanie faulu. No ale na Varze nie kto inny jak Frankowski.

Ciekawe czy komisja zawiesi Greka za niesportowe zachowanie, oszustwo oraz faul nadający się na czerwo.

Mega irytujące jest to działanie przeciw Legii, szczególnie wkurza kara dla Josue za niewinną cieszynkę wykonaną na własnym stadionie, która była ukłonem przed obrażająca go niemiłosiernie grupą tzw kibiców drużyny przyjezdnej.
Widzieliście stawki w LV Bet ba początku meczu na bandzie stadionowej? 2.30 na Piast, 3.05 na Legię. Jak to możliwe ze wg bukmacherów to Piast był faworytem (Legia wicemistrz i lider tabeli, Piast wygrał w tym sezonie tylko jeden mecz). Mogło stać się tylko tak w przypadku gdy ktoś postawił duże zakłady na Piast. Przypadek????
Może w ramach przeprosin odwołać karę dla Josue na następny mecz...
Pułkownik
 • 4 / 0
Regulamin interwencji VAR należy poszerzyć o punkt - rażący błąd sędziego mający wpływ na wynik spotkania.
Modelowy przykład dla FIFA
- swoją drogą...ta parówa faulujący Josue i zwijająca się z bólu powinna być ukarana przez komisję ligi
Pułkownik
 • 3 / 1
Wystarczy na wzór siatkówki sprawdzać takie sytuacje jak wczorajsza na życzenie trenera. Na przykład 2 czelendże na mecz albo przykładowo 10 na sezon.
Pułkownik
 • 2 / 0
Zgadza się, powinna być możliwość odwinięcia takich sytuacji.
Sylwestrzaka wina w tym wszystkim taka, że za dużo Piastowi pozwolił bez kartek.
Pułkownik
 • 4 / 4
Byłem wściekły na gościa, ale zachował się z klasą. Przeprosił, bo tylko tyle mógł zrobić. Musiał dźwigać sędziowanie drugiej połowy patrząc w oczy piłkarzom Legii i wiedząc, że zrobił taki błąd.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Ustawił mecz i uj bez echa. Czym się to różni od np ustawienia meczu w inny sposób np przekupieniem jakiegoś piłkarza?
Powinien zostać wyyebany na pół roku z ekstraklasy i tyle. A tak zaraz to z niego zrobią kozła ofiarnego. Legia powinna się odwołać po pierwsze od kartki-parodii dla Josue który dostał ją za to że był faulowany, a po drugie o nie dostawanie tego sędziego na swoje mecze.
Ale Ty masz płytkie myślenie.
Sędzia popełnił błąd , przyznał się do tego. Co jeszcze może zrobić? Człowiek to nie maszyna stanów 0-1. Zdarzenie które trzeba ocenić ze swojej perspektywy w sekundę, może być niemożliwe do podjęcia prawidłowej decyzji. Tylko skąd Ty możesz o tym wiedzieć?
Gdybyś sam otarł się o sport na trochę wyższym poziomie to może zdałbyś sobie z tego sprawę.
W Twoim płytkim myśleniu sędzia przekręcił gówno mecz , żeby sobie narobić kłopotów na kilkanaście miesięcy… Nie przyjdzie Ci do głowy że to świadome działanie, dla niego było by kompletnie idiotyczne?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Co może zrobić? No np skoro wiedzą że to wielbłąd to sprawdzić akcję pod kątem czerwa dla Kirkesova czy jak mu tam.
W toku VARu okazuje się że faul zawodnika piasta nie jest na czerwo. A przy okazji anulują Josue kartę.
Proste. Ale po co? Lepiej wypaczyć mecz a później powiedzieć "hehe sorry zdarza się, przeprosiłem".
To nie jest liga szóstek w rywalizacji powiatowej
Znaczy Ty to wiesz po 24h namysłu, sędzia miał dwie sekundy na podjęcie decyzji !!!
A swoją drogą Josue sam stał się zakładnikiem takiej sytuacji , bowiem nie raz powinien wylecieć z boiska za swoje zachowanie, co umknęło sędziemu, a co potem oglądał sobie na powtórkach. Nie dziwne potem że każdy sędzia jest na niego uczulony.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oj już nie gadaj że 2 sekundy. Czasami te przerwy z barem to dobre kilka minut zajmują
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z varem *
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Pan Sylwestrzak doskonale wiedział, że jak da czerwoną, to zainterweniuje VAR - więc dał żółtą...
Bardziej zastanawia mnie co pała Frankowski robi na Varze
~Wieliczka
 • 4 / 1
Panie Sylwestrzak taki błąd ustawia mecz , na tym poziomie takie błędy zdarzyć się nie mogą !!!
Jest Pan jedyną osobą która faul widziała !!!
W konsekwencji Pana głupoty kolejne kartki !!!
Gdzie Pana reakcja na skandaliczne zachowanie(udawanie) zawodnika Piasta ?
Pana obrona: że błędy się zdarzają itd..... człowieku , komu te teksty !
Twoje przepraszam jest tyle warte co decyzja która podjąłeś !!!
Dość nieudaczników na w polskiej piłce !!!
Generał
 • 3 / 2
Sylwestrzak to oddaj kasę za ten mecz i przeznacza na jakiś szczytny cel bo to są pieniądze nieuczciwie zarobione,stać cię na to bo słowo przepraszam dzisiaj nic nie znaczy każda świnia tego się nauczyła, oddaj kasę i pokaż że masz klasę wtedy powiem ze masz jaja i faktycznie to był tylko twój głupi błąd.
Gdyby był faul i byś chłopie nie gwizdnął to var mógłby interweniować w sprawie ew czerwonej kartki a tak nie mógł więc lepiej było nie gwizdnąć niż popełnić bląd osłabiając zespół karać bez sensu zawodnika oraz spowodować tą decyzją zamieszanie i kolejne kartki w tym czerwoną dla kierownika drużyny...jeszcze jeden błąd bo za ,, Pasolini,, gracz Piasta powinien zobaczyć kartkę żółtą...inna sprawa że sędzia Sylwestrzak w ekstraklasie wypaczył wyniki 15 spotkań a rok temu też prowadził mecz Piast.Legia pokazał 9 żółtych czerwoną dla Ślisza i wyrzucił na trybuny kogoś z ławki ...taki to sędzia a wczoraj mieliśmy jeszcze na var Frankowskiego do kompletu
~Franz
 • 5 / 0
A mówią że słowa "proszę i przepraszam" mają magiczną moc, ale cóż z tego jeśli zabrał Legii dwa punkty, bo ten mecz mogliśmy wygrać spokojnie. Pan Sylwestrzak popełnił w tym meczu nie jeden ale całą serię błędów. Na początku pozwolił na ostrą grę bez jego reakcji, a później jak uświadomił sobie swoje babole popadł w amok i zaczął rozdawać kartki na lewo i prawo ile wejdzie, tyle że to nie ilość kartek naprawia sytuację, a sprawiedliwy ich rozdział. Dziwią mnie tylko dwie sytuację, pierwsza to skoro już dochodzi do wprowadzenia VARu na boiska aby zniwelować błędy sędziowskie które się zdarzają, to dlaczego nie można dopasować do tegoż VARu racjonalnych i życiowych przepisów i dopisać punkt, że VAR może zostać użyty w przypadku rażące pomyłki sędziego, bo niby co, ci sędziowie są nieomylni i zaszkodziłoby to ich reputacji? A druga sprawa jaka mnie zdziwiła i zasmuciło to postawa Vuko, nie spodziewałem się oczywiście że będzie przeciwko drużynie której jest trenerem, ale widać było, że się nakręca i podbija piłeczkę, no i zachował się bardzo nie elegancko nie podając Koście ręki po meczu, widać że był sfrustrowany kolejnym brakiem 3 pkt na własnym boisku. Wczoraj w moich oczach stracił bardzo dużo, pomimo że go wcześniej bardzo lubiłem.
Lubisz drukować.
Cwaniaczek. VAR-u nie miełeś? Mecz od początku ustawiony. Vuko od początku kazał grać swoim drewniakom „w kochę”, bo wiedział, że sędzia jest zblatowany. Jednym słowem wy…laj ze swoim „przepraszam” drukarzu-palancie. A swoją drogą Josue nie powinien się nabierać na takie numery. Wszystkie kołki w lidze wiedzą, jak łatwo go załatwić.
Generał
 • 3 / 0
To co twoim zdaniem ma robić Josue na boisku? Stać nie grać bo jaj dotknie piłkarza to wyleci, o czym ty piszesz, z większością twojej wypowiedzi się zgadzam ten mecz był ustawiony i idę o zakład że fryzjer ma się dobrze, teraz mam pytanie gdzie są dziennikarzyny krzycząc o piłkarskim Smoleńsku.
Jaki ustawiony,co to za bzdury. Fatalne sedziowanie i tyle.
To na co jest ten j****y Var jak nie można sprawdzić sytuacji?
No tak Sylwek, ale ty decyzję podjąłeś na czuja i być może kierując się uprzedzeniami do Jozue, a nie tym że widziałeś dokładnie sytuację. Zasugerowałeś się też aktorstwem zawodnika Piasta i na tej podstawie oceniles kto komu stempel zrobił. Takie rzeczy to parę lig niżej, a nie w ekstraklasie. Nie widziałeś co się stało, to nie dajesz kartek. Asystentów też masz wybitnych, skoro ani boczny ani główny nic nie widział i nie podpowiedział.
* techniczny
Generał
 • 4 / 0
Czlowieku ty ciągle popelniasz błędy kiedy nam sedziujesz to nie pierwszy twój błąd przeciwko nam ,jesteś słabym skorumpowany sędzią ktiry gra u buka i dlatego powinieneś stracić ta robotę.
Podsumowanie, je.ać PZPN
Kolejny antylegijny sędzia
To nie był błąd a premedytacja i zimna krew. Od początku tolerowsłeś faule i prowokacje obliczone na reakcje naszych a Josue w szczególności. I czekałeś na okazje by dac pierwszą i zaraz drugą żółtą. Równolegle Piastowi pozwalałes tezbna bezczelne symulki tak by mieć pretekst do swojego bandyckiego kręcenia.

Gdybyś chciał uniknąć tego "błędu " to dałbyś sobie szanse na konsultacje z asystentami i Frankowskiemu na Var.

Nie jesteś nieudacznikiem, ktory w swej bucie i arogancji sie pomylił.

Jako ze to kolejny raz to jestes parszywym zlodziejem, niszczacym pracę wielu ludzi, tajze tych wszytkich dokladajacych swoja cegiełkę do budowy poziomu i zainteresowania ekstraklasa.
Kapitan
 • 0 / 0
100% racji. Jędzy też dał kartki z doopy.
Ciekawe jak nas przeprosi gdy zabraknie nam tych dwóch punktów na koniec sezonu.