Mateusz Szczepaniak

Debiuty Chodyny, Szczepaniaka i Majchrzaka w Legii

25.07.2024 22:26

(akt. 26.07.2024 03:07)

Mateusz Szczepaniak, Kacper Chodyna i Jordan Majchrzak zadebiutowali w pierwszym zespole Legii w czwartkowym meczu domowym z walijskim Caernarfon (2. runda el. Ligi Konferencji). Pierwszy pojawił się na murawie w 56. minucie (za Luquinhasa), drugi w 64. (za Pawła Wszołka), a trzeci w 72. (za Marca Guala).

Mateusz Szczepaniak (skrzydłowy; rocznik 2007) trafił do "Wojskowych" w połowie 2020 roku. W minionym sezonie wystąpił m.in. 9 razy w CLJ do lat 19 (4 bramki, 1 asysta) i zadebiutował w III-ligowych rezerwach, strzelając gola na 1:0 w przegranym spotkaniu z Legionovią Legionowo (1:3), w 1/4 finału mazowieckiego Pucharu Polski. Ostatnio zdobył złoty medal MP juniorów starszych, został wicemistrzem Polski U-17, a także zagrał 4 razy na EURO do lat 17. Miał asystę przy bramce Blaza Kramera na 5:0 w meczu z Caernarfon.

W poprzednim sezonie Kacper Chodyna (rocznik 1999; wahadłowy) wyrósł na kluczowego piłkarza Zagłębia Lubin i jednego z najlepszych w lidze. Zagrał 34 mecze (33 w Ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski), występował na prawym skrzydle, zajął 4. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej (7 goli, 10 asyst) w najwyższej klasie rozgrywkowej (za Erikiem ExpositoKamilem Grosickim i Ilją Szkurinem). Był brany pod uwagę przy powołaniach do reprezentacji, o czym mówił selekcjoner Michał Probierz, ale ostatecznie nie załapał się do kadry na EURO 2024. Asystował przy bramce Claude Goncalvesa na 6:0 w meczu z Caernarfon.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004) spędził miniony sezon na wypożyczeniu w Puszczy Niepołomice. Zagrał 21 meczów (19 w Ekstraklasie, 2 w Pucharze Polski; 779 minut; 1 gol; 4 żółte kartki). Miałby na koncie pewnie więcej spotkań, ale dopadły go problemy zdrowotne zarówno pod koniec 2023 roku (złamanie obojczyka), jak i po kwietniowym występie z Lechem Poznań, w którym zdobył bramkę. W letnim okresie przygotowawczym trafił trzy razy do siatki w barwach Legii. Miał asystę drugiego stopnia przy golu Goncalvesa z Walijczykami.