Kosta Runjaić Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1

Drużyna Runjaicia liderem Serie A

16.09.2024 23:00

(akt. 16.09.2024 23:02)

Kosta Runjaić ma za sobą świetny początek pracy we Włoszech. Jego Udinese jest liderem Serie A po czterech kolejkach ligowych.

Kosta Runjaić został trenerem Udinese w połowie czerwca. Na inaugurację sezonu jego zespół wygrał z Avellino (4:0) w 1. rundzie Pucharu Włoch, potem zremisował z Bolonią (1:1) w 1. kolejce Serie A, a obecnie ma passę trzech ligowych zwycięstw z rzędu. Drużyna Niemca wygrała z Lazio (2:1), Como (1:0), a 16 września pokonała Parmę (3:2), mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:2.

Udinese jest liderem Serie A z dorobkiem 10 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis) i "oczkiem" przewagi nad drugim Napoli.

Runjaić był szkoleniowcem "Wojskowych" przez prawie dwa lata (84 mecze; 42 zwycięstwa, 24 remisy, 18 porażek). W tym czasie zdobył wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, a także awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Na początku kwietnia 2024 roku został zwolniony z Legii Warszawa.