Dwa gole Szczepańskiego, ośmiu legionistów z Pucharem Deyny

Źródło: akademia.legia.com, Legia.Net

05.07.2014 12:54

(akt. 21.12.2018 15:22)

Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z ośmioma zawodnikami Legii w składzie zdobyła tytuł Mistrza Polski U-16 wygrywając Puchar im. Kazimierza Deyny. W finale rozegranym w piątek zespół z Mazowsza pokonał po dogrywce drużynę Świętokrzyskiego ZPN 2:0 - obie bramki zdobył piłkarz naszego klubu Miłosz Szczepański.
Turniej Finałowy Pucharu Deyny odbył się w dniach 27 czerwca – 4 lipca na obiektach w Nowej Rudzie i Wałbrzychu. W reprezentacji MZPN znalazło się aż ośmiu zawodników występujących w Legii - Maciej Bąbel, Mateusz Dara, Mateusz Hołownia, Mateusz Leleno, Mikołaj Napora, Karol Potrzebowski, Patryk Romański oraz Miłosz Szczepański.

Właśnie ostatni z wymienionych piłkarzy zdobył zwycięskie bramki w finale turnieju, w którym drużyna z Warszawy natrafiła na Świętokrzyski ZPN. Do rozstrzygnięcia losów spotkania po bezbramkowych remisie potrzebna była dogrywka, która po trafieniach Szczepańskiego zakończyła się rezultatem 2:0. Legioniści udadzą się teraz na wypoczynek. Wyjątkiem będzie Mateusz Hołownia, który mimo młodego wieku od dzis będzie trenował z pierwszym zespołem pod okiem Henninga Berga. "Hołek" będzie ćwiczył ze starszymi kolegami do środy.