Emocje w Lubinie. Legia wygrała z Zagłębiem

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Piotr Gawroński

Maciej Ziółkowski, Piotr Gawroński

04.02.2022 20:30

(akt. 06.02.2022 14:29)

Piłkarze Legii mają za sobą pierwszy mecz o stawkę w 2022 roku. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 3:1 z Zagłębiem Lubin w 20. kolejce PKO Ekstraklasy po golach Macieja Rosołka, Pawła Wszołka i samobójczej bramce Bartosza Kopacza. Dla stołecznego klubu to szóste zwycięstwo w tym sezonie ligowym.
PKO Ekstraklasa 2021/2022 - Kolejka 20
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 3

(0:2)

04-02-2022 20:30 Lubin
Piotr Lasyk Canal+ 4K, Canal+ Sport
11'
19'
37'
40'
44'
46'
48'
50'
53'
71'
73'
74'
81'
85'
86'
88'
90'

• 8. Łukasz Poręba

85'
  • 21. Tomasz Pieńko

73'
  • 17. Patryk Szysz

90'
  • 9. Erik Daniel

90'
  • 13. Karol Podliński

74'

• 89. Kacper Bieszczad

• 24. Kacper Lepczyński

• 3. Sasa Balić

• 27. Bartłomiej Kłudka

90'
  • 28. Mateusz Kizyma

• 99. Łukasz Łakomy

73'
  • 80. Kacper Masiak

90'
  • 19. Daniel Dudziński

85'
  • 15. Martin Dolezal

74'

Zapis relacji tekstowej na żywo

- Konferencja trenera Vukovicia

- Komentarz szkoleniowca Zagłębia

- Wypowiedź Patryka Sokołowskiego

- Paweł Wszołek o meczu w Lubinie

Po komplecie pięciu wygranych sparingów legioniści mogli zagrać w piątek z umiarkowanym optymizmem. Trener Aleksandar Vuković wiedział jednak, że najważniejsza będzie liga. – W tej chwili mogę tylko przekonywać, że drużyna dobrze trenuje, jest zaangażowana, bardzo profesjonalnie i z dużą determinacją przepracowała okres od początku stycznia do dziś. Dobrze pracujemy, a liga nas zweryfikuje – powiedział na konferencji przedmeczowej szkoleniowiec. Wynik spotkania oznacza, że weryfikacja nie była brutalna.

Zagłębie zaczęło wysokim pressingiem, ale to Legia miała pierwszą poważną okazję. W 10. minucie Josue popisał się fantastycznym podaniem do Kacpra Skibickiego, jednak ten z woleja z kilku metrów trafił w boczną siatkę. Bardzo szybko po żółtej kartce wyłapali Mateusz Wieteska i Josue, przez to nie zagrają z Wartą Poznań. W 19. minucie do interwencji został zmuszony Artur Boruc, ale pewnie wyłapał strzał z rzutu wolnego. Aktywny był Patryk Szysz, który kilkakrotnie uderzał na bramkę, z różnym skutkiem. W pierwszych dwóch kwadransach Legia nie zachwycała przy wyprowadzeniu piłki. Wysoki poziom trzymał Josue, który co chwilę szukał podań do kolegów. Wyrównane i dość nudne spotkanie rozkręciło się pod koniec pierwszej połowy.

W 41. minucie Tomas Pekhart pojawił się z piłką po prawej stronie boiska, Czech odegrał do Josue, który zbiegł do środka. Portugalczyk znalazł się na 17. metrze i strzelił z lewej nogi. Tor niecelnego uderzenia zmienił Maciej Rosołek, który skierował piłkę do siatki. „Wojskowym” dopisało szczęście. Był to pierwszy celny strzał gości i jedyny w tej połowie… lecz Dominik Hładun został pokonany ponownie kilka minut później. Dokładnym zagraniem popisał się Josue. Lewą stroną uciekł Skibicki, łatwo zwiódł obrońcę, następnie oddał strzał, który odbił się jeszcze od głowy Bartosza Kopacza i kompletnie zmylił Hładuna.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Bramkę kontaktową pięknym uderzeniem zdobył Szysz. Zagłębie krótko rozegrało stały fragment, Szysz wypuścił piłkę, a następnie oddał mocny strzał zza pola karnego i pokonał Boruca. Bramkarz, jak pokazały powtórki, był zasłonięty i nie widział dobrze piłki. To trafienie pobudziło Zagłębie. Kolejne szanse miał strzelec gola dla gospodarzy. Najpierw jego bezpośredni strzał z rzutu wolnego obronił Boruc, kilka minut później ponownie golkiper musiał interweniować. Legioniści w drugiej połowie mieli problemy z kreowaniem ataków, mimo tego zdobyli bramkę pod koniec meczu. Błąd Kopacza wykorzystał wprowadzony na murawę Paweł Wszołek, który w sytuacji sam na sam minął Hładuna i skierował piłkę do siatki. Wynik nie uległ już zmianie. Legia wygrała wyrównane spotkanie i obecnie nie jest w strefie spadkowej (15. miejsce). Kolejna szansa na zwycięstwo już 13 lutego. Warszawiacy podejmą wówczas Wartę Poznań.

Autor: Piotr Gawroński