Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

14.10.2021 18:28

(akt. 15.10.2021 11:30)

W czwartek, 14 października, piłkarze Legii Warszawa rozegrali grę wewnętrzną. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza zmierzyła się z zespołem występującym w Centralnej Lidze Juniorów. "Jedynka" zwyciężyła 4:1 po golach Mahira Emrelego, Mattiasa Johanssona, Kacpra Kostorza i Szymona Włodarczyka. Jedyną bramkę dla zespołu U-18 zdobył Patryk Romanowski.

W pierwszych minutach gierki - poza strzałem Mahira Emrelego i Josue z bliskiej odległości, wprost w bramkarza – nic się nie działo. W jednej z akcji, Emreli wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Mattiasowi Johanssonowi, ale ten oddał niecelny strzał. Po chwili Luquinhas uderzył w kierunku dalszego słupka - golkiper odbił piłkę, do dobitki złożył się jeszcze Josue, lecz futbolówka cudem minęła bramkę. Szansę mieli też juniorzy, ale Kacper Tobiasz wybronił sytuację sam na sam.

W 18. minucie pierwszy zespół objął prowadzenie. Yuri Ribeiro minął dwóch zawodników i prostopadle podał w pole karne do Emrelego, a ten oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka. Potem Rafael Lopes główkował z bliska, ale prosto w bramkarza, który złapał piłkę. Nieco później Ribeiro dośrodkował, Luquinhas uderzył, lecz golkiper odbił futbolówkę. Po chwili zacentrował Johansson, strzał oddał Emreli, ale bramkarz znów popisał się udaną interwencją. W końcówce pierwszej połowy "jedynka" podwyższyła wynik. Johansson przeprowadził akcję indywidualną. Szwed znalazł się w sytuacji sam na sam i płaskim strzałem pokonał Jana Sobczuka

Trzy minuty po przerwie, Filip Mladenović podał do Tomasa Pekharta, który uderzył ponad poprzeczką. "Jedynka" miała okazję po stałym fragmencie gry. Po centrze Lirima Kastratiego z rzutu rożnego, Pekhart wyskoczył, ale uderzył po koźle wprost w golkipera. W 50. minucie padło trzecie trafienie dla pierwszego zespołu. Indywidualną akcją, po lewej stronie, popisał się Kacper Kostorz. Zawodnik wyprzedził obrońcę, potem na niego poczekał, zrobił zwód, zmylił go, a następnie oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i trafił do siatki.

W 55. minucie juniorzy zdobyli pierwszą bramkę. Bardzo ładnego gola – po uderzeniu pod poprzeczkę – strzelił Patryk Romanowski. Minutę później pierwszy zespół podwyższył prowadzenie po płaskim strzale Szymona Włodarczyka. Ostatecznie, "jedynka" wygrała w grze wewnętrznej 4:1 z drużyną do lat 18.

Legia Warszawa – Legia Warszawa CLJ 4:1 (2:0)

Emreli (18. min.), Johansson (28. min.), Kostorz (50. min.), Włodarczyk (56. min.) - Romanowski (55. min.)

Legia w I połowie: Tobiasz - Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Ribeiro – Slisz, Martins - Lopes, Josue, Luquinhas - Emreli

Legia w II połowie: Miszta – Skibicki, Rose, Kisiel (55' Włodarczyk), Mladenović – Celhaka, Charatin – Kastrati, Muci, Kostorz - Pekhart

Legia CLJ w I połowie: Sobczuk – Pacek, Bednarz, Wnorowski, Winiarski – Knera, Kieraś, Strzałek – Staniszewski, Kiedrowicz, Janaszek.

Legia CLJ w II połowie: Wodzicki – Winiarski, Furman, Żolik, Rutkowski – Wicenciak, Bek, Sobociński – Dziemidowicz, Janaszek, Romanowski

Grano 2x30 minut