22 lipca

Grano dzisiaj (22.07). Przegrany Superpuchar

22.07.2023 08:00

(akt. 21.07.2023 00:11)

Dwudziestego drugiego lipca legioniści wystąpili 4 razy. Tego dnia przegrali w meczu o Superpuchar Ekstraklasy.

Minęło 6 lat od spotkania Legii z Koroną Kielce (1:1; 2. kolejka ekstraklasy). Bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Michał Kucharczyk, a gola dla rywali strzelił Łukasz Kosakiewicz. Wówczas był to 3. z rzędu mecz przy Łazienkowskiej z kielczanami, którego "Wojskowi" nie wygrali. Spotkanie toczyło się w zmiennym tempie: pojawiały się fragmenty przyjemne dla oka, jak i – delikatnie pisząc – usypiające. Fotoreportaże są dostępne TUTAJ.

– Nie da się tak zrobić, by w każdym spotkaniu grać bezbłędnie. Mecz toczył się w szybkim tempie, był intensywny. Zabrakło spokoju, rozegrania. Boli mnie, że tak doświadczony zespół jak Legia traci gola po kontrze, po tym jak strzela go w 80. minucie. O to mamy do siebie pretensje. Ale już jest po rywalizacji, możemy sobie pogadać, ale niczego już nie zmienimy – mówił ówczesny szkoleniowiec stołecznej drużynyJacek Magiera.

PRZEGRANY SUPERPUCHAR

Na rozgrzewkę przed rozpoczęciem rywalizacji o Ligę Mistrzów w sezonie 2006/2007, "Wojskowi" rozegrali mecz o Superpuchar Ekstraklasy. Rywalem była Wisła Płock, a spotkanie zaplanowano na stadionie przy Łazienkowskiej. Legia – zdecydowany faworyt – zawiodła, przegrywając 1:2. Widać było, że w tryby maszyny, która miała dobrze funkcjonować, dostaje się coraz więcej piachu. Nikt nie zakładał, że warszawiacy będą mieć tyle problemów z płocką drużyną. Jedynego gola w barwach Legii strzelił Tomasz Kiełbowicz. Zdjęcia można pooglądać W TYM MIEJSCU.

– W pierwszej połowie poruszaliśmy się w żółwim tempie i bramek mogliśmy stracić jeszcze więcej. Pierwsze 45 minut przeszliśmy obok meczu i taka postawa piłkarzy nie będzie przeze mnie w żaden sposób tolerowana. Gratuluję jeszcze raz zdobycia trofeum, szkoda że nie trafiło ono do nas, ale cóż, musimy się z tym pogodzić. Przegraliśmy puchar na własne życzenie – ocenił wówczas wyraźnie rozgoryczony trener LegiiDariusz Wdowczyk.