Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 2 kwietnia

02.04.2020 10:00

(akt. 02.04.2020 13:32)

2 kwietnia zawodnicy Legii rozegrali 11 meczów. Warszawiacy 3 razy wygrali i aż 6 razy remisowali. 2 razy musieli uznać wyższość rywali.

Ostatnim meczem, który rozegrano 2 kwietnia, okazała się ligowa rywalizacja z Lechią Gdańsk w sezonie 2015/2016. Legioniści zremisowali przy Łazienkowskiej 1:1. Pierwszego gola strzelił Ondrej Duda, ale rywale wyrównali przed przerwą. Od 57. minuty "Wojskowi" musieli radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Ariel Borysiuk. Spotkanie miało świetną otoczkę. Kibice Legii przygotowali dwie oprawy, nawiązujące do 100-lecia klubu, z hasłami: "Życie i śmierć dla Legii Warszawa" i "Niech jej światło pomyślności nigdy nie zagaśnie". Fotoreportaże dostępne są tutaj. Tamte rozgrywki okazały się bardzo udane dla drużyny prowadzonej przez Stanisława Czerczesowa. Stołeczny zespół wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski.

Dziewięć lat temu warszawiacy przegrali przed własną publicznością 2:3 z Ruchem Chorzów. Legia prowadziła już 2:0 po golach Macieja Rybusa oraz Miroslava Radovicia, lecz trzy punkty powędrowały do przyjezdnych. Hat-tricka skompletował Arkadiusz Piech, który nieco ponad trzy sezony później dołączył do zespołu z Łazienkowskiej. Chorzowianie mogli cieszyć się podwójnie, bowiem przerwali bolesną serię 28 lat bez ligowego zwycięstwa w Warszawie. Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj i tutaj. W ówczesnych rozgrywkach stołeczny klub wywalczył krajowy puchar po wygraniu serii rzutów karnych z Lechem Poznań.

W sezonie 2007/2008 legioniści pokonali 1:0Lechię Gdańsk w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. Jedynego gola strzelił Jakub Wawrzyniak (zdjęcia można pooglądać tutaj oraz tutaj). Ekipa ówczesnego szkoleniowca, Jana Urbana, obroniła zaliczkę z meczu w Warszawie i awansowała dalej. Ostatecznie "Wojskowi" sięgnęli po trofeum po późniejszym wyeliminowaniu Zagłębia Lubin i Wisły Kraków (po rzutach karnych).

Warto wspomnieć też o okazałym triumfie stołecznego klubu sprzed 34 lat. Warszawiacy mierzyli się w lidze z Lechem Poznań. Zwyciężyli na wyjeździe 4:1 po dwóch trafieniach Andrzeja Buncola oraz golach Tomasza Arceusza i Dariusza Dziekanowskiego.

2 kwietnia Legia odniosła 3 zwycięstwa, było 6 remisów i przydarzyły się 2 porażki. Trzy ostatnie mecze odbyły się przy ulicy Łazienkowskiej. Bilans tych spotkań to wygrana, remis i porażka.