Domagoj Antolić

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 8 marca – Siedem zwycięstw

08.03.2021 06:00

(akt. 08.03.2021 00:29)

Ósmego marca legioniści rozegrali 11 meczów. Tego dnia odnieśli siedem zwycięstw.

Ostatni raz piłkarze Legii grali 8. marca w sezonie 2019/2020. Wówczas przegrali przed własną publicznością 1:2 z Piastem Gliwice. Od 10. minuty warszawiacy musieli sobie radzić w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Jose Kante. Kilkadziesiąt sekund później ekipa prowadzona przez Aleksandara Vukovicia zdołała jednak wyjść na prowadzenie za sprawą Domagoja Antolicia. W pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Jorge Felix. Zrobiło się 1:1, a parę chwil po przerwie rywale wyszli na prowadzenie. Pięknego gola strzelił Gerard Badia. - Piłka nożna ponownie pokazała, że jest nieprzewidywalną grą. Zawsze trzeba brać pod uwagę taki czynnik. Nawet, gdy wydaje się, że wszystko jest super. Przypadkowy faul, który wygląda groźniej niż jest w rzeczywistości, zmienił całe spotkanie. Drużyna zasługuje na duże pochwały za charakter, serce i próby. Mimo okoliczności, chcieliśmy ugrać jak najwięcej i za to jestem wdzięczny zespołowi. To droga, którą postępujemy i wiemy, że następne mecze będą dalszymi wyzwaniami - ocenił trener Vuković. Był to ostatni mecz "Wojskowych" przed pandemią koronawirusa. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Ogółem 8 marca legioniści odnieśli 7 zwycięstw, 3 spotkania zremisowali, a w 1 lepsi okazali się rywale. Tylko 3 z 11 gier odbywały się przy Łazienkowskiej. Bilans tych meczów, to 2 wygrane i porażka.