Reklama HEG

Kadra Legii na I rundę el. Ligi MIstrzów

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

05-07-2018 / 22:17

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Legia Warszawa zgłosiła kadrę na I rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski zmierzy się z irlandzkim Cork City FC (10 i 17 lipca). Z listy B zgłoszeni zostali Radosław Majecki i Konrad Michalak. Są też nowo pozyskani Jose Kante i Carlitos.

Bramkarze: 1. Arkadiusz Malarz, 12. Vjaceslavs Kudrjavcevs, 30. Radosław Majecki (lista B), 33. Radosław Cierzniak.


Obrońcy
: 2. Michał Pazdan, 4. Mateusz Wieteska, 5. Mateusz Hołownia (lista B), 14. Adam Hlousek, 20. Marko Vesović, 23. Mateusz Żyro, 34. Inaki Astiz, 44. William Remy.


Pomocnicy
: 6. Chris Philipps, 7. Domagoj Antolić, 15. Michał Kopczyński, 18. Michał Kucharczyk, 21. Dominik Nagy, 22. Kasper Hamalainen, 26. Cafu, 29. Krzysztof Mączyński, 32. Miroslav Radović, 40. Brian Iloski, 53. Sebastian Szymański, 77. Konrad Michalak (lista B).


Napastnicy
: 9. Eduardo, 19. Jose Kante, 27. Carlitos, 99. Sandro Kulenović.

Komentarze (39)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~fed
 • 0 / 3
po co zgłosili Pazdana? przecież on dopiero 16-tego wraca do treningów
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Ogólnie troche boje się tego nowego ustawienia. Optymalnie na eliminacje wg mnie wygladaloby to tak :
Malarz
Vesovic Pazdan Remy Hlousek
Phillips Maczynski
Szymanski Cafu Carlitos
Kante
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
Malarz
Vesovic Pazdan Remy Hlousek
Phillips Cafu
Szymański Kante Kuchy
Carlitos
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 1
w tym nowym ustawieniu to chyba można się spodziewać:

Malarz
Remy Phillips Pazdan
Vasovic Mączyński Cafu Hlousek
Szymański
Kante Carlitos

i do rotacji hamalainen Kuchy King, Antolić, Astiz,

a na Irlandię to zamiast Pazdana Astiz a zamiast Carlitosa Kuchy.
~888
 • 1 / 0
carlitos amebo umysłowa nigdy nie grał na skrzydle.24gole w sezonie to tak jakbyś Nikolicia chciał ustawić na skrzydło.To jest napastnik albo cofnięty napastnik.Mógłby zagrać jeszcze na 10-tce bo jest kreatywny.Nigdzie więcej się nie sprawdzi
to musi byc przykry widok dla gości z Poznania czy Krakowa, że na legia.net info o Carlitosie ustępuje miejsca w głównym boxie sparingowi z rumuńskim średniakiem.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Ależ ja już się nie mogę doczekać!!

Pal licho, że to eliminacje do eliminacji czyli rozgrzewka przed przedbiegami.

Ale jaram się jak grill podpałką :D

i tylko LEGIA, LEGIA WARSZAWA!
Pułkownik
 • 0 / 0
Po powrocie Jędzy (?) i przyjściu ewentualnego LO/LW robi się ciekawy i przemocny skład.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Ciekawe czy Carlitos zagra dziś chociaż parę minut, raczej wątpię, ciekawi mnie bardziej czy na pierwszy mecz z Cork się pojawi bo na rewanż myślę że spokojnie
Nie, dzisiaj nie zagra, zaczyna dopiero dzis treningi.
Pułkownik
 • 1 / 0
No wlasnie, prosto z samolotu na boisko to zarowno zle wejscie w zespol jak i ryzyko ze kontuzje.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Oczywiście, że nie zagra. W pierwszym meczu z Korkiem też nie zagra, może na zmianę wejdzie w rewanżu.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 1
Pazdan i Jedzą na urlopach ale tylko ten pierwszy zgłoszony.
Jedzą wraca do Rosji ?
Pazdan zgłoszony bo w meczu z Szeryfem dostał czerwoną kartkę i jest na liście tylko po to, aby ,,odpokutował'' ją odpokutował.
Nie będzie grać.
~hhhj
 • 0 / 0
Nauczyli się po beresiu
A Pasquato czemu nie ma?
Kontuzja, chcemy się go pozbyć czy co innego?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Idzie do serie B
Domyślny awatar Generał brygady
 • 4 / 0
I tam jest jego miejsce .Dziękujemy za ważną bramkę z Wisłą i życzymy powodzenia , nie będzie blokował miejsca i kasy .
~VALSIR
 • 1 / 0
Zasady zgłaszania zawodników precyzyjnie określa regulamin.[1] Termin zgłaszania zawodników na liście A upłynął 1 września 2017 roku, z zachowaniem następujących reguł:

na liście nie mogło się znaleźć więcej niż 25 zawodników[2] (przynajmniej 2 z nich to bramkarze i tylko na tej pozycji mogą występować)
przynajmniej ośmiu zawodników na liście musiało być wyszkolonych w klubach na terenie kraju, z którego pochodzi klub[a]
przynajmniej czterech zawodników na liście musiało być wyszkolonych w klubie[a]
Kluby, które wywalczą awans do fazy pucharowej rozgrywek będą mogły dokonać maksimum trzech zmian w liście zgłoszonych zawodników w terminie do 1 lutego 2018 roku. Co najwyżej jeden z tych trzech piłkarzy mógł jesienią brać udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA.

Jeżeli długotrwałej kontuzji (przynajmniej na 30 dni) dozna dwóch ze zgłoszonych na liście A bramkarzy, klub w każdej chwili może zgłosić nowego bramkarza. W tym czasie wcześniej zgłoszony bramkarz nie może brać udziału w rozgrywkach.

Zawodnicy z listy B również mogą brać udział w rozgrywkach. Liczba zawodników zgłoszonych na liście B jest nieograniczona, jednak muszą to być zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1996 roku, którzy w klubie są zgłoszeni nieprzerwanie od przynajmniej dwóch lat od ukończenia 15. roku życia. Zawodnicy mający 16 lat mogą również zostać zgłoszeni na liście B, jeżeli są zgłoszeni do rozgrywek w barwach klubu przynajmniej od dwóch lat (nieprzerwanie).
Pułkownik
 • 0 / 0
Tyle ze to regulamin z datami sprzed roku, o ile zaden drobiazg sie nie zmienil o rok do przodu trzebaby przesunac daty.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 3 / 0
Lista B to zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1997 i związani z klubem od 15 roku życia conajmniej 2 lata w nieprzerwanym okresie. Można ich zglosić nielimitowaną ilość, dlatego to darmowe miejsca dla listy A (25 dowolnych zawodników, w tym 8 szkolonych w Polsce, 4 może być szkolonych w obcych klubach, 4 naszych i 17 dowolnych). Np.
Malarz, Cierzniak, Pazdan, Mączyński, a wychowanków np. Wieteska, Kopczyński, Żyro, Szymański, dlatego można sobie dorzucić za "darmo" Michalaka, Majeckiego, Hołownię i spełniać wszystkie wymogi.
Panie Dariuszu, serdeczne gratulacje. Kante i Carlitos to dobre posunięcia. Dobrze operują piłką, potrafią zrobić przewagę i wykreować sytuację a tego nam ostatnio bardzo brakowało.

Zgłoszona lista wygląda obiecująco, można mieć nadzieję na uniknięcie blamażu jak rok temu, passa trenera, co ważne, wydaje się trwać dalej.

Liczę, że Pana próba zatrzymania Pazdana się powiedzie, byłaby to duża sprawa.

Mam też nadzieję, że publiczność doceni te działania i na Superpucharze wypełni stadion jak rok temu. Byłoby to kolejne votum zaufania, wygląda na to że jak na razie zasłużone.

Choć mnie osobiście brakuje wciąż kreatywnego, robiącego grę, umiejącego przetrzymać i rozegrać piłkę pomocnika. Wiem, że niby mamy ich wielu ale niestety żaden nie daje gwarancji i wielkiej jakości. A to może okazać się niezbędne w dalszej fazie w Europie. Pewnie się na takiego nie doczekam więc pozostaje liczyć na kolektyw i umiejętności Kante, Carlitosa i może też Cafu.

Przy okazji, rzucają się w oczy dwie kwestie:

1. Carlitos nigdzie nie zagrzał miejsca dłużej niż jeden sezon, wierzę że to się zmieni i że jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni kontraktem

2. W jakiej sytuacji są dziś kluby, w których do powiedzenia bardzo dużo mają ci, którzy do powiedzenia nie powinni mieć prawie wcale. To tak ku przestrodze.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Dobrze to wygląda. Za: Wieteskę, Kante i Carlitosa daliśmy mniej niż Amika Poznań za Portugalczyka. Choćby nawet Wisła Kraków zarobiła ten milion euro. Mają spore problemy - oby szybko wyszli na prostą.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Obstawiałem Berto jako faworyta na nadchodzącą rundę, ale obejrzałem jeden filmik z obozu w Warce. To tylko 2-3 minuty, ale sporo widać. Absolutnie wypożyczać.
~asdasd
 • 0 / 0
Lista b oznacza młodzież/wychowanków
Może ktoś wytłumaczyć co to jest ta lista B?
~Richard_Rahl
 • 2 / 0
z tego co pamiętam to młodzieżowców tak się zgłasza, żeby nie zajmowali miejsca na liście A, która ma chyba ograniczoną wielkość... ale mogłem coś źle zapamiętać
~bubba
 • 0 / 0
Jeżeli któryś z zawodników z listy A wypada z różnych powodów, kontuzja, kartki to wtedy zgłasza się kogoś z listy B, listy A i B zgłasza się przed rundą i później nie ma już możliwości dopisania kogoś
~Kiol884
 • 0 / 0
A co to jest lista B?
Podporucznik
 • 7 / 0
A pomyśleć, że jeszcze 2 miesiące temu w ataku mieliśmy: pół Niezgody, 1/3 Radovicia i na szczęście zbawiciela Kuchego Kinga. O Eduardo nie wspomnę przez grzeczność.
Teraz ta kadra wygląda bardzo solidnie. Brakuje tylko LO do pierwszego składu, bo Hlousek to już od dawna gra co najwyżej przeciętnie.
Zgadzam się co do Hlouska. Jak już pisałem, gościu jest mega nudny i nie ma w nim woli walki.W defensywie dobrze ale z przodu nie bardzo. Niech to będzie opcja nr 2 A opcje numer jeden proszę nam kupić :3

Takie moje zamówienie :3
~Yorick
 • 0 / 0
E no bez jaj niektórzy :) że otworzyła się wielka dziura na ataku i że pierwszy transfer będzie napastnika.
~listaB
 • 0 / 0
Co oznacza lista B?
Berto idzie ba wypożyczenie ale za to brak Jędzy !?
~Kondziu
 • 0 / 0
Co z jedzą?
Podporucznik
 • 0 / 0
Jędza na urlopie. Zgłoszą go od 2 rundy chyba, że już go wtedy w klubie nie będzie co jednak jest bardzo mało prawdopodobne.
Brak Berto
Podpułkownik
 • 1 / 0
Pasquato te nie ma :) Jędza wakacje a Pazdan zgloszony żeby odkupić czerwoną kartkę z Sherifem
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Czytam tu i tam, że Jędza na cenzurowanym. Zobaczymy.