Kilka uwag po meczu z AS Trencin - Młodzieńcza fantazja rywali

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

28-07-2016 / 16:31

(akt. 21-12-2018 / 15:37)

Piłkarze Legii wygrali 1:0 niezwykle ważny mecz w Żylinie, choć w pewnym momencie wydawało się, że to gospodarze wyjdą z tego pojedynku zwycięsko. Słabo wyglądał nasz środek pola, ale na szczęście mieliśmy Arkadiusza Malarza. Czas na kilka uwag i spostrzeżeń po środowym meczu.

Przegrany środek pola - Wydawało się, że środek pola spokojnie są w stanie opanować Tomasz Jodłowiec i Thibault Moulin. Jednak „Jodła” po Euro dostał bardzo krótki urlop. fizycznie wygląda źle i nie ma się czemu specjalnie dziwić. Potrzebny mu jest porządny urlop , a potem solidny okres przygotowawczy. Na razie wygląda jakby gra nie sprawiała mu przyjemności. Z kolei Moulin w kolejnym spotkaniu ma problemy gdy ma wokół siebie mało miejsca. Musi się przyzwyczaić do stylu gry w Polsce. Efekt był taki, że gospodarze opanowali środek pola, miło było patrzeć jak rozgrywają piłkę i się przy niej utrzymują. Na całe szczęście byli nieskuteczni.


Bohaterski Malarz - Kto by się spodziewał, że to Arkadiusz Malarz może być tym, który będzie stanowił o sile zespołu Legii. Przechodziłem rano obok boiska szkolenego i dzieciaki co chwilę krzyczały, broń jak Malarz, super jak Malarz itd. Nie Nikolić, nie Pazdan, ale właśnie bramkarz naszego klubu. Nie ma się co dzieciakom dziwić. To ten facet właśnie na początku sezonu jest kluczową postacią, broni piłki z gatunku nie do obrony. Trzeci mecz bez straconej bramki, to w dużej mierze jego zasługa. W środę radził sobie ze strzałami z dystansu Holubka, z uderzeniami z bliskiej odległości Bero. Bronił z wyczuciem, pewnie i efektownie. Pomylił się raz przy dośrodkowaniu, ale po chwili sam swój błąd naprawił.


Pewny Kopczyński
- W wieku 24 lat trudno zostać odkryciem, ale takim na razie jest Michał Kopczyński. Chyba nikt się nie spodziewał, również on sam, że u trenera Besnika Hasiego będzie grał pierwszoplanową postać w Legii. Interwencje "Kopy" były pewne, czyste i skuteczne. Naprawiał błędy kolegów. Po otrzymaniu żółtej kartki można się było obawiać o kolejne minuty. Tymczasem Michał ryzykował mniej, ale był skoncentrowany i bardzo odpowiedzialny. Sprawdził się jako ten, kto czyści , jako człowiek od przeszkadzania. Ale ruszał też coraz śmielej do przodu, starał się widzieć lepiej ustawionych kolegów. Nie zawiódł kolejny raz. Dostał zaufanie od Albańczyka i udowadnia, że warto było na niego postawić.


Efektywny Kucharczyk - Jeden z najbardziej krytykowanych piłkarzy Legii, czasem już za somo pojawienie się na boisku. Sam żartuje, że czytając komentarze ma wrażenie, że psuje wszystko, że jest winien wszystkiemu co złe. Tymczasem w Żylinie Legia nie stworzyła sobie wielu sytuacji, ale te nieliczne w większości były po zagraniach „Kuchego”. On dorzucił piłkę na głowę Moulina, wyłożył piłkę Nikoliciowi i zagrał do Węgra z głębi pola na sytuację sam na sam z bramkarzem. W drugie połowie spotkania asystował przy trafieniu „Niko”, mógł zaliczyć drugie kluczowe podanie zagrywając do Prijovicia. Może nie jest w optymalnej dyspozycji, podobnie jak koledzy, ale stanowi o sile drużyny. Docenia to kolejny już trener i zapewne Kucharczyk wcale nie usiądzie na ławce rezerwowych po transferze Langila.


Młodzieńcza fantazja - Patrząc na zespół z Trencina można było odnieść wrażenie, że to taki futbol młodzieżowy. Wiele wigoru, polotu w grze ofensywnej dzięki dobrej technice użytkowej piłkarzy i ich szybkości. Ale zawodników z Trenczyna często tak ponosiła fantazja, że zapominali o odpowiedzialności w grze z tyłu. W dodatki brak doświadczenia powodował, że łatwo było ich wyprowadzić z równowagi - zrobił to nawet sędzia swoimi decyzjami. Imponować jednak może łatwość z jaką dochodzili do sytuacji strzeleckich. Dlatego nie można ich zlekceważyć przed rewanżem, a wynik pierwszego spotkania nie może uśpić czujności legionistów. Odrobinę lepsze wykończenie, ciut gorszy dzień naszego bramkarza i rywale mogą napędzić nam strachu.

Komentarze (12)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~taa
 • 0 / 0
"Z kolei Moulin w kolejnym spotkaniu ma problemy gdy ma wokół siebie mało miejsca. Musi się przyzwyczaić do stylu gry w Polsce."

Nie grali w Polsce, ani z polską drużyną... No i chyba środek pola jest kluczowy w każdym meczu, a nie tylko w Polsce. Moulin, jak każdy w miarę dobry zawodnik, pokazuje swoje umiejętności, kiedy nie ma rywala wywierającego na nim presję. Prawdziwą klasę można rozpoznać wtedy,gdy gracz potrafi dobrze rozegrać piłkę z rywalem na plecach.
~Paco
 • 0 / 0
Tak z innej beczki, u tych Słowaków grał 17 letni zawodnik, u nas jest Sandro z Chorwacji
mówiono że duży talent, dlaczego go nie widać . coś tam gadali o certyfikatach i rejestrowaniu, mało wiarygodne. Jak umie grać to gra a jak nie to szkoda czasu.
~hesus
 • 0 / 0
Thibault Moulin (...) Musi się przyzwyczaić do stylu gry w Polsce.
1 Przcież to był mecz w pucharach, a nie w polskiej lidze!
2 Grał nie do końca na swojej pozycji. On najlepiej się czuje na 8 a nie na 10. A najepiej grał gdy na 10 był Gui.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Trochę mało tych uwag. Ogólnie na razie słabo nasza gra wygląda. Myślałem, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej a na razie nie jest. Trenczyn to jest młody i średnio doświadczony zespół i aż się prosiło wyjść na nich wysokim presingiem. No nic. Z lekkimi obawami czekam na rewanż. Z lekkimi bo na pewno na normalnej trawie nasza drużna jest dużo mocniejsza. A jeszcze propos Kuchego: facet jest świetny i tyle. Połowa "fachowców" i "kibiców" (L) z tego forum go skreśla a kolejny trener docenia jego umiejętności. Kuchy King :)
~...TLW81
 • 0 / 0
Kuchy niestety nie jest świetny..Potrafi za grać tak jak z Trencinem a także potrafi psuć najprostsze piłki...Jest niedoszkolony technicznie i niestety nie pracuje nad tym skupiając sie głównie na aspektach motorycznych
~Dambouk
 • 0 / 0
Temu murzynowi ,Kalu chyba, bym się przyjrzał. zobaczycie , że wslizgniemy się do CL ...
~Podaj nick
 • 0 / 0
Trencin nie sprzedaje za 300k eur
~skudi
 • 0 / 0
Myślę że włodarze Legii mogliby pomyśleć o nawiązaniu bliższej współpracy z Trenczynem.Jak widać po wczorajszym meczu,jest tam kilku ciekawych chłopaków.
Może zamiast wyszukiwać jakichś "no-name" w Brazylii warto przyjrzeć się tym którzy są dużo bliżej?
~OLAKAS
 • 0 / 0
.
.
.
.
A może kupiliby tego utalentowanego 17-latka z Trenczyna, co tak wczoraj ośmieszał naszych obrońców?
.
.
.
.
~Erni Bielany
 • 0 / 0
Tak. Na pewno on ma 17 lat
~send
 • 0 / 0
Ma 17 lat. Plus VAT.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pytanie ile pro cent ten VAT .a 8 czy 23