Kosta Runjaić
fot. Jan Szurek

Kosta Runjaić: Byliśmy lepszym zespołem

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

02.03.2024 22:55

(akt. 06.03.2024 11:05)

– W tym momencie liczy się tylko wynik. Nie osiągnęliśmy rezultatu, na którym się skupialiśmy. Jesteśmy rozczarowani. Dziękuję za doping i wsparcie z trybun, które było naprawdę niesamowite – mówił po spotkaniu z Pogonią Szczecin (1:1) w 23. kolejce Ekstraklasy trener Legii, Kosta Runjaić.

– Myślę, że byliśmy lepszym zespołem, ale jeśli popełniasz takie błędy, które zdarzały nam się nawet w przeszłości, to nie wygrasz żadnego meczu. Wiemy, że w ostatnich tygodniach nie spełniliśmy naszych oczekiwań. Musimy to zmienić. Trzeba trenować, pracować, zachować koncentrację i starać się robić to lepiej.

– Musimy stawić czoła trudnym wyzwaniom i meczom, które nas czekają. Nie ma wymówek.

– Czy niedawna zmiana w bramce będzie obowiązywała na dłużej? W tej chwili wygląda to tak, że Dominik Hładun pozostanie między słupkami.

– Nie jest to dobry moment, by rozmawiać o zimowym oknie. W sobotę nie udało nam się wygrać. Niektóre sytuacje, zwłaszcza w ostatniej tercji boiska, mogliśmy lepiej rozegrać, lecz – jak wspomniałem – nie ma teraz sensu dyskutować o tym i tamtym. Znów byliśmy blisko wygranej. Musieliśmy odnieść zwycięstwo. Jestem bardzo zły – nie tylko ja, ale myślę, że wszyscy, którzy kochają Legię, żyją klubem. Teraz to moja praca i obowiązek, by znaleźć sposób na wyjście z tej sytuacji. Nie chodzi jedynie o trenerów, a także o zespół. Musimy trzymać się razem, ciężko pracować i skupić się na kolejnym wyzwaniu.

– Czy tracone bramki przekładają się na myśli o zmianie ustawienia w obronie, np. na powrót do czwórki z tyłu? Nie, nie chodzi o formację defensywną. To także nie jest nasz główny problem. Artur Jędrzejczyk nie był w stanie dokończyć piątkowego treningu, był osłabiony, miał zawroty głowy – to najprawdopodobniej skutek wydarzenia w Kielcach. Radovan Pankov nie mógł zagrać z powodu pauzy za kartki. W sobotę wystąpił Marco Burch, który w jednej z akcji podjął złą decyzję. Wiemy, że Pogoń to bardzo dobra drużyna w fazie przejściowej – wówczas osiągnęła przewagę i strzeliła gola. Sądzę, że mieliśmy niezłe momenty i szanse na zdobycie drugiej bramki, lecz mogliśmy lepiej zachowywać się w ostatniej tercji boiska.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (264)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.