Legia - Puszcza Kosta Runjaić
fot. Jan Szurek

Kosta Runjaić zostanie trenerem Udinese

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Sky Sport, gianlucadimarzio.com

10.06.2024 23:57

(akt. 11.06.2024 00:23)

Sky Sport informuje, że nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który na początku kwietnia 2024 roku został zwolniony z Legii Warszawa.

Kosta Runjaić był szkoleniowcem "Wojskowych" przez prawie dwa lata (84 mecze; 42 zwycięstwa, 24 remisy, 18 porażek). W tym czasie zdobył wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, a także awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Niemiec zostawił drużynę, z którą od października wpadł w długotrwały kryzys, na 5. miejscu w tabeli ligowej, z 7–punktową stratą do lidera.

Udinese walczyło o utrzymanie w Serie A do końca sezonu 2023/2024, ostatecznie zajmując 15. miejsce z dorobkiem 37 punktów (6 zwycięstw, 19 remisów, 13 porażek). Runjaić zastąpi… Fabio Cannavaro, który pożegnał się z włoskim klubem.

Dla wielu to z pewnością zaskakujące imię, ale był to przemyślany wybór rodziny Pozzo, która widzi w nim odpowiedniego człowieka. Jego futbol jest nowoczesny i ofensywny. Liga Konferencji tak naprawdę stała się wizytówką, która doprowadziła go teraz do Serie A. Legia Warszawa, prowadzona przez niego, zdołała wyjść z grupy, odnosząc prestiżowe zwycięstwa nad AZ i Aston Villą. To mecze, które przekonują Udinese – czytamy w serwisie gianlucadimarzio.com.

Polecamy

Komentarze (176)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.