Koszykówka: Siódme zwycięstwo z rzędu

Źródło: legiakosz.com

16.04.2023 19:45

(akt. 17.04.2023 02:45)

Legia wygrała na wyjeździe 80:70 z Treflem Sopot w 27. kolejce Energa Basket Ligi, odnosząc jednocześnie 7. zwycięstwo z rzędu.

Legioniści zaczęli od agresywnej defensywy i skutecznych kontrataków, co przyniosło im prowadzenie 5:0. Sopocianie szybko dogonili warszawiaków, lecz udanymi rzutami odpowiedzieli Aric Holman i Travis Leslie. Trefl w końcu miał kilka akcji zakończonych zdobyciem punktów – dwukrotnie zza łuku trafił Rolands Freimanis. Wynik pierwszej kwarty ustalił wsadem Ivica Radić, a miejscowi wygrali tę część spotkania 23:21.

"Zieloni Kanonierzy" odzyskali prowadzenie po trzech celnych rzutach wolnych Kyle’a Vinalesa. Po "trójce" Łukasza Koszarka było już 31:25 dla Legii. Po stronie gospodarzy odpowiedzieli takimi samymi trafieniami Darious Moten i Błażej Kulikowski, i ponownie był remis. Na przerwę obie ekipy udały się przy wyniku 38:38.

Od początku drugiej połowy trwała walka punkt za punkt. Legia, po efektownych wsadach Holmana, zyskała kilkupunktowe prowadzenie, dodatkowo zza łuku przymierzył Grzegorz Kamiński. Po udanej kontrze w wykonaniu Koszarka warszawiacy objęli najwyższe prowadzenie w meczu (56:47).

Wicemistrzowie Polski byli w dobrej sytuacji przed rozpoczęciem ostatniej kwarty. Zawodnicy trenera Wojciecha Kamińskiego grali dużo pewniej niż na początku spotkania. Kolejne punkty zdobywali Leslie i Grzegorz Kulka, dzięki czemu goście wygrywali 68:56. Solidna gra po obu stronach boiska stała się gwarancją korzystnego rezultatu warszawskiej drużyny. Legia nie pozwoliła się dogonić przez sopocian i wygrała 80:70.

Dla "Zielonych Kanonierów" to 7. zwycięstwo z rzędu i 18. w całym sezonie Energa Basket Ligi. Stołeczny zespół jest na 3. miejscu w tabeli, a w najbliższy czwartek, 20 kwietnia (godz. 17:30), zagra u siebie z Arką Gdynia.

26. kolejka Energa Basket Ligi: Trefl Sopot – Legia Warszawa 70:80 (23:21, 15:17, 16:24, 16:18)

Trefl: Darious Moten 19 pkt, Ivica Radić 13, Andrzej Pluta 13, Strahinja Jovanović 8, Rolands Freimanis 6, Jarosław Zyskowski 6, Błażej Kulikowski 3, Michał Kolenda 2, Jan Malesa -, Jakub Urbaniak -, Wiktor Jaszczerski -, Wesley Gordon -.

Legia: Kyle Vinales 21 pkt, Aric Holman 18. Travis Leslie 17, Grzegorz Kamiński 8, Łukasz Koszarek 7, Grzegorz Kulka 6, Janis Berzins 3, Dariusz Wyka 0, Geoffrey Groselle 0, Benjamin Didier-Urbaniak -, Szymon Kołakowski -.