News: Koszykówka: Wygrana w ostatnim meczu przed fazą play-off

Koszykówka: Wygrana w ostatnim meczu przed fazą play-off

Michał Grzegorczyk

31.03.2017 20:44

(akt. 13.12.2018 01:10)

Koszykarze Legii w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonali AZS AGH Kraków 86:75. Tym samym legioniści zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli oraz przewagę własnego parkietu we wszystkich etapach fazy play-off. Rywalem "Zielonych kanonierów" będzie Biofarm Basket Poznań.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Po wręczeniu jubileuszowej koszulki Michałowi Aleksandrowiczowi, który w zeszłym tygodniu rozegrał setne spotkanie w barwach Legii. Przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności. Plan piątkowego spotkania miał być tylko jeden pewne zwycięstwo „Zielonych Kanonierów” i utrzymanie pierwszego miejsca przed fazą play-off. Jednak początek meczu zaczął się od nie lada sensacji. Agresywnie grająca drużyna z Krakowa, zajmująca przedostatnie miejsce w lidze, szybko narzuciła swój styl gry. Po serii punktowej 11:0 goście wyszli na prowadzenie 16:6. Na wydarzenia na boisku szybko zareagował trener Piotr Bakun prosząc o przerwę na żądanie. Po czasie sygnał do ataku gospodarzom dał Piotr Robak to głównie dzięki jego punktom „Wojskowi” przegrali tą część meczu tylko dwoma „oczkami”. W drugiej kwarcie sytuacja w hali na Bemowie powoli zaczęła wracać do normy. Grę legionistów ożywili rezerwowi, świetnie zaprezentował się przede wszystkim Kamil Sulima. Doświadczony rzucający w ciągu 7 minut trafił dwie „trójki” oraz dwa rzuty osobiste. W efekcie na przerwę Legia schodziła prowadząc 38:34.

Po zmianie stron oba zespoły grały bardzo chaotycznie. Nieduża przewaga cały czas była po stronie „Wojskowych” jednak dopiero po dwóch celnych rzutach zza łuku Robaka Legia objęła bezpieczne dwucyfrowe prowadzenie. Na początku czwartej kwarty po koszach Marcelego Wilczka i doskonale dysponowanego Piotra Robaka (20 pkt.) legioniści osiągnęli najwyższe w tym meczu prowadzenie 72:52. Trener Bakun przy wysokim prowadzeniu pozwolił pograć tym zawodnikom, którzy dzisiejszego wieczora spędzili na parkiecie mniej czasu. Cenne doświadczenie zbierał 17- letni Michał Kucharski. Ostatecznie Legia pokonała AZS AGH Kraków 86:75. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był autor 26 punktów Bartosz Wróbel. Dużą przewagą gospodarzy były przede wszystkim rzuty wolne, które miejscowi wykonywali na bardzo dobrej 75 % skuteczności.

Koszykarze Legii Warszawa mimo wielu trudnych momentów w trakcie sezonu, zrealizowali pierwszą część „Operacji Awans” i zajęli pierwsze miejsce w lidze. W I rundzie play-off legioniści zagrają z ósmym Basketem Poznań. Pierwsze mecze rozegrane zostaną 7 i 8 kwietnia (piątek-sobota) na Bemowie. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Legia Warszawa  - AZS AGH Kraków 86:75 (17:19, 21:15, 30:18, 18:23)

Legia Warszawa: Piotr Robak 20 pkt. 3 zb., Adam Linowski 13 pkt. 7 zb. 2 as., Mateusz Jarmakowicz 12 pkt. 4 zb., Marcel Wilczek 9 pkt. 7 zb.2 as., Grzegorz Kukiełka 9 pkt. 1 zb. 2 as., Kamil Sulima 8 pkt. 4 zb. 1 as., Tomasz Andrzejewski 7 pkt. 5 zb. 1 as., Łukasz Wilczek 3 pkt. 3 zb. 10 as. 6 str., Łukasz Pacocha 3 pkt. 1 zb. 3 as. 4 str., Michał Aleksandrowicz 1 pkt. 1 zb. 2 as., Michał Kucharski 1 pkt. 1 zb., Grzegorz Malewski 0 pkt. 1 zb.

AZS AGH Kraków: Bartosz Wróbel 26 pkt. 6 zb. 2 as. 4 prz., Bartłomiej Podworski 12 pkt. 4 zb., Jakub Krawczyk 11 pkt. 2 zb. 5 as. 4 str., Maciej Koperski 9 pkt. 4 zb. 2 as., Tomasz Zych 7 pkt. 5 zb. 3 as., Michał Borówka 7 pkt. 2 zb., Artur Włodarczyk 2 pkt. 1 zb. 3 as., Rafał Zgłobicki 1 pkt. 4 zb., Damian Kalinowski-,  Marek Szumełda-Krzycki-, Andrzej Urban-