News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Wygrana ze Startem na turnieju w Warce

Źródło: legiakosz.com

16.09.2017 07:56

(akt. 21.12.2018 22:31)

Koszykarze Legii Warszawa w kolejnym sparingu pokonali Start Lublin 90:80 (17:17, 26:27, 23:14, 24:22) w pierwszym spotkaniu turnieju pod patronatem Burmistrza Warki. W sobotę, legioniści zmierzą się z Rosą Radom. Początek meczu zaplanowano na godz. 19:30.

Mecz zaczął się od prowadzenia Legii 4:0, ale rywale szybko zniwelowali straty. Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, stąd też remis na zakończenie tej części spotkania. Kolejne dziesięć minut było bardzo podobne. Skuteczność Mateusza Jarmakowicza i lepsza defensywa w szeregach Wojskowych pozwoliły na kilkupunktowe prowadzenie, które jednak zostało zniwelowane tuż przed przerwą.

Start próbował dominować tuż po powrocie z szatni, ale legioniści skutecznie rozbijali ataki przeciwnika. Oba zespoły raziły nieskutecznością, którą przełamały udane akcje stołecznego zespołu. Akcja 2+1 Isaiah Wilkersona dała Legii prowadzenie 53:49 na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty. Kolejna taka akcja Amerykanina pozwoliła powiększyć przewagę do siedmiu punktów, a dzięki łatwej zdobyczy Michała Aleksandrowicza Zieloni Kanonierzy prowadzili już 66:56 tuż przed końcem tej kwarty.

Ostatnia część spotkania zdecydowanie należała do Legii. W ciągu kilku minut warszawianie powiększyli przewagę do 15 punktów i stanęli przed zadaniem utrzymania jej do końca meczu. Lublinianie próbowali odrabiać straty i czynili to z pozytywnym skutkiem. Na cztery minuty przed końcem starcia tracili już tylko siedem oczek (74:81). Podopieczni trenera Piotra Bakuna nie pozwolili jednak wydrzeć sobie wygranej i ostatecznie triumfowali 90:80. Stołeczny zespół zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem z Treflem Sopot – lepiej prezentowali się przede wszystkim podkoszowi, czego efektem aż 17 punktów Jarmakowicza, a także 10 zbiórek Jobiego Walla. Jorge Bilbao całe spotkanie przesiedział na ławce. Do treningów na pełnych obrotach wróci w poniedziałek.

Start Lublin – Legia Warszawa 80:90 (17:17; 27:26; 14:23; 22:24)

Start: Dutkiewicz 21; Washington 1; Dziemba 14; Mirković 7; Lewis 6; Szymański 6; Ciechociński 4; Gospodarek 2; Czerlonko 0; Pelczar 0; Reynolds 0

Legia: Wall 21; Wilkerson 18; Jarmakowicz 17; Andrzejewski 9; Kukiełka 8; Aleksandrowicz 7; Robak 6; Linowski 4; Wilczek 0; Sulima 0; Bilbao