Legia otrzymała od UEFA 261 tys. euro

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

12-01-2015 / 08:10

(akt. 21-12-2018 / 15:26)

Legia Warszawa otrzymała od UEFA 261 520 euro. Lech Poznań, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice - po 30 790 euro. To kolejne kwoty, które ostatnio trafiły na konto polskich klubów z UEFA. Tym razem chodzi o nagrodę za przestrzeganie zasad finansowego fair play („nie wydawaj więcej niż zarabiasz”). Pieniądze na bonusy poszły z kar, które musiały zapłacić bogate europejskie kluby. - UEFA, wypłacając te pieniądze, chce docenić te kluby, który kwalifikują się do europejskich pucharów zachowując równowagę między przychodami a kosztami - tłumaczy sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Z „karnego” budżetu najwięcej dostały kluby, które grały w fazie grupowej LM i LE (80 proc. z całej puli), znacznie mniej drużyny, które odpadły w eliminacjach. - Jeśli to miała być jakaś forma rekompensaty za to, że nie gramy w Lidze Mistrzów, to dziękuję bardzo, ale nie jesteśmy usatysfakcjonowani - mówi prezes Legii Bogusław Leśnodorski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".


Przypomnijmy, że wcześniej UEFA przekazała również wszystkim polskim klubom ekstraklasy po 37,5 tys. euro z tzw. funduszu solidarnościowego. - Ale dlaczego wszystkim po równo? Już był kiedyś taki system, że wszystkim należało się po równo i wiadomo, jak to się skończyło - z przekąsem komentuje szef Legii.

Komentarze (16)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
 • 0 / 0
Czyli coś tam zwrócili i jeszcze innym dali. Mnie też martwi że jesteśmy największym płatnikiem UEFA. Gdzieś tam ta kasa minimalizuje kary. Jednak liczę że w końcu co niektórzy pójdą po rozum do głowy. Bo żeby to było 200 tysięcy euro na sezon... Plus tam około MAX 100 tysięcy złotych z ligi. W sumie nawet byśmy tego nie odczuli. Musi w końcu coś pęknąć. No musi!!! A jakby zobaczyli że jest tego mniej, znaczy raz na sezon parę racek ktoś odpali, to by koszty kar z UEFA też by spadły. Bo płacą wszyscy, tylko mniej i nie obrywają kar za rasizm.
~asdi
 • 0 / 0
Na poczet kar mogli zatrzymać...
~aaass
 • 0 / 0
świetnie, będzie na kolejne kary
~Ortis
 • 0 / 0
...na waciki?Albo.....będzie na...kary!
~mikim
 • 0 / 0
daj ze swojego portfela 1,2 mln zł, będzie na dwie paczki wacików...
~MartinMix:)
 • 0 / 0
No tak ale to jest kasa za poprzedni sezon w którym grał Legia, Lech, Śląsk i Piast - więc stara sprawa. Mało ale zawsze lepszy rydz niż nic.
~H8R
 • 0 / 0
Na kary będzie, UEFA wyjdzie z nami na czysto. Później się okaże, że na pucharach więcej zarobił np. taki Piast ;) Oczywiście żartuję :)
~London
 • 0 / 0
Jak to fajnie wygląda wszystkie kluby w tej extra- klapie jadą na Legię ale jak kasiora spadnie z tytułu grania w pucharach to wszyscy siedzą cichutko i wyciągają łapki po euro.
~lqn
 • 0 / 0
Z przyzwyczajenia przeczytałem, że Legia kolejny raz została ukarana :)
~jox
 • 0 / 0
Legia otrzymała od UEFA 261 tys. euro ......................... kary :)
Sierżant
 • 0 / 0
Pan Prezes chciał błysnąć dowcipem, nie wyszło. Jak ostatnio często to się zdarza... Dostaliśmy zgodnie z zasadami, jako uczestnik fazy grupowej LE.
Słusznie Boguś zauważyłeś! Rozmawialiśmy już o tym.. Dlaczego jakaś cracovia miałaby dostawać jakikolwiek grosz z uefa,kiedy nawet LE oglądają jedynie w tv... A te 260tyś ojro wrzućcie na konto i będzie na ewentualne kary. Pamiętaj,że jeszcze czekamy na werdykt cas czy jak im tam. Może też rzucą groszem w ramach rekompensaty :)
Kasę za Bielika wykorzystać na transfery gwiazd, bo ludzie nie chcą karnetów kupować jak nie mają piłkarzy pokroju Ljubo.
Generał brygady
 • 0 / 0
Moze odliczyli nam zalegle lub przyszle kary!?
Tak mało dostaliśmy? I kogo my za to kupimy?
będzie na ewentualne przyszłe kary.
~1500
 • 0 / 0
Na ewentualne? Na pewne.