Legia poszukuje kierownika zespołu

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.sport.pl, Legia.Net

18-08-2014 / 21:40

(akt. 08-12-2018 / 11:55)

Po zamieszaniu z nieuprawnionym występem Bartosza Bereszyńskiego i decyzji UEFA przyznającej walkower dla Celtiku w meczu z Legią, z pracą ma się pożegnać dotychczasowy kierownik zespołu Marta Ostrowska. Od meczu w Edynburgu przebywa na urlopie, wyjechała z Warszawy, ale w piątek ma się spotkać z prezesem Bogusławem Leśnodorskim. W dwóch ostatnich ligowych spotkaniach (z Górnikiem Łęczna i Jagiellonią Białystok) obowiązki kierownika na ławce rezerwowych Legii pełnił Radosław Dej. W czwartkowym meczu w Kazachstanie ma to robić Dominik Ebebenge. Jednak jak informuje serwis Legia.sport.pl ani Dej, ani Ebebenge nie będą pełnić tej funkcji na stałe. Legia szuka nowego kierownika. Jednym z kandydatów jest Konrad Paśniewski, były kierownik reprezentacji Polski za czasów selekcjonera Franciszka Smudy.

Komentarze (118)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Kręcina
 • 0 / 0
Ja chcem.
~taki kolo
 • 0 / 0
Dobrzem.
~cze
 • 0 / 0
ungubungu coś popierdoli i będzie następny "klops"
~man(L)y
 • 0 / 0
Tak jak myślałem - właściciele czekali na decyzję CAS. Wcześniejsze zwolnienie kogokolwiek byłoby, jak przyznanie się do dużego błędu, a tak nie można było stawiać sprawy, przed oficjalną decyzją. Konsekwencje trzeba wyciągnąć - to naturalne, ale nie można było tego robić przed zakończeniem walki o LM.
~Jarzabek
 • 0 / 0
Vukovica dolaczyc do sztabu szkoleniowego i niech bedzie kierownikiem zespolu
~panp
 • 0 / 0
zabralas to lige mistrzow zabralas moje sny, a mnie pozotawilas te lzy gorace lzy
~czekotubka
 • 0 / 0
Mazurek i Marta winni ja jestem profesjonalistom ze stazem we wszystkich klubach w europie
~l-p
 • 0 / 0
zabawne, że pan DE jest współodpowiedzialny za ten cały dramat a teraz będzie jeszcze przez jeden mecz kierownikiem drużyny. Czy to nie jest jakiś żart? Gdzie jest poczucie odpowiedzialności tego pana? Prawdą jest, że teraz zniknął ale założę się, że wypłynie jak tylko skończy się zawierucha. Tacy jak on zawsze wypływają. Od początku mówię - nie dla DE na takim stanowisku w Legii. I jak się skończyło?
~loko
 • 0 / 0
Ebebenge jest koordynatorem d.s sportowych, Mazurek dyrektorem sportowym - dlaczego o tym panu ani słowa?
~l-p
 • 0 / 0
bo mazurek oddał się do dyspozycji zarządu, a piękny DE nie. co kryje się pod magiczną nazwą koordynatora ds. sportowych? znaczy się DE nie skoordynował poprawnie pracy tego pionu.
~Kefir
 • 0 / 0
DE też oddał się do dyspozycji zarządu. Dla mnie ten człowiek jest już skończony w Legii.
~sotys
 • 0 / 0
oby tylko pamiętali w Legii, że Bereszyński jest chyba nadal zawieszony i nie występował z Kazachami
~rdk
 • 0 / 0
Joanna Mucha;
-100% profesjonalizmu
-doświadczenie na wysokich stanowiskach w sporcie
-ogromna wiedza sportowa
-świetny pijar u feministek no bo jak ośmielimy się zwolnić kobietę to wyjdziemy na szowinistyczny klub
~slawekp
 • 0 / 0
Zapomniałeś o świetnych wynikach na zimowej olimpiadzie w Soczi oraz ME w Zurychu. To podczas jej kadencji pracowano na te wyniki. Obecny minister, albo jak kto woli "kierownik basenu" niewiele ma z tym wspólnego. Dlatego nie rob jaj z tej babeczki, bo ma klasę i wyniki. "Zajarała bardzo szybko" w przeciwieństwie do MO.
~lubiepiwo
 • 0 / 0
skoro olimpiada idzie na jej konto to fantastyczny występ naszych kopaczy na euro również! zapomniałeś również dorzucić 5mln zł strat za koncert madonny i zatrudniania kolesi z pensyjkami rzędu 100 tys zł w różnych dziwnych spółkach, by żyło się lepiej... sitwie!
~slawekp
 • 0 / 0
Występ kopaczy absolutnie nie, ponieważ był finansowany z kasy niezależnego związku jakim jest PZPN. A programy sportowe IO oraz ME z kasy Ministerstwa Sportu. Widzisz różnicę? Bo ja tak. Co do innych działań nie spieram się. Są kontrole i sądy, Niech zdecydują.
~Mucha tez sie nadaje, ale...
 • 0 / 0
Mucha też powinna jechać do niemieckiego burdelu odrabiać miliony złotych za koncert Madonny itp.!
~WIKI
 • 0 / 0
I MAMY KOZŁA OFIARNEGO A WINNY HASA DALEJ I ABY TAK DALEJ
~barry
 • 0 / 0
Czy redakcja może się dowiedzieć, czy pracę straci Ebebenge i Mazurek? Jeśli ma lecieć tylko Ostrowska to będzie to tylko mydlenie oczu ... i żart z kibiców
~murzyn
 • 0 / 0
Odczep się!

Mam dobre plecy i mogą mi wszyscy naskoczyć!
~rdk
 • 0 / 0
Ebebenge na pewno zostanie bo inaczej UEFA wyrzuci nas z Ligi Europy za rasizm.
~loko
 • 0 / 0
co wy w kółko z tym Ebebenge, a Mazurek który nie umie się wysłowić? Z tego co pisał jakiś czas temu Dawidziuk na twitterze, to koleś jest bardziej zakręcony niż g.. w betoniarce (myli zawodników, zespoły i generalnie wszystko mu się pi.. erdoli)
~FNnielog
 • 0 / 0
A wiedziales, ze Dawidziuk wysmarowal nie tak dawno jakis smutny zart, ze Legia zle zrobila wywalajac nadtrenera Urbana, a zatrudniajac jakiegos amatora Berga?
~Topik
 • 0 / 0
Czas na wyciągnięcie poważnych konsekwencji od ludzi odpowiedzialnych za ten bałagan i nieprofesjonalizm. Wiadomo było i wałkuje się to od kilku dni, że są to ponoć 3-4 osoby (MO, JM, DE...?). Kiedy nastąpi ich ukaranie. Wiadomo, że nie jest to wina tylko i wyłącznie MO... Mam nadzieję, że z klubem oprócz niej pożegnają się i JM oraz DE....
~e
 • 0 / 0
a co śmieszek Ebebenge tam jeszcze robi? przecież on dobrze wiedział że Bereszyńskiego na ławce być nie powinno, bo przecież już trochę czasu w klubie jest i podobno robi za eksperta od piłki.
koleś wiedział, nie powiedział i jeszcze dalej siedzi na stołku? ma chyba jakiś układ z prezesem że ten go za takie coś nie zwolni a jeszcze pozwoli mu być kierownikiem w jednym meczu.
~CWKSiak
 • 0 / 0
Jak sie zatrudnia na odpowiedzialne stanowiska kogoś kto bardziej sie martwi o fryzurę, bo będzie 1 minute przed kamerą, a obowiązki dla tego kogoś idą na dalszy plan, to się ponosi konsekwencję. jestem pewien że przed wyjazdem do Szkocji pamiętała by pozałatwiać wszystkie najważniejsze sprawy typu: Fryzjer, kosmetyczka i inne zabiegi w salonach piękności.
Trzeba spojrzeć na sprawę obiektywnie. Z tego co ja słyszałem Ostrowska jest wcale nie bardziej winna niż ten cały Ebebenge czy jak mu tam. Jest kobietą i jest najniżej w "łańcuchu pokarmowym" - dlatego ma polecieć - dla przykładu.
Nie zgodzę się z opinią jednego z poprzedników, że człowiek uczy się na błędach i nie powinno być tak surowej kary. Legii koło nosa - przez BANALNY błąd, przeszło koło nosa jakieś 12 mln euro. To niewyobrażalna kasa. Myślę że każdego z nas w swojej pracy spotkałby podobny los, gdyby naraził swojego pracodawcę na TAKIE straty. Sęk w tym, że nie tylko Ostrowska jest tu winna i to jest już nieco nie fair. Nie mówię że jej bronię, powiem więcej, nie znam jej, ale nigdy jakoś za nią nie przepadałem.
Nowym kierownikiem powinna zostać osoba, która ma pojęcie o przepisach, zna się na sporcie, ma do tego serce. I co najważniejsze - głowę na karku. Niezależnie od płci. Jak dla mnie może to być nawet długonoga, blondwłosa sexbomba, o ile nie będzie to przeszkadzało samym piłkarzom ;)
~Legia Fan
 • 0 / 0
A moim zdaniem zdecydowaną większość winy ponosi Ostrowska i to nie dlatego, że jest kobietą.

1. To jej obowiązkiem w pierwszej kolejności była kontrola sytuacji kartkowej (przeczytaj sobie wywiady z nią, gdy zaczynała pracę na stanowisku kierownika drużyny)
2. Piłkarze!!! zwrócili jej uwagę, że Bereszyński raczej nie powien grać z Celticiem, a ona to olała.
3. Gdy wybuchła afera gadała gdzie tylko się dało, że kontrola sytuacji z kartkami i zawieszeniami to nie są jej obowiązki, gadała, że jest niewinna i zwalała winę na innych.

Owszem winę ponoszą również Mazurek i Ebebenge, ale nie w takim stopniu jak Ostrowska. Powinni byli skontrolować sytuację Beresia, powinni znać regulamin UEFA, ale to Ostrowska przygotowała protokół meczowy. Zawiodło zbytnie zaufanie jednych do drugich.

W normalnej firmie, gdybyś naraził przedsiębiorstwo na stratę takiej kwoty, to oprócz tego, że wyleciałbyś na zieloną trawkę, to pewnie jeszcze wytoczono by Ci sprawę i domagano się przynajmniej częściowego pokrycia strat. W Legii raczej do tego nie dojdzie (mówię o domaganiu się pokrycia strat).

Ostrowska na 99,9% wyleci i tyle.

Ebebenge jest nie do ruszenia. Pewnie skończy się na jakiejś niewielkiej karze finansowej.

W przypadku Mazurka tez pewnie skończy się na karze finansowej, być może jakiejś degradacji, pracy z młodzieżą.

Czwarta osoba, przepraszam nie pamiętam nazwiska, postapiła honorowo i odeszła, chociaż była najmniej wina. Leśny zapowiedział, że będzie się walczył o to by ten Pan wrócił do Legii. Nie mam nic przeciwko.
~slawekp
 • 0 / 0
Do Legia Fan
Jest jeszcze delikatna kwestia, która nazywa się PROCEDURY:

1. Rozwiązywania problemów
2. Eskalacji Problemów
3. Zarządzania Ryzykiem
4. Zarządzania Sytuacjami Kryzysowymi

Chyba obaj jesteśmy pewni, że tych procedur w KP Legia nie było.
Ta Pani po prostu nie wiedziała co ma robić !!!!!!!!
Wnioski w moim poście poniżej. Pozdrawiam.
~Legia Fan
 • 0 / 0
@slawekp
Zgodzę się z Tobą w kwestii braku pewnych procedur.

Zgodzam się, że ciała dał zarówno tercet egzotyczny jak i Prezes.

Zgadzam się, że o tym kto piastuje jakie stanowisko w dużej mierze nie decydowały kompetencje i za to Prezes również powinien oberwać. Pamiętaj jednak, proszę, że to jego pieniądze, jego klub, jego własność i może robić co chce... Niestety

Zgadzam się, że Prezes popełnił błąd, a nawet "wielbłąd" bratajać się z kibolami i myślę, że to niestety już za kilka dni będzie gwoździem do trumny Legii. Leśny nie ma jakiegokolwiek wpływu na tych bandytów, bo pozwolił im na zbyt wiele. Bydło da o sobie znać już w Kazachstanie... I dołoży w Warszawie i UEFA całkiem słusznie wywali nas na lata z Europejskich Rozrywek.

Nie zgodzę się jednak, że jedyną dobrą rzeczą jaką zrobił Leśny to zwolnienie Urbana i zatrudnienie Berga.

To za czasów Leśnego sprowadzono Brzyskiego, Jodłowca, Dudę, Brozia (kto by pomyślał?!), Dossę, Bereszyńskiego.

Do Legii trafili też obiecujący m.in. Szwoch, Budziłek, Kozak, Bielik.

Owszem są też pudła jak Wandzel (kum kum kumaj) Lado (choć bramek trochę strzelił), Pinto, Sa (choć w tych dwóch ostatnich nadal wierzę, w Sa nawet bardziej).
~slawekp
 • 0 / 0
Ponieważ idzie dyskusja na argumenty - odpowiem. Jeżeli to jest klub panów DM oraz LM to niech sami zapłacą za bilety w liczbie 30 000 na każdy mecz. Pamiętaj, że za 2 lata będzie 100-lecie Legii i takiego obciachu nie było. Ja z legi,,a jestem ponad 50 lat i coś na ten temat mogę powiedzieć. generalnie w biznesie oddziela się funkcje właąścicielskie od zarządzania operacyjnego, po to aby w grę nie wchodziły emocje. A te u Pana BL sąażnadto widoczne.
Co do kiboli i transferów to każdy może miećswoje zdanie. Czas pokaże kto miał rację. Pozdrawiam
~Legia Fan
 • 0 / 0
Gdy było ITI wszyscy narzekali, że to Krakusy, że kibicują Wiśle i Legię mają w głębokim poważaniu traktująć ją jedynie jako kolejny biznes.

Teraz, gdy właścicielami Legii zostali jej kibice, zaczęło się marudzenie, że są zbyt zaangażowani.

Ja wolę właściciela zaangażowanego i oddanego firmie, który czasem popełnia błędy choćby dlatego, że za bardzo chce i za bardzo ufa ludziom, niż takiego, który traktuje firmę jedynie jako kolejną dojną krowę.
~slawekp
 • 0 / 0
A ja to wolę generalnie mądrego Prezesa i dobrego organizatora, który zna się na piłce. Myślę, że 100 letni klub zasługuje na takiego gościa. Niestety "kibice", którzy rządzą to także "słoiki". Już za czasów ITI wygłaszałem na tym forum opinię, że niedobrze jest jak "słoiki" majstrują przy warszawskich symbolach. Pozostaję przy swoim. Nikt z Warszawy nie ma po prostu pieniędzy na ten klub i trzeba z tym żyć.
~pragmatyk
 • 0 / 0
Mi się wydaje, że Ostrowska jest na pożarcie. Po cichu odejdzie. Zapłacą jej całkiem fajne dodatkowe uposażenie, większe niż przy odprawie, żeby po prostu siedziała cicho.
~Bronek
 • 0 / 0
Kmita eee... panie prezesie, ta pani nigdy więcej na stadion nie wejdzie!!!
1. Obrażanie kobiety, nawet jak jest maksa winna to zwyczajne chamstwo
2. co da wyrzucenie wszystkich pracowników? człowiek uczy się na błędach i każdy popełnia błędy, więc wyciągnąć konsekwencje, ukarać ale z rozsądkiem - wiem jest tu paru gości co najchętniej postawiliby gilotynę przy ł3 i parę osób ścieli - najczęściej to tacy co sami nie wiele potrafią i robią a najgłośniej gardłują
3. Jeżeli mają byc ponoszone konsekwencje przez pracowników (za czym jestem) to i przez prezesa, bo to on ich zatrudnił na te stanowiska i on powinien brać za nich odpowiedzialność - i znowu nie chodzi o to by go wyrzucać, ale wyciągać wnioski na przyszłość
4. i tu kamyczek do prezesa - mniej wywiadów i konferencji prasowych, więcej organicznej pracy nad dokumentami i bieżącej pracy w klubie - wtedy pracownicy będą czuć że ktoś nad nimi panuje i jest szansa na większy porządek.
Major
 • 0 / 0
Staram sie zachować dosyc trzezwe podejście, ale taki błąd na takim poziomie to zwykly sabotaz.
~barry
 • 0 / 0
W zespole odpowiadającym za zgłoszenie do UEFA składu były 4 osoby w tym Ebebenge i co on zostaje? No to za rok powtórka ...
~john
 • 0 / 0
Tylko Staruch
Podporucznik
 • 0 / 0
Kiero Zawadzki - najlepszy kierownik drużyny EVER.
~oic.
 • 0 / 0
Zawadzkiemy też zawdzięczamy jednego walkowera w Pucharze Ekstraklasy.
~taki kolo
 • 0 / 0
Lepszy walkower w jakimś już nieistniejącym Pucharze Ekstraklasy, niż w LIDZE MISTRZÓW...
~andrew1916
 • 0 / 0
RUMAK NA KIEROWNIKA !!!
~masi
 • 0 / 0
dorożki chyba?
~czekano
 • 0 / 0
Ponoć kobieta na ławce trenerskiej przynosi pecha:)
~lol
 • 0 / 0
to najprawdziwsza prawda
~j
 • 0 / 0
te powiedzenie nie powstało bez powodu, pewnie już kiedyś kilka razy była taka sytuacja i efekty były podobne jak w Legii
~slawekp
 • 0 / 0
Najpierw to trzeba poszukać Prezesa. To oczywiste.
Pan BL o-b-g-ó-w-n-i-ł się jako meneżer "od stóp do głów". Prawnik - w którego organizacji niedopatrzena związane są z regulaminami. Tworzenie organizacji na zasadzie nepotyzmu, i zastraszania (jednych zwolnię - reszta się będzie bała), brak jakichkolwiek procedur, mechanizmów komunikacji i eskalowania problemów. Samowolka i nieprzestrzeganie regulaminu zespołu przez zawodników (Vrdoljak), Chore oczekiwania od miasta odnośnie zmniejszenia czynszu przy jednoczesnym brataniu się z kibolami i popieraniu pirotechniki na stadionie. Propozycje ograniczenia zarobków w ekstraklasie (tzw. "salary cup") z jednoczesnym bełkotem o priorytecie awansu do LM (kim? tymi co mają zarabiać nie więcej niż??). Nieefektywne (nietrafione) zakupy zawodników. Oczywiście Pani kierownik drużyny jest do dymisji. Zwłaszcza po zignorowaniu alertu Bereszyńskiego, ale największe zagrożenie widzę w kontynuowaniu misji Prezesa przez Pana BL. Facet ma nieproporcjonalnie wielkie EGO w relacji do IQ. Powinien odejść. Im szybciej tym lepiej.
~Banshe
 • 0 / 0
Pomidor
~da silva
 • 0 / 0
Slawekp widzę, że masz przerwę w pracy. Czyli na kasie w Tesco już pampersów nie trzeba zakładać. Jesteś gość! Caly dzień przy kasie, co daje ci możliwość nie skrępowanego oceniania prezesa Legii. No..przerwa się kończy wracaj do pracy
Generał dywizji
 • 0 / 0
On nie ma przerwy w pracy, tylko zrobił sobie przerwę w braniu lekarstw.
Chłopaku.... bierz leki. Bo jak przestajesz, to gadasz głupoty.
~slawekp
 • 0 / 0
Argumenty poproszę, argumenty. Nasz prezes taki doskonały. To prawdziwa ciekawostka. Jak na dwa lata prezesury to dla mnie podjął dwie trafne decyzje: zwolnił Urbana i zatrudnił Berga. Reszta to bełkot. Sorki, ale tak uważam. A do oceny Prezesa prawo ma każdy. Byle podał jakieś argumenty. Moje powyżej. Czekam na Wasze
~Banshe
 • 0 / 0
Po pierwsze to nie tylko prezes ale i współ właściciel klubu. Po drugie jest to pierwszy prezes który ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu taka instytucja ponieważ pozbył się darmozjadów jak Jóźwiak i potrafił pogodzić się z kibicami. Wiec ten nasz prezes zrobił więcej niż wszyscy razem wzięci przez 10 lat. I po trzecie z tych wszystkich prezesów jest najbardziej zaangażowany w klub nie robi tego tylko dla pieniędzy ale też z pasji. I po czwarte nie myli się tylko ten co nic nie robi a nasz prezes bardzo dużo zrobił i jeszcze wiele pracy przed nim, mam nadzieje że tych pomyłek będzie dużo mniej jak sukcesów czego wam i całemu zarządowi życzę.
~Aron
 • 0 / 0
Slawku Twoj wpis razi brakami w zakresie logiki w przypadku poszczegolnych argumentow -
1) w jednym szeregu stawiasz domaganie sie zmniejszenia czynszu, a tym co ma to zadanie dyskredytowac jest twierdzenie dot bratania sie z kibolami (zwiazek przyczynowo skutkowy zaden),
2) jaki ma zwiazek salary cup z awansem do LM zwazywszy na to, ze nie znamy dokladnych zasad a przede wszystkim wysokosci salary cup,
3) smieszny jest argument, ze w organizacji, w ktorej prezesem jest prawnik nie powinno dochodzic do niezgodnosci proceduralnych... Nie wiem nawet jak go skomentowac, bo jest potwornie naiwny.
4) jakie znasz przyklady nepotyzmu w przypadku Legii prowadzonej przez BL?
5) transfery jak to transfery, na tej samej zasadzie co Ty piszesz "nietrafione transfery" ja moge rownie dobrze napisac "TRAFIONE transfer".
Twoj wpis nie jest w zadnym wypadku przekonujacy.
~do sławekp
 • 0 / 0
kolejny nieomylny, perfekcyjnie zorganizowany, posiadający masę zalet i olbrzymie doświadczenie w wielu dziedzinach, anonimowy, internetowy krzykacz.
~slawekp
 • 0 / 0
Aron, trochę pół żartem pół serio, ale dzięki za argumenty.

Ad3 - Jest takie powiedzenie -Lekarzu lecz się sam - pasuje jak ulał

Ad1 - Złożywszy postulaty i działania BL do kupy: Zmniejszcie nam czynsz, a my przyprowadzimy kiboli i rozdamy im race aby podpalić stadion, który od Was wynajmujemy. Czy te działania BL trzymają się kupy?

Ad2 - Chyba nie sądzisz, że "salary cup" ograniczyłoby zarobki do poziomu wyższego niż jest obecnie. To błaganie o obniżenie kosztów płac piłkarzy, a tym samym prawdopodobnie i podatków, które, jak znam życie płąci za nich klub. No to kto by tu przyszedł grać za te mniejsze pieniądze i walczył o awans w LM? Chyba tylko absolwenci Akademii (może stąd lansowanie tejże)

Ad4. Pani kierownik jest zatrudniona po znajomości z ITI i zajęła miejsce zwolnionej osoby. Skutek tragiczny. Poza tym zakupiono bramkarza Wandzela tylko dlatego, że jest pociotem kogoś ważnego w zarządzie ekstraklasy.

Ad5: Przykłady: Pinto, Sa, Piech, Dwaliszwili, Lewczuk, Ojama (tylko dlatego, że chciał go Lech), Budziłek - ograny bramkarz, który nawet nie jest rezerwowym, no i niestety Ronan, bo o ile się nie mylę to świadomie zakupiono go z kontuzją. Na dodatek sprzedano utalentowanego Łukasika, który zaczyna coraz dłużej grać w Lechii, a my najprawdopodobniej sprzedamy Jodłowca. Mało? Trafione transfery:Brzyski, Broź, Jodłowiec, Dossa i Duda, który jako jedyny daje szansę rozwoju i zarobku. Brzyski i Dossa przewlekle chorzy.

I jeszcze słowo do Banshe.
BL zarządza i chyba zarządzał firmami, w których ma udziały. To wcale nie oznacza, że jest dobrym menedżerem. Po wpadce jaką w tej chwili zaliczył z Legią nie znalazłby pracy jako menedżer u żadnego innego właściciela. Prezes, który nie potrafi od pracowników wyegzekwować zasady "należytej staranności": w wykonywaniu obowiazków może tylko szlifowac bruki.
to tak trochę po środku będąc:

1. niewątpliwie od 1,5 roku prezes głosi że trzeba się profesjonalizować - słusznie - jednak widocznie albo czegoś nie dopilnował ( i to w miejscu wydawałoby się najprostszym z jego punktu widzenia i jego wiedzy), ale dobrał złych pracowników, albo jedno i drugie - mimo wszystko w niego też to uderza niestety
2. to że prywatny przedsiębiorca chce płacić jak najmniejsze podatki i opłaty jest całkiem normalne, choć uważam że miasto nie powinno finansować sportu zawodowego - zapewniło infrastrukturę, z której klub może korzystać albo znaleźć inny stadion.
3. co do kiboli - tak tu jest trochę racji, że prezes ich wspiera, choć wydaje się że po jagielloni dotarło do niego że dogadanie się z nimi nie jest możliwe - nazwałbym to małżeństwem z rozsądku.
4. transfery - tak mi też się nie podobają - pisałem już wiele razy o piechu i lewczuku (już zajeli odpowiednie miejsce i piech walczy o króla strzelców 3 ligi), ale mam wrażenie że prezes jest tu winny o tyle o ile dobrał sobie odpowiedni personel dyrektorsko-trenerski w tej kwestii - on sam chłop się na tym nie zna niestety widzi tyle co kibic na meczu - jest dobrze albo źle. Inna sprawa że to nie ma nigdy tak aby każdy transfer był udany.
5. z tym zarządzaniem to jest tak że raz na wozie raz pod wozem - nie znam osiągnięć leśnego z biznesu więc się nie wypowiadam, wiem że Legia dzisiaj a Legia 2 lata temu wygląda lepiej pod wieloma względami, choć nie wiem ile w tym zasługi prezesa, a ile pewnemu zbiegowi okoliczności
~goos
 • 0 / 0
Łukasik to był moze i utalentowany ale i bardzo leniwy
~alty
 • 0 / 0
Zglaszam się na ochotnika. 12 lat doświadczenia w FM'ie!! Nie ma paragrafu którego bym nie znał. Zresztą. Każdy gracz w FM'a wie że kadra na mecze w europie liczy max. 25 graczy + gracze U-20.

Ps. Graczy siedzących kuchenkami się nie bierze. To taka V kolumna"
~maro81
 • 0 / 0
To ja Ciebie przebije ja mam większy staż u mnie dochodzi jeszcze doświadczenie z Championship Manager łącznie około 15 lat :).
~wasz nowy Prezes
 • 0 / 0
:-) a ja 10 lat w hattricka - myślę że wasze argumenty są inwalidą
~wbodzio
 • 0 / 0
:P e ja tam juz gram w CH i FM od99
wcześniej grałem w chamioonship premier lig i fajne by;lo :D
ale poważnie to jeszcze miałem MaNczester U na dyskietce :D czaicie na dyskietce :D i skasowalem niechcaco :D

a na HT jestem od

Dane prezesa
Edytuj profil

Licencja Prezesa

5 ostatnich logowań
Gra od: 27.05.2005
Imię i nazwisko: Bogdan Walczak
Wiek: 30
Płeć: mężczyzna
Podstawowy klub

i moge zastopić BERGA co wy na to :D
~taki kolo
 • 0 / 0
Ja za to znam Krzysztofa Kononowicza.
~eL.T.Miak
 • 0 / 0
A wiecie że poza granicami PL ekstraklasa.tv nie działa i nie można nawet goli Legii obejrzeć. Ja wiem.
~wujek
 • 0 / 0
... od 2 czy 3 lat.
~was
 • 0 / 0
Jak nie dziala jak dziala. Chrome i Hola plugin.
~1500
 • 0 / 0
Tata a Marcin powiedzial.
~Kefir
 • 0 / 0
Ciekawe jak Ostrowska znajdzie teraz nową pracę?
- Dlaczego odeszła pani z ostatniej pracy? - A taka tam drobnostka, nic wielkiego.
~eL.T.Miak
 • 0 / 0
Ciekawe czy leci z art. 52 kp. A komunikatu klubu, który ją oczyszcza, jak nie było, tak nie ma. Mówiłem że to pudel, a jak wiadomo wszystkie pudle jeżdżą doopami po dywanie.
~Martusia o.
 • 0 / 0
A bo, yyyy, wie pan, ja ten tego, a w ogóle to nie wiem sama, ze niby kogoś tam nie zgłosiłem czy ze niby cos tam, bo tam wilcy nie ludzie mnie zaszczuli, ale przecież do lodziarni sie nadam umiem kręcić lody jak nikt inny
~Kefir
 • 0 / 0
Baba z wozu koniom lżej.
~eL.T.Miak
 • 0 / 0
Pytanie jaką kasę chcą dać za to. Pewnie bez szału, ale przyjemność z pracy też ma swoją wartość.

ps. Wróciłem z Wilna. Byłem też na suwalszczyźnie. Klasztor Pokamedułów w Wigrach super, Stańczyki ciekawe, Hańcza nijaka, Sandacz w Augustowie świetny. Taki to miałem 4-dniowy weekend. A już za miesiąc Kreta.
~jkl
 • 0 / 0
Buraki umyć i nie obrane ugotować. Następnie wystudzić, obrać ze skórki i zetrzeć na tarce do przecierania. Jeżeli puszczą dużo soku, to odsączyć na sicie. Dodać najpierw sok z cytryny, następnie chrzan i przyprawy, próbować. Wstawić na noc do lodówki, żeby ćwikła się przegryzła. Następnego dnia (jeżeli trzeba, to zaostrzyć chrzanem lub doprawić sokiem z cytryny, cukrem), włożyć do słoiczków
~jkp
 • 0 / 0
kreta to ci arboleda zrobi co najwyżej dzieciaku :)
~aaaaa
 • 0 / 0
hahhahahahahahahahhaah hehehehehehehehe
co ja się uśmiałem pod tymi wpisami, prawie z krzesła spadłem...
wpis debila jak zawsze ale te komentarze hehehehe
~do el. t.miak
 • 0 / 0
Jak jesteś przy takiej kasie to wpłać darowiznę dla rugbystow. Wtedy tu zablysniesz. Póki co to robisz z siebie kawal banana.
~MaLy
 • 0 / 0
Komentarz o ćwikle bezcenny 10/10 :) Szkoda, że redakcja pozwala na zaśmiecanie komentarzy bzdurnymi informacjami. Jakby każdy z nas pisał tu o jakiś swoich podróżach to ciężko by było wyłowić coś na temat Legii. Niestety niektórzy nie dorośli do Internetu.
~taki kolo
 • 0 / 0
Elteemiak , ty chyba podajesz nam newsy z wirtualnej gazetki GROUPONA.
~alo
 • 0 / 0
Jeśli Konrad Paśniewski zechciałby przyjść byłoby super. Pracował on także w kadrze Leo Benhakera. Pytanie, czy się zgodzi ?
~NIKSON
 • 0 / 0
Dawać ministra Mucha wolna ona odrazu by zapytała kto Legię wybrał do ligi europy ha <ha !
~pulpet
 • 0 / 0
a jakby znowu chciała ratować trzecią ligę hokeja? Na Legię czasu by nie starczyło
~Do prezesa Legii Vuko
 • 0 / 0
JA BYM ZATRUDNIŁ TEGO DEBILA Z UEFY CO ZARAZ PO MECZU ZAKAPOWAŁ CELTOM ŻE GRAJĄ DALEJ - (BERESZYŃSKI ) A TAK SWOJĄ DROGĄ CZY UEFA GO SROGO UKARZE ? CZY DOSTANIE NAGRODĘ ? OPRÓCZ POKAŹNEJ ŁAPÓWY OD CELTIKU !
~xxxxxxxxxxxxxxx
 • 0 / 0
z drugiej strony rozne formy zwolnienia slyszalem, przez tel, sms, mailem ale ze strony interentowej... szczerze wspolczuje.
Czyli Ostrowska kozlem ofiarnym... a chyba w to zamieszane byly tez inne osoby
~Arystosedes
 • 0 / 0
tez wspolczuje, glupoty u naiwnosci
~Kowwww
 • 0 / 0
VUKOVIC !!! BYLABY MOC :d
Vuko to ma byc scoutem jak slyszalem.
~M22
 • 0 / 0
Chętnie bym spróbował sił jako kierownik drużyny dodam żeby nie mylic z tym kierownikiem od roweru:).Doświadczenie mam z polskiej ligi no fakt nie była to ekstraklasa:)ale zawsze liga w której obowiązywały zasady.I tak sobie pomyślcie jakie zarobki musi mieć kierownik w Legii .Za taką jedną wypłate kierownika pierwszej drużny Legii to bym sobie takie auto na lawecie przywiózł z Niemiec, że klękajcie narody...a na poważnie klub powinien szukać osoby, której zawsze przed rozpoczeciem nowego sezonu będzie się chciało przeczytać regulaminy dla danego poziomu rozgrywkowego, każde oficjalne dokumenty sprawdzi conajmniej dwa razy zanim jej odeśle dalej lub poda przed meczem sędziom.(Liga Polska, Puchar Polski, Gra w Eropie) Wystarczy już niekompetenci w Legii !!!
~ertyuio
 • 0 / 0
Tylko Kowal ;-)
~xxxxxxxxxxxxxxx
 • 0 / 0
mialem to napisac!!!
Kazio Wegrzyn bylby dobry TYLKO SILA i witaminy
~greg
 • 0 / 0
To, ze Marta byla do odstrzalu to wiadomo. Nie wyobrazam sobie jej po tej akcji teraz na lawce. Ciekawe co sie dzialo w samolocie i ile kurw i chuji dostala od zawodnikow i sztabu. pozniej pismakom piepszy glupoty i sie zali. Beres powiedzial jak bylo. Panna z.jebala mam awans do LM!!! To jest niepojete. Taka szansa. Choc Berg tez jest winny, ze skreslil Beresia z listy. Moze nawet bardziej niz Marta...
Licze, ze chociaz nam ta LE wyjdzie. Bardzo na to licze. No i ze takie babole sie juz wiecej nie powtorza. Sprobuje jakos o tym zapomniec ale watpie czy calkowicie. Zwlaszcza jak rywal, ktorego roznieslismy na luzie awansuje do LM. Mam nadzieje, ze Maribor im sie postawi.
~Di_stefano
 • 0 / 0
Dawać Vuco
~ekspert
 • 0 / 0
Gdzie się składa CV, bo na oficjalnej stronie nie ma żadnego info ?
Major
 • 0 / 0
Co za wstyd... Żebyśmy musieli drżeć o to czy sprowadzą dobrego kierownika, który będzie umiał liczyć... W innych klubach mają inne problemy ;x.
~mk
 • 0 / 0
Tu akurat w ogóle nie chodziło o liczenie przecież. Policzone akurat było dobrze tylko akurat nie to co potrzeba i w tym sęk.
~Tomasso33
 • 0 / 0
Dawac Macierewicz.
~vbc
 • 0 / 0
Może Komorowskiego lepiej?
~Alex uk
 • 0 / 0
złoże cv jak Boga kocham, na pamięć sie nauczę wysztskich regulaminów, ilośc kobiet musi sie zgadzać
~kib 1852
 • 0 / 0
DAWAC SPECJALISTE KTORY TO WSZYSTKO POUKLADA I INNI BEDA BRALI Z NAS PRZYKLAD NAWET SZWAJCARZY
Generał
 • 0 / 0
Mamy już trenera, szukamy jedynie kierownika.
~znużony
 • 0 / 0
Niech forumowi mądrale złożą swoje CV i problem będzie rozwiązany na "lata świetlne"
Tutaj mieliśmy samozwańczą elitę a najbardziej brylował w niej niejaki Urka i to jest mój kandydat;)
Pułkownik
 • 0 / 0
Urka jest na to zbyt znużony ;)
Pułkownik
 • 0 / 0
Urka jest na to za bardzo znużony ;)
~amek
 • 0 / 0
a może eltmiak
~pawelec
 • 0 / 0
tylko Wojtek Kowalczyk
~Maykel
 • 0 / 0
Ta... zespół kisi się na lotnisku w Astanie, a eltmiak smaży doopsko z szejkami w Dubaju bo zostawił rolexa na imprezie podczas wizyty na lazurowym wybrzeżu.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kierownik drużyny w sandałach?
Byłoby to coś nowego (prawie jak kobieta w tej roli), ale ja po popisie pani Ostrowskiej stałem się konserwatywny. eLTeMiak niech sobie zwiedza świat.
~?
 • 0 / 0
To, że baba była kierownikiem drużyny, kompromitowało Legię nie mniej niż złe porachowanie meczów Bereszyńskiego. Wcale nie chodzi mi o to, że baby przynoszą pecha, bo to nieracjonalny argument. Obecność baby (nawet takiej jak tamta) psuje jednak atmosferę, wprowadza złe "fluidy", niektórzy (tj. mięczaki) inaczej się zachowują. A ona też wiele nie skorzystała. Jest tyle stron internetowych...
~Kajtek
 • 0 / 0
Zawadzki
~xxxxxxxxxxxxxxx
 • 0 / 0
10/10
~wujek
 • 0 / 0
Najlepszy typ ... po ch....j bylo go zwalniac
~kibicccccc
 • 0 / 0
no chyba ze Marta była odpowiedzialna za całe zamieszanie Bereś ?
Pułkownik
 • 0 / 0
a jak mowil dyzma ze baba w autobusie przynosi pecha to sie z niego wszyscy smiali hehe ;)
~niezbędny
 • 0 / 0
może Zdzisiu Kręcina? Polak, doświadczony, obyty z obyczajami panującymi w SRuefa ;)))
Podporucznik
 • 0 / 0
Zdzisiu swietny kandydat, sarmata pelna geba, tylko ze potrzebowalby sekretarki zeby za niego odwalała całą pracę. Czyli bez Ostrowskiej ani rusz....
~Mac
 • 0 / 0
Nie sądzę, by się zgodził, stanowisko kierownika drużyny to byłaby degradacja dla kogoś, ko był od wielu, wielu lat na dyrektorskich stołkach.
~Gaco
 • 0 / 0
Na ławce rezerwowych są za małe krzesełka aby się zmieścił.
~L
 • 0 / 0
Tylko nie kobieta!