Legia wygrywa drugi sparing

Redaktor Piotr Kamieniecki

16.01.2019 14:21

(akt. 21.01.2019 00:13)

Piłkarze Legii Warszawa pokonali 2:0 w tajnym sparingu drużynę Amora FC. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli William Remy i Sandro Kulenović.
Sparingi 2018/2019 - Zimowe przygotowania
2 0

(0:0)

Amora FCAmora FC
16-01-2019 12:00 One Troia Jose Mourinho Training Camp
46'
70'
71'
84'

Fot: Piotr Kucza/FotoPyk

Jak informowaliśmy we wtorek, w środę piłkarze Legii Warszawa mieli rozegrać drugi sparing na zgrupowaniu w Portugalii. W pierwszym "Wojskowi" wygrali 4:1 z Olimpico. Mecz był objęty klauzulą tajności. Nie było wiadomo, gdzie będzie rozegrany i kto będzie rywalem. Otwarcie meczu negocjował ze sztabem zarząd klubu, ale Ricardo Sa Pinto był nieugięty. Z czasem okazało się, że tą wielką tajemnicą był mecz z trzecioligową drużyną z regionu, Amora FC. Ostatecznie mecz oglądali nieliczni, w tym prezes i właściciel mistrzów Polski, Dariusz Mioduski, który na boisko pojechał autokarem razem z zawodnikami i sztabem szkoleniowym.

Legioniści zagrali prawie w identycznych składach, co dzień wcześniej z Olimpico. Różnica była jednak taka, że zestawienie z drugiej połowy w środę zagrało w pierwszej odsłonie i na odwrót. Po raz pierwszy w tym roku na boisku w sparingu pojawił się Miroslav Radović. Piłkarz obchodzący w środę 35. urodziny zastąpił na murawie Michała Karbownika. Szansę występu dostał później inny z młodzieżowców, Mateusz Praszelik. Pomocnik zastąpił na placy gry w drugiej odsłonie rywalizacji Kaspera Hamalainena

Warszawiacy obie bramki zdobyli w ostatnich 20 minutach spotkania. Bramkarza rywali pokonali William Remy, który posłał piłkę do siatki po uderzeniu głową, a także Sandro Kulenović.

Legia - Amora FC 2:0 (0:0)