MESA: Legia - Zagłębie 1:1, bramka Gizy

19.09.2010 14:09

(akt. 15.12.2018 14:00)

Piłkarze Młodej Legii zremisowali dziś w Legionowie z Zagłębiem Lubin 1:1. Przez większość meczu gra toczyła się głównie w środku pola, choć kilka razy z dobrej strony musiał pokazać się bramkarz <strong>Jakub Szumski</strong>. Kiedy w 78. minucie spotkania goście objęli prowadzenie po uderzeniu <strong>Patryka Bryły</strong> wydawało się, że takim rezultatem mecz się zakończy. Jednak w doliczonym czasie gry <strong>Maciej Iwański</strong> dośrodkował wprost na głowę <strong>Piotra Gizy</strong>, a ten nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi "Miedziowych". Poniżej szersza relacja i zdjęcia z meczu.

MESA: Legia - Zagłębie 1:1 (0:0)
78' (0:1) Patryk Bryła
90' (1:1) Piotr Giza

Legia Warszawa: Szumski Jakub - Lisowski Wojciech, Lisiecki Mateusz, Augustyniak Piotr, Wawrzyniak Jakub - Kopczyński Michał, Marko Matić (46' Kuba Rozwandowicz), Kacper Starek, Piotr Giza, Maciej Iwański - Mateusz Rosłoń (46' Kamil Majkowski)

Zagłębie Lubin: KonradForenc (78' Paweł Primel) - Michał Markowski, Mateusz Bartków, Marcin Matusiak, Szymon Kapias - Adrian Błąd (46' Rafał Kusowski), Damian Dąbrowski (46' Adrian Krysian), Adrian Rakowski (20' Krzysztof Danielewicz), Szymon Sołtyński (87' Szymon Skrzypczak) - Patryk Bryła, Łukasz Rojewski

Mecz wzbudził zainteresowanie z uwagi na występ odsuniętych od pierwszego zespołu, przez trenera Macieja Skorżę,Piotra Gizy, Macieja Iwańskiego i Jakuba Wawrzyniaka. I trzeba przyznać, że cała trójka miała swój spory wkład w to jak wyglądało spotkanie. Iwański od pierwszych minut starał się dyrygować w środku pola, zagrywał długie piłki do Mateusza Rosłonia i Kacpra Starka, ale nie wiele z tego wynikało. Jakub Wawrzyniak radził sobie w defensywie i włączał się do akcji zaczepnych. Natomiast Piotr Giza starał się pokazać to co ma najlepsze czyli strzał z dystansu. Po jednej z takich prób "Gizmo" trafił w poprzeczkę.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, ale kilka razy swój kunszt musiał pokazać Jakub Szumski. "Szumi" trzykrotnie interweniował w bardzo trudnych sytuacjach, dwa razy okazał się lepszy niż Adrian Błąd. Młody golkiper Legii skapitulował w 78. minucie spotkania, kiedy to sprytnie obrońców oszukał Patryk Bryła i umieścił piłkę w siatce. Legioniści jednak nie zamierzali tego meczu przegrać, a sygnał do ataku dał Iwański. "Ajwen" podawał, rozgrywał, był w środki i na skrzydle. Jednak kiedy Giza w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką wydawało się, że Młoda Legia poniesie porażkę. Jednak w doliczonym czasie gry pojawiła się szansa w postaci rzutu rożnego. Iwański dośrodkował wprost na głowę Gizy, a ten już tym razem pokonał Pawła Primela. Po chwili arbiter gwizdnął po raz ostatni.