Michel Platini: Szkoda Legii, ale została słusznie ukarana

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

15-05-2015 / 08:26

(akt. 21-12-2018 / 22:33)

- Sądzę, że UEFA jest uwielbiana w Polsce, bo sprowadziliśmy do waszego kraju nasz flagowy turniej reprezentacyjny, mistrzostwa Europy w 2012 r., i - jak sądzę - odegraliśmy tutaj ważną rolę w rozwoju piłki nożnej. Jeszcze raz podkreśliliśmy naszą wiarę w polską piłkę, przyznając Warszawie prawo goszczenia finału Ligi Europy. Zatem myślę, że Polacy rozumieją, że bardzo wierzymy w Polskę i polski futbol - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" szef UEFA, Michel Platini.

o tym, jak walkower został przyznany Celtikowi przeciwko Legii w eliminacjach Ligi Mistrzów w związku z występem Bartosza Bereszyńskiego (grał zaledwie trzy minuty, Legia prowadziła w tym meczu 2:0 i 6:1 w dwumeczu) - wiele osób twierdziło, że UEFA stawia na niepraktyczne przepisy, zamiast na futbol. Co pan na to?


- Skoro mówi pan o przepisach, to one są po to, aby wszyscy ich przestrzegali. Szkoda, że Legia odpadła z Ligi Mistrzów w taki sposób, ale nie możemy ignorować sytuacji, gdy zasady są łamane. Wszystkich traktujemy tak samo.


Czy wiedział pan o tym incydencie? Zbigniew Boniek interweniował w tej sprawie?


- Rozmawiałem z moim dobrym przyjacielem Zibim o tej sytuacji, ale musicie zrozumieć, że nasze organy dyscyplinarne są niezależne. Oni mają swoje procesy, do których nie mogę się wtrącać.


Nawet właściciele Legii sugerowali wtedy, że UEFA patrzy na nich nieprzychylnym okiem z powodu wcześniejszych incydentów z kibicami.


- To nieprawda. UEFA wykazała się zaangażowaniem w stosunku do Polski i waszego futbolu - i nie zmieni się to w przyszłości.


Czy ta sytuacja czegokolwiek pana nauczyła? Może powinien pan spojrzeć na mało praktyczne przepisy, które w opinii wielu zabijają ideę sportowej rywalizacji.


- W sposób ciągły monitorujemy wszystkie przepisy i zobaczymy, czy jest coś, co wymaga zmian w najbliższej przyszłości.


Zapis całej rozmowy z Michelem Platini w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~arooooooooooooooo
 • 0 / 0
Mamy kochać Platiniego, bo sprowadził na nasz kraj EURO, czyli imprezę po której zostały długi i sportowa kompromitacja. Chyba kogoś pop...doliło
~Szpaq
 • 0 / 0
przestańcie już płakać o ten walkower! Wszystkiemu winna UEFA i Celtic, tylko nie Legia... żal
Trzeba było dokładnie sprawdzić, a przepisy - czy życiowe czy nie - są jednakowe dla wszystkich.
Dura lex sed lex ;)
~arooooooooooooooo
 • 0 / 0
KUr..WA jak jednakowe?!?1?!!?!??!!??!
~xd
 • 0 / 0
wszystkich tak samo tibo curtoua bramakrz chelsea sezon temu w półfinale LM widniał zapis w umowie że jeżeli atletico chce aby golkiper wystapił w meczu z The Bluse to muszą zapłacić 3 czy tam 6 ml euro decyzja UEFA "W zasadach Fair Play UEFA uznaje że nikt nie ma prawa wtrącać się do składu drużyny przeciwnej" !!!!CO TY NA TO PLATINI
~xd
 • 0 / 0
chciałęm dodać że umowa to umowa był zapis na kontrakcie mogli wytoczyć sprawe na dobrą sprawe i myślę że by nie przegrali zarządać kosztów z finału LM kare za złamanie przepisu itp bo tibo zagrał.
~enor
 • 0 / 0
Zobaczymy czy uefa będzie taka "kochana", uczciwa jak na finał przyjadą kibice sevilli ze swoimi politycznymi płótnami. Wiele razy nasz klub był karany za oprawy nawiązujące do patriotycznych wydarzeń, a jakoś cisza w temacie kar dla pajacy z sierpem, młotem i gębą che.

Ciekawe czy fani Śląska postarają się o jakiś rewanż.
~znużony
 • 0 / 0
Ta dyskusja już jest tak nudna że flaki się wywracają.
Czy ktoś z dziennikarzy sobie zadał trud żeby sprawdzić czy zawodnik nie zgłoszony do kadry meczowej jest traktowany jako ten który "odbywa" karę czy żeby tak było to musi być do tej kadry zgłoszony.
Jeśli przepisy są jasne w tej sprawie a chyba są to postępowanie zgodnie z nimi jest właśnie sprawiedliwe bo ten przepis obowiązuje wszystkich.
~The Bill
 • 0 / 0
Nie wiem o co pretensje do Platiniego, UEFY i Celtiku. To Legia w tym przypadku zrobiła kompromitujący błąd. Leśny powinien się ze wstydu pod ziemię zapaść, a miał jeszcze czelność startować z pretensjami do każdego tylko nie do siebie. Celtic miał nam oddać awans? Na jakiej podstawie?! A jak legioniści strzelili np. ze spalonego (albo po faulu) to oddali przeciwnikom gola żeby było w duchu "fair play"?! Leśny zrobił z Legii pośmiewisko żebrząc u bogu ducha winnych szkotów . Dam sobie rękę uciąć, że w odwrotnej sytuacji Prezes Tysiąclecia nie zawahał by się wykorzystać błędu proceduralnego i po cichu by tylko $$$ liczył. Uprzedzając obelgi: jestem kibicem Legii.
~Lisan
 • 0 / 0
nie porównuj błędu proceduralnego do błędu sędziowskiego bo się osmieszasz
~The Bill
 • 0 / 0
Ośmieszam się bo? Jak z awansu wyhuśta nas sędzia to już wszystko jest cacy, a jak wyhuśtamy się sami to wszyscy są be, tylko nie my?!
~Lisan
 • 0 / 0
Nasi dali ciała to wiadome. Ale ta sama kara nie spotkałaby Celticu czy innego renomowanego klubu bo są równi i równiejsi. A błędy sędziów zdarzają się cały czas więc o czym Ty piszesz.

Keep calm and f.u.c.k. UEFA
~Lisan
 • 0 / 0
"Sądzę, że UEFA jest uwielbiana w Polsce" hehehe, nie ma jak dobry dowcip o poranku
~valdo
 • 0 / 0
..Uj ci w .upę żabojadzie.
~The social one
 • 0 / 0
+1
Generał dywizji
 • 0 / 0
+2
~s
 • 0 / 0
szkoda brudzić małego, kij mu w oko
~oko
 • 0 / 0
i oby byl wielki :D